Czym grać żeby wygrać

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Magus
Student
Student
Posty: 43
Rejestracja: 21-02-2006, 22:50
Lokalizacja: Zeal Kingdom

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Magus »

Co do n64 to zgadzam sie w kazdym calu :D Po prostu sie "nie da" ^^

A vide bijatyczek 2d + dckowe pady to nie wiem bo w 2d nie gram. Ale w DoA2 na PS2 nie umiem grac, za to na DC ojjj tak ;]
Och, gdyby tak wszyscy ludzie // Mogli przeżyć, taki jeden dzień // Gdy wolność wszystkich, wszystkich zbudzi // I powie - idźcie tańczyć, to nie sen
Dżem - Sen o Victorii
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Dumian »

Ostatnio przekonałem się na własnej skórze jak duży wpływ na grę może mieć pad. To, że dual jest najlepszy i niezastąpiony wiedziałem już od dawna ale jak beznadziejne mogą okazać się wszelkiego typu 'padowe' wymysły dowiedziałem się dopiero niedawno. Jako, że mój wysłużony i mimo wszystko bardzo dobry jak na nie-duala pad (kosztował zaledwie 20 zeta :!:) się spsuł :P pożyczyłem od kumpla na czas turnieju produkt firmy Media Tech. Ksztaltem przypomina rogala a grać na nim to prawdziwy koszmar. Jest całkowicie nieergonomiczny a krzyżak to jedna wielka porażka. Z trudnością da się operować między d/f, f, u/f, a takie triki jak qcf to już prawdziwy wyczyn. W ogóle krzyżak jest jakiś dziwny i całość opiera się na jednym bolcu umocowanym po środku krzyżaka, wyprowadzanie ciosów to istna loteria.

Wniosek z tego taki, że jak już kupować to albo oryginał Sony, który jest niestety drogi albo jakąś imitację przypominającą Dual Shocka.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Magus
Student
Student
Posty: 43
Rejestracja: 21-02-2006, 22:50
Lokalizacja: Zeal Kingdom

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Magus »

Taki oto newsik dzisiaj wyczytałem:
Każdy kto grał na Plejakach na pewno dobrze zna charakterystyczne pady o nazwie DualShock. Nie każdy wie jednak, że od lat toczy się wokół nich sprawa sądowa. Sprawa, którą Sony właśnie przegrało.

Dodajmy, że przegrało z kretesem i będzie musiało zapłacić ponad 90 milionów dolarów z tytułu praw do patentu, który wykorzystano w padach. Na początku 2003 roku firma Immersion pozwała zarówno Sony, jak i Microsoft, z powodu naruszenia ich praw własności do pewnych rozwiązań jakie znalazły zastosowanie w kontrolerach. M$ zapłacił, japońska firma zdecydowała się walczyć na drodze sądowej. Przegrana oznacza, że do czasu zapłacenia tej kwoty nie będzie można sprzedawać charakterystycznych padów. Wyobrażacie to sobie? Właściwie musieliby zaprzestać sprzedaży wszystkich konsol PlayStation. Bez sensu, ale cóż, na decyzje sądowe nie ma rady. Najgorsze jest to, że może być lipa z nowymi padami do PS3 - jeśli nie będą mogły wykorzystywać tych samych technologii, to możemy zapomnieć o graniu w stare tytuły na nowych konsolach, bo będą niekompatybilne! Nie no, a jak zwykle wszystko odbije się na graczach...
o_O
Och, gdyby tak wszyscy ludzie // Mogli przeżyć, taki jeden dzień // Gdy wolność wszystkich, wszystkich zbudzi // I powie - idźcie tańczyć, to nie sen
Dżem - Sen o Victorii
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Dumian »

Z jednej strony to by wyjaśniało zaskakującą zmianę pada z duala na jakiegoś banana w PS3 a z drugiej to jakaś taka nieprawdopodobna mi się wydaje ta 'afera' z padami. No ale kto wie... różne rzeczy dzieją się na tym świecie :P
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Link
Beginner
Beginner
Posty: 12
Rejestracja: 19-03-2006, 14:42
Lokalizacja: Śląskie

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Link »

Ja grałem na klawiaturze, ale przerzuciłem się na joystick z trzema przyciskami i gram jedną ręką joystickiem, a drugą używam jednego klawisza, a dobrze by mi się grało padem od NGC ale nie mam przejściówki :(
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: KRELIAN »

najlepszy do grania w tk jest AS ale poki co jeszcze troche mi brakuje do przesiadki , narazie DS2 mi styka no chyba ze gram w tk3 online to i klawa daje rady ;)
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Dumian »

No i stało się, w końcu z allegro dotarła długo oczekiwana przesyłka - przejściówka do pada od PS2.

Obrazek

Takie cudeńko stoi na allegro po 34 zł (konwerter na 2 pady) oraz 28 zł (na 1 pad). Póki co sprawuje się świetnie i polecam każdemu (oczywiście o ile posiada duala) kto poważnie myśli o grze online w takie tytuły jak Tekken ;)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
M@TI
Beginner
Beginner
Posty: 19
Rejestracja: 23-03-2006, 22:10

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: M@TI »

.....
Ostatnio zmieniony 27-03-2011, 20:10 przez M@TI, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Oen »

Ja odradzam kazdego pada z tego typu krzyzykiem najlepsze krzyzyki sa takie jak w dualach a najlepij to kup duala i przejsciowke :]
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Dumian »

Trudno powiedzieć, najbardziej do myślenia daje krzyżak, który nie wiadomo jak będzie się sprawdzał w takiego np. Tekkena. Poza tym całość jest dosyć bajerancka, a ja nie lubie udziwnień w padach i wszystkie przyrównuje do duala. Im bardziej dualowy tym lepszy :P

Miałem do czynienia z małą ilością padów ale na oko ten wygląda bardzo dobrze.

A co do duala z przejściówką to zdecydowanie najlepszy wybór, jednak jeśli ktoś nie ma konsoli to czy warto zainwestować czy nie to każdy musi sam wiedzieć ;)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Auron
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 10-03-2006, 16:37

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Auron »

Antek na poczatku napisal ze nasz skill spadnie jak dosiadziemy innego pada. ja gram na padzie bezprzewodowym Manta ,,Phoenix". Boje sie ze spadnie mi skill jak dosiade psp z nowiuskim tekkenem:( jak myslicie??
Awatar użytkownika
czit
Grand Master
Grand Master
Posty: 386
Rejestracja: 25-02-2006, 10:16
Lokalizacja: Lubartów

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: czit »

kwestia przezwyczajenia sie do nowego pada i nic poza tym
Zawodowcy są przewidywalni - strzeż się amatorów
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Dumian »

Inna sprawa, że do niektórych padów nie da się przyzwyczaić :P
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: Ana »

Aserot pisze:Pad do DC jest wygodny ale według mnie wogóle nie sprawdza się w bijatyczkach (zwłaszcza 2d) a jeśli chodzi o niewygodne i nie poreczne pady to według mnie królem jest pad do N64 (do teraz nie wiem jak go trzymać) i sprawiał mi wiele trudności zwłaszcza na początku (biedny Link fest dostawał po tylku).
Hehe a mi sie cudownie grało na padzie od N64 :) (tak wiem- absurd), ale to chyba było przyzwyczajenie (setki godzin w salonach grajac w MK :) ). Bijatyki nie bijatyki, wyscigi (głownie Mario Kart), Goldeneye :) . Bardzo dobry pad tylko naprawde trzeba sie do niego przyzwyczaic.
Co do DC... Przyznam szczerze ze w DOA2 mi sie wygodnie grało ale w VF3 to była tragedia :) (teraz bede miała okazje jeszcze raz sprawdzic pady od DC :) )
Osobiscie mysle ze okropnym padem do bijatyk jest pad od Xa... Poza tym jest potwornie cięzki i trudno było mi sie przyzwyczaic po paru godzinach grania w DOA3 do pada od PS2 (za lekki jakis byl O.o)

Najlepiej grać... Nie wiem. Do wszystkiego mozna sie przyzwyczaic




EDIT: najlepiej grac głową

a co do pada od DC, byloby ok gdyby nie krzyzak ;/ niech to szlag trafi ale QCF_QCB to morderstwo
Ostatnio zmieniony 28-04-2006, 00:14 przez Ana, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
KingKY
Elite player
Elite player
Posty: 197
Rejestracja: 23-02-2006, 22:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czym grać żeby wygrać

Post autor: KingKY »

"Czym grać żeby wygrać ?"

Klawą, ponieważ:

- buferowanie ciosów to bułka z masłem
- ewgf tez da rade posadzic ;)
- Wavedashowanie z prędkościa światla (niestety do rozwijania dużych predkości osobiście uzywam dwóch rąk :wstyd: wiec w praktyce to odpada)

Dual shockiem 2, ponieważ:
- to org kontroler do ps2
- zapytajcie kogos doświadczonego, a powie, ze to świetny pad sprawdzajacy sie w tekkenie :P

Arcade stickiem, bo:
- wrażenia jak na automacie
- elita tekkena ich używa :cwaniak:
ObrazekKING SAYS:"DAMN, RAWR IS JUST TOO GOOD !"Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”