Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Tematy nie pasujące do innych kategorii, dyskusje na każdy temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Dumian »

No i nadszedł dzień próbnych matur, środa - polski (poziom podstawowy).

Pierwsza część moim zdaniem łatwa, wystarczy umieć czytać, czasem ruszyć głową i nie było problemu.
W pytaniu zamknietym strzelalem na D, a co do wypracowania to w moim przypadku absolutna porażka. Tematy zupełnie mi nie przypasiły :help: no ale coś trzeba było wybrać i padło na 1. Uważam, że był dosyc prosty o ile ktos znał ksiazke, ja niestety książki zupełnie nie czaiłem, więc przyszło mi lać wode na maxa. Tak też zrobiłem, nabiłem jakimś cudem te wymagane 250 słów (full cytatów i te sprawy :D) i zawinąłem się do domu. Gdybym wcześniej powtórzył sobie lektury to wypadłoby to zdecydowanie lepiej a tak jest jak jest, co poradzić, życie... :P

Jutro (w sumie to już dzisiaj) angol a w piątek - tamtadadam - mata. Nie zamierzam się jakoś specjalnie uczyć, zobaczymy ile mi dały te lata ściemniania w szkole :oczami:

A jak tam u was?
Ostatnio zmieniony 01-01-1970, 01:00 przez Dumian, łącznie zmieniany 1 raz.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Yamada »

Geez jak ja się cieszę, ze mam już ten cyrk za sobą xD

A tak btw to moja klasa maturalna na próbnej oblała wszystko co sie dało oblać. Nikt nie zdobył ŻADNEJ pozytywnej oceny z ŻADNEGO przedmiotu. Jak to dyro + wychowawczyni zobaczyli to o mało nie dostali zapaści :wstyd: . Oj była pogawędka z nimi, oj była ;p .

Z innej beczki moja matura to była niezła jazda, przy której miałem po prostu ultra farta. NIC sie nie uczyłem, kompletne, okrągłe ZERO.

Sama matura wygladała tak:

Pisemny polski: jakieś janowe na maxa tematy, wybieram coś tam z wiarą, wojną itd i podaję Xenosagę jako tytuł książki :P (powaga) . Wtrąciłem co nieco o psychologii z ksiązek Nietzchego i taką zaiste wybuchową mieszankę oddałem komisji :P . Łykneli :P .

Pisemna Biola - tutaj była jazda, test lub esej. Jako jedyny wybrałem esej bo test był z wiedzy ogólnej a jeden z tematów eseju akurat trafił w część materiału oznaczoną jako "Yamada to kumać" :P .

Tydzień później:
Ustny polski: Tutaj sytuacja była prosta - czy trafię w lektury. Sprawa przedstawiała się tak - bedzie Szekspir -->Yamada's happy, nie będzie Szekspira-->Yamada's dead :P . Szybka pogawędka z kumplami którzy wychodzili po rzezi i mamy cynk jakie są mniej więcej pytania i gdzie oni odkładali swoje kartki, aby mozna było z nich znowu "skorzystać" :p .
Wchodze wybieram kartke z pytaniami, głęboki oddech - lukam i...2 z 3ech pytan z Szekspira :D . Jedno z Makbet, drugie z Hamleta. No to byłem w domu;].

Ustny Anglik: formalność, wyszedłem 15 minut przed czasem :D .

Ustna Biola:
Podobnie jak na polaku liczyło sie tylko trafienie w materiał. wchodze, losuje kartke i pierwsze co przychodzi mi na myśl to "i chuj". Egzaminatorzy widząc moja radosną mine już nastawiają się na cyrk + lanie wody za 20 minut :P . Matko święta, jeszcze nigdy tak nie lałem wody przy ustnej odpowiedzi :P . Ale udało mi sie wywalczyć zaliczenie :D .

I tak powstał chocapic.
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: KRELIAN »

u nas w ogolcu na probnym chyba w kazdej klasie byly same banie , chamsko 'zanizali' :D oceny co mialo nas zmotywowac do nauki , tia :)

w kazdym razie wolalbym miec taka mature jak mialem co roku niz kazda sesja co pol :P wiec tymbardziej nie ma powodow do stresu

Yamada : z bioli nie pisales czasem eseju o mitochondrium ;)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Ana »

