Castlevania...

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Castlevania...

Post autor: Aserot »

Właśnie zacząłem grać w ostaniom odsłonę serii na PS2 Curse of Darkness, muszę przyznać że to chyba najlepsza cześć zamczyska jak uraczyło nas Konami na PS2. Co prawda nie kierujemy tu poczynaniami zabójcy wampirów z klanu Belmont ( jak ja kocham ten bicz ). Choć może po ukończeniu będzie można troszkę pośmigać Trevor'em (mam taką małą nadzieje :)). Ale tak po długim zastanawiam się czy jeszcze kiedy kol wiek będzie nam dane zagrać w tak piękną i wspaniałą Castlevanie jaką była Symphony of the Night. To jest po prostu dzieło sztuki ( jedna z najlepszych gier zmajstrowana przez Konami, tu chylę czoła przed panem Toru Hagiharą). Piękna grafika 2d która mimo upływu lat nadal cieszy oko. Mistrzowska ścieżka dzwiękowa. Świetne lokacje bossowie i masa secretów ( to jest największy plus tej cześć ), sprawiają że można zapomnieć o bożym świecie podróżując przez kolejne komnaty zamku Draculi. Chciał bym w końcu zagrać w godnego następce, a nie w kolejną cześć która jest tylko namiastką magii jaką posiada Symphony of the Night, może na PS3 się w końcu doczekam.

Teraz pare pytanek:

Curse of Darkness - może mi ktoś powiedzieć czy da się po przejściu gry przejść gre Trevor'em. Bo mimo fajnego trybu hodowania "summonów" (głównie na potrzeby secretów :D) troszkę mnie już nudzi, a tak może znajdę motywacje by ukończyć ten tytuł.

Symphony of the Night - czy przeszedł ktoś z was ją na Lucky Mode, bo ja nie dałem rady :(.
Ostatnio zmieniony 04-08-2007, 10:40 przez Aserot, łącznie zmieniany 1 raz.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Castlevania...

Post autor: JJK »

Aserot pisze:Właśnie zacząłem grać w ostaniom odsłonę serii na PS2 Curse of Darkness, muszę przyznać że to chyba najlepsza cześć zamczyska jak uraczyło nas Konami na PS2.
Ja jednak wolę Lamment of Inocence :) . Curse of Darkness, mimo że bardziej rozbudowany, był dla mnie jak na Castlevanię zbyt flegmatyczny i monotonny.
Aserot pisze:Curse of Darkness - może mi ktoś powiedzieć czy da się po przejściu gry przejść gre Trevor'em.
Gra Trevorem jest znacznie uboższa (lecz to już tradycja w serii ;) ), łatwiejsza (Trevor jest trochę za potężny), ale za to bardziej dynamiczna. Przejść da radę, ale mimo wielu udogodnień, nie radzę ci przechodzić tego trybu od razu po przejściu gry Hectorem (domyślasz się chyba dlaczego :) ), dobrze jest najpierw trochę odpocząć.
Aserot pisze:czy jeszcze kiedy kol wiek będzie nam dane zagrać w tak piękną i wspaniałą Castlevanie jaką była Symphony of the Night
Aria of Sorrow była bardzo blisko celu, ale go nie osiągnęła... Na częściach serii, które ukazały się się na Nintendo DS nie miałem okazji jeszcze zagrać (wiadomo z braku NDSa :P ). Także nie jestem w stanie ich ocenić. Ale wydaje mi się, że na pierwszym miejscu w serii (pod względem ścieżki dźwiękowej i całokształtu) na zawsze pozostaną dwie pozycje - prequel i sequel czyli Rondo of Blood i Symphony of the Night.
Aserot pisze:Symphony of the Night - czy przeszedł ktoś z was ją na Lucky Mode, bo ja nie dałem rady :(
W którym momencie się "wciąłeś"?
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Castlevania...

Post autor: Aserot »

JJK pisze: W którym momencie się "wciąłeś"?
Walka z boss'em dokładnie Beezelbub, muchy mnie dobijały. Wiem, że łatwo go zabić zmienionym w nietoperza, ale jeden źle wymierzony atak 1/3 energii w dupę :D. Save mam do teraz może dziś znów spróbuje :).
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Castlevania...

