Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

Playstation 3, Xbox 360 a może Wii? Który z Next-Gen'ów jest Twoim faworytem?

Sony Playstation 3
73
63%
Microsoft Xbox 360
31
27%
Nintendo Wii
4
3%
Nie interesują mnie konsole.
7
6%
Wolę upgrade'ować PC do grania w najnowsze tytuły
1
1%
 
Liczba głosów: 116

Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Ana »

Nie chce zakladac nowego tematu.. Generalnie lodówa (PS3) zaczyna mi wariowac. Tzn moja PS3 odkad pamietam jak jej sie te wszystkie wiatraki wlaczaly chodzila jak maly podreczny czolg, ale ostatnio przegina. Jesli ktos pamieta mozliwosci Dreamcastow to moja lodowa przebila go kilkakrotnie. W dodatku wiatraki wlaczaja sie po jakis 10min grania wiec wlasciwie zapomnialam jak sie gra :). Konsola stoi na podlodze wiec jesli ktos pytalby o przeplyw powietrza to raczej ma calkiem dobry :). Jakies rady? Konsola nie byla uzywana zbyt czesto (jak jest wlaczona raz w miesiacu to max)
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: SubZero »

Może się po prostu zakurzyła? Spróbuj przedmuchać odkurzaczem, może pomoże :P
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Ana »

Zrobione ale dalej chodzi jak czolg T.T
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: KRELIAN »

Jeśli z konsolą wszystko ok, nie zawiesza się, nie przycina przy wstawkach, a kurz też nie stanowi problemu, to jest to najzwyklejszy random. Sam miałem już 2 modele, z czego jeden fat nie dawał spać po nocach, a do dziś komuś służy, a drugi miał humory i też znajomy nie narzeka. Obecna slimka nawet nie chrapie a wszystkie użytkowałem z podobną częstotliwością. Skoro zaczęła furczeć od niedawna to pewnie przez zaniedbanie lub starość - mój X360 ma podobnie ;] - potrzeba więcej szczegółów co by szukać innych przyczyn.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Ana »

W sumie ona furczała od poczatku, teraz tylko glosniej... Latem w jakis upalny dzien nawet pojawil sie komunikat ze jej za goraco i trzeba wylaczyc :) I mimo najszczerszych checi nie da sie grac jak wlacza jej sie to burczenie :( Czytalam ze ktorys model tak mial ale sprawdzilam i moja to nie ten :) (tam po tych numerkach noo)
Bo generalnie to duza konsola, nie slimka
Obrazek
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: mg1987 »

Możliwe, że wada fabryczna wiatraka, albo jakiegoś układu. Można spróbować naprawy w serwisie.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Ana »

a jaki moze byc tego koszt tak mniej wiecej?
Obrazek
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: mg1987 »

Pojęcia nie mam, trzeba by popytać co to może być i ile za ewentualną naprawę. Można też zostawić do diagnozy - mnie, na przykład, diagnoza ps2 kosztowała chyba 20 złotych (ale okazało się, że poszła płyta główna, więc nawet nie naprawiałem). Tylko, że to w Lublinie było, nie orientuję się jak w innych okolicach jest. I wiadomo - najlepiej sprawdzić opinie o serwisie najpierw.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: SubZero »

Ok, w sumie news nie jest taki nowy, ale jednak warto by wspomnieć.
Na początku roku Sony ogłosiło zakończenie produkcji konsoli PlayStation 2 w Japonii.

Wydarzenie, które można uznać za koniec pewnej ery w elektronicznej rozrywce.

PS2 jest (na chwilę obecną) najlepiej sprzedającą się konsolą wszech czasów (sporo ponad 150mln egzemplarzy - więcej niż wszystkie pozostałe konsole szóstej generacji razem) z biblioteką ponad 10000 gier (sprzedanych w ponad 1,5mld kopii).

