Bledna odleglosc ciosow?

Długo oczekiwana kontynuacja kultowego Tekken Tag Tournament

Moderatorzy: caradolph, ModTeam

ODPOWIEDZ
robluk3822
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 07-04-2013, 14:33

Bledna odleglosc ciosow?

Post autor: robluk3822 »

Czy odniesliscie takie samo wrazenie jak ja, ze ciosy w tag 2 wchodza mimo, ze nie dotarly tak naprawde do ciala przeciwnika. sprawdzalem to na kilku juggle starterach i wyglada tak jakby cios trafial ok pol metra przed przeciwnikiem i wybijal go w powietrze
Awatar użytkownika
blaugrana20
Grand Master
Grand Master
Posty: 543
Rejestracja: 30-11-2009, 05:43
Ogrywam: TTT 2
Kontakt:

Re: Bledna odleglosc ciosow?

Post autor: blaugrana20 »

chyba trochu przesadzsz z tym 0,5 m wiem ze niektore ciosy wystarcza by lekko tknely przeciwnika i juz crushuja miedzy innymi slynne b+1 steva
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
HiKrush
Master
Master
Posty: 267
Rejestracja: 01-11-2010, 16:37
Lokalizacja: Electricity
Ogrywam: Tekken
Kontakt:

Re: Bledna odleglosc ciosow?

Post autor: HiKrush »

Akurat b+1 Steve'a już nie ma takiego hitboxu jak w T6.

Robluk, hitbox, czyli zasięg ciosu, a konkretnie te miejsca na ekranie, w których cios jest aktywny, zależy od wielu rzeczy. Niektóre ciosy mają więcej niż 1 aktywną klatkę i ich hitbox różni się w zależności od klatki animacji. Druga rzecz to to, co robi przeciwnik. Jeżeli przeciwnik robi jakiś cios, który nie ma zasięgu 0, albo "wstecznego" (bardzo niewiele jest takich), to "użycza" Ci on niejako swojego hitboxu wydłużając go o zasięg swojego ciosu. Jeżeli w takiej sytuacji wyprzedzisz swoim ciosem cios przeciwnika, to trafisz go pomimo tego, że normalnie Twój cios nie ma takiego zasięgu. Przykładowo raz, czy dwa trafiłem przeciwnika elektrykiem z takie odległości, że nie udało mi się później dodaszować z panczami. Właśnie dzięki temu, że przeciwnik robił jakiś cios ze sporym zasięgiem. Można to łatwo zrozumieć na przykładzie zasięgowych łap Jacka. Każ Jackowi robić np. przedłużone f,f+2 z połowy planszy i kiedy łapa mu się wydłuży wyprzedź go jakimś swoim starterem. Trafisz go w rękę, która będzie obok Ciebie, ale w powietrze poleci jego ciało znajdujące się jakieś 3 postaci od Ciebie.

Poza tym jednak istnieją ciosy z "magicznym" zasięgiem, kiedy człowiek jest przekonany, że go coś nie sięgnie i się gorzko myli. Ale to już kwestia znajomości tego całego syfu.
Bagiety już jado
Awatar użytkownika
Frizen
Grand Master
Grand Master
Posty: 534
Rejestracja: 12-08-2006, 12:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Bledna odleglosc ciosow?

Post autor: Frizen »

Odrazu mi sie skojarzylo :D

Zreszta polecam obejrzec caly filmik.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken Tag Tournament 2”