Dead or Alive 5

Wszystko na temat gier z serii DoA - Dead or Alive.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: Ren »

Grę można już dostać za nieco ponad stówkę, dziś odebrałem swój egzemplarz.
Co mogę powiedzieć po ok. godzinie gry? Gra naprawdę mi się podoba, grafika przyjemna dla oka, muzyka nie irytuje, nowe postacie dają radę. Jeśli chodzi o sam system to nareszcie pojawił się sidestep oraz sensowny backdash cancel (w sumie to nawet przegięty). Jeśli chodzi o tryb online to nie grałem rankingowych meczów, natomiast natrafiłem na lobby pełne Graczy z rangą S+ od których dostałem ostry łomot. Ogólnie widać, że gra ma jakiś system i mam zamiar dać jej szanse ( mimo że system stunów i reversali zmusza do nauki movelisty wszystkich postaci). Jeśli chodzi o lagi to niestety nie grałem z Graczami z PL. generalnie jest średnio, gorzej niż w TTT2 ale wg mnie nie ma takiej tragedii jak w T6. Warto dodać, że pnadchodzi patch 1.03 który poza poprawieniem netplaya przynosi kilka ciekawych rzeczy (np. wrzucanie walk na youtuba)

To tyle jeśli chodzi o pierwsze wrażenia. Grę jak najbardziej polecam, mam nadzieję że jakiś turniej w to rozegramy :P
Komimasa
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 83
Rejestracja: 04-07-2012, 12:07
Lokalizacja: Bełchatów/ Poznań
Ogrywam: DOA, Tekken, SC, VF.
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: Komimasa »

Jakby co, to ja bardzo chętnie i sparing online też:) A jakby się dało to i w Poznaniu chętnie.
強ければ生き弱ければ死ぬ
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: KRELIAN »

Anybody, Anytime, Anywhere
Fight 50 people through invitations.

Ktoś ma pomysł jak ogarnąć ten puchar? Po pierwsze jest źle opisany bo nie chodzi o zwykłe zaproszenia tylko Throwdown Challenge (samych zaproszeń w jedną i drugą stronę wysłałem i grałem ponad 50), a tego nie udało mi się ani razu. Ustawiam się z kimś, jedna osoba siedzi w practice (bo ponoć tak trzeba a próbowałem również w Arcade), różne opcje typu Throwdown Challenge On na Ranku i standardzie i dalej nic - nie wyszukuje osoby która jest aktywna. Wszelkie hinty mile widziane ;].
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Hidek
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23-03-2013, 15:24

Re: Dead or Alive 5

Post autor: Hidek »

Ktoś mi powie jak skutecznie nauczyć się blokowania ciosów?. Jest to bardzo trudne do opanowania. Gra bez blokowania na wyższym poziomie trudności mija się z celem a i na normalu można dostać baty. Wiem, że są 3 strefy itp. Ktoś ma jakieś rady?
Komimasa
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 83
Rejestracja: 04-07-2012, 12:07
Lokalizacja: Bełchatów/ Poznań
Ogrywam: DOA, Tekken, SC, VF.
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: Komimasa »

Krelian. Osoba, która ma z tobą grać musi być na fighter list. Wtedy ty idziesz do trybu treningu i załączasz Throwdown accept i włazisz do treningu. Twój oponent wchodzi w fighter list i rzuca ci throwdown challenge. Gdy ci rzuci, a ty siedzisz w treningu (ćwiczysz sobie) pojawia się na chwilę takie czerwone okienko z boku. Jeśli klikniesz wtedy bodaj L1 zaczyna się throwdown challenge i po 10 wygranych (nie z rzędu) dostaje się pucharka.

Nie rozumiem pytania kolegi niżej. Jak to "skutecznie blokować"? Co ty przycisku na blok przytrzymać nie potrafisz? Czy może jak leci low to uważasz, że się schylić nie trzeba? No naprawdę nie kapuję. Może chodzi ci o holdy?
強ければ生き弱ければ死ぬ
Awatar użytkownika
caradolph
Grand Master
Grand Master
Posty: 749
Rejestracja: 23-01-2011, 21:11
Lokalizacja: Pawłowice
Ogrywam: TTT2, GOW: Ascension, KOF XIII (okazyjnie)
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: caradolph »

Hidek pisze:Ktoś mi powie jak skutecznie nauczyć się blokowania ciosów?. Jest to bardzo trudne do opanowania. Gra bez blokowania na wyższym poziomie trudności mija się z celem a i na normalu można dostać baty. Wiem, że są 3 strefy itp. Ktoś ma jakieś rady?
Dawno, dawno temu, w zamierzchłych czasach było sobie takie coś jak gamefaqs. Tutaj rozgrywka jest jak kamień, papier nożyce. Są holdy, rzuty i ciosy. Holdy przebijają ciosy, rzuty przebijają holdy a ciosy przebijają rzuty. Tutaj jest taka sama sytuacja jak z blokowaniem w większości znanych serii. Jest mid, high i low. To samo tyczy się holdów tylko że tutaj trudniejsze jest to, że na każdą wysokość jest różny input.
"Brazuya would be godlike, imagine something like Kazuya with safe mid launcher and CH d/f+2, taunt, b+4, EWGF. This is it."
Awatar użytkownika
Seivoth
Elite player
Elite player
Posty: 140
Rejestracja: 25-05-2007, 23:18
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Ogrywam: Tekken7, DoA5LR
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: Seivoth »

Hidek pisze:Ktoś mi powie jak skutecznie nauczyć się blokowania ciosów?.
Wiem, że nieco późno ale...
"Weź udział w turnieju powiedział, ułatwi ci to karierę"

Link do Turnieju jest TUTAJ.

Tam nauczysz się blokować ciosy :cwaniak:
Awatar użytkownika
wf6608
Support
Posty: 287
Rejestracja: 13-06-2009, 20:36

Re: Dead or Alive 5

Post autor: wf6608 »

[media][/media]

Teaser Dead or Alive 5 Ultimate(?). Grywalna Momiji to raczej pewniak, obstawiam też powrót Eina i Leona. Liczę też na kolejne znajome mordy z VF-a (Aoi? Wolf?). Gierka ma wyjść na PS3 i X360. Będzie srogo.
Awatar użytkownika
Seivoth
Elite player
Elite player
Posty: 140
Rejestracja: 25-05-2007, 23:18
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Ogrywam: Tekken7, DoA5LR
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: Seivoth »

Czytałem też coś o Tifie oraz Chun-Li. W każdym razie zapowiada się ciekawie :]
trafl
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 94
Rejestracja: 02-11-2009, 19:09
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: trafl »

Seivoth, gdzies ty to wyczytał? :przestraszony:

Jeżeli to będzie coś jak ultimate to ja się bardzo cieszę. Ale obawiam się że to może będzie 50% ultimate. Bo już widzę że idą w nowe postacie. Ale pomysł z dodanie jeszcze postaci z VF przedni. Szkoda tylko że szanse na Aoi są marne, byłaby trochę taka Leifang. Wolf to znowu taki Bass. Pewnie dadzą ojca Pai, nie wiem po jakie drzewo.
Kage na pewno nie, bo tych ninja to jest już za dużo.
Do tego dadzą 2-3 plansze, pewnie po nowej dla każdej postaci i oczywiście pakiet strojów bikini, albo coś ten deseń, bo jakoś do gry trzeba zachęcić. A ultimate miało dużo bardzo ciekawych strojów, które nie polegały tylko na pokazywaniu ciała, ale i dobrze się prezentowały. Kolorki były i zawsze będą, ale jak Ayane miała te 13 strojów to mi nawet tak bardzo ten kretyński ostatni nie przeszkadzał.
Ale Ultimate gniotło ilością plansz i wielopoziomowością ich. Było to znacznie więcej, niż to co widzieliśmy w 3 i byłoby cudownie jakby to samo zrobili tutaj.
Jedynie co faktycznie może się pojawić, to możliwość wyboru muzyczki do plansz, gdyż chyba takie coś pojawiło się w tym Doa5+ no to na dobrą sprawę nowa wersja Doa, też to powinna mieć.
Byloby super jakby wrócił stary sposób zdobywania strojów z Doa3. Te emocje jak podczas którejśtam walki wypadł X i łapaj łapaj^_^ No to teraz mógłby być znak ciuszka czy czego, bo X-ów niestety nie będzie.
Awatar użytkownika
Seivoth
Elite player
Elite player
Posty: 140
Rejestracja: 25-05-2007, 23:18
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Ogrywam: Tekken7, DoA5LR
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: Seivoth »

Coś nowego :]
trafl
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 94
Rejestracja: 02-11-2009, 19:09
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: trafl »

http://teamninja-studio.com/doa5/ultima ... l#features

Wychodzi na to, że jest muzyczka do wyboru ( CHYBA).
Ta Momiji to nowa nyndża --__-- tragedia.
Plansza mi silnie przypomina Gantza, ale może to jest jakiś pomysł, by dodać parę plansz z NG. Efekt może być ciekawy. Widać, po trailerku, że Leon odnalazł drogę na pustyni i w końcu się wydostał^^ Ciekawe jak będzie wyglądała plansza na pustyni ( bo raczej taka będzie) może będzie jakaś piramidą :oczami:

Widać że Tecmo nie ma fanów gdzieś i Leifang z kucykami powraca^_^ Ciekawi mnie co tam będzie jeszcze.
Awatar użytkownika
Widowmaker.PL
Master
Master
Posty: 281
Rejestracja: 03-11-2010, 20:44
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: Widowmaker.PL »

Z ta tifa i chun-li to na powaznie?
Awatar użytkownika
Seivoth
Elite player
Elite player
Posty: 140
Rejestracja: 25-05-2007, 23:18
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Ogrywam: Tekken7, DoA5LR
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: Seivoth »

Takie ploty wyczytałem na anglojęzycznych stronkach. Nic nie było potwierdzone, ale skądś się to wzięło :]
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Dead or Alive 5

Post autor: SubZero »

Nie wiem jak Capcom, ale Squeenix ostatnio cienko przędzie, więc różnych desperackich kroków można się spodziewać :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dead or Alive”