Czy lubisz Anime?

Kącik miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sil3nt
Student
Student
Posty: 36
Rejestracja: 03-09-2006, 16:12
Lokalizacja: ten pośpiech?
Ogrywam: Samurai Shodown, Mortal Kombat X, King of Fighters XIII
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Sil3nt »

^ Ciężko jest prawić cokolwiek na temat pana Toriyamy... Moim zdaniem jak na czasy w jakich tworzył np. takiego DB to kreska nie była aż taka zła ^^ Nie warto porównywać rzeczy z przed ponad 20 lat z dzisiejszą twórcząścią... Chociaż sam nie przepadam obecnie za DB, to anime to traktuje z sentymentem.

A propo chorych anime :P To polecam Elfen Lied i Higurashi no Naku Koro ni. (Niezła dawka gore + pokręcona fabuła :D)
Everyone's a one winged angel. To soar we only have to hug ourselves tight.

Obrazek
Awatar użytkownika
Paul vs Picollo
Student
Student
Posty: 45
Rejestracja: 12-06-2006, 14:01
Lokalizacja: Planeta Namec

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Paul vs Picollo »

Ja teraz skończylem oglądac 2 episod Samurai Champloo i musze wam powiedziec, ze to nie jest znowu takie wypasione jak mówiom, więc jak ktoś ma słaby transfer to nie polecam (zobacze reszte to może się przekonam)
PROSTO z Mokotowa razem z dzieciakami dążymy to lepszego jutra choc to praca żmudna wiem że nam się to opłaci każdy ziom bogaci sie w nowe doświadczenia do uslyszenia elo powodzenia.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Dumian »

Ostatnio obejrzałem całą serię Wolf's Rain i z czystym sumieniem polecam ją każdemu. Oryginalność, klimat i bardzo dobra ścieżka dzwiekowa to imo głowne zalety anime. Wilczy Deszcz uplasował się w najlepszej trójce mojego osobistego rankingu :)

Krótki opis ze strony osloskop.net:
Przyszłość.Świat po wielkiej katastrofie. Ludzie mieszkają w miastach rządzonych przez "arystokratów". W jednym z takich miast krzyżują się drogi naszych bohaterów.
Każdy z nich miał inny powód by trafić do tego miasta, ale wszystkich połączył jeden powód aby to miasto opuścić i rozpocząć podróż w poszukiwaniu Raju.

Ciekawe, bogate emocjonalnie postacie to oprócz interesującej, wciągającej fabuły niewątpliwa zaleta tego anime. Doskonała animacja,cudowne tła oraz muzyka Yoko Kanno to kolejny powód aby zwrócić uwagę na tą produkcję.
Obrazek
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Aserot »

Ładnie ja również polaecam ma ktoś link do 26 odcinka bo jakoś zniknoł mi z kolekci 30 :) prosze o odezw na PW.

Ja zaczołem oglodać teraz dwie bardzo dobre serie anime Ergo Proxy specyficzna kreska potenguje klimat tej futurystycznej produkcji opowiad o histori ambitnej Lil Mayo będącej na tropie seryjnego mordercy, którym okazuje się ............. tutaj już musicie sobie obejżeć :P. (co prawda obejżałem narazie tylko 5 odcinków ale naprawde trzymają klimat).

[center]Oficjalna strona Ergo Proxy[/center]

Drugą tytuł to Death Note pewnego dnia bardzo zdolny uczeń Light znajduje dziwny zeszyt "Death Note" ów zeszyt posiada mistyczną moc po wpisaniu Imienia osoby ginie ona po 40 sekundach. Light postanawia oczyści świat z "złych" ludzi, lecz czy jego osody bedą słuszne i co musi poświeci by stworzyć swój lepszy świat.

[center]Oficjalna strona Death Note[/center]

Mam nadziej, że te króciutkie opisy zachęcą was do obejżenia tych anim jak ktoś już to oglądał niech napisze swoje wrażenia.

PS>
Paul vs Picollo pisze:Ja teraz skończylem oglądac 2 episod Samurai Champloo i musze wam powiedziec, ze to nie jest znowu takie wypasione jak mówiom, więc jak ktoś ma słaby transfer to nie polecam (zobacze reszte to może się przekonam)
Tu się nie zgodze według mnie Samurai Champloo to jedna z najlepszy anim jakie miałem okazje oglądać. Ciekawe relacje miedzy głównymi bohaterami, nie pozbawiona dramatycznych jak i komediowych scen. Bardzo dobra ściężka dzwiękowa i ciekwa kreska.
Historia poszukiwania samuraia który pachnie jak słoneczniki jak i podróż Jina i Mugena do swojego przeznaczenia jest warta ściągniecia.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: AK »

obejrzałem ostatnio Serial Experiments Lain :) naprawde swietne shizowe anime :D nie polecam ogaldania pierwszego odcinka i na jego podstawie wyciagania wnioskow...
to trzeba zobaczyc w całosci (13) ogladac samemu(w nocy) bo z kims nie ma takiego efektu ;)
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Phantom
Elite player
Elite player
Posty: 161
Rejestracja: 03-08-2006, 22:35
Lokalizacja: Tyle pytań
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Phantom »

Ja ostatnio obejrzałem Chrno Crusade całkiem niezłe Anime
Power dream within your finger
Obrazek
Awatar użytkownika
Sil3nt
Student
Student
Posty: 36
Rejestracja: 03-09-2006, 16:12
Lokalizacja: ten pośpiech?
Ogrywam: Samurai Shodown, Mortal Kombat X, King of Fighters XIII
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Sil3nt »

Aserot ma racje... Ergo Prox daje rade... Nie raz na IRCu namawiałem Sub'a, żeby w końcu obejrzał :D Klimat i kreska z deka przypominają mi Witch Hunter Robin. Po obejżeniu całej serii czułem niedosyt. :S Nie chce spoilować, ale tą seriie poprostu trzeba zaliczyć!!! Chciałbym, żeby wyszła druga seria... albo chociaż oav-ki ;(

Całkiem niedawno wyszło też inne ciekawe anime:pt. Night Head Genesis...
Pozwole sobie zacytować treść w openingu "Ludzki mózg nie jest wykorzystywany w 70%, co jednak, gdy uda nam się w pełni go wykorzystać? Być może to ta część mózgu odpowiada za tajemnicze ludzkie zdolności paranormalne... Ta część nazywa się Night Head Genesis" Co moge więcej napisać... napewno jest to jedna z tych ambitniejszych serii tego roku pokroju ergo proxy, czy black lagoon....
Everyone's a one winged angel. To soar we only have to hug ourselves tight.

Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Aserot »

Ostatnio oglądałem bardzo ciękawą i orginalną anime a mianowicie "Dead Leaves". Pierwsze z czym mi się skojażyła to seria komiksów Lobo zmiksowany z Dr. Slump. Para głównych bohaterów Retro (koleś z telewizorem w miejsce głowy) i jego partnerka Panda. Budzą się nago na przedmieściach, cóż mogli zrobić jak nie zdobyć ubrań i po rozrabiać troszkę w mieście. Gdy w końcu zostają złapani trafiają do więzienia (Dead Leaves) z którego nie ma ucieczki ale czy na pewno. Naprawde nieźle pokrecone istotki, akcje jakich nawet sam LOBO może pozazdrościć i pokrecona fabuła (pare motywów naprawde mnie zaskoczyło). Według mnie warto obejżęć to produkcje choć pewnie nie każdemu przypadnie do gustu.

Obrazek Obrazek
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Jo-Jo »

A ja się ciągle nie mogę doczekać kiedy mi się ściągnie to anime na podstawie którego zrobili MB ( ciągle nie pamiętam jak się nazywa :| ) ...
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Aserot »

Shingetsutan Tsukihime tak się nazywa i to też barzo dobry tytuł.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: K' »

Shingetsutan Tsukihime jest bardzo ciekawy. Jeśli ktoś szuka czegoś krwawego niech zobaczy Elfen Lied :D (niektórym starcza obejrzenie pierwszego epka).
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Ostatnio z okazji wyjścia tłumaczenia gry Tsukihime postanowiłem zapoznać się z anime i w sumie nawet dość fajna seria z nieco przykręconą fabułą i kilkoma ciekawymi zwrotami akcji (Ciel-sempai rlz :P ).
Poza tym zacząłem oglądać Ichigo Mashimaro. Jak komuś się podobała Azumanga to coś dla niego (Chiyo-chan x4 :P ), najlepiej to podsumowali na AniDB: "cute girls do cute things in cute ways" (przetłumaczcie se sami :P ). Na zachętę AMVka (niestety żeby obejrzeć trzeba mieć konto na YT, bo jakiś idiota oznaczył to jako 'Inappropriate').
Nadine
Grand Master
Grand Master
Posty: 381
Rejestracja: 09-07-2006, 02:12
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Nadine »

SubZero pisze:...bo jakiś idiota oznaczył to jako 'Inappropriate')...
w dzisiejszych czasach ich liczba ciagle wzrasta :P
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Aserot »

Ichigo Mashimaro zapowiada się dość ciekawie :).

Ja ostatnio obejrzałem Demonbane dość ciekawe rozkręca się tak od 7 odcinka ale warto obejrzeć całą serie zwłaszcza jak ktoś lubi twórczość Lovecraft'a. Jest kilka ciekawych motywów w fabule zwłaszcza ostatnie 2 odcinki dają rade. Choć może nie każdemu przypaść zwłaszcza jak ktoś nie lubi mixsów mag+mech (swoją drogą wygląd tytułowego mecha mógł by być inny :P).
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Pioziom
Beginner
Beginner
Posty: 8
Rejestracja: 20-12-2006, 16:56

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Pioziom »

Strasznie lubię animę, ponieważ w jednej bajce może być wszystko zawarte miłość, zdrada, humor, strach i inne dużo rzeczy np.: zaczęło się od Yu-Hi-oh, potem shin chan extra bajka :D:D:D:D, GTo (great theather onizuka) i król szamanów
A to peszek... KANIBALE!...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia”