Oldschool ('-')b

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Sil3nt
Student
Student
Posty: 36
Rejestracja: 03-09-2006, 16:12
Lokalizacja: ten pośpiech?
Ogrywam: Samurai Shodown, Mortal Kombat X, King of Fighters XIII
Kontakt:

Oldschool ('-')b

Post autor: Sil3nt »

Tak jak w temacie... rozmowa tyczyć się będzie TYLKO i WYŁĄCZNIE na temat naszych "koffanych" <3 starych zakurzonych konsoli/komputerów :D

Zaczne więc od tego, że wszystko u mnie zaczęło się od ATARI (nie pamiętam dokładnie modelu :zdegustowany: ), a było to mniej więcej w 94 roku :) Następnie przyszła kolej na AMIGE CD32 ('96) i wszystkim BARDZO dobrze znanego Pegasusa('97) :zawstydzony:

Ciekaw jestem jak to było z waszym <3 sprzętem :] Mam nadzieję, że miło powspominamy razem stare dobre czasy :oczami: :zalamany:
Everyone's a one winged angel. To soar we only have to hug ourselves tight.

Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: Aserot »

Moja przygoda z elektroniczną rozrywką zaczeła sie od sprzetu Commodore c4-plus pierwsza nocka w Bulder Dash'a po tym jak pare godzin ustawiałem głowice (load error to były czasy). Puźniej przesiadka na Commodore 64 i stacja dysków ale to był konfort choć czas dogrywania gier był taki sam :). Pierwsza konsola na której miałem okazje grać to popularnie zwane wtedy gry Rambo zero doczytwania coś pieknego. Puźniej przyszed czas Amigi 500 MK2 rules, choć na ten system było dużo bardzo dobrych produkcji choć by Super Frog, Kid Chaos, Cannon Folder i wiele innych. Puźnej czas Pegasusa dla Super Mario Bros 2 i w sumie katowałem go bardzo długo. Choć w miedzy czasie przeszdł mi przez roczki 486 4d boxing :), ale to był bardzo krótki epizod. No aż doszło do tego pamietnego dnia zakupu PSX'a. Szybciuto z sklepu do domciu podpinam odpalam płytke demo i samo damko T3 katowałem prawie cały dzień :). Tak po krótce przedstawia się moja retro historia, ale prawda jest tak że ciągle czuje sentymet do starych systemów choć nie gram na nich ale przrzuciłem się na emulatorki.

Top 3 C64 & C4-plus

1- Demon Kiss (c64) zobaczcie koniecznie
2- Saboteur 1&2 (c64 C4+)
3- Bulder Dash (c64 C4+)

Top 3 Amiga 500

1- MK2
2- Albion
3- Rick Dangerous II
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Baro
Elite player
Elite player
Posty: 110
Rejestracja: 02-05-2006, 12:29

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: Baro »

PEGAZUS...I wszystko jasne...:D
Obrazek
...pRaWdZiWe ZyCiE ZaCzYnA SiE w EkWaDoRzE...
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: Jo-Jo »

Ahh....stare dobre czasy :D.....

Ofkoz moją pierwszym sprzętem do grania był Pegazusik :D ......grałem na nim w tak znane i lubiane gry jak.......Mario, Tsubasa, Kuni Kono Dentsetsu ( jakoś tak ), Mortal Kombat, Kick Master, Arkanoid, Pac-Man i wiele wiele innych.......ehhh pamiętam taki moment jak grałem w The Addams Family i wtedy weszli do mieszkania moi rodzice z Playaczkiem w łapie.....nadal mam nawet Pegazusa tylko, że bez padów, bez gierek, bez ŻADNYCH kabelków, bez niczego.....
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: KRELIAN »

ehh nie ma to jak sentymentalne tematy :)

daruje sobie jednak rozpisywanie na ten temat i wymienie top 3 gierek z poszczegolnych platform IMO :)

C64:

1.Fist 3 - dla mnie to byla masakra , miazga czaszki za pomoca kilkutonowego bloku polaczona z arytmia serca czego przecietny 5 latek nie byl w stanie wytrzymac :) , byla to chodzona bijatyka , sterowalo sie karateka i bilo z innymi , zbieralo manuskrypty pozwalajace zwiekszyc sily witalne co w polaczeniu z wypasna na tamte czasy muza i dosc sporym arsenalem ciosow potrafilo zbic ostro po twarzy