Swoją czarnulkę nabyłem jakoś w 2004 roku ('gruba' 50004 - jeden z najlepszych modeli), do tego NA, dysk, nowy laser, chip :P i służy do tej pory (a lista zaległych gier 'do przejścia' zamiast maleć to ciągle rośnie :D ). Aż się łezka w oku kręci, gdy człowiek pomyśli o tych latach, kiedy jeszcze miało się trochę więcej wolnego czasu i konstruktywnie marnowało go ;) przy serii Xeno, MGS3, Finalach, SC3, TK5 czy innych PESach. Do wielu z nich bardzo chętnie bym wrócił, ale nie ma kiedy (no i inne 'zaległości' czekają w kolejce) :D
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: KRELIAN »

Różnie podają źródła ale chyba więcej DSów się sprzedało, chociaż też ponad 150 baniek (mogę się mylić) - np. http://www.vgchartz.com/platforms/

Pomimo sentymentu do ok 20 - 30 gier, dla mnie PS2 jest póki co najsłabszą konsolą Sony. Sprzedało się najlepiej w dużej mierze dzięki boomie jaki zapodał PSX, dalszym oczekiwaniu na postęp oraz braku wyraźnej konkurencji.

Dla mnie chyba zbyt duże oczekiwania względem PSXa dały taki obraz tej konsoli (a raczej gier) z perspektywy czasu. Z wiekiem człowiek widział więcej i niby powinien mieć większe wymagania ale też podchodzi bardziej trzeźwo do tematu w kwestii innowacji i postępu - dlatego dla mnie PS3 patrząc przez całokształt jest konsolą 'lepszą' od PS2, więcej grywam i znów wróciła mi zajawka na maxowanie tytułów jak za czasów PSX'a (choć czas skutecznie to ogranicza).

Nie zmienia to faktu, że dla mas konsola pozostanie ponadczasowa i nie zamierzam z tym polemizować ;].
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Martins »

Pozwolę sobie nie zgodzić się z przedmówcą, iż konsola Sony Playstation 2 swój status sprzedażowy uzyskała w dużej mierze dzięki boomie jaki zapodał psx, dalszym oczekiwaniu na postęp oraz braku wyraźnej konkurencji. Obiektywnie rzecz biorąc, ten "sentyment do 20-30 tytułów" już wiele nam mówi o jej zasłużonej popularności, gdyż tak naprawdę praktycznie każdy gracz mógł znaleźć na tej konsoli odpowiadające mu tytuły. Co oznacza, iż przytoczone zarzuty są zdecydowanie na wyrost, gdyż ilość, jakość i przede wszystkim różnorodność wydanych na nią gier, słusznie sugeruje, że się przed nimi obroniła.

Co do PS3, nie mam (prawie) nic do komputerów nowej generacji, ale moim zdaniem popularność tej konsoli (poza oczywistymi faktami, iż jest to sprzęt aktualnej generacji) jest spowodowana rozpowszechnionym dostępem do netu i możliwością szpanowania swoimi rekordami przed całym światem, aspekt społecznościowy jest tutaj kluczowym elementem dla którego spora część populacji przedkłada jej fajność ponad fajność starszych sprzętów bez rozpowszechnionego dostępu do netu. Jeśli na wspomniany wcześniej "całokształt" składa się przytoczona przez mnie wcześniej jakość, ilość oraz różnorodność gier to wypada wspomnieć, iż twórca tej teorii to przede wszystkim (jeśli nie tylko) zagorzały fan strzelania z karabinu do kosmitów na statku kosmicznym w skafandrze kosmonauty.

Podsumowując: PS2 multum razy zajebistsze od PS3. Czy jest to (obiektywnie) najlepsza konsola wszech czasów? Jako fan niszowych zabytków typu Decek czy Gamecube twierdzę, że TAK!!!

P.S. Uczcijmy odejście najznamienitszego przedstawiciela gatunku jakże uwielbianych przez wszystkich konsol (w przeciwieństwie do mało sympatycznych pecetów) minutą i ciszy oraz jak najbardziej wskazanej w tym przypadku zadumy...Pokłony dla legendy...
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: KRELIAN »

