jRPG, cRPG, MMORPG

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Ren Twoje zdanie się nie liczy bo nie potrafisz przedstawić logicznych argumentów. Poza tym dzieci i ryby głosu nie mają :p .
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ana »

A ja mam takie głupie pytanie, seria Suidoken, tzn jej kolejne czesci sa ze soba powiazane fabularnie (ze wypadaloby przechodzic 1,2,3,4,5 po kolei) czy cos jak FF, ze kazda gra ma osobna fabule, swiat, bohaterów a wspolny tylko tytul?
Obrazek
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ren »

Ana pisze:A ja mam takie głupie pytanie, seria Suidoken, tzn jej kolejne czesci sa ze soba powiazane fabularnie (ze wypadaloby przechodzic 1,2,3,4,5 po kolei) czy cos jak FF, ze kazda gra ma osobna fabule, swiat, bohaterów a wspolny tylko tytul?
Ja tam nie wiem, ale słyszałem że pierwsze 2 części tej gry (PSX?) cięzko dostać i kosztują sporo jak na takie starocie :).
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ana »

Ren pisze:
Ana pisze:A ja mam takie głupie pytanie, seria Suidoken, tzn jej kolejne czesci sa ze soba powiazane fabularnie (ze wypadaloby przechodzic 1,2,3,4,5 po kolei) czy cos jak FF, ze kazda gra ma osobna fabule, swiat, bohaterów a wspolny tylko tytul?
Ja tam nie wiem, ale słyszałem że pierwsze 2 części tej gry (PSX?) cięzko dostać i kosztują sporo jak na takie starocie :).
Jednak co klasyk to klasyk, Xenogears na allegro w tej chwili stoi za 250zl
Obrazek
Awatar użytkownika
Phantom
Elite player
Elite player
Posty: 161
Rejestracja: 03-08-2006, 22:35
Lokalizacja: Tyle pytań
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Phantom »

1 i 2 cześć suikodena ma powiązanie lecz w reszcie części są smaczki w postaci odkrywania i spotykania postaci z innych cześci. Ogólnie można powiedzieć że tylko 3 część ma najmniejsze powiązania fabularne(i najgorszy system rozgrywki) bo 4,5 i Taktics(Rhapsodia) też są ze sobą w pewnej częsci powiązane. :niepewny:

Ogólnie nie ma przymusu przechodzenie wszystkich cześci ale opłaca się żeby poskładać całą historię w całość :chytry:
Power dream within your finger
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ana »

Thx :)
Ok jako, że niektorzy sa tu zainteresowani Xenosagą być może zainteresują ich te pozycje -> http://kontrfilozof.republika.pl/dziela.html
Sa tu e-booki Nietzschego, reszty chyba nie musze tlumaczyc
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: SubZero »

No to trzeba by się zapoznać :)
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: KRELIAN »

z tworczoscia Nietzschego jest jak z Plastusiowym Pamietnikiem - nie mozna go nie przeczytac :P
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Ana »

IMO jeszcze Kubus Puchatek, Mały Ksiaze i Mistrz i Malgorzata tak offtopujac ;)


Plastuś
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

Z tymi Suikodenami to jest trochę inaczej niż piszesz Phantom - wszystkie częsci dzieją sie w tym samym świecie tylko w różnych epokach, odstępach czasowych. Bo co łączy takiego Łokietka z Napoleonem? - nic, z wyjatkiem tego ze oboje istnieli. Żyli w tym samym świecie, ale w innych epokach, jednakże oboje zapisali się na kartach tej samej historii. Mam nadzieję, ze rozumiesz o co mi chodzi:) .
Obrazek
Awatar użytkownika
Sil3nt
Student
Student
Posty: 36
Rejestracja: 03-09-2006, 16:12
Lokalizacja: ten pośpiech?
Ogrywam: Samurai Shodown, Mortal Kombat X, King of Fighters XIII
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Sil3nt »

Nie offtopujcie w moim temacie... :P Z drugiej strony ci co nie lubia jRPGow, to albo nie sa fanami fantasy ogolnie pojetego albo cenia jedynie pseudo eRPeGi (hack&slash) lub cRPGi majace namiastke "nieliniowosci", przez ktora z koleji cierpi fabula, co z koleji IMHO w grach FABULARNYCH jest chyba najwazniejsze... Jak chcecie grac bo system walki wam sie nie podoba, to wezcie sie za jakis action/adventure w stylu PoP czy GoW i nie marudzcie w tym temacie, bo brednie gadacie co niektorzy ;)

PEACE
Everyone's a one winged angel. To soar we only have to hug ourselves tight.

Obrazek
Awatar użytkownika
Phantom
Elite player
Elite player
Posty: 161
Rejestracja: 03-08-2006, 22:35
Lokalizacja: Tyle pytań
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Phantom »

Ale mi chodziło Yamada o to że we wszystkich cześciach jest mowa o wydażenia z innych lecz najsłabsza jest w tym punkcie 3 bo jest tam tylko w książce do poczytania o wydarzeniach z 2(oczywiście są też postacie z 2). :chytry:
A że dzieje się w tym samym świecie to się zgodzę tyle że raz na ziemi raz na wodzie :D.

Jeżeli mowa o powiązaniach to ściśle powiązana jest 1 z 2 i 4 z Tacticsem :cool:

Sil3nt powiedz szczerze jeżeli grałeś w suikodena podobało ci się rozwiązanie prowadzenia walki z 3?? Ja po zobaczeniu tak ciekawych rozwiązaniń jakie dawała 1 i 2 to się trochę zawiodłem lecz tak czy siak cześć tą ukończyłem aby poznać nastepne smaczki fabularne
Power dream within your finger
Obrazek
Awatar użytkownika
Sil3nt
Student
Student
Posty: 36
Rejestracja: 03-09-2006, 16:12
Lokalizacja: ten pośpiech?
Ogrywam: Samurai Shodown, Mortal Kombat X, King of Fighters XIII
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Sil3nt »

Co do suikodena to jesli ktos jest fanem, a jezyk angielski nie stanowi bariery, to polecam sie zapoznac z http://www.suikosource.com/. Obszerny serwis poswiecony jedynie suikodenowi :> Mozna poczytac m.in o historii, postaciach etc etc :P
Everyone's a one winged angel. To soar we only have to hug ourselves tight.

Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Yamada »

System walki w SIII przemilczę;p. Ale gra generalnie ok;]. Mi sie podoba system SIV - taki FFowy;]. No i Jeane :zawstydzony: .
Obrazek
Awatar użytkownika
Phantom
Elite player
Elite player
Posty: 161
Rejestracja: 03-08-2006, 22:35
Lokalizacja: Tyle pytań
Kontakt:

Re: jRPG, cRPG, MMORPG

Post autor: Phantom »

Ale bitwy strategiczne z II są nie do pobicia przez żadną inną część :luka:
Power dream within your finger
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”