Sticki, pady, dashe...

Wszystko na temat gier z serii Tekken. Forum dotyczy wszystkich części Turnieju Króla Żelaznej Pięści.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Got
Elite player
Elite player
Posty: 116
Rejestracja: 21-03-2006, 12:56
Lokalizacja: Krosno

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: Got »

Adriankiller pisze: to robi sie dash przez iles tam sekund a poźniej sie wyciaga z tego średnią
huh no to ja z tym sposobem odpadam :)no niestety, ale nie wydaje mi sie, ze na padzie mozna sobie robic przez 10 sec dashe :P, bynajmniej jak dla mnie nie realne :).


ps. ale sprobowac mozna :)
got nice dash...soon maybe ;)
Awatar użytkownika
KingKY
Elite player
Elite player
Posty: 197
Rejestracja: 23-02-2006, 22:11
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: KingKY »

moj dash na klawiaturze, dwoma rekoma :lol: :gun:
wavedash
ObrazekKING SAYS:"DAMN, RAWR IS JUST TOO GOOD !"Obrazek
Liberty
Student
Student
Posty: 37
Rejestracja: 29-10-2006, 19:41
Kontakt:

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: Liberty »

Got pisze:a zrobilem taka probke dasha w moim wykonaniu, mysle ze kolo koreanca moge stanac :P

http://www.sendspace.com/file/9wfpbw - AVI.file

http://www.sendspace.com/file/4heki0 - MPG.file

ps. i max podac mu reke :)
Ten ostatni WD to prędkość dość blisko podchodząca pod 4/s. Z tym że nie liczę tutaj tego ostatniego z EWGF'em bo wiadomo że szybciej na koniec zrobić p,n,d,d/f+2 zamiast p,n,d,d/f,n, f (tak by z cancelować ładnie ostatniego dasha) zawsze jest to ciut dłuższy motion. Tak więc w sumie ten ostatni WD lepiej liczyć jako 3 dashe. Ale prędkość, tak jak mówiłem zbliża się do 4/s w tym ostatnim przypadku.
4-5 dashy na sekundę na padzie skutecznie robi tylko Harry Potter. Więcej niż 4-5 na padzie nie da się zrobić wiec nie pisz, że co najmniej 3-4 machniesz bez problemu.
Harry w walce (przynajmniej w tych które widziałem) czasem robi to szybciej jak 5 d/s (przy czym szybciej nie oznacza od razu 6 d/s, bardziej po środku, można powiedzieć że 5,5 ;]) Przy czym prawie nigdy nie jest to 5CD za jednym razem, wystarczą nawet 3. 4 d/s na padzie nie jest jakąś tam super trudną rzeczą, można zrobić np tylko 2-3 dashe o prędkości zbliżającej się do 5 d/s (np 5cd w 1.150 sekundy). Egzekwowane z bliska spełnią swoje zadanie (nie trzeba dashować przez całą arenę robiąc 14 cd z prędkością 5/s by kolesiowi namieszać w głowie:P).

Też dam swojego WD. Nie będę gorszy:P. Powycinałem jednak z practice, żeby mniej warzyło. Wszystkie to 5 d/s, czyli jeden CD idzie w mniej więcej 0.200 sek.
http://www.sendspace.com/file/dgb9x7

No i to fakt że w T5 sporo lepiej/łatwiej się dashuje niż w T3, ale tak jest z każdym elementem movementu.


KingKY 4.5 d/s. Nieźle ale robiąc dasha dwoma rękami ciężko zadawać ciosy xD.
Awatar użytkownika
Got
Elite player
Elite player
Posty: 116
Rejestracja: 21-03-2006, 12:56
Lokalizacja: Krosno

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: Got »

BeautifulTiming pisze:
Też dam swojego WD. Nie będę gorszy:P. Powycinałem jednak z practice, żeby mniej warzyło. Wszystkie to 5 d/s, czyli jeden CD idzie w mniej więcej 0.200 sek.
http://www.sendspace.com/file/dgb9x7
no to ladnie nas zmiazdzyles :), ale pytanie takie, czy to robiles na padzie, czy na sticku ?? :P,bo na padowego dasha mi to nie wyglada :)

ps. KINGKY to chyba mosisz opracowac jakas przejsciowke i na turnieje jezdzic :P
got nice dash...soon maybe ;)
Liberty
Student
Student
Posty: 37
Rejestracja: 29-10-2006, 19:41
Kontakt:

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: Liberty »

Na macie do tańczenia ;]. Oczywiście na sticku. Na padzie nikt nie dashuje tak z tej strony. Harry dashuje o jakieś pół dasha szybciej ale z lewej strony (dla padów ogólnie łatwiejsza jest lewa strona, a dla sticków prawa).
Swojego czasu, jeszcze nie tak dawno gdy grałem na padzie to robiłem 2-3 dashe na P1 side z prędkością ok 4.8 d/s ale szedłem głównie w prędkość zawsze, przez co nie umiałem zrobić dłuższego WD (nawet 4 dashy z prędkością 3 d/s nie umiałem:P).


Co do liczenia ile d/s to ja mam bardziej precyzyjny sposób. Przydatny tym bardziej wtedy gdy nie ma z czego wyliczać średniej (przy 3-4 poniżej sekundy ciężko to zrobić).
Otóż w programie VirtualDub jest ścieżka z ukazaną ilością klatek którą można przesuwać po jednej jednostce, jest też licznik ile klatek i ile czasu przebył kursor. Czas jest podawany do 1.000 sek czyli wystarczająco dokładnie. Wystarczy policzyć ile czasu minęło od początku pierwszego CD do końca ostatniego. Po jakimś czasie zabawy w te liczenia człowiek na oko jest w stanie poznać dość dokładnie, jaką prędkość ma WD.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: KRELIAN »

ehhh pisalem to juz kilka razy ale powtorze zeby nie bylo

najskuteczniejsza metoda na obliczanie dasha na sekunde : prosisz kogokolwiek w poblizu zeby ci wlaczyl stoper i wylaczyl po minucie - jesli zrobisz przez minute ok 200 dashy to wtedy wyrabiasz w granicach 3-4 - tyle srednio mi wychodzi , to zdecydowanie NAJSKUTECZNIEJSZY sposob na cwiczenie dashy a jak ktos nie wyrabia z dashowaniem przez minute tzn ze wcale tyle nie zrobi wiec darujcie sobie porownania do Harego

BeautifulTiming : twoje dashe wcale nie sa zadna rewelacja , nagrywasz filmik srednio przez 10 sekund i do dasha HP brakuje jednak troszke ;) - srednio 3 i nie masz sie czym chwalic ze na sticku bo na padzie moge spokojnie tyle wycisnac :) . A tak wogole to moze sie przedstawisz hm :P
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Got
Elite player
Elite player
Posty: 116
Rejestracja: 21-03-2006, 12:56
Lokalizacja: Krosno

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: Got »

no tak tego mozna sie bylo latwo domyslic :), dlatego juz od paru tygodni nie rozwijam pada, tylko mojego sticzka( http://img209.imageshack.us/img209/2959/pa130011yi6.jpg ) :), poczatki bardzo ciezkie, ale juz ewgf robie w miare spoko :), mysle ze gdzies za pare miesiecy bede mogl takiego 5d/s zrobic :). tak VirtualDub powiec ci, ze nawet wczesniej go odpalilem zeby zobaczyc ile tych dashy tam zrobilem, ale liczyc mi sie nie chcialo ile bylo per/sec :P
got nice dash...soon maybe ;)
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: AK »

BeautifulTiming pisze:Też dam swojego WD. Nie będę gorszy:P. Powycinałem jednak z practice, żeby mniej warzyło. Wszystkie to 5 d/s, czyli jeden CD idzie w mniej więcej 0.200 sek.
http://www.sendspace.com/file/dgb9x7
na padzie robie wavedash rownie szybko z prawej strony jak Ty na sticku...
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Liberty
Student
Student
Posty: 37
Rejestracja: 29-10-2006, 19:41
Kontakt:

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: Liberty »

KRELIAN pisze:ehhh pisalem to juz kilka razy ale powtorze zeby nie bylo
najskuteczniejsza metoda na obliczanie dasha na sekunde : prosisz kogokolwiek w poblizu zeby ci wlaczyl stoper i wylaczyl po minucie - jesli zrobisz przez minute ok 200 dashy to wtedy wyrabiasz w granicach 3-4 - tyle srednio mi wychodzi , to zdecydowanie NAJSKUTECZNIEJSZY sposob na cwiczenie dashy a jak ktos nie wyrabia z dashowaniem przez minute tzn ze wcale tyle nie zrobi wiec darujcie sobie porownania do Harego
Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz.
WD to 2 lub więcej pełnych CD. A nie 3CD przerwa 5CD przerwa 4CD przerwa. "Przerwa" oznacza czas między przerwaniem WD i szykowaniem się na następnego WD. Przerwa nie jest składową WD więc nie może być wliczana w czas trwania WD, a robiąc tym sposobem co ty ta przerwa jest wliczana podczas liczenia średniej. Przy takim sposobie nie dość że musisz się skupić na robieniu WD to jeszcze się skupiasz na robieniu jak najmniejszych przerw między kolejnymi WD.
Drugi przykład na to że to jest zła metoda. Pierwszy osobnik robi za każdym razem 6CD z prędkością 3.5 a drugi osobnik robi za każdym razem 3CD o prędkości 4.5. Przerwa między kolejnymi WD w tych obu przypadkach wynosi tyle samo. Wynik może wyglądać tak że po minucie ten pierwszy będzie miał wyższa średnią od tego drugiego mimo tego ten drugi ma sporo szybszego WD. Ten drugi miał 2x więcej przerw w ciągu tej minuty i przełożyło się to na średnią.
WD/LD używa się w walce, często liczy się bardziej prędkość przechodzenia między kolejnymi CD a nie ich ilość, w T5 ciężko zrobić w walce nawet szybkiego WD składającego sie z 5CD ponieważ odległość od przeciwnika bardzo często na to nie pozwala. Za to przydaje się bardzo szybki WD+jakaś akcja, składający się z 3CD (na tzw mid range) lub z 2CD (na tzw close range).
twoje dashe wcale nie sa zadna rewelacja , nagrywasz filmik srednio przez 10 sekund i do dasha HP brakuje jednak troszke - srednio 3 i nie masz sie czym chwalic ze na sticku bo na padzie moge spokojnie tyle wycisnac
Nie piszę nigdzie że to rewelacja, aczkolwiek w T5 robię to lepiej (z resztą ty pewno też), filmik nagrywałem przez 30 sek, bo na tyle pozwala fraps, a wycinałem ponieważ liczy się tylko dany WD a nie co robię miedzy nimi. Jak już pisałem Harry potrafi LD dociąga na moje oko do 5.5 CD/s. Ten WD który ja dałem to jest klasyczna prędkość 5 CD/s, jeden CD idzie tam średnio w 0.200. Jeżeli piszesz że też tak potrafisz a za chwilę piszesz że masz na poziomie 3-4d/s to:
a) Znaczy to że masz jednego z najszybszych dashy na padzie:P.
b) sam widzisz jak twoja metoda jest mało precyzyjna:P.
Nie chwalę się że na sticku, zostałem spytany więc odpowiedziałem. Kupisz kiedyś sticka pograsz na nim dłużej i zobaczysz czy to taki no problem:P.

Got tak trzymaj!!:D

Adrian, i bardzo dobrze :). Tyle że słowa mnie nie przekonują. Oko potrafi być złudne, nie każdy potrafi rozróżnić 5CD/s od niewiele ponad 4CD/s. Tak jak nie każdy potrafi odróżnić 60fps,ów od 55fps'ów.
Tym bardziej że twój kolega kilka postów wyżej napisał że Masz ruwnie szybkiego WD do Got'a, a on nie przekracza 4CD/s.
Na TZ roi się od ludzi którzy piszą że na padzie robią 6cd/s z prawej i 5cd/s z lewej:P.
Ostatnio zmieniony 30-10-2006, 13:02 przez Liberty, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
-=MASTA=-
Elite player
Elite player
Posty: 155
Rejestracja: 03-09-2006, 22:24
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: -=MASTA=- »

Ehh wy dash maniacy :P Nie samymi dashami zyje tekkenowiec mishimowiec :D Macie tu juggle Jina do TTT. Ja chce TAGa aaaaaaa :) BeautifulTiming odezwij sie do mnie [gg 5601458] to zagramy.
Liberty
Student
Student
Posty: 37
Rejestracja: 29-10-2006, 19:41
Kontakt:

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: Liberty »

Można zagrać chociaż cienki jestem w T3 zupełnie nie kumam już tego systemu (patologia dla mnie na te czasy:P). Szykuję sie na poznań w T5:P.
Jak znajdę chwilkę to się odezwę.
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: AK »

BeautifulTiming pisze:Adrian, i bardzo dobrze :) . Tyle że słowa mnie nie przekonują. Oko potrafi być złudne, nie każdy potrafi rozróżnić 5CD/s od niewiele ponad 4CD/s. Tak jak nie każdy potrafi odróżnić 60fps,ów od 55fps'ów.
Tym bardziej że twój kolega kilka postów wyżej napisał że Masz ruwnie szybkiego WD do Got'a, a on nie przekracza 4CD/s.
Na TZ roi się od ludzi którzy piszą że na padzie robią 6cd/s z prawej i 5cd/s z lewej:P.
przeanalizowałem Twój filmek i na tym z jinem jest 4 na sekunde (w ciagu 1,80 zrobiłes 7 dashy) :)

Mój kolega mowi to na podstawie walki online ktora nie przekłada sie na to co zrobie offline :)
a od tego Got pokazał na filmiku jestem szybszy...ale koniec czczego gadania bo to denerwoje ludzi :) nagram to niedługo dla niedowiarków a i w poznaniu pokaze jak ktos zechce zobaczyc :P

Edit: najblizszy tego co ja robie jest Kingky,bardzo zblizone ;)
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Liberty
Student
Student
Posty: 37
Rejestracja: 29-10-2006, 19:41
Kontakt:

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: Liberty »

Na filmiku z jinem nie zrobiłem siedmiu dashy, a 6. Ostatni się nie liczy bo dash nie jest pełny (brakuje n,f,n by ładnie wyjść z crouch dasha do pozycji kucającej) Poza tym pierwszego CD często nie liczę ponieważ przy trochę dłuższych WD są one rozruchowe, czyli wolniejsze.
Tu nie chodzi o to czy wierze czy nie wierze, po prostu jak najpierw ktoś pisze że robi 3-4 a po zobaczeniu filmiku w którym jest prędkość 5 mówi że robi jak na tym filmiku to świadczy to o tym że nie ma co liczyć na oko, bo ono jest mylne, a liczby nie:P.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: KRELIAN »

BeautifulTiming : caly myk polega na tym ze ja mowilem WYLACZNIE o WD a nie CD odnoszac sie do 3-4 na sekunde wiec przyklad jest wlasnie bardzo dobry :)

moja metoda jest na pewno najskuteczniejszym treningiem na 'dosklllowani' swojego dasha . ze stoperem siedzialem troche czasu robiac sobie 10 minutowe rundki po czym przerwa i dalsza jazda , oczywiscie celem jest nie tylko wyciskanie samych WD ale i ogolnie ulepszenie movementu . po takich seriach efekt jest conajmniej zaskakujacy :)

gdybym mial liczyc twoim sposobem (bez luki) to wyszlo by troszke wiecej a jednak licze z nia bo wlasnie chodzi o to zeby opanowac do perfekcji - czytaj zminimalizowac ta luke :) - a ze roznie to wychodzi w zaleznosci od skilla? ten temat jest zbyt drazliwy i jak mowilem juz wczesniej zaden filmik czy zabawa w matematyka nie oddadza pokazania tego live

kurcze no z tym 'najlepszym dashem' na padzie to jednak cos jest :P

aha i ponawiam prosbe zebys sie przedstawil . a prosze o to dlatego ze od razu widac ze temat kumasz a wyskoczyles nagle z kosmosu i jakos nie chce mi sie wierzyc ze to twoj prawdziwy nick no chyba ze masz cos do ukrycia ;) . ciekawi mnie to rowniez dlatego ze na turniejach procz siebie nie widzialem jeszcze konkretnie dashujacych mishim (to w odniesieniu do poznania) , nie to zebym sam byl jakis wybitny w tym temacie :P

poza tym rowniez z checia zagram w tk3 online , moj nr gg w profilu :)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Got
Elite player
Elite player
Posty: 116
Rejestracja: 21-03-2006, 12:56
Lokalizacja: Krosno

Re: Sticki, pady, dashe...

Post autor: Got »

hehe racja. troche smiesznie to wyglada, kazdy probuje przebic sie swoim dashem(w teori), ale na jedno Krelian zwrocil bardzo dobrze uwage, z reszta sam zauwazylem bedac na turnieju w zabrzu (pozdro Krelian i Aserot), ze oprocz mojego, w sumie na moje oko i ktos mi tam zwrocil uwage, ze manuala mam niezlego i Kreliana nie widzialem zadnej osoby, ktora probowala chociaz cos dashowac.

ps. no teraz dojdziesz jeszcze ty BeautifulTiming, co do pytania Kreliana mozesz podac poprostu nick na psxextreme :)
got nice dash...soon maybe ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken”