Tekken 7 Story

Tematy dotyczące siódmej odsłony Turnieju Króla Żelaznej Pięści!

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Tekken 7 Story

Post autor: Mr_Editor »

Namco Bandai zapowiadało ostateczną konkluzję wątku rodziny Mishima w najnowszej odsłonie Tekkena. Przyznam szczerze, że jeszcze nie zakupiłem swojego egzemplarza gry [co nadrobię na dniach], ale zapoznałem się z kompilacją cutscenek [podobno wszystkich z fabularnego trybu rozgrywki] i czuję lekki niedosyt.

Tak jak powiedział to narrator całej opowieści - zamiast odpowiedzi, narodziło się jeszcze więcej pytań. Nie chcę, póki co, spojlować najważniejszych wątków, więc zapytam jedynie, czy scena z Jinem i Larsem na dachu była faktycznie ostatnią?

Bez przesadnego popadania w spojlery, chciałbym skomentować na początek kilka rzeczy, które mnie trapią.
Zapowiedź kolejnego turnieju - wiadomo, gdyby nie turniej, to gra zawierałaby może 6 postaci uwikłanych w główną aferę, ale chyba przegapiłem fakt DLACZEGO wgl ten turniej został zapowiedziany, skoro fabuła i tak - poza samą sceną zapowiedzi tego turnieju i jego 'końca' - nie uwzględnia żadnych jego skutków. Wg mnie sam IFT kręci się gdzieś obok i cała fabuła poradziłaby sobie bez niego w 100%.

Akuma - postać, która mogłaby mieć nieco większe znaczenie, a wyszło na to, że skoro ma być, to niech po prostu będzie i nie zrobi nic ważnego.

Generalnie to jestem niezadowolony z tego co zobaczyłem. Jeden wielki odgrzany kotlet bez polotu.

Cutscenki od strony technicznej są wg mnie zrobione beznadziejnie. Nie chodzi mi bynajmniej o samą jakość renderów, a o połączenie scen rysunkowych, renderowanych i przejść na animację z silnika gry. Źle mi się to ogląda, choć ostateczną opinię na ten temat wyrobię sobie po osobistym ograniu story mode.

Na pierwszy rzut oka, ode mnie 3/10
Pierwszy plus za początkową anegdotę o karteczce z 'I love You dad' - Chwytliwy szczegół.
Drugi plus, za jedną z końcowych scen 'wywiadu'
Trzeci, za pojedynek Kaza z Heńkiem. Czuć tutaj ciężar. [choć sam finał tej walki jakiś powalający nie jest]

Ktoś popiera moje zdanie?

[btw. Proponuję stworzenie osobnego działu na forum, odnośnie T7]
Awatar użytkownika
August
Grand Master
Grand Master
Posty: 367
Rejestracja: 26-05-2011, 15:13
Lokalizacja: Mysłowice-Wesoła

Re: Tekken 7 Story

Post autor: August »

[spoiler]Faktycznie jest więcej pytań, niż odpowiedzi. Jednak poddając to wszystko analizie... Myślałem (jak każdy z resztą) że Kasumi będzie czymś więcej niż tylko retrospekcją Heihachiego. Samo jej zachowanie jest... dziwne? Została opętana. Kazuya dlatego go chciał zabić, by również nie skończył w ten sposób. Zamiast z nim po prostu pogadać... xD Może zrozumiałby że Heniek był zmuszony to zrobić. Faktycznie jest więcej pytań, niż odpowiedzi. Jednak poddając to wszystko analizie... Myślałem (jak każdy z resztą) że Kasumi będzie czymś więcej niż tylko retrospekcją Heihachiego. Samo jej zachowanie jest... dziwne? Została opętana. Kazuya dlatego go chciał zabić, by również nie skończył w ten sposób. Zamiast z nim po prostu pogadać... xD Może zrozumiałby że Heniek był zmuszony to zrobić. Dalej nie wiemy, czemu Kazumi prosiła Akumę o zabicie Heńka i Kazika. Cóż, jeżeli chodzi o Heńka to można to wytłumaczyć opętaniem. Ale Kazuyę? Dlaczego Heihachi nie opowiedział tej całej historii wcześniej? Dlaczego nie opowiedział jej do końca? Bo teraz Heniek wychodzi na tego dobrego, ale dalej nie wiadomo czemu Obalił swojego ojca. No chyba że coś mi umknęło. Mi się wydaję, że Jun wiedziała o przeszłości Heńka i dlatego posłała Jina do niego po swojej śmierci... Okazało się, że Xiaoyu miała rację xD
Jest naprawdę wiele pytań, jednak myślę, że Harold specjalnie pozostawił tyle pytań bez odpowiedzi. Mam nadzieję, że tylko odpowiedzi otrzymamy w DLC, bo to naprawdę za mało jak na grę będącą w produkcji tak długo. Mam już nawet pewną teorię na temat Zakończenia.
-
-
-
-
Kazuya dowiedziałby się, że Heihachi zabił swoją żonę z konieczności. Wtedy zacząłby walczyć ze sobą, czy coś w tym stylu. Jego Devil znowu stałby się osobnym bytem. Wtedy Kazuya Poległby w walce z nim i Jin musiałby zakończyć wszystko.[/spoiler]
Informuję, że nie grałem w T7. Swoją wiedzę opieram na materiałach Video.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Tekken 7 Story

