Melty Blood

Japoński "homebrew" to także świetne bijatyki 2D, które nie raz przewyższają w wielu względach komercyjne produkcje. Sprawdź sam dział doujin soft.

Moderatorzy: eq2D, ModTeam, 2DModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sil3nt
Student
Student
Posty: 36
Rejestracja: 03-09-2006, 16:12
Lokalizacja: ten pośpiech?
Ogrywam: Samurai Shodown, Mortal Kombat X, King of Fighters XIII
Kontakt:

Melty Blood

Post autor: Sil3nt »

Obrazek

ObrazekObrazekObrazek



Melty Blood jest grą typu Doujin Fighting Game (czyli w skrócie gra produkowana przez fanów amatorów).
Niech nie zwiedzie was jednak to, bo gra dorównuje swoim poziomem profesjonalnym tytułom takim jak:
Guilty Gear czy tez serii Street Fighter i jest uważana za najlepszą pozycje jaka kiedykolwiek powstała w swoim gatunku (Doujin Games)

Gra oparta jest na wizualnej noweli w stylu anime pt. Tsukihime. Większość z nas jednak kojarzyć ją będzie z anime: Shingetsutan Tsukihime.

Dla tych, którzy nie oglądali serii powiem, że akcja obraca się głównie wokół młodego chłopca o imieniu Shiki Tohno, który po powrocie do zdrowia z wypadku odkrywa, że potrafi dostrzec zwykle niewidzialne "linie życia"(które przynoszą śmierć po zerwaniu)
Dzięki swemu niezwykłemu talentowi zostaje on zrekrutowany przez tajemniczą wampirzyce zwaną Arcueid Brunestud, by pomógł jej w unicestwieniu innego krwiożerczego wampira Roa. Akcja w Melty Blood dzieje się po 12 miesiącach od zakończenia serii.

Graficznie MB prezentuje się dobrze. Animacje postaci są płynne, a efekty specjalnych ciosów pięknie wykonane, jednak każda róża ma kolce, a w tym wypadku są to troszke pixelowate postacie przy wyższych rozdzielczościach...

Rozgrywka w MB jest bardzo dynamiczna i prowadzona w szybkim tempie. Co jednych bardzo ucieszy, a innych nie koniecznie... Dzięki połączeniu różnej siły ataków oraz specjalnych ciosów, możliwe jest wykonanie szalone comba nawet do 50 HITów! :szok:


Mechanika w grze wykorzystuje takie pojęcia jak:
Canceling(Anulowanie ataku zanim skończy sie animacja, by zacząc następny, co owocuje w bardziej kompleksowe comba)
Chain Combos (Normalne ciosy, które mogą być łączone w combo bez cancelingu)
Power Bars (Nazywane w grze Magical Circuits, które służą nie tylko do aktywowania "specjali"
Shielding(podobny do "parrying" w SF, "just defence" w Garou:MotWi "instant blocking" w Guilty Gear.
Simultaneous Impacts(Uderzenie anulujące, gdzie jeśli dwie postacie uderzą w siebie w tym samym momencie niwelują się wzajemnie)
Dash Shielding (W Melty Bloodzie niektóre animacje dashów posiadają klatki obronne, w któych czasie trwania, jeżeli przeciwnik zaatakuje nasza postać, atak jego zostaje anulowany)
Aerial Recovery (Akcja ta może być wykonana, gdy postać nasza została wyrzucona w powietrze po ataku, aby odzyskać panowanie nad postacią)
Tactical Recovery (Wykonuje się podczas gdy leżemy na ziemii, aby szybko powrócić do równowagi )


Zalety:

-Dynamika gry
-Shielding
-Canceling
-Niesamowicie wyglądające combo
-Infinity
-Możliwość gry Online

Wady:

Jedynie japońska wersja gry
Troche "pixelowate" postacie
Lagi podczas gry przez internet :/

Liste wszystkich ciosów możecie znaleść TU


Pokaz możliwości gry:

Crazy Combos

Crazy Combos 2
Ostatnio zmieniony 10-11-2006, 02:44 przez Sil3nt, łącznie zmieniany 2 razy.
Everyone's a one winged angel. To soar we only have to hug ourselves tight.

Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Melty Blood

Post autor: SubZero »

Muszę przyznać, gierka wypaśna, choć może nieco odstrasza graficznie :P Shield i comba niczym z Killer Instinct to zdecydowana zaleta, co do infinitów to nie był bym pewien czy to jest zaleta, czy raczej wada. No i system Chain Combos - praktycznie dowolne ataki można łączyć w combo (jeśli np w SF combo wchodziło tylko dla ciosów od najsłabszego do najmocniejszego, to tutaj można bez problemu zacząć combo od najmocniejszego ciosu i kontynuować przez słabsze, właściwie to nawet nie tyle można, co trzeba, bo przy rozpoczęciu Chaina najmocniejszym ciosem mamy mniejszy spadek damage na ciosach późniejszych).
Jedyna wada to imho trochę lagujący netplay, ale da się przeżyć :P
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Melty Blood

Post autor: Aserot »

Ja mam MB ReACT z nakładką w języku ang. ale nie mam opcji netplay możę wersja jakaś starsza (może ktoś mi posłąć linka do wersji z netplay lub ewetualnie patcha).
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Melty Blood

Post autor: SubZero »

W samej grze opcji netplay nie ma :P Jest do tego zewnętrzny programik (do pobrania tutaj) i pewnie dlatego lagi są, bo kod netplaya nie jest zaimplementowany w samej grze.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Melty Blood

Post autor: Action »

Ostatnio zmieniony 12-07-2007, 12:19 przez Action, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Melty Blood

Post autor: SubZero »

No właśnie przy okazji patch, do grania online trzeba mieć najnowszą wersję gry, czyli 2.501b (tzw. Melty Blood ReACT Final Tuned)
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Melty Blood

Post autor: Action »

Ostatnio przeszukując internet znalazłem TO combo video z Melty Blood: Re-Act FT, czyli na PC a co najdziwniejsze to spójrzcie na postacie... nie są pixelowane a to znaczy, że może na necie jest jakiś patch "poładniający" postacie a jakby tego było mało znalazłem ostatnio linki do MB: ReAct FT v2.5.0.1 EX i właśnie te EX jak dla mnie dziwnie wygląda (możliwe, że juz nigdy więcej pixelowanych postaci) z tych linków ściąga pewien "betatester" (mówią na niego Jo-Jo :P ) jak ściągnie to zobaczymy :P
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Melty Blood

Post autor: Aserot »

Czyli może być ciekawie jeszcze żeby online tam dodali :).
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Melty Blood

Post autor: SubZero »

Dodać raczej nie dodadzą, z tego co widziałem to chyba poprawili grafikę postaci. Co dalej to czekamy aż Jo-Jo ściągnie, bo mnie z Rapida raczej niet.
Awatar użytkownika
Sil3nt
Student
Student
Posty: 36
Rejestracja: 03-09-2006, 16:12
Lokalizacja: ten pośpiech?
Ogrywam: Samurai Shodown, Mortal Kombat X, King of Fighters XIII
Kontakt:

Re: Melty Blood

Post autor: Sil3nt »

Jakby usprawnili troche bardziej ten NetPlay nieoficjalny, to tez bym sie cieszyl :) O ile jest to mozliwe... Bo na obecnym, ta gra sporo traci ze swojej miodnosci :P
Everyone's a one winged angel. To soar we only have to hug ourselves tight.

Obrazek
Awatar użytkownika
Got
Elite player
Elite player
Posty: 116
Rejestracja: 21-03-2006, 12:56
Lokalizacja: Krosno

Re: Melty Blood

Post autor: Got »

ostatnio mnie bierze na 2D i chcialem obalic ta gre, bo ogolnie lubie anime, ale no niestety brakuje 2 paczek

w poscie wyzej sa umieszczone 3 czesc, przy czym da sie scignac tylko 1, a 2 pozostale + utpade patch zjadlo cos :) pewnie smok 'This file has been deleted' jak ktos wie skad jeszcze mozna sciagnac niech ratuje :)
got nice dash...soon maybe ;)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Melty Blood

Post autor: SubZero »

Jeśli pasuje ci torrent (ja tak ściągałem) to jest na www.tokyotosho.com i na isoHunt. Nie podam bezpośredniego linka żeby nie było, że piractwo :P Szukaj Melty Blood Final Tuned.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Melty Blood

Post autor: Action »

Dzisiaj grzebiąc w plikach gry znalazłem screeny z command list (tak mi się wydaje) dla każdej postaci: :P

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jeżeli ktoś zna japoński i jest w stanie te screeny prztłumaczyć to bede mu wdzieczny :P
Awatar użytkownika
Argoh
Elite player
Elite player
Posty: 143
Rejestracja: 27-12-2006, 09:10
Lokalizacja: Słomniki

Re: Melty Blood

Post autor: Argoh »

Jak to pierwszy raz zobaczyłem pomyślałem 'guilty gear' ale nie, moim zdaniem gra nie dorównuje takiemu klaasykowi. Nie mówie że zła jest ale to nie to samo.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Melty Blood

Post autor: Action »

Argoh pisze:Jak to pierwszy raz zobaczyłem pomyślałem 'guilty gear' ale nie, moim zdaniem gra nie dorównuje takiemu klaasykowi. Nie mówie że zła jest ale to nie to samo.
W jaka wersje grałeś, czy w ogole graleś i czy wiesz co mowisz?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Doujin Soft”