Le Parkour

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
LoBo
Beginner
Beginner
Posty: 10
Rejestracja: 23-02-2006, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Le Parkour

Post autor: LoBo »

ktoś się interesuje/trenuje?



http://www.maxior.pl/?p=index&id=10048&0
Man is a Pupil, pain is his Teacher........

No Pain, No Game :D
Awatar użytkownika
Magus
Student
Student
Posty: 43
Rejestracja: 21-02-2006, 22:50
Lokalizacja: Zeal Kingdom

Re: Le Parkour

Post autor: Magus »

Oglądałem klipy z tych akrobacji i podziwiam tych ludzi, ale z moimi zdolnościami wylądowałbym najprędzej w szpitalu :D A PZU nie daje aż tyle żeby było warto ;)
Och, gdyby tak wszyscy ludzie // Mogli przeżyć, taki jeden dzień // Gdy wolność wszystkich, wszystkich zbudzi // I powie - idźcie tańczyć, to nie sen
Dżem - Sen o Victorii
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Le Parkour

Post autor: Aserot »

Jak chodziłem do szkoły średniej ćwiczyłem capoeira ale puźniej studia i praca zrzerają mi za dużo czasu by dojeżczać na terningi moja sekcja znajdowała sie koło 40 Km dalej. I poprostu nie wyrabiałem zwłąszcza że niestety ciągle nie mam prawka i busem musiałem jeździć :(. Trenuje od czasu do czasu sam w domciu ale to nie to samo.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
AnTeK
Friend
Posty: 139
Rejestracja: 21-02-2006, 22:41
Lokalizacja: Kadzidło/Olsztyn

Re: Le Parkour

Post autor: AnTeK »

Myślę że to fajna sprawa. Lubię oglądać wyczyny tych małpoludów. Osobiście nie trenuję- brak czasu i chęci choć lubię sobie czasem pofikać. Zniechęciłem się po tym jak mój kolega strasznie podjarany owym sportem zaczął skakać gdzie i jak popadnie. Najpierw na moich oczach skacząc z dachu złamał nogę:/ . Ale nic to, noga się zagoiła i kolo znowu śmigał, aż pewnego razu zaliczył glebę i złamał sobie miednicę. A to nie w kij dmuchał. Szpital, cewnik w prącie i ponad miech w łóżku. I tak miał szczęście chłopak, że to było tylko pęknięcie i że kość się nie przesunęła. W szkole zaległości i kiblowanie w tej samej klasie.
Czyli ogólnie fajny sport.
Awatar użytkownika
Shinhwa
Elite player
Elite player
Posty: 114
Rejestracja: 21-02-2006, 18:07
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Le Parkour

Post autor: Shinhwa »

Parkour nie da się nauczyć w jedno popołudnie - potrzeba czasu, potrzeba sali gimnastycznej (jak nie masz to na trawie w lato) i dożu duużo ćwiczeń. Pierw musisz nauczyć się upadać i przewracać, później po kolei wszystkich elementów. Sztuki walki też się przydają :) Osobiście cośtam ćwiczę, ale nadal parkour ze mnie jak z chuja pocisk

- Oto kilka kolejnych filmików:
Parkour
Parkour2
Awatar użytkownika
LoBo
Beginner
Beginner
Posty: 10
Rejestracja: 23-02-2006, 19:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Le Parkour

Post autor: LoBo »

ała :/ ej współczuje temu kolesiowi od mniednicy :/ a jak to zrobił?
Man is a Pupil, pain is his Teacher........

No Pain, No Game :D
Awatar użytkownika
AnTeK
Friend
Posty: 139
Rejestracja: 21-02-2006, 22:41
Lokalizacja: Kadzidło/Olsztyn

Re: Le Parkour

Post autor: AnTeK »

Bardzo porsto. Najpier miał przeskoczyć barierkę, spaść na ziemię, przeturlać się i pobiec dalej. Ale jedna noga została mu za barierką :/ no i spadł na glebę na boczek z jakichś 2 może 3 metrów. Farta miał subany że na krawężnik.
No ale ja nie chcę nikogo zniechęcać :P
Awatar użytkownika
ChUmB@
Elite player
Elite player
Posty: 142
Rejestracja: 02-04-2006, 22:31
Lokalizacja: Bielsko

