Tekken 5

Forum poświęcone piątej odsłonie Tekkena oraz Dark Resurrection.

Moderator: ModTeam

Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Tekken 5

Post autor: Ren »

KingKY pisze:PYTANIA do stefana

jaki jest najmocniejszy juggel stefka po f3 f 2 (versus)

najmocniejsze dojscie do sciany i sciana po wybitce (d/f+2) na arenie final frontier

ej kingowcy, jak wam wchodzi ten instantowy unblock u~u/f+1+2 bo mi tragicznei ciezko beznadziejnie :/
Ja juz nic nie pisze do stefana bo nie chce mieć na sumieniu osób ktore grają tym frajerem i myślą że coś potrafią. Co do Kinga to nawet nie wiem o co chodzi bo po co mi unblock ;)
Awatar użytkownika
KingKY
Elite player
Elite player
Posty: 197
Rejestracja: 23-02-2006, 22:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Tekken 5

Post autor: KingKY »

po co ten Twoj ten post...... ech

:suchy:

a ten unblock jest ladny dobry i wogole great, tylko trzeba go umiec :/
to napisz mi ktos te akcje, bo odkrywam ta postac dopiero co, jakies ogolno swiatowe standardy sie przydadza :padam:
ObrazekKING SAYS:"DAMN, RAWR IS JUST TOO GOOD !"Obrazek
Nadine
Grand Master
Grand Master
Posty: 381
Rejestracja: 09-07-2006, 02:12
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Tekken 5

Post autor: Nadine »

to ja poprosze kilka dobrych juggli do Niny :)
i roznych przydatnych patentow :P
Awatar użytkownika
Pitrex
Master
Master
Posty: 279
Rejestracja: 23-02-2006, 20:45
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Tekken 5

Post autor: Pitrex »

Nadine pisze:o ja poprosze kilka dobrych juggli do Niny :)

1. d+3,2_d/b+3+4,1,2,f+4,3+4,4
2. d+3,2_d/b+3+4,d/f+1,2,d/f+1,2,u/f+1,d+3+4
3. d+3,2_d/b+3+4,1,2,f+4,3+4,4
4. d+3,2_d/b+3+4,d/f+1,2,d/f+1,2,u/f+1,d+3+4
5.u+2,d/f+1,d/f+1,d/f+3,2,3
[you] GET READY FOR THE NEXT BATTLE

jeśli właśnie chcesz napisać do mnie z powodu powyższego napisu to sobie odpuść i naucz się html'u:P
Awatar użytkownika
vho
Grand Master
Grand Master
Posty: 559
Rejestracja: 30-03-2006, 00:49

Re: Tekken 5

Post autor: vho »

KingKY:
Po CH f+3,f+2 (bo o tym chyba mówisz) najlepiej robić

f+2,1~b, 1, f+2,1~b, 1, 3+4,2

Na FF najlepiej podchodzić do ściany jednynkami albo 1, 1, 1, 1,2,1 (+ ściana 1,2,1,d+2)

Nadine:
Ninką dopiero zaczynam pogrywać, ale coś już czaję, więc:
-standardowy juggle to imo (po db+3+4_d,db+3_df+2_WS+2_SS+2)
df+3,2, ssl+1~b~uf+4,1, uf+1
Kroi bardzo dużo i na gwarancie po tym masz d+3+4, jednak można pokusić się o d,df+2_u+4_1+4_d+4<1 (które to ciosy złapią wstającego przeciwnika). Jeśli jednak uznasz, że jest to deczko za trudne (dla wielu jest ;) ) polecam coś takiego:
2, df+1,2, d+4,1, uf+1 i dalej znów d+3+4 lub zabawa ze wstającym.
Fajne akcje...
-WS+1, 1,2- po WS+1 1,2 jest gwarantem o0
-na blok ss+1~b~d+4- d+4 gwarantem po ss+1 na blok o0
-ogólnie cancel ss+1... szybko robione ssl+1~b, ssl+1~b...daje niesamowitą możliwość mieszania, ze względu na potężną przewagę nawet na bloku po tym ciosie. Akcje takie jak np. df+3,2_d+4,1_uf+4,3,4 można cancelować przez wciśnięcie ss. Co z tego wynika? Otóż to, że mieszając te ruchy z ss+1 można strasznie namieszać przeciwnikowi w głowie :D
-SS+2... wspaniała wybitka, przebija większość ciosów, szybka, z małym opóźnieniem, wyprowadzana z uniku... mniam :D
-ninka ma fajne rzuty i multisy- pamiętaj ;)
-ściana [1_df+1],2,1,2:1+2, albo łatwiejsze (i słabsze) 1,4,3
-po zbiciu jakiegokolwiek lowa robisz b+1+2 i gwarantowane uf+1^^

