Sztuki walki, martial arts itp.

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Ana »

http://www.sendspace.com/file/tmlppk
I jak tu nie kochac capoeiry^^ (chociaz mam lepsze filmiki na PC)
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul vs Picollo
Student
Student
Posty: 45
Rejestracja: 12-06-2006, 14:01
Lokalizacja: Planeta Namec

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Paul vs Picollo »

Siema, gratuluje nowej lepszej scieżki zycia Ana :).
Aha... chciałem sie Ciebie zapytac Dumian czy ten Mirko Flipowicz to niepokonany jest bo z tego co widzialem on gażdemu K.O robi :D, on ma jakąs walkę przegraną.

SubZero mysle o zapisaniu się na Karate Tradycyjne hehe, mysle że to dobry wybór.
PROSTO z Mokotowa razem z dzieciakami dążymy to lepszego jutra choc to praca żmudna wiem że nam się to opłaci każdy ziom bogaci sie w nowe doświadczenia do uslyszenia elo powodzenia.
Awatar użytkownika
elvis1886
Student
Student
Posty: 45
Rejestracja: 17-09-2006, 19:14
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: elvis1886 »

CroCop raz dostal łomot z tego co widziałem :d ale przekopał Silve a to swiadczy o jego kozactwie :D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Paul vs Picollo
Student
Student
Posty: 45
Rejestracja: 12-06-2006, 14:01
Lokalizacja: Planeta Namec

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Paul vs Picollo »

A ta walka pomiedzi Micro a tym gosciem co go przekopal to zarejerstrowana gdzies jest np: Google video
PROSTO z Mokotowa razem z dzieciakami dążymy to lepszego jutra choc to praca żmudna wiem że nam się to opłaci każdy ziom bogaci sie w nowe doświadczenia do uslyszenia elo powodzenia.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Ana »

Obrazek
Awatar użytkownika
Paul vs Picollo
Student
Student
Posty: 45
Rejestracja: 12-06-2006, 14:01
Lokalizacja: Planeta Namec

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Paul vs Picollo »

Fajne to..yyy ale ja myslalem że to ta walka z Micro Crocop'em a tu... :)
PROSTO z Mokotowa razem z dzieciakami dążymy to lepszego jutra choc to praca żmudna wiem że nam się to opłaci każdy ziom bogaci sie w nowe doświadczenia do uslyszenia elo powodzenia.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: SubZero »

No ładnie tam chłopcy wymiatają :)
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Dumian »

Polecam filmik, klasa sama w sobie i pozytywne przesłanie na koniec. Warto obejrzeć :ok:
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Ana »

Jutro uploaduje czesc 2 :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Aserot »

Bardzo dobra scena walki z Jet Li w roli głównej, jest to fragmet filmu "Fearless" ("Huo Yuan Jia")

Filmik

P.S.

Ana na Maxiorze jest już vol. 3, ale 1 i 2 też daje rady.

WBT vol. 3
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Shinhwa
Elite player
Elite player
Posty: 114
Rejestracja: 21-02-2006, 18:07
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Shinhwa »

Aż mnie zemdliło, czytając durne przemyślenia bezmyślnych ludzi, którzy poszli sobie na pierwszą sztukę walki i odrazu się napinają co to oni nie umieją...

Zaczynając od trenującego Kyoukushin Kai Sub-Zero: kur** czlowieku, co Ty pierdolisz w ogóle, chcesz walczyć z kimś uzbrojonym w przedłużenie ręki? Co zrobisz? Kopniesz go round housem na nadgarstek? Złapiesz mu rekę zanim on Ci zajebie siekierą? Nie wiem, czy jesteś takim kretynem czy tylko udajesz.

Co do Twojej sztuki walki, to nie jest ona najlepsza odmianą karate, najlepsza była jest i pozostanie Oyama Karate, Ty uczęszczasz na syf, który nawet gardy Cię nie nauczy. Mówią, że karate jest najlepsze - gówno prawda! Karate jest najlepsze bo łączy wiele sztuk walki, a co jest do wszystkiego to jest do niczego. Najlepszymi sztukami walki pozostaną te, osiągające maxymum ze swojego przediału i połączenie ich w formułach MMA daje odpowiednie rezultaty. Np. Box na ręce, Amerykański Kick-Boxing albo Thay Boxing na nogi, Judo albo BJJ w parterze i klinczu.

Co do stwierzdzenia "Jak ładujesz low kicki to lepiej zalóż dres" to beka z tego co to powiedział, hahaha stosuje się to co jest SKUTECZNE a nie widowiskowe. Na chuj mi axe kickiem na twarz wejść skoro on zrobi krok w przod i zblokuje albo złapie mi nogę? Co wtedy mistrzowie sztuk walki zrobicie? Mam nadzieje, że tak kiedyś się stanie i ktoś wam porzadnie jaja okopie!

Teraz do przyjmującej brazylijską filozofię życia Any, chodź z reguły nie ubliżam dziewczynom, to Tobie musze powiedzieć, że jesteś conajmniej nienormalna. Capoeira? Co to jest? To jest śmieszny pokazowy taniec, do któreg wykonania większości układów trzeba stanąć tyłem do przeciwnika. Co zrobisz na ulicy? Zaczniesz stalta robić i machać nogą w powietrze? I nie wypisuj mi teraz jakiś śmiesznych sekwencji typu parafuso, bo żeby zadziałało, trzeba najpierw nim trafić, a to już takie proste nie jest.
Pffffffff rozjebujecie mnie Waszym podejściem. Jezeli chcesz sobie chodzić na taniec, to prosze Cię bardzo, ale nie nazywaj TEGO sztuką walki, bo jest conajmniej bezużyteczna i żałosna.
kur** walka to nie Dragon Ball, że koleś stoi i czeka aż Ty mu zajebiesz z dupy wziętego ciosu...

A co do Twojego kija, to dąb jest jednym z najcieższych drzew, jeżeli jesteś dziewczyną i chcesz walczyć 1,5KG 2 metrowym kijem, to gratuluję pomysłu : :przestraszony: Nie będziesz nim w stanie zadać z odpowiednią dynamiką nawet podstawowego ciosu, a jeżeli przestrzelisz, to Wyrwie Cię w przod... No ale prubuj.

Na koniec chciałem Wam pogratulować poczucia chumoru, tym pozytywnym akcentem kończę mój przydługi wykład
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: SubZero »

Shinhwa pisze:trenującego Kyoukushin Kai Sub-Zero
Nie trenuję Kyokushin a Shotokan (a konkretniej Karate Tradycyjne, to nie jest dokladnie to samo), ale to szczegół.
Shinhwa pisze:chcesz walczyć z kimś uzbrojonym w przedłużenie ręki?
Dokładnie do tego celu wymyślono karate, jeśli nie wierzysz, poczytaj o historii karate i Okinawy.
Shinhwa pisze:to nie jest ona najlepsza odmianą karate
Czy ja to gdzieś powiedziałem?
Shinhwa pisze:jest najlepsze bo łączy wiele sztuk walki, a co jest do wszystkiego to jest do niczego.
Shinhwa pisze:połączenie ich w formułach MMA
Zdecyduj się, tu piszesz że karate sux bo łączy wiele sztuk walki, a tu z kolei piszesz że MMA jest the best bo łączy wiele sztuk walki O_o
Shinhwa pisze:hahaha stosuje się to co jest SKUTECZNE a nie widowiskowe.
No to akurat jest oczywiste, więc nie komentuję.
Shinhwa pisze:Mam nadzieje, że tak kiedyś się stanie i ktoś wam porzadnie jaja okopie!
Miło, że nam dobrze życzysz :)
Shinhwa pisze:jeżeli jesteś dziewczyną i chcesz walczyć 1,5KG 2 metrowym kijem
Może Ana wygląda jak Pudzian? (nie no to oczywiście był joke :P )
Shinhwa pisze:chciałem Wam pogratulować poczucia chumoru
A ja chciałbym pogratulować ortografii, ale to byłby już atak poniżej pasa :P

A tak przy okazji, czy ty coś trenujesz ?
Awatar użytkownika
Shinhwa
Elite player
Elite player
Posty: 114
Rejestracja: 21-02-2006, 18:07
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Shinhwa »

1. Nie jest ważne co i ile trenuję/trenowałem, bo to bez znaczenia ;)

2. Co do MMa i Kyokushin, to zauważ, że MMA to nie sztuka walki tylko formuła [ang. Mixed Martial Arts] Żeby w niej uczestniczyć, trzeba poświęcić kilka lat na każdą z wymienionych dyscyplin. Karate to zbiór najpopularniejszych schematów z innych sztuk walki.

3. Co do używania Karate w walce z uzbrojonym przeciwnikiem, co byś zrobił gdybyś kogoś spotkał na ulicy uzbrojonego w pałeczkę teleskopową i wystarczająco dobrego technicznie, byś nie był w stanie mu złapać ręki? I co wtedy?

4. Moja ortografia jest moją sprawą
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: SubZero »

Shinhwa pisze:1. Nie jest ważne co i ile trenuję/trenowałem, bo to bez znaczenia
Jeśli wypowiadasz się w jakiejś sprawie, to miło by było gdybyś miał w niej jakieś doświadczenie ;)
Shinhwa pisze:Karate to zbiór najpopularniejszych schematów z innych sztuk walki
A pokaż mi sztukę walki, która nie wykorzystuje elementów innych sztuk walki? Ciężko ustalić gdzie i kiedy powstała pierwsza sztuka walki (a właściwie jest to praktycznie niemożliwe), a karate na pewno nie jest jak to opisujesz zbiorem schematów z innych sztuk. Owszem wykorzystuje elementy innych, bo jak większość wschodnich sztuk walki bazuje częściowo na chińskim kung-fu.
Shinhwa pisze:byś nie był w stanie mu złapać ręki
W karate chwyty nie są podstawowymi technikami (to bardziej aikido czy judo). Karate używa bardziej technik typu blok-atak, czy też raczej atak-atak, bo blok także jest atakiem.
Shinhwa pisze:I co wtedy?
Wtedy bym spier**lał :P Jak już pisałem wcześniej, ważna jest także poprawna samoocena swoich umiejętności.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Sztuki walki, martial arts itp.

Post autor: Ana »

Heh jakby ktos mnie nie znał to może posadzic moich rodziców o wybitne znecanie sie nad dzieckiem :D . Od łokcia do nadgarstka moje rece to jeden wielki siniak (ach te wszystkie age uke, soto uke, uchi uke i gedan barai- Sub na pewno wie o czym mowa a dla reszty- chodzi o bloki :) ), tak samo nogi, kolana sa brazowe, tak samo piszczele, ze o stawach skokowych i stopach nie wspomne. Wlasciwe nie wiem co to znaczy miec naskorek na stopach, zwlaszcza na "poduszkach". Wiem co znaczy trafic mawaszką (kopniecie z polobrotu) w czyjs łokiec, trafic stawem skokowym ktory sie mialo powaznie kontuzjowany. Boli :wstyd:
Dobra bo to brzmi jak narzekanie, a wcale tak nie jest :D Kurde jest cudownie. Od paru tygodni mnie nosi i mam treningowego swira. Wlasciwie wszystko sprowadza sie do treningów, ale to dobrze. Finala X prawie skonczyłam fabularnie (bo jak mam Airshipa to juz fabularnie niewiele prawda?) i wlaczam rzadko by podlevelowac postacie przed ostatnimi walkami i pobawic sie w lapanie stworkow dla Monster Areny. Dziennie staram sie okolo1h-1.5h cwiczyc, oczywiscie to sa te dni w ktore nie mam treningów :D Kurde jest tak jak wtedy gdy zaczynalam treningi, ten sam zapal i pasja. Znów jest wszystko nowe i swieze, no poza parkietem na sali w ktorym miedzy klepkami sa 1cm przerwy :zdziwko: . Bardzo powaznie mysle jeszcze o Muay thai, a jak sie zdecyduje to bede zakochana we wtorkach :D 14-16->capo, 16-18->karate, 18-20-> muay thai :D i kurde chyba sie zdecyduje :D A po maturze bardzo powaznie mysle o taekwondo ITF i Bo jutsu ale bo jutsu juz na wlasna reke bo klubu nie ma (chyba nawet w Polsce nie ma :suchy: ). A najlepsze ze im wiecej trenuje tym bardziej chce mi sie uczyc... matematyki :zdziwko: Jak wyladuje na Polibudzie to mnie zastrzelcie
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”