Soundtracki z gier

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Soundtracki z gier

Post autor: Dumian »

Często gry, oprócz niesamowitej grywalności, świetnej fabuły, masy pomysłów i oryginalności również mogą poszczycić się genialnym soundtrackiem. Jak nie trudno się domyśleć o tym właśnie będzie temat :)

Zacznę od soundtracku DoA. Gierka ta ma naprawdę bardzo dobrą ścieżkę dzwiekowa, calosciowo chyba najlepsza i najbardziej klimatyczna ze wszystkich bijatyk w jakie grałem. Prócz tego oczywiście OST z MGSa (genialny kawałek Harry Gregson-Williams - Main Theme). Z pojedyńczych utworów jakie zapadły mi w pamięć to na pewno intro Soul Blade (Edge of Soul), Chrono Cross - Another world, Street Fighter 2 The Ken Song OC ReMix, z Tekkena nuta Moonlit Wilderness. Tyle pamiętam na chwile obecna ale na bank jest tego wiecej. Po prostu tytuly, gry lub muzy umknely mi gdzies w pamieci :P

Jako, ze mam akurat pod reka linka to na zachete wrzucam nutke z Chrono Cross - Another world (thx Adriankiller ;]). Kazdy miłośnik OSTów z gier powinien też zapoznać się z serwisem Galbadia Hotel.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Soundtracki z gier

Post autor: Jo-Jo »

Właśnie tej stronki ( Glabadia Hotel ) szukałem od stuleci i znaleść nie mogłem ......... :wstyd:
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Soundtracki z gier

Post autor: Aserot »

Seria Tenchu ma na prawde dobry OST niop seria SH też daje rady :).
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
czit
Grand Master
Grand Master
Posty: 386
Rejestracja: 25-02-2006, 10:16
Lokalizacja: Lubartów

Re: Soundtracki z gier

Post autor: czit »

polecam ost onimusha 3
Zawodowcy są przewidywalni - strzeż się amatorów
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Soundtracki z gier

Post autor: SubZero »

Hmm... OST z ICO jest klimatyczny, chociaż to nie do końca muzyka, bardziej "dźwięki" :P A poza tym to Xenosaga Ep I, Xenosaga Ep II (z Ep III jeszcze nie słuchałem), Metal Gear Solid (wszystkie 3), Final Fantasy (7,8,10,10-2 - te słuchałem), Soul Blade, Soul Calibur III, StarCraft... i od cholery innych :D

Pojedyńcze utwory se daruję, bo by mi post na całą stronę wyszedł :P
Awatar użytkownika
Labik
Elite player
Elite player
Posty: 197
Rejestracja: 23-02-2006, 18:22

Re: Soundtracki z gier

Post autor: Labik »

mgs ma najlepsza oprawe dzwiekowa wedlug mnie :)
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Soundtracki z gier

Post autor: AK »

dla mnie nie do pobicia jest OST z Chrono trigger(bonusowy kawałek dodany do wersji na PSX miażdzy ) :) lubie jeszcze słuchać OST z motorhead,Gran turismo(1),finalami też nie pogardze szczególnie część 6 bo ja uważam za najlepszą,OST z Zeldy OOT tez świetny (gerudo theme w wersji symfonicznej-masakra) no i oczywiście soul Blade,z tekkena to Moonlit Wilderness jak pierwszy raz zobaczyłem t5 to grałem akórat na tej planszy,myślałem ze nie wyrobie,dzieło :D
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
vho
Grand Master
Grand Master
Posty: 559
Rejestracja: 30-03-2006, 00:49

Re: Soundtracki z gier

Post autor: vho »

Co do OSTów z gier...

-ICO (You Were There szczególnie...)
-Shadow Of The Colossus
-Soul Edge
-Soul Calibur 1,2,3
-Gran Turismo 4
-Final Fantasy (wszystkie części i wszystkie remiksy w sumie :) )
-Tekken 5 & DR
-Metal Gear Solid 1,2,3
-Tenchu (cała seria, znakomita muzyka^^)
-Devil May Cry 3
-GTA (seria, VC w szczególności)
-Virtua Fighter 4 (ale zwykłe 4, nie EVO)

Polecam :D
[url=html://backdash.pl]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Soundtracki z gier

Post autor: Ana »