2. Boulder Dash - tej gry przedstawiac nie trzeba :)

3. Saboteur 1 & 2 - pierwsza gra w klimatach ninja z jaka sie zetknalem , niestety choc gra na tamte czasy ogromna to po wymasterowaniu dalo sie ja skonczyc w niecale 5 minut :)

Amiga:

1. Mk1

2. Mk2

3. Son of Chuck Rock - jeden z pierwszych konkretnych platformerow na amisie (imo Troll wymiekal) , sterowalo sie malym bobasem z maczuga - giera z duza dawka humoru , bajecznymi lokacjami i wysmienita na tamte czasy muza

Pegazus :

1. Mario :)

2. Contra

3. Yie Are Kung Fu - kolejna wypasna bitka (obecna tez na c64) tym razem 1on1 - gdzie musielismy po kolei rozwalac kolejnych przychlastow - latajacy koles ala Raiden z Mk , czy koles z lancuchami powodowali spory slinotok :)

o 16 bitach kiedy indziej :P
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Wawrzyn
Grand Master
Grand Master
Posty: 530
Rejestracja: 24-02-2006, 08:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: Wawrzyn »

Taak to bylo bardzo dawno... a wiec nigdy nie bylem zapalonym konsolowcem :P Swoja przygode zaczelem dosc pozno, kiedy w 1 klasie podstawowki dostalem prawdziwego PC(!).Na tamten rok byl to kombajn: 120 mhz,8 MB RAM,1 gigowy dysk i Windows 95(nie zadne tam 3.11).W pierwsze dni zagrywalem sie w pozycje z plytki Win95 o nazwie Hover ale nikt pewnie nie kojazy :] Ale to bylo do krotko, czyli do czasu kiedy wpadl do mnie brat i przyniosl gry z ktorych kazdy powinien znac ze 2 tytuly ;):
- Magicland Dizzy
- Machine
- Prince of Persja(ile ja nad tym siedzialem - przeszedlem cala :))
- screamer racing(wypasione wyscigi 3D nigdy pozniej nie moglem dowiedziec sie nic o tej grze, nie wiem nawet czy tytul dobrze napisany)
- Kwiksnax :wOOt:
- Jungle Book
- Earthworm Jim
Jak sobie jeszcze cos przypomne to dopisze :)

EDIT: wyscigi znalazlem:)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
-=MASTA=-
Elite player
Elite player
Posty: 155
Rejestracja: 03-09-2006, 22:24
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: -=MASTA=- »

Ja się tylko pochwale sprzętami, bo nie chce mi się rozpisywać. A to jest wiadome, że jak miałem sprzęt do grania to katowałem wszystkie najlepsze tytuły z danej platformy. Klasyka odlschoolowych gier komputerowych i konsolowych nie jest mi obca :D
1. Commodore C-64
2. Pegasus [NES] (kilka modeli)
3. Amiga 500
4. Amiga 600
5. Amiga CDTV
6. Amiga CD32
7. Amiga 1200+ [Kickstart 3.1]
8. Nintendo 64
9. PSX [modele 1002, 5002, 5502, 7502, 9002]
10. PC
Tyle;)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: SubZero »

KRELIAN pisze:1.Fist 3
Już nie mówiąc o tym, że była masakrycznie długa :)

Ja ze swojej strony zacząłem od starej dobrej Komody (C-64 jakby ktoś nie wiedział :P ). Gier na to miałem zatrzęsienie, z czego najlepiej wspominam: Giana Sisters (klon Mario :P ), Microprose Soccer, International Karate, Spy vs. Spy :) i wiele innych jeszcze się przewinęło. A komodorka dalej mam w szafie (kompletny i działający, ktoś chce kupić ? :P ).
Potem był Pegasus i: seria Kunio Kun (Soccer rlz), Mario, Contra, różne 'mody' Mortal Kombat :P i inne. Pegaza też dalej mam w szafie, ale niestety pady padły (wogóle pady z Pegaza jakieś delikatne były, joye do C-64 miałem cały czas te same :P ).
Poza tym miałem też przyjemność pograć na kilku innych sprzętach, m.in. Atari XE, NES (oryginalny :P ), jakiś stary IBMowski mainframe :P , GameBoy (zwykły i color), Amiga 500, Amiga 1200 i coś by się może jeszcze znalazło.

PSX, PC i innych nowszych już nie liczę, bo to już nie ten sam 'oldschool' :P
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: Action »

Moja pierwsza ukochana platforma to Commodore 64 :wub: 5 najlepszych tytułów w które nonstop się zagrywałem to:

1. Dizzy
2. Boulder Dash
3. Spy vs. Spy (zajefajna gra na 2 graczy)
4. Lemmingi
5. Saga Indiana Jones :)

poźniej przyszła Amiga :wub: :wub: 5 najlpeszych tytułów w które się zagrywałem całymi dniami (i nocami) to:

1. Prince of Persia (po prostu nie da sie opisać czasów świetności tej gry... ja chcem wrócić do tamtych czasów :rozpacz: )
2. North & South (wciagająca gra nazwał bym to... arcadową strategią ;) )
3. Another World (nazwał bym tę gre platformową zręcznościówka - kto nie grał niech żałuje :P )
4. Settlersi (tej gry nikomu nie trzeba przedstawiac :) )
5. Civilization (to także chyba wszyscy znają ;) )

następnie przyszła kolej na...TAMTADADAM Pegasusa :hyhy: no i oczywiście piątka najbardziej granych przezemnie tytyłów:

1. Robin Hood
2. Micro Machines
3. Seria Kunio Kun :)
4. Seria Teenage Mutant Ninja Turtles
5. Street Fighter

następnie nastały czasy PSXa, ale nie bede się wiecej rozpisywał :P
Ostatnio zmieniony 24-10-2006, 15:05 przez Action, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: Aserot »

Widze, że dużo ludzi (smerfów hehehehe) z honamru miało styczność z super sprzetam jakim był C64. Wiec jak ktoś chce odświrzyć kilamty C64 to polecam emulatorek CCS64 V3.0 (opcja gry online Pitstop 2 ruless). Gry znajdziecie tutaj polecam z zapoznaniem się z Demon Kiss pierwszy action-adventure jaki grałem walka naprawde rozbudowan jak na c64. Gra ma naprawde świetny klimat, poprostu ma w sobie to coś. Może to przez muzyke która moim zdaniem jest jedną z lepszych jaką dało się wyciognoć z tej 8 bitowej maszynki. Kolejnym bardzo dobrym tytułem jest seria gier Creatures. Platformówka w której był fajne bonus jak nie zdożyłeś uratować swojego kumpla to giną bardzo drastyczną śmiercią. Kolejny tytułem godnym polecenia jest Knight Games gra w której możemy powalczyc na miecze,halabardy postrelać kuszy i jeszce 5 inny broni jakimi może władać ryceż. Po zatm kilka rodzimych produkdcji na C64 Miecze Valkira 2(nie wiem czy dobra pisownia ale pamieć płata mi figle), BoB Squad, Klątwa, Władcy Ciemność. Jak jeszcze coś sobie przypomnę lub może znajde jakięś kaset, dyskietki do C64 w piwnicy to dożuce.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: Jo-Jo »

A ja bardzo bardzo szczególnie polecam tytułem na Amige który zwie się Moonstone :D
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: Aserot »

Jo-Jo dobry tytuł podałeś nie ma opcji jak mogłem o nim zapomnieć :(. Moonstone the Hard Days Knight to gra którą każdy użytkownik Amigi 500/600 musiał zobaczyć !!! Jo-jo big thx za przypomnienie :].
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: Jo-Jo »

hyhy....pamiętam, że dawno temu miałem nawet całkiem grubą książkę w której było chyba wszystko czego można się dowiedziećo Moonstone :D
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: Aserot »

Coś dla fanów oldschoolowych 8 bitowych muzyczek Slay Radio c64 niektóre mixy naprawde dwają rady :) mój ulubiony kawłek to Platoon house mix.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Oldschool ('-')b

Post autor: SubZero »

Ano Slay Radio rlz :) Jakby ktoś chciał, to większość (jak nie wszystkie) kawałków, które tam puszczają można zassać stąd: RKO.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”