Best of the Worst - Łyk-tur vol.1 - King of Fighters 2002

Nowy cykl turniejów Weekend Cup to innowacyjne przedsięwzięcie szybkich, regularnych rozgrywek. Inicjatywa Honmaru skierowana do graczy ceniących intensywne emocje i pojedynki odbywające się w sposób ciągły, za jednym podejściem.

Moderatorzy: ModTeam, Support

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Best of the Worst - Łyk-tur vol.1 - King of Fighters 2002

Post autor: SubZero »

Ostatnimi czasy nasz wielce prestiżowy i popularny cykl weekendowych turniejów nieco przystopował. Ponieważ jedną z głównych przyczyn zgłaszanych przez chętnych do uczestnictwa był brak czasu w określonym terminie postanowiliśmy ruszyć z nieco zmienioną formułą.
Zamiast turniejów jednodniowo-weekendowych wprowadzamy turnieje tygodniowe (tzw. łyk-tur).
Przebieg takiego turnieju będzie następujący:
- startujemy pod koniec tygodnia (czwartek/piątek)
- od startu turnieju można się zapisywać oraz rozgrywać pojedynki (tak, grać można od momentu zapisania się o ile oczywiście mamy z kim)
- zapisy trwają do końca tygodnia
- cały turniej trwa (jak nazwa wskazuje) tydzień

Turnieje będą rozgrywane w systemie ligowym (każdy z każdym) co jest wymuszone możliwością dopisywania się zawodników w trakcie trwania rozgrywek. Planowe rozegranie swoich walk jest odpowiedzialnością zawodników (możesz zapisać się później, ale musisz w takim razie dać radę rozegrać swoje pojedynki w krótszym czasie).

Jako rekomendowany środek komunikacji na czas turnieju polecamy IRCa, ponieważ zapisy oraz podawanie wyników będzie odbywać się właśnie tam (z wydatną pomocą Henryka). Oczywiście można umawiać się na walki w inny sposób, ale jeśli wszyscy zapisani wbiją na kanał w momencie zapisania się i pozostaną na nim na czas trwania turnieju (albo przynajmniej będą na kanale w czasie, kiedy są dostępni do rozegrania pojedynków) powinno to znacznie uprościć ewentualne dogadywanie terminów. Dodatkowo ważne jest, aby przy zapisach oraz podawaniu wyników korzystać z tego samego nicka (dlatego przed zapisaniem się dobrze jest sprawdzić, czy dany nick nie jest zarejestrowany przez kogoś innego).

W celu zapisania się do turnieju należy wejść na kanał #honmaru i wysłać wiadomość do Henryka o treści zapisz (sposób wysłania wiadomości zależy od stosowanego klienta, lub można skorzystać ze sposobu uniwersalnego wpisując komendę /msg Henryk zapisz w pole wpisywania wiadomości w kliencie). Wynik dodajemy poleceniem wynik, natomiast potwierdzamy poleceniem potwierdz.
Szczegóły i dodatkowe polecenia są dostępne po wysłaniu Heniowi wiadomości o treści pomoc.

To chyba wszystkie niezbędne informacje na chwilę obecną, gdyby coś było niejasne to pytać w tym temacie (lub na IRCu).

<hr>
A teraz przechodzimy do pierwszej instancji naszego nowego cyklu, czyli
[center]Łyk-tur vol.1[/center]
Długie i burzliwe debaty odbywały się przed wyborem tytułu na ten jakże znaczący turniej i ostatecznie (mimo naszego nastawienia głównie na gry niszowe) postanowiliśmy wybrać coś nieco bardziej popularnego, czyli
[center]The King of Fighters 2002[/center]

Informacje:
Gra: The King of Fighters 2002 - wersja arcade (kof2002.zip)
Platforma: dowolna obsługująca (Supercade, GGPO, ArcLive/SupArc, MAMEHub, kaillera P2P...)
Start: 29.11.2012
Koniec: 05.12.2012
Bany: Omega Rugal

Rom + bios:
[hide]Rom - http://www.mediafire.com/?ahi02fj5gmz3hk6
Bios - http://www.mediafire.com/?j9awhwn2rlesxhk
[/hide]

[center]Obrazek
gfx by Zach[/center]

<hr>
Turniej dobiegł końca i szczerze powiedziawszy spodziewaliśmy się większej frekwencji a tymczasem... 'chcieliśmy dobrze, wyszło jak zwykle'. Widać formuła prowadzenia turnieju (jeden dzień czy jeden tydzień) tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia, ci co chcą - zagrają, ci co im się nie chce - nie zagrają...

Końcowa tabela przedstawia się następująco:

Kod: Zaznacz cały

   nick       | mecze | punkty | wygrane | przegrane
1. Zachariasz       3        9        15           4
2. SubZero          3        6        12          12
3. mg               3        3        11          11
4. TeeVar           3        0         4          15
5. eq2D             0        0         0           0
Tytuł MVP turnieju otrzymuje Mar[c|t]ins, który mimo usilnych prób własnych oraz olbrzymiego poświęcenia i pomocy całej ekipy kanału #honmaru nie dał rady Henrykowi i nie przeszedł pomyślnie procesu rejestracji do turnieju <minuta ciszy>.

Podziękowania dla wszystkich uczestników i przede wszystkim dla Henryka za wielką pomoc przy organizacji i zapraszamy na kolejne edycje (o ile się odbędą, czekamy na propozycje).
Ostatnio zmieniony 07-12-2012, 11:30 przez SubZero, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Best of the Worst - Łyk-tur vol.1 - King of Fighters 2002

Post autor: mg1987 »

Wszystko co chciałem powiedzieć na ten temat napisałem na ircu, więc ten post jest tylko dla zobaczenia linków.
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Best of the Worst - Łyk-tur vol.1 - King of Fighters 2002

Post autor: eq2D »

Rozmawiałem z MG na ten temat, ale do niczego sensownego nie doszliśmy, więc panie organizatorze, jak wygląda sprawa z Kusanagim (mój main, cholera) i Rogalikiem? Banujemy dwóch panów, a może tylko Rogalika? Jeśli nie będzie pewności, to ja jutro dzwonię do Korei i wybadam sprawę, jak to z postaciami wygląda. Na pewno Orochi Krzysiu nie jest banowany, ale jak z Kusanagim i Rogalikiem, to nie jestem pewien.
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Best of the Worst - Łyk-tur vol.1 - King of Fighters 2002

Post autor: SubZero »

Well, mnie nie pytaj, to ty jesteś specem od KoFa. Rugala raczej bym zbanował, reszta chyba ok.
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Best of the Worst - Łyk-tur vol.1 - King of Fighters 2002

Post autor: Martins »

Ja bym zbanował Kusanagiego (jeśli mówimy o Kyo) z racji tego, że to bezpłciowa postać.
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Best of the Worst - Łyk-tur vol.1 - King of Fighters 2002

Post autor: eq2D »

Martins, Ty się zwyczajnie go boisz :orany:
Obrazek
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Best of the Worst - Łyk-tur vol.1 - King of Fighters 2002

Post autor: Martins »

eq2D pisze:Martins, Ty się zwyczajnie go boisz :orany:
Hey, hey, hey!!! Im gonna bust you so bad!!!
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Best of the Worst - Łyk-tur vol.1 - King of Fighters 2002

Post autor: eq2D »

Billy "Cienka pała" Kane? Pfff...

/
+
/
+
/

SUPRISE! YOU'RE DEAD!
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Best of the Worst - Łyk-tur vol.1 - King of Fighters 2002

Post autor: SubZero »

Turniej dobiegł końca i szczerze powiedziawszy spodziewaliśmy się większej frekwencji a tymczasem... 'chcieliśmy dobrze, wyszło jak zwykle'. Widać formuła prowadzenia turnieju (jeden dzień czy jeden tydzień) tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia, ci co chcą - zagrają, ci co im się nie chce - nie zagrają...

Końcowa tabela przedstawia się następująco:

Kod: Zaznacz cały

   nick       | mecze | punkty | wygrane | przegrane
1. Zachariasz       3        9        15           4
2. SubZero          3        6        12          12
3. mg               3        3        11          11
4. TeeVar           3        0         4          15
5. eq2D             0        0         0           0
Tytuł MVP turnieju otrzymuje Mar[c|t]ins, który mimo usilnych prób własnych oraz olbrzymiego poświęcenia i pomocy całej ekipy kanału #honmaru nie dał rady Henrykowi i nie przeszedł pomyślnie procesu rejestracji do turnieju <minuta ciszy>.

Podziękowania dla wszystkich uczestników i przede wszystkim dla Henryka za wielką pomoc przy organizacji i zapraszamy na kolejne edycje (o ile się odbędą, czekamy na propozycje).
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Best of the Worst - Łyk-tur vol.1 - King of Fighters 2002

Post autor: eq2D »

coś się popsuło - eq vs zachu - 5:0. Ale tak, czy siak, to bez znaczenia
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Best of the Worst - Łyk-tur vol.1 - King of Fighters 2002

Post autor: SubZero »

Heniu takiego wyniku nie zarejestrował, a ja tylko tabelkę przepisałem więc wszelkie zażalenia kierować do niego.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Best of the Worst - Łyk-tur vol.1 - King of Fighters 2002

Post autor: Aserot »

Normalnie za rzadko tu zaglądam ostatnimy czasy, że też turek w 2k2 przegapiłem. Za kare nie pije w sylwestra :P. Może w przyszłym roku nie będzie tyle latania i pośpiechu i uda mi się z wami honmarowa brać zmierzyć w kofika :)
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Best of the Worst - Łyk-tur vol.1 - King of Fighters 2002

Post autor: Martins »

Zaiste turek był bardzo emocjonujący, tym bardziej szkoda, że zabrakło w nim ikony serii (czyli przedmówcy), oby ostatni raz :)
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Weekend Cup”