Martins pisze:Pozwolę sobie nie zgodzić się z przedmówcą, iż konsola Sony Playstation 2 swój status sprzedażowy uzyskała w dużej mierze dzięki boomie jaki zapodał psx, dalszym oczekiwaniu na postęp oraz braku wyraźnej konkurencji. Obiektywnie rzecz biorąc, ten "sentyment do 20-30 tytułów" już wiele nam mówi o jej zasłużonej popularności, gdyż tak naprawdę praktycznie każdy gracz mógł znaleźć na tej konsoli odpowiadające mu tytuły. Co oznacza, iż przytoczone zarzuty są zdecydowanie na wyrost, gdyż ilość, jakość i przede wszystkim różnorodność wydanych na nią gier, słusznie sugeruje, że się przed nimi obroniła.
Nie bardzo rozumiem o jakich zarzutach piszesz, skoro jasno podkreśliłem że chodzi mi wyłącznie o moje własne odczucia w stosunku do gier na PS2. Na wyrost jest tu nieco Twoja interpretacja mojego zdania ;]. Nie neguje nigdzie bogatej biblioteki tytułów, masy zajebistych gier (choć dla mnie 20-30 to jednak za mało ;]) i mega klimatu. Po prostu porównując ją z PSXem nie zrobiła już na mnie i na wielu osobach pamiętających te czasy takiego szoku (na co wówczas mocno liczyłem i nie jest to przesada).

PS3 niby też prócz HD nie wprowadza zbyt wiele w kwestii innowacji (pomijając rozwiązania sieciowe), ale jednak otrzymałem dokładnie to czego po niej oczekiwałem, więcej gier trafia w mój gust niż w poprzedniej generacji, mamy również tak wyczekiwaną modę na odświeżanie wysłużonych serii. Co do trofeów to może i ktoś się nimi chwali, ale dla mnie są istotne z tego względu, że szybko można namierzyć osoby grające w ten sam tytuł w tym samym czasie. Też wolałbym regularnych sesji z kompanami przy wspólnym tv ale dobrze wiemy, że te czasy odeszły w niepamięć.

Martins pisze:Co do PS3, nie mam (prawie) nic do komputerów nowej generacji, ale moim zdaniem popularność tej konsoli (poza oczywistymi faktami, iż jest to sprzęt aktualnej generacji) jest spowodowana rozpowszechnionym dostępem do netu i możliwością szpanowania swoimi rekordami przed całym światem, aspekt społecznościowy jest tutaj kluczowym elementem dla którego spora część populacji przedkłada jej fajność ponad fajność starszych sprzętów bez rozpowszechnionego dostępu do netu. Jeśli na wspomniany wcześniej "całokształt" składa się przytoczona przez mnie wcześniej jakość, ilość oraz różnorodność gier to wypada wspomnieć, iż twórca tej teorii to przede wszystkim (jeśli nie tylko) zagorzały fan strzelania z karabinu do kosmitów na statku kosmicznym w skafandrze kosmonauty.
Dużo w tym prawdy, ale wynika ona z tego o czym również pisałem - doszliśmy do pewnej granicy postępu pod względem gier i w dużej mierze o przełomie decydować będą same rozwiązania sprzętowo - sieciowe. Mimo wszystko dla mnie wciąż więcej gier lepiej bawi na PS3 niż PS2 więc możesz się nadal nie zgadzać, mimo że grywam nie tylko w strzelanki.
Martins pisze:Czy jest to (obiektywnie) najlepsza konsola wszech czasów? Jako fan niszowych zabytków typu Decek czy Gamecube twierdzę, że TAK!!!
Dla mnie PS2 na pewno pozostanie najlepszą konsolą społecznościową w historii z czym zgodzą się wszyscy wtajemniczeni czytający wątek ;]. Obiektywnie konsolą wszechczasów biorąc pod uwagę kryteria jakimi się kierujesz jest PSX, chociaż ja bym tu wrzucił jeszcze Ponga i Atari, ale to nieco inny temat ;].
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
honmar
Beginner
Beginner
Posty: 19
Rejestracja: 12-03-2013, 16:33

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: honmar »

Ostatnio przyjaciele zrobili sobie taki niewinny,ale super żarcik i dali mi w prezencie zestaw PlayStation, ale z grami..... Hugo. To dziecinna właściwie gra, ale jaka wciągająca ;). Pozdrawiam.
Co bardziej dokuczy,to prędzej nauczy.
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: Chris »

Dlaczego ps3 slim nie jest wtescznie kompatybilne z FF12 i żadnymi grami z ps2.
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Playstation 3, Xbox 360, Wii a może ... PC?

Post autor: SubZero »

Bo Sony chciało obciąć koszty produkcji sprzętu i wycięło ze slimów bebechy odpowiedzialne za ich uruchamianie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”