Post autor: Mr_Editor »

Ona na pewno miała na imię Kasumi? xD

Akurat wątek konfliktu Kaza z Heńkiem jest w miarę logiczny IMO.
[spoiler] Heniek chciał zabić Kazuyę z premedytacją, bo Kaz też miał Devil Gene. Początkowa złość Kaza za morderstwo matki przerodziła się w chęć zemsty za zrzucenie jego samego z klifu przez Henryka [potęgowaną później przez Devila], no a później to już pewnie się hejcili z przyzwyczajenia xd[/spoiler]

Wątek Kazumi faktycznie jest nieco chaotyczny i kilka faktów się ze sobą gryzie, ale... Mam pewną koncepcję na ten temat
[spoiler] Kazumi, kiedy została opętana i zaatakowała Heńka, to powiedziała coś w stylu 'staniesz się największym złoczyńcą tego świata, musisz zginąć', co raczej nie pasuje mi do natury Devila. Moja opinia jest taka, że Kazumi może nie być Devilem, tylko Angel. Dlatego kazała zabić obydwu Mishimów. Akuma też mówił, że Kazumi uratowała mu kiedyś życie, więc coś musi być na rzeczy.[/spoiler]

Myślę, że dopełnieniem cutscenek z Story mode mogą być endingi poszczególnych postaci, których jeszcze nie oglądałem, a z którymi poczekam do odpalenia swojej kopii gry. [chyba xd]
Awatar użytkownika
August
Grand Master
Grand Master
Posty: 367
Rejestracja: 26-05-2011, 15:13
Lokalizacja: Mysłowice-Wesoła

Re: Tekken 7 Story

Post autor: August »

Dużo pytań bez odpowiedzi. Można tworzyć wiele teorii. Myślę, że to cel zamierzony.
Ciekawi mnie również wątek Klaudio.
[spoiler]W końcu Heniek z Niną pół świata przemierzają, by zwerbować egzorcystę. To byłby zajebisty wątek. Czemu oni go nie rzwneli xD Mishima story jest chyba robione pod taki wstęp walki Kazika z Jinem z przepowiedni Staruszki z intro Julii w T6[/spoiler]
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Tekken 7 Story

Post autor: Mr_Editor »

Dobra.. Ograłem sobie Story Mode i moja ocena nieco podskoczyła.

Przejścia z silnika gry na rendery nie są tak rażące i muszę przyznać, że nawet mi się to podoba.

Dalej uważam, że Akuma ma w tej fabule gówno do gadania i jego obecność jest nieciekawie wyreżyserowana [jeśli chodzi o kwestie fabularne, bo gameplayowo jest kozak :D ]

Coś czuję w kościach, że wątek Jina będzie rozwinięty w jakimś DLC.

Dodatkowo, dzięki kolekcji endingów z poprzednich części, wątek Kazumi i genezy Devila stracił dla mnie sens totalnie.

[spoiler]Skoro Kazuya odziedziczył Devil Gene po matce, to wiadomo, że Heniek nie mógł go mieć, ale o co w takim razie kaman z Jinpachim?[/spoiler]

Zaczynam się powoli gubić, albo za bardzo wierzę, że gdzieś w tym wszystkim drzemie logika.