Tyle na chwilę obecną :)
[url=html://backdash.pl]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Tekken 5

Post autor: Arucardo_1 »

Parę małych ale potrzebnych sprostowań do tych juggli Niny podanych przez Pitrexa:
Pitrex pisze:1. d+3,2_d/b+3+4,1,2,f+4,3+4,4
Pitrex pisze:3. d+3,2_d/b+3+4,1,2,f+4,3+4,4
- da się uciec przed ostatnią 4 (poprzez techroll)
Pitrex pisze:2. d+3,2_d/b+3+4,d/f+1,2,d/f+1,2,u/f+1,d+3+4
4. d+3,2_d/b+3+4,d/f+1,2,d/f+1,2,u/f+1,d+3+4
- z tych da się za to uciec poprzez backroll lub wstanie z blokiem na low, ale kto tak wstaje naraża się da d+4,1 i koontynuacje na gwarancie
Pitrex pisze:5.u+2,d/f+1,d/f+1,d/f+3,2,3
takiego juggla nie ma.



Generalnie Nadine w T5 wal po większości JS d/p+1,2, d/p+1,2, g/p+1, d+3+4 - banał jak nie wiem a siedzi zawsze i zżera całkiem ładnie. A po d,d/t+3 (lub d/p+2) polecam taki:

d,d/t+3, d/p+3,2, SS+1, t, g/p+4, 1, g/p+1, d+3+4 - krótki trening i siedzi praktycznie zawsze.

po p,p+3 polecam g/p, N, 4, d+4,1, d/p+1, g/p+1, d+3+4 albo na przykład g/p, N, 4, d+4,1, d/p+3,2, p+1+2... kombinacji jest sporo, na pewno jakąś fajną znajdziesz.


Z przydatnych patentów... hmm... sporo tego więc nie będę wszystkiego wymieniał, tylko parę: śliczna ścianka 1,2,1,2:1+2, combo d/p+3,2~SS+1, t, podcina d,d/p+4 (pomimo KOSZMARNEGO opóźnienia), do nadużywania też d/p+1,2, pod ścianą stosuj g/p+1+2 (jak opponent wleci na ścianę - 50 dmg), p+3 też jest strasznie przydatne (na bloku +14) ale uważaj, bo pod drugim hitem przeciwnik może się schylić.


Z karaniem małych opóźnień to u Niny biednie ale karę już na +14 i więcej ma punishera bardzo fajnego - p+3, g/p+1, d+3+4 za około 60 dmg.


Generalnie odsyłam do przedostatniego Poradnika Extreme, Mashter tam ładnie opisał co nieco do Niny ;)
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Nadine
Grand Master
Grand Master
Posty: 381
Rejestracja: 09-07-2006, 02:12
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Tekken 5

Post autor: Nadine »

no dzieki przydatne rzeczy

mi sie lepiej gra w T5 niz w T3 (ale to chyba kazdemu)
a do wiekszosci z tych rzeczy co wymieniliscie wyzej to sama powoli doszlam i teraz porownuje czy dobrze zrobilam i powiem ze u/f+1+2 to jedna z moich ulubionych rzeczy a zwlaszcza gdy przeciwnik wpada w sciane (przez pierwsze dni tak sie smialam z tego widoku ze masakra) a najlepiej jak sie rzuci misiem :rotfl:

juggielki se sama jakies skladam i mi dobrze idzie,
ale mam jeszcze takie pytanko, bo ona mi czasem niby na jakiejs kontrze czy niby reversie czy co to tam jest, wchodzi sama na łamanie. Pytanie brzmi: czym to jest spowodowane, bo ja nie mam pojecia ze ona na to wchodzi a jak sie kapne ze wchodzi to juz nie zdąże wbic reszty do tego.

a jak by ktos jeszcze zarzucil kilka najpotezniejszych juggli (takich kolo 70 dmg) czy cos kolo tego
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tekken 5

Post autor: Di »

Arucardo pisze:p+3, g/p+1, d+3+4 za około 60 dmg.
Na facetów po p+3 siedzi d+4,1.
Awatar użytkownika
vho
Grand Master
Grand Master
Posty: 559
Rejestracja: 30-03-2006, 00:49

Re: Tekken 5

Post autor: vho »

Z tego, co mi wiadomo, to d+4,1 nie siedzi tam tylko na ankę/ninkę.
[url=html://backdash.pl]Obrazek[/url]
Awatar użytkownika
KingKY
Elite player
Elite player
Posty: 197
Rejestracja: 23-02-2006, 22:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Tekken 5

Post autor: KingKY »

Czy ktoś z was zauważył ze w t5, gdy pobedziemy troszke po ktorejs ze stron (wiecie lewa - prawa) to kamera zmienia położenie, ja to głównie zauważyłem w practice... jak ktoś wie na jakiej zasadzie i po co kamerka zmienia położenie... to niech napisze rzecz oczywista ;)
ObrazekKING SAYS:"DAMN, RAWR IS JUST TOO GOOD !"Obrazek
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Tekken 5

Post autor: Arucardo_1 »

vho pisze:Z tego, co mi wiadomo, to d+4,1 nie siedzi tam tylko na ankę/ninkę.

- nie siedzi na żadnego smalla a na niektóre postacie siedzi randomowo

- po p+3, d+4,1 nie jest gwarantowane g/p+1... pomimo że na bigi (ale tylko na bigi) siedzi p+3, d+4,1 d/p+1, g/p+1, d+3+4 (70 dmg)

a na zwykłych siedzi tylko p+3, d+4,1, p,p+3 (który to juggiel jest do dupy :P )

Jak będę miał czas to jeszcze sprawdzę co tam da się wpakować, ale przez jakiś tydzień czasu nie mam więc proszę o cierpliwość ;)
Nadine pisze:ale mam jeszcze takie pytanko, bo ona mi czasem niby na jakiejs kontrze czy niby reversie czy co to tam jest, wchodzi sama na łamanie. Pytanie brzmi: czym to jest spowodowane, bo ja nie mam pojecia ze ona na to wchodzi a jak sie kapne ze wchodzi to juz nie zdąże wbic reszty do tego.

to jest reversal na prawą rękę po prostu :D

Nadine pisze:a jak by ktos jeszcze zarzucil kilka najpotezniejszych juggli (takich kolo 70 dmg) czy cos kolo tego

Najpotężniejszy chyba będzie

d/t+1+2, d+4,1, 1,4,1, (wall) 1,2,1,2:p+1+2 - 185 dmg :P


inne masz wcześniej ;)
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
Havana99
Beginner
Beginner
Posty: 5
Rejestracja: 09-11-2006, 12:41
Lokalizacja: Kraków-PL

Re: Tekken 5

Post autor: Havana99 »

heh


czyżby nikt do dziadka Wanga sie nie pofatygował i nie powymyślał ?


no dramat panowie (i panie)

a dziadek fajny jest, i drażniący, i powoduje uśmiech na mej twarzy gdy widzę mine przeciwnika, który dowiaduje się ze kilku zagraniach nie robi się czegoś

a to moja słodka tajemnica
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Tekken 5

Post autor: K' »

Wang ma chyba najprostrze juggle ze wszystkich postaci:
CH 4,4,1 t+2,1 t+2,1 d+2,1+2
p+4 , 2 t+2,1 t+2,1 f+1+2
CH 1,1,1 t+2,1 t+2,1 f+1+2_d,d/p,p+2

Po rzucie d/p,d/p+2+4 po małym podbiegnięciu siedzi d/p+1,1 t+2,1 t+2,1 f+1+2

Na leżących pod ścianą fajnie działa przydepnięcie d+3+4
Do okizeme polecam również FC d,d/p+4,3

To tyle odemnie (może niech napiszą coś ci którzy na poważnie grają to postacią - ja nie gram :P)
Awatar użytkownika
Bartu$
Beginner
Beginner
Posty: 28
Rejestracja: 16-08-2006, 09:53
Lokalizacja: Stargard Szczecński

Re: Tekken 5

Post autor: Bartu$ »

siemkia mam pytanko moze wi ktos gdzie moge kuoic koszulke z napisem TEKKEN albo z posttacia?????? moj nr. gg: 7226513
Bartu$
Awatar użytkownika
Arucardo_1
Grand Master
Grand Master
Posty: 605
Rejestracja: 03-04-2006, 18:59
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Ogrywam: FIFA 11/Tekken 6 (offline)

Re: Tekken 5

Post autor: Arucardo_1 »

Bartu$ pisze:siemkia mam pytanko moze wi ktos gdzie moge kuoic koszulke z napisem TEKKEN albo z posttacia?????? moj nr. gg: 7226513

www.allegro.pl

Są nawet takie aukcje że licytujesz koszulkę, wysyłasz kolesiowi obrazek i on ci taką robi :)

Niestety nie mam żadnych informacji na temat jakości i trwałości takiego "dzieła", jeśli kupisz taką to daj mi znać ;)
Nie gram w Tekkena online.
Nie męcz mnie o spary (chyba, że jesteś z Poznania i chcesz się zmierzyć "w realu", wtedy to do pomyślenia ;) )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken 5 oraz Tekken DR”