Ok, wczorejszy polski- czytanie ze zrozumieniem, tekst o poezji Herberta. Nie byl jakis specjalnie trudny (chyba :luka: ), wypracowanie to było do wyboru porównanie obrazu wojny z fragmentu "Potopu" i "Pamiętnika z powstania warszawskiego" lub interpretacja wiersza Szymborskiej. Ja lałam wode o wojnie. Na dobrą sprawę napisałam kilka takich pierdół że tylko zalozyc torbe na łeb xD ale wszystko zobaczymy w grudniu po wynikach

Dzisiejszy angielski to byla dla mnie porazka. No szlag by trafil zle przeczytalam polecenie, opowiadanie mialo byc do 250 słów a ja mam grubo ponad. Temat "Wycieczka klasowa zagraniczna, opisz zdarzenie ktore zmusilo Cie do szybszego powrotu do domu". Cos tam napisalam ze jestesmy w Dżapan xD bla bla bla i miałam dwa pomysły: atak Yakuzy i smierc kogos z klasy (bo chcialam wcisnac tekst Clouda z konca 1 plyty FF7 xD) ale napisałam o zagrozeniu trzesieniem ziemi (earthquake xD kocham Finale xD) i walnelam jeden z tekstów o nadziei (zwiazanej w tym przypadku z powrotem do Japonii xD) z FFX

Czarno to widze jak na razie xD
Jutro historia i to to bedzie masakra xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Dismaster
Grand Master
Grand Master
Posty: 353
Rejestracja: 15-04-2006, 23:39
Lokalizacja: Konstantynów łódzki

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Dismaster »

Napisze to po raz n-ty "matura to sciema ze ja pierdole" robia z niej niewiadomo co a w rezultacie to wielkie nic i dobrze Krelian pisze zebym mial choc jedna sesje taka jak matura to bym byl w niebo wziety ;)

co prawda o tej sciemie przed moja matura mowil mi juz moj brat ale faktycznie trzeba to przezyc zeby skumac
Before you see the light you must die...
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Ana »

ja sie wlasnie dowiedzialam ze grozi mi niezdanie przez nieklasyfikacje...
zajebiscie co?
Obrazek
Nadine
Grand Master
Grand Master
Posty: 381
Rejestracja: 09-07-2006, 02:12
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Nadine »

i czym sie przejmujesz :P ??
ja juz do tego przywyklam...
doskonale wiem co czujesz :)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Yamada »

Wątpię.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Ana »

Przejmuje sie bo nie chce w rubryce wykształcenie wpisywać "podstawowe"

a tak serio chodzi o to, ze mam godziny nieobecne przez chorobe i i tak jestem rok w plecy i mnie kurde trafia... chcialabym w tym roku juz zdac ta mature :/
Obrazek
Nadine
Grand Master
Grand Master
Posty: 381
Rejestracja: 09-07-2006, 02:12
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Nadine »

ja mam 2 lata w plecy i nie wiem czy ten nie bedzie 3 :P
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: SubZero »

A to usprawiedliwienia przynieść nie możesz? Jeśli już nie od lekarza to przynajmniej od rodziców, powinno im wystarczyć.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Dumian »

Ana pisze:ja sie wlasnie dowiedzialam ze grozi mi niezdanie przez nieklasyfikacje...
No póki co "tylko" grozi więc to nic pewnego i myślę, że wszystko będzie ok i dasz sobie rade ;-)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Oen
Friend
Posty: 328
Rejestracja: 26-02-2006, 12:41
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Oen »

SubZero pisze:A to usprawiedliwienia przynieść nie możesz? Jeśli już nie od lekarza to przynajmniej od rodziców, powinno im wystarczyć.
Przynoszenie usprawiedliwien tu nie ma nic do rzeczy gdyz jak bedziesz mial ponad 50% godzin nieobecnosci (niezaleznie od tego czy sa usprawiedliwone czy tez nie) musisz pisac egzamin klasyfikacyjny.
Nadine
Grand Master
Grand Master
Posty: 381
Rejestracja: 09-07-2006, 02:12
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Nadine »

zdasz na pewno, bedzie dobrze i nie ma sie co przejmowac, tym bardziej ze to tylko przez chorobe cie nie bylo a nie wagary :P
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Szkoła, matura i inne zbędne rzeczy ;)

Post autor: Ana »

SubZero pisze:A to usprawiedliwienia przynieść nie możesz? Jeśli już nie od lekarza to przynajmniej od rodziców, powinno im wystarczyć.
mam usprawiedliwione wszystko...
a to co nie mam jeszcze (np. ten tydzien) to mi mama na zebraniu usaprawiedliwi... wiesz ani jednej godziny nielegalnie nieobecnej nie mam...
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”