Playstation 4 - temat ogólny

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Playstation 4 - temat ogólny

Post autor: KRELIAN »

Sony w końcu ujawniło wstępne informacje o PS4 więc jako fanboy musiałem założyć dedykowany temat ;].

Pierwsze co przychodzi mi na myśl to zawód, który w dużej mierze nakręciła premiera Wii U - tutaj każdy wiedział że jakością dorówna PS3/X360, ale PS4 miało obić maski pierwszą prezentacją. Oczywiście zawód odnosi się tylko do pokazu, gdyż mam świadomość że przez najbliższe 2-3 lata konsola się rozkręci i będzie znacznie lepiej.

Póki co jednak nazwałbym ją PS 3,5 - nic z tego co pokazano nie spowodowało u mnie ślinotoku i pomijając większy nacisk na funkcje społecznościowe, solidny Watch Dogs (wrzucany z pieca) oraz postęp w kierunku mimiki twarzy i zachowań botów, nowa generacja mogłaby przyjść spokojnie za 3,4 lata.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Playstation 4 - temat ogólny

Post autor: Chris »

Faktycznie, watch dogs wyglaa fajnie, pytanie tylko czy ta gra nie mogla by wyjsc na ps3.
Co do PS4, to jest znana specyfikacja techniczna? Czy powala na kolana? Wkoncu to bedzie system przynajmniej na 5 lat ?
Obrazek
Awatar użytkownika
TeeVar
Support
Posty: 318
Rejestracja: 19-12-2010, 19:11
Ogrywam: all Capcom SNK MK
Kontakt:

Re: Playstation 4 - temat ogólny

Post autor: TeeVar »

Wciaganie Nintendo w walkę konsol jest troche bez sensu. Big N ma wlasna filozofie i podejscie i ma gdzies MS i Sony.

PS4 nie mialo czym zaskoczyc. Wiadome jest ze teraz jest duze parcie na elementy spolecznosciowe (like, share i inne bzdury). Oczywistym jest ze spec. tech. bedzie lepsza i w miare na obecne czasy. Moim zdaniem zaden sprzet nie zaskoczy grafika bo ona nie zaleznie czy to PC czy konsola stoi od kilku lat w miejscu. No moze cos tam sie ruszyla do przodu. To juz nie sa te czasy gdzie skok jakosciowy byl bardzo duzy jak przy wprowadzeniu akceleratorow przez 3dfx czy PSX/PS2.

Czy next-gen moglyby przyjsc za 3-4 lata? Oczywiscie ale lud domaga sie lepszej grafiki i ciagle obwiniaja za to konsole ze wszystko stoi w miejscu. Dodatkowo z marketingowego punktu widzenia to "juz ten czas", w koncu od premiery PS3 minelo 6 lat a na czyms trzeba zarabiac. Tym bardziej, ze obecny sprzet staje sie przestarzaly bardzo szybko. Wiec nie zdziwie sie jak PS5 pojawi sie jeszcze szybciej.

To co mnie zaciekawilo to info, ze prace nad PS4 ropoczeto na poczatku 2008. Zastanawia mnie nad czym tak dlugo siedzieli i glowkowali skoro pierwsze probki zaczeli wysylac do deweloperow w 2012.
MK Ranking, Spar & On-line Tournaments - dostepny zawsze w godzinach 20-23, no prawie zawsze.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Playstation 4 - temat ogólny

Post autor: KRELIAN »

Nadejściu każdej generacji towarzyszył w moim przypadku choćby minimalny opad szczeny, to co pokazano w Killzone 4 nie umywa się do choćby pierwszej prezentacji dwójki, ale może za dużo oczekiwałem skoro w sieci się tym jarają. O zahamowaniu rynku pod względem grafy wiadomo nie od dziś, ale jednak pierwsze wrażenie pozostaje, a te według ambitnych planów Sony miało nas skopać i stąd mówiłem o zawodzie (podkreślam że pokazem a nie konsolą bo na to drugie za wcześnie) - Nintendo nie oszukiwało nikogo i już wychodzi na tym mocno ok patrząc po sprzedaży. Wychodzi na to, że największe wrażenie zrobiła na mnie gra logiczna którą można było wydać na commodore (z wyjątkiem bajerów w tle) ale nie ma co narzekać.

Pokładam spore nadzieje w prezentacji Cage'a bo to jednak jest przyszłość, którą zajawkę zapodał nam LA Noire. Fajnie też jakby w końcu zrobili jakieś random skrypty bo założę się, że nawet w takim Watch Dogs jak połazisz chwilę za dowolnym botem to będzie powtarzał jakieś głupie zachowania - w tej kwestii jest jeszcze sporo do zrobienia.

Swoją drogą brakuje mi solidnej gry w statki, kółko i krzyżyk, siatkówki, piłki ręcznej, biegów narciarskich... żużel też by się przydał - może PS4 pokaże coś w tej kwestii ;].
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Oscar
Support
Posty: 1286
Rejestracja: 03-09-2008, 15:33
Lokalizacja: Częstochowa
Ogrywam: Tekken Revolution
Kontakt:

Re: Playstation 4 - temat ogólny

Post autor: Oscar »

Kiedy bd premiera europejska ?
NIE TŁUMACZ SIĘ ŻE DOSTAŁEŚ PO DUPIE!
Obrazek
Awatar użytkownika
TeeVar
Support
Posty: 318
Rejestracja: 19-12-2010, 19:11
Ogrywam: all Capcom SNK MK
Kontakt:

Re: Playstation 4 - temat ogólny

Post autor: TeeVar »

Data nie jest ustalona i nie wiadomo na jakich rynkach sie pojawi najpierw. Wspominaja tylko o konu 2013.
MK Ranking, Spar & On-line Tournaments - dostepny zawsze w godzinach 20-23, no prawie zawsze.
Awatar użytkownika
Oscar
Support
Posty: 1286
Rejestracja: 03-09-2008, 15:33
Lokalizacja: Częstochowa
Ogrywam: Tekken Revolution
Kontakt:

Re: Playstation 4 - temat ogólny

Post autor: Oscar »

O rany jak późno! Dzięki TeeV :)
NIE TŁUMACZ SIĘ ŻE DOSTAŁEŚ PO DUPIE!
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 4 - temat ogólny

Post autor: Komandos »

8GB Ramu DDR5 będzie, biorę w ciemno :P A tak na serio PS4 to jedyny nextgen który mnie interesuje obecnie. Wii U to śmiech na sali, nowy Xbox jeśli pójdzie tą samą drogą co obecny i skupi się na pierdołach zamiast gier to też raczej mnie nie zainteresuje. Co do gier to na razie nie ma co oceniać, WD wygląda super, ale przypuszczam, że GTA5 na obecne konsole będzie wyglądać tylko trochę gorzej.
Awatar użytkownika
Młody
Student
Student
Posty: 48
Rejestracja: 29-07-2007, 17:26
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Ogrywam: TTT2, MK9
Kontakt:

Re: Playstation 4 - temat ogólny

Post autor: Młody »

Pewnie większość gier zapowiedzianych na koniec roku wyjdzie zarówno na PS3 i PS4 albo od razu na PS4.

A osobiście się zawiodłem. Zero rewolucji, szału ni ma, staniki nie latają. A jeżeli rewolucją ma być plejsteszonowaty fejsbuk oraz twitch bezpośrednio z konsoli/tableta/telefonu to chyba nie tędy droga. Nie mówię, że to się nie przyjmie, bo letsplayerzy będą zadowoleni, o ile to będzie lepsze niż narzędzia do nagrywania.

Dodatkowo za rok, bo pewnie wtedy dopiero pojawi się w Europie, to specyfikacja już szału nie będzie robić. Jakby PS4 wyszło teraz z takim Watch Dogs to już byłby konkret.
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Playstation 4 - temat ogólny

Post autor: Ren »

Ostateczne bebechy konsoli jeszcze nie są znane/ustalone poza 8gb DDR5.
Jeśli chodzi o samą prezentację to nie jestem ani zaskoczony ani zawiedziony.
Warto dodać, że pokazane gry np. KZ4 były pisane na starych devkitach gdzie dostepnych było ok 1,5/2gb ramu. Ja o PS4 jestem spokojny, konfiguracja to wg mnie (a interesuje sie programowaniem/hardwarem) mocny atut konsoli. W przeciwieństwie do PS3 wygląda to naprawdę sensownie. Myślę , że graficznie PS4 rzuci nas na kolana bardzo szybko.

Z innych kwestii jestem ciekaw nowego dual shocka pod kątem bijatyk. Ciekawe czy nowy d-pad utrudni grę. Ciekawa też jest kwestia wstecznej kompatybilności z akcesoriami typu DS3 lub arcade stick. Na takie informacje niestety trzeba będzie poczekać.
Awatar użytkownika
TeeVar
Support
Posty: 318
Rejestracja: 19-12-2010, 19:11
Ogrywam: all Capcom SNK MK
Kontakt:

Re: Playstation 4 - temat ogólny

Post autor: TeeVar »

W kwestii sprzetu duzo sie nie zmieni o ile sie cos zmieni. Podstawy juz sa, teraz tylko szlifowanie i eliminowanie bledow. DS3 nie jest kompatybilny z PS4, potwierdzone przez Shuhei Yoshida, dziala tylko PSmove.
MK Ranking, Spar & On-line Tournaments - dostepny zawsze w godzinach 20-23, no prawie zawsze.
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Playstation 4 - temat ogólny

Post autor: mg1987 »

TeeVar pisze:DS3 nie jest kompatybilny z PS4
No jasne, bo na czymś trzeba zarabiać, a stworzenie odpowiedniego sterownika byłoby przecież za mało opłacalne.
TeeVar pisze:elementy spolecznosciowe
Faktycznie - nie pokazali niczego, co nie mogłoby się pojawić na ps3.
Ren pisze:Ostateczne bebechy konsoli jeszcze nie są znane/ustalone
Ren pisze:konfiguracja to wg mnie (...) mocny atut konsoli
To w końcu jest znana czy nie?
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Playstation 4 - temat ogólny

Post autor: JJK »

Jakim cudem PS4 ma mieć pamięć DDR5 skoro pół roku temu raptem zaprezentowano DDR4? Chyba że w tej specyfikacji jest literówka (głuchy telefon?) i mieli na myśli GDDR5. A może Sony dołoży jeszcze kondensator strumienia?;p
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Playstation 4 - temat ogólny

Post autor: Ren »

mg1987 pisze:
Ren pisze:Ostateczne bebechy konsoli jeszcze nie są znane/ustalone
Ren pisze:konfiguracja to wg mnie (...) mocny atut konsoli
To w końcu jest znana czy nie?
omg, Jest znana "mniej więcej" ( teoretyczna wydajność, liczba rdzeni itd.) , po prostu nie wiadomo jeszcze konkretnie na jakim chipie APU od AMD będzie bazować.


Co do ramu to chodzi właśnie o GDDR5(wspoldzielone), swoją drogą przepustowość rozwala i daje masakryczne pole do popisu.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Playstation 4 - temat ogólny

Post autor: Komandos »

JJK pisze:Jakim cudem PS4 ma mieć pamięć DDR5 skoro pół roku temu raptem zaprezentowano DDR4? Chyba że w tej specyfikacji jest literówka (głuchy telefon?) i mieli na myśli GDDR5. A może Sony dołoży jeszcze kondensator strumienia?;p
Nie jestem specem od tych rzeczy ale pamięć ddr5 jest już stosowana np. w kartach graficznych od dawna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”