Ulubione utwory muzyczne z bijatyk 2d / 3d SNK

SNK to kawał historii w świecie 2D. Takie tytuły jak Garou: MotW, The King of Fighters, czy też Last Blade pozostaną w sercach graczy na wieki. Porozmawiajmy zatem o królach 2D, którymi Shin Nihon Kikaku niewątpliwie są!

Moderatorzy: ModTeam, 2DModTeam

Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Ulubione utwory muzyczne z bijatyk 2d / 3d SNK

Post autor: Chris »

Jestem ciekaw czy w bijatykach 2d i 3d od SNK uświadczymy jakieś fajne utwory muzyczne na miarę hiciorów z capcomu.
Jeśli macie w pamięci listę swoich ulubionych kawałków, to chętnie się z nią zapoznam.
Obrazek
Awatar użytkownika
caradolph
Grand Master
Grand Master
Posty: 749
Rejestracja: 23-01-2011, 21:11
Lokalizacja: Pawłowice
Ogrywam: TTT2, GOW: Ascension, KOF XIII (okazyjnie)
Kontakt:

Re: Ulubione utwory muzyczne z bijatyk 2d / 3d SNK

Post autor: caradolph »

Mi utkwił najbardziej Krizalid Theme z KOF '99, Kisaragi Theme z Art of Fighting 2, Final Stage Theme z Art of Fighting 3, Kyo Theme z KOF 2k2 i Geese Theme z KOF '96 jeszcze było parę innych, ale gdzieś uleciały nazwy.
"Brazuya would be godlike, imagine something like Kazuya with safe mid launcher and CH d/f+2, taunt, b+4, EWGF. This is it."
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Ulubione utwory muzyczne z bijatyk 2d / 3d SNK

Post autor: Dumian »

Muzyka z areny Rocka™
[Spoiler ]
Garou - Spread the Wings (Rock Howard Stage)
[Spoiler ]
\:D/
[Spoiler ]
Obrazek
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Ulubione utwory muzyczne z bijatyk 2d / 3d SNK

Post autor: mg1987 »

Ej, no - ukradłeś mi posta. Też miałem napisać, że muzyczka z areny Rocka jest zajebista.
P.S.
Tej emoty nie znałem: \:D/ nie znałem. Dzięki za jej wrzucenie.
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Ulubione utwory muzyczne z bijatyk 2d / 3d SNK

Post autor: Chris »

Wymyslajce , wymyślajcie.... bo prześłuchałem juz około 60 trackow z kof'ów i ciężko coś wyłapać
Obrazek
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Ulubione utwory muzyczne z bijatyk 2d / 3d SNK

Post autor: Martins »

Jedno jest pewne, w bijatykach od SNK na pewno nie uświadczymy zbyt wielu utworów muzycznych na miarę capcomowskich hiciorów, a kto sądzi inaczej ten fanboy. Oczywiście nie przesłuchałem wszystkiego co oferuje uniwersum SNK w tej kwestii, ale wiodące serie jak najbardziej obadałem i na pewno większość to nie jest nic specjalnego delikatnie mówiąc. Sytuację (z tego co pamiętam) ratują Samurai Shodown oraz Last Blade, a na dzień dzisiejszy tylko utwory z Fatal Fury pozostały mi w pamięci, ale jak to zwykle w przypadku SNK bywa trzeba wszystko jeszcze raz przewertować, żeby coś sobie przypomnieć.

W tym momencie do głowy przychodzą mi tylko: Geese Theme z FF1 (kozak), London March z FF2 (kolejny kozak), Character Select z Last Blade 2 (to pamiętam do dzisiaj, coś musi w tym być) i Raiden Theme z FF1 (jak na tę postać, to nawet zbyt zajebisty numer, czemu Billy go nie ma?).

Kultowe we wszystkich kręgach Garou to osobny temat:

Rock już wspomniany, Sunrise on the Train, Ninja or Monkey, (wywołujący gęsią skórkę u Jarka) All Over With Blood, Destruction Maniac (wzruszający wszystkich czcicieli wszelakich sił nieczystych), Wilderness Policeman (ten z kolei potrafi wzruszyć co najwyżej jakiegoś randomowego wiejskiego bądź miejskiego głupka), Dignity Palace (zdaje się oddzielać boskość od pomiotu) i mój ulubiony Too Honest (zajebista wejściówka).
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
wf6608
Support
Posty: 287
Rejestracja: 13-06-2009, 20:36

Re: Ulubione utwory muzyczne z bijatyk 2d / 3d SNK

Post autor: wf6608 »

Bez kitu - seria Samurai Shodown (no, przynajmniej ta jej "lepsza" część) ma moim zdaniem najlepszy zestaw utworów w historii bijatyk, o ile nie gier wideo w ogóle. W wiele fighterów grywałem, więc co za tym idzie wiele kawałków słyszałem i choć niektóre naprawdę wpadały w ucho, to po czasie i tak zostawały tylko takimi tam "potupankami" w tle (z niewieloma wyjątkami). SamSho wprowadza pojęcie "muzyka w bijatyce" na zupełnie inny wymiar, wyprzedzając o lata świetlne resztę stawki. Stanowi tam integralną część spektaklu, jakim jest pojedynek na śmierć i życie, wprost idealnie odzwierciedla postacie, które są nią reprezentowane, no i sama w sobie jest po prostu zajebista (choć nie jest to diament bez skazy - niektóre z themesów "małolatek" przyprawiają mnie o ból uszu). Jeśli miałbym tworzyć top 5 kawałków z bijatyk, to całkiem prawdopodobne, że całą listę zajęłyby utwory z SS.
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Ulubione utwory muzyczne z bijatyk 2d / 3d SNK

Post autor: eq2D »

wf6608 pisze:SamSho wprowadza pojęcie "muzyka w bijatyce" na zupełnie inny wymiar, wyprzedzając o lata świetlne resztę stawki. Stanowi tam integralną część spektaklu, jakim jest pojedynek na śmierć i życie
...a kilka osób nawet zauważyło, że muzyka w serii SS jest inteligentna, że potrafi się dostosować do aktualnie panującej sytuacji na polu walki. Oczywiście to nie jest prawdą, bo to gracze dają się ponieść muzyce i walczą... do jej rytmu. Czy jakakolwiek inna gra może się pochwalić czymś takim? Ano nie.

Crapcom i ich wesołe plumkanie, no, hiciory, jak ktoś muzykę dyskotekową lubi.
Obrazek
Awatar użytkownika
rekkimaru
Elite player
Elite player
Posty: 167
Rejestracja: 21-02-2010, 13:58
Lokalizacja: Netherealm
Ogrywam: The King of Fighters, Street Fighter

Re: Ulubione utwory muzyczne z bijatyk 2d / 3d SNK

Post autor: rekkimaru »

wf6608 pisze:Bez kitu - seria Samurai Shodown (no, przynajmniej ta jej "lepsza" część) ma moim zdaniem najlepszy zestaw utworów w historii bijatyk, o ile nie gier wideo w ogóle. W wiele fighterów grywałem, więc co za tym idzie wiele kawałków słyszałem i choć niektóre naprawdę wpadały w ucho, to po czasie i tak zostawały tylko takimi tam "potupankami" w tle (z niewieloma wyjątkami). SamSho wprowadza pojęcie "muzyka w bijatyce" na zupełnie inny wymiar, wyprzedzając o lata świetlne resztę stawki. Stanowi tam integralną część spektaklu, jakim jest pojedynek na śmierć i życie, wprost idealnie odzwierciedla postacie, które są nią reprezentowane, no i sama w sobie jest po prostu zajebista (choć nie jest to diament bez skazy - niektóre z themesów "małolatek" przyprawiają mnie o ból uszu). Jeśli miałbym tworzyć top 5 kawałków z bijatyk, to całkiem prawdopodobne, że całą listę zajęłyby utwory z SS.
Wyjąłeś mi to z ust. Pierwszy raz doświadczyłem by muzyka w bijatyce mnie uspokajała.
Łapałem się na tym, że włączałem Samsho tylko po to by posłuchać tej cudownej muzyki.
Tutaj w przeciwieństwie do innych bijatyk, nie przygrywała sobie gdzieś tam w tle a starała się stworzyć klimat. Takiego użycia muzyki nie spotkałem nigdy w żadnej innej mordoklepce.
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Ulubione utwory muzyczne z bijatyk 2d / 3d SNK

Post autor: Action »

Znając Chrisa to sieknie kompilacje, w której zabraknie Muzyki z Areny Rocka. On lubi jakieś technobrzdeki, ktorych w SNK mało.
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Ulubione utwory muzyczne z bijatyk 2d / 3d SNK

Post autor: Chris »

Nic mi sie nie chce
Po za tym, co to jest za muzyka w bijatyce ktora jest kopiuj-wklej muzyka innego wykonawcy
Obrazek
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Ulubione utwory muzyczne z bijatyk 2d / 3d SNK

Post autor: Chris »

Odswiezam!

EQ oraz inni wyjadacze samurajów! (sansho, last blade..) Bardzo pomocna okazałaby się wasza pomoc. Dalibyście rade zapostować swoją top 10 listę tracków z mieczyków snk?

Obawiam się, że -jak powiedział Action - nic tam nie wyłapie z uwagi na brak dyskotekowych pisków:P
Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Ulubione utwory muzyczne z bijatyk 2d / 3d SNK

Post autor: eq2D »

Przygotuję Ci na jutro (jak dożyję) listę "naj naj" wałków z SS, LB i NM razem z linkami. Do tego trza się przygotować, to nie żadne "muza z areny Rocka", to jest poważna muzyka ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Chris
Grand Master
Grand Master
Posty: 556
Rejestracja: 20-03-2007, 00:01
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Re: Ulubione utwory muzyczne z bijatyk 2d / 3d SNK

Post autor: Chris »

Hej, Muzyke mam (chyba) całą. 'Zdobywałem' całe albumy muzyczne teoretycznie z każdej części, więc powinno być ok :)
Obrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Ulubione utwory muzyczne z bijatyk 2d / 3d SNK

Post autor: eq2D »

Będziesz musiał stary poczekać jeszcze dzień, ewentualnie dwa, bo się mnie komputer zdupcył, więc trza pobrać wszystko od nowa. Łącznie z programem do odtwarzania muzyki ;]

edytka:
Mój numer jeden, żebyś miał na "smak" - https://www.youtube.com/watch?v=7ObUDncmkVs
Oni, wałek od Genjuro z SS2. Mniam.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „SNK”