Artykuły o bijatykach