Z epizodów wywnioskowałem jedną, ciekawą spekulację.
[spoiler]Claudio zwerbował Xiao. Pewnie nauczy jej egzorcyzmów, ona wyleczy Jina i będą żyli długo i szczęśliwie lol [/spoiler]
Awatar użytkownika
Seivoth
Elite player
Elite player
Posty: 140
Rejestracja: 25-05-2007, 23:18
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Ogrywam: Tekken7, DoA5LR
Kontakt:

Re: Tekken 7 Story

Post autor: Seivoth »

Odnośnie słów Kazumi do Heńka...
[spoiler]...o tym, że stanie się największym złoczyńcą tego świata. Właśnie dlatego chciała go zabić!
Trochę głupie, bo gdyby nie ona, to nigdy nie miałoby to miejsca.
Teoria z Xiałką całkiem fajna ;)[/spoiler]
Awatar użytkownika
August
Grand Master
Grand Master
Posty: 367
Rejestracja: 26-05-2011, 15:13
Lokalizacja: Mysłowice-Wesoła

Re: Tekken 7 Story

Post autor: August »

Coś czuję w kościach, że wątek Jina będzie rozwinięty w jakimś DLC.
Też tak myślę. Zbyt szybko się przechodzi Story mode, by tak czekać znowu tyle lat na kontynuację.
Co o Akumy. To samo. DLC. Zakończenie (Walka Akuma vs Kazuya) nie było pokazane. Więc nie wiadomo, kto wygrał. Co się stało z Mishima Zaibatsu. Więc ósmy turniej po prostu nie ma sensu. Po za tym Akuma ukrywa wszelkie informacje o sobie i powiązaniach z Kasumi.

Co o Jinpachiego. Nikt nigdzie nie powiedział, że ma on Devil Gene. Sam on mówi, że go opętało dopiero po przegranej z Heńkiem.
Teoria z Xiaoyu... Nie. Te moce, co ma Klaudio też pewnie mają określone osoby, jak Devil Gene. Mnie tylko ciekawi wątek krwi. Bo skoro Devil Gene jest czymś w rodzaju portalu Demonów do świata ludzi, to może istnieć coś jak Angel gene? Inaczej Angel w T2 byłaby niekanoniczna. Może Rodzina Kazama ma ten gen? Dlatego Jun w TTT może odmienić Kazika i Asuka w T5 w swoim endingu? Może dlatego Gdy jin opuszcza Honmaru w formie diabła, to leci jedno białe pióro?
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Tekken 7 Story

Post autor: KRELIAN »

Wy tak serio z tymi rozkminami? Przecież fabuła w TK7 to jest coś na poziomie tego ;].
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
August
Grand Master
Grand Master
Posty: 367
Rejestracja: 26-05-2011, 15:13
Lokalizacja: Mysłowice-Wesoła

Re: Tekken 7 Story

Post autor: August »

KRELIAN pisze:Wy tak serio z tymi rozkminami? Przecież fabuła w TK7 to jest coś na poziomie tego ;].
Nie bliźnim. Ta fabuła jest dobra.
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Tekken 7 Story

Post autor: Mr_Editor »

KRELIAN pisze:Wy tak serio z tymi rozkminami?
Pół serio, pół żartem ;)

A jeśli o Xiao chodzi...
[spoiler]Istnieje też możliwość, że Claudio ją zwerbował żeby użyć jej jako przynęty do zwabienia Jina w egzorcystyczną pułapkę xD [/spoiler]

Heniek
[spoiler]Nie wiadomo czy faktycznie umarł. Nie było pokazane jak wpada do tej lawy. Fakt, że było słychać jak przestaje mu bić serce, no ale to jest Tekken :D[/spoiler]
Awatar użytkownika
August
Grand Master
Grand Master
Posty: 367
Rejestracja: 26-05-2011, 15:13
Lokalizacja: Mysłowice-Wesoła

Re: Tekken 7 Story

Post autor: August »

No wiesz. Myślę, że Laser z Satelity Dr. Abela ma podobną siłę do lawy... Więc może wyjdzie z tej lawy xD
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken 7”