Ale fajny temat :hyhy:
Zacznę od OSTów z bijatyk:
Nie umiem ocenic która bijatyka ma lepszy, czy DoA czy SC, bo obie maja swietne OSTy tylko ze w zupełnie innych klimatach :) . Z serii SC chyba najbardziej podoba mi się OST SC1, oczywiscie nie liczę tutaj The Edge of Soul z Soul Bladea. Chociaż nie mówię że 2 i 3 mają słabe OSty, bo tak zdecydowanie nie jest :D po prostu jedynka ma w sobie to coś więcej :) . DoA... Z DoA1 polecam GENIALNY utworek Aya, chyba najlepszy do walki (no nie Yamada? :D ) oraz z DoA2/U/4 Blazed up melpomene który IMO jest po prostu genialny (hi Oen :) )
Co do Tekkena, jak dla mnie najlepszy OST miał Tekken 2 z niezapomnianym "Black winter night sky" z intra :), bo OST z DR mi sie w ogole nie podoba
Dalej...
Kingdom Hearts 1, oczywiście Hikari- Utady Hikaru- piosenka z intra. Nie wiem czy Wam się spodoba ale ja ją lubię, chociaż uważam że Passion z intra KH2 (tez by Utada) bije "Hikari" na głowę (wersja "after battle" tez daje rade i to mocno). Piosenka po propstu ma niesamowity klimat. Z ciekawych utworków mogę polecic jeszcze "One winged angel" ale to jest raczej znane z innej serii :) .
Final Fantasy, oj dluugo można by pisac :D
Z FF7 polecam: One winged angel, Aeris theme, Requiem (innych nie mogę bo mam tylko zbior midi sciagniety :D w koncu muszę nadrobić zaleglości i ściągnąć OST z 7 :D )
Z FF:AC: cały OST :D
Z FF8: przesłuchałam raz cały OST i dopóki nie przejdę gry nie mam zamiaru tego robić :) "Liberi Fatali" jak najbardziej polecam, chociaż najlepiej po prostu zobaczyć intro tej gry :D "Eye on me" Faye Wong też się spodoba :) .
FF10: nie mam OST, bo chciałam to wszystko usłyszeć w grze i... jest cudownie :D . Jaki jest tytuł utworku który śpiewają w Gagazet Ronso? (ok to juz mam :) )
Posłuchajcie "The skies above"
Polecam także zapoznanie się z albumami Black Mages :)
Aha, FF: Tactis tez ma ciekawie zapowiadajacy się OST :) (przyglądałam się grze jakieś 3h :) )
Xenogears- "Light From The Netherworld" (znane tez jako "I`m Alpha, I`m Omega") genialny utworek :D
Poza tym polecam OSTy z Shenmue 1 i 2 :)
A co do reszty na razie nie chce mi się rozpisywac
Obrazek
Awatar użytkownika
Labik
Elite player
Elite player
Posty: 197
Rejestracja: 23-02-2006, 18:22

Re: Soundtracki z gier

Post autor: Labik »

ff:ac to nie gra ;p
ale zgadzam sie jest zajebisty caly

encounter rlz
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Soundtracki z gier

Post autor: Ana »

Labik pisze:ff:ac to nie gra ;p
wez nie zartuj :zdziwko:

Do listy dorzucam Fithos Lusec Wecos Vinosec- FF8
Obrazek
Awatar użytkownika
Pitrex
Master
Master
Posty: 279
Rejestracja: 23-02-2006, 20:45
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Soundtracki z gier

Post autor: Pitrex »

METAL GEAR SOLID 3 SOUNDTRACK

Według mnie jest to jeden z najlepszych Soundtracków :P (kliknij na nazwę aby zassać :) )
[you] GET READY FOR THE NEXT BATTLE

jeśli właśnie chcesz napisać do mnie z powodu powyższego napisu to sobie odpuść i naucz się html'u:P
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Soundtracki z gier

Post autor: KRELIAN »

najlepsze ktore slucham od lat to : spyro 1 , tenchu 1 , wszystkie ffy , xenogears , vagrant story, burnout 3 i wipeout 2097

pozostale zajawkowo w zaleznosci od okresu :)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Soundtracki z gier

Post autor: Ana »

Na BlueLaguna pojawił się pare dni temu "Final Fantasy Piano Collection (New Wav Studios)" (Final Fantasy-> na górze, pod linkami do albumów Black Mages). Jesli komus spodobaly sie Piano Collections z FF7 i FF8 to myślę, że i to się spodoba :) . W moj gust jak najbardziej trafia ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Soundtracki z gier

Post autor: Oen »

Dobra ludziska, a ma ktos mzoe osta z Tomb Raider Legends?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”