Post autor: KRELIAN »

Curse of Darkness zdecydowanie nie powinna wyjsc - respect ze wam sie chcialo. pomijajac oczywiste sprawy az dziw ze nie znalezliscie miejsce w szeregu dla Harmony of Dissonance - drugie miejsce po SOTN. Aria of Sorow autentycznie mieknie mimo ze jest bardzo dobra. natomiast LoI ... gdyby wszystkie gry mialy tak udane przejscie z 2 do 3 d to nie byloby czasu w momencie wypadu na brona na rozmowy o sentymentach
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Castlevania...

Post autor: Aserot »

Z wersji na GBA grałem tylko w Castlevania: Circle of the Moon mimo chodem dość przyjemna mi się w to grało, choć kart wszystkich nie zdobyłem. Harmony of Dissonance prezentuje się dość ładnie chyba zaraz nadrobię zaległość ;).
[center]
Obrazek[/center]
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Castlevania...

Post autor: KRELIAN »

zaprawde powiadam Ci - SOTN 2 mission pack jak sie patrzy , odwrocone zamki itp. nie mozna nie przejsc
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Castlevania...

Post autor: JJK »

Aserot pisze: Walka z boss'em dokładnie Beezelbub, muchy mnie dobijały. Wiem, że łatwo go zabić zmienionym w nietoperza, ale jeden źle wymierzony atak 1/3 energii w dupę :D. Save mam do teraz może dziś znów spróbuje :).
Próbuj :) , Lucky Mode właśnie taki jest, raz jest trudno raz jest łatwo, to co trudne za pierwszym razem za drugim jest łatwe i na odwrót. Jednak jak już masz Crissaegrim to reszta jest jedynie milczeniem.
KRELIAN pisze:Curse of Darkness zdecydowanie nie powinna wyjsc
Są w serii gry bardziej na to zasługujące :) . CoD nie jest taka zła, jeśli przymknąć oko na pewne sprawy, jest sporo ciekawych rozwiązań.
KRELIAN pisze:zaprawde powiadam Ci - SOTN 2 mission pack jak sie patrzy , odwrocone zamki itp. nie mozna nie przejsc
HoD łączy esencję starego klimatu serii z zupełnie nowym. Mimo ogromnych podobieństw nie nazwałby jednak tej gry "SOTN 2 mission pack" - w pewnych aspektach jest aż "za podobna" do SOTN, a w innych zupełnie się od niej różni. No i ścieżka dźwiękowa, niby taki powrót do dawnych czasów, jednak kompozytor nie postarał się za bardzo, bo przypadły mi do gustu zaledwie dwa utwory, a to już jest poniżej przeciętnej. Kończąc tę grę czułem spory niedosyt, tak jakby ktoś przerwał mi oglądanie dobrego filmu przed samym końcem.
Jednak HoD dalej należy do tych części serii, obok których nie sposób przejść obojętnie, przedewszystkim za sprawą efektu o którym już wspomniałeś.
Aserot pisze:może na PS3 się w końcu doczekam.
Tylko nie w 3D błagam :mur: .
Castlevania na zawsze powinna zostać w 2D, LoI i CoD były grami dobrymi (LoI oczywiście lepsze), ale to nie ten klimat. Pełne środowisko 3D nie pasuje po prostu do tej serii. Jedynym dobrym wyjściem byłoby pseudo 3D (coś a la Valkyrie Profile 2).
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Castlevania...

Post autor: KRELIAN »

z tym ze wczesniejsze Castlevanie na okres w ktorym sie pojawily byly dla mnie bardziej zjadliwe ;) . po zaskakujaco dobrym przejsciu w 3d w LoI nie spodziewalem sie tak mocnego zanizenia poziomu i w rezultacie po godzinie podziekowalem grze - za duze wymagania

natomiast HoD nazwalem 'mission packiem' wlasnie ze wzgledu na mase podobienstw do SOTN ktore na stale mam wyryte w glowie. gdyby nie one pewnie ta czesc nie stala by u mnie tak wysoko. z niedosytem sie zgodze ale to wynika z faktu ze takie gry po prostu nie powinny sie konczyc. przy okazji przypomnialo mi sie ze caly HoD przechodzilem z wlaczonym Toolem wiec z ta muzyka nie mozesz sie mylic :)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Castlevania...

Post autor: AK »

Symphony of the Night idzie odpalic na emu?? bo kurna musze skosztować tych klimatow :)
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Castlevania...

Post autor: KRELIAN »

wrecz biegnie , lykaj bez zapity
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Chinczyk
Elite player
Elite player
Posty: 134
Rejestracja: 23-03-2007, 13:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Castlevania...

Post autor: Chinczyk »

Jak dla mnie najlepsza Castlevania to Dawn Of Sorrow na DS'a.Jedna z najciekawszych gier w jaki e grałem na DS'a obok Elite Beat Agents i Mario Karta :hyhy:
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Castlevania...

Post autor: KRELIAN »

Dawn of Sorrow to jedyna gra obok ff3 dla ktorej chce miec DSa ale poczekam na lepsze czasy (emu :P)

mozesz powiedziec pod jakim wzgledem przebija chociazby SOTN skoro mowisz ze jest az tak dobra (tylko bez spojlow prosze, chodzi mi o sam gameplay) ?
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Castlevania...

Post autor: JJK »

KRELIAN pisze:Dawn of Sorrow to jedyna gra obok ff3 dla ktorej chce miec DSa
A dla nowej Contry nie? :P :hyhy: ;) .

Nowe Castlevanie na NDS prezentują się bardzo smakowicie. Na podstawie obejżanych wideorecenzji, trailerów etc. mogę powiedzieć że obie tzn. Dawn of Sorrow jak i Portrait of Ruin postawię na tym samym miejscu. Mimo dodanych w rozgrywce bardzo ciekawych elementów pozostają one jednak dalej w cieniu SOTN (choć jeszcze mniej brakuje niż w przypadku Aria of Sorrow - a ta była bardzo blisko). Obie Dracule X zawsze pozostaną chyba niepokonane (SOTN wśród tych z elementami RPG, a ROB w zręcznościowych).
To jest jedynie teoretyczna opinia, ponieważ nie mam jeszcze NDSa (<zalamany>).

A co sądzicie o Castlevania: Dracula X Chronicles?

W końcu Rondo of Blood oficjalnie poza Japonią :D . Moim zdaniem całkiem zgrabny remake, z ciekawą grafiką 3D (technicznie jednak to ciągle ta sama gra i to mi się podoba ;) ). No i te dodatki - oryginalna wersja z TCD i Symphony of the Night (ponoć poprawiona wersja z Saturna :wOOt: ). Mam w końcu grę dla której zastanawiam się nad kupnem PSP :padam: . Europremiera już w lutym przyszłego roku.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Chinczyk
Elite player
Elite player
Posty: 134
Rejestracja: 23-03-2007, 13:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Re: Castlevania...

Post autor: Chinczyk »

Krelian ja od FF3 oczekiwałem trochę więcej ,ale jakoś przeszedłem chociaż później to mi sie już grac nie chcialo ;)
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Castlevania...

Post autor: KRELIAN »

po moich oczekiwaniach zwiazanych z FFXII nawet przez mysl mi nie przeszlo ze FF3 moglby byc wypasem na miare FFXa - ot kolejny dobry final ktorego fajnie by zaliczyc i wszystko :)

no i co w koncu z tymi aspektami gameplay'owymi ktore swiadcza ze jest lepsza od SOTN ? moglbym zerknac na YT ale wole to jednak przeczytac co by sie zbytnio nie nakrecac tymbardziej ze ostatnia dobra Castlevania u mnie bylo LOI czyli kawalek czasu temu ;)

EDIT

apropo tematu : wiadomo co sie stalo z porzuconym projektem Castlevania na Dreamcasta? kiedys slyszalem ze spotkal ja podobny los jak Resident Evil 1,5 - czyli jest niedokonczona i 'gdzies' krazy po necie ale nikt w to nie gral :niepewny:
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”