Re: Le Parkour

Post autor: ChUmB@ »

hmm unas w bb jest dobra szkoła capoeira byłem kilkakrtonie i już od pierwszego treningu uczyli Cie salt... ;) a to co wyczyniali tam ludzie któzy już ćwiczyli rok czy kilka lat to ino sie załamać szło... z tego co mówią mi ludzie to nie jest trudne tylko trzeba mało ważyć, być rozciągniętym i sie nie bać... :P idż na capoeire i gimnastyke rok mocnej pracy a będziesz skakał jak chciał... a przy okazji pouczysz sie ciekawych rzeczy, a Ci kolesie ćwiczą gimne na bank ;) pozdr
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Le Parkour

Post autor: Dumian »

Do do salta w przód, w tył, front flipa, back flipa czy jak jeszcze tego nie nazwać to podstawą jest przełamać strach i barierę psychiczną. Wszyscy, którzy mają to już za sobą tak właśnie twierdzą :P
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
ChUmB@
Elite player
Elite player
Posty: 142
Rejestracja: 02-04-2006, 22:31
Lokalizacja: Bielsko

Re: Le Parkour

Post autor: ChUmB@ »

jest takie ćwiczenie żeby przełamać sie i zrobić back flipa czy inaczej mówiąć ,,salto w tył"... hmm jak to opisać...
Kolo A stoi sobie prosto a B z jego lewej strony w kierunku 90 stopni w lewo od A...
Kolo A sie przechyla i B podchodzi i wtedy ręką A go tak no przeplata... i Wtedy B dazięki asekuracji wykonuje jakby taki przewrót po plechach A ale normalnie to wygląda jak salto :P i tak mysmy ćwiczyli a potem to już sie nikt nie bał... polecam :)
MiodeK
Beginner
Beginner
Posty: 13
Rejestracja: 22-04-2006, 19:56
Lokalizacja: Trzebncia

Re: Le Parkour

Post autor: MiodeK »

Ja troche ćwiczyłem przed zimą Parkour i myśle że teraz też bede ćwiczył chociarz ciężko to bęzie bo mi sprawność fizyczna niepozwala. Ale chcieć to móc.
Awatar użytkownika
ChUmB@
Elite player
Elite player
Posty: 142
Rejestracja: 02-04-2006, 22:31
Lokalizacja: Bielsko

Re: Le Parkour

Post autor: ChUmB@ »

Ja też bym poćwiczył tylko że mi sie nei chce... znowu tyle czasu i wogule :/
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Le Parkour

Post autor: Ana »

Fajne to to :) Ja niestety nie mam mozliwosci trenowania :/ (za mala miejscowosc) alewatpie bym sie zapisała, predzej mysle o sztukach walki (ninjitsu^^)

A co do salta w tył... Miałam kiedys taka sytuacje w gimnazjum na w-fie. Dzien wczesniej na treningu karate uczylismy sie stania na rekach bez podpórek (wlasciwie to uczylismy się czegoś co wygląda jak leg grab Sonki w Mortalu ;) ). I aby to wycwiczyc musielismy robic stanie na rekach z zejsciem do mostka :) Banal, prawda? :)
I na tym w-fie było stanowisko "stanie na rekach" (zaliczalismy gimnastyke) i ja z rozpedu zrobiłam stanie na rekach z przejsciem do mostka. Babka była biała ze strachu. Powiedziała ze to nie na jej nerwy, dala mi 6 i kazala isc do szatni :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
ChUmB@
Elite player
Elite player
Posty: 142
Rejestracja: 02-04-2006, 22:31
Lokalizacja: Bielsko

Re: Le Parkour

Post autor: ChUmB@ »

O lol hehe :lol: u nas wf-ie to byś dostał 6 jakbyś to z trzy razy powtórzył :D :D u nas było fajnie nie dawno jak kolo zrobił fiflaka i salto w tył... kazał mu to trzy razy powtórzyć i dsotał 4+ bo za trzecim razem nie wylądował prosto... :zdegustowany: ale respekt dla niego :respekt:
Awatar użytkownika
grzece
Elite player
Elite player
Posty: 104
Rejestracja: 24-02-2006, 14:56
Lokalizacja: Tychy

Re: Le Parkour

Post autor: grzece »

To co to za szkola ma byc?
PHPtournament progress
||||||______________ 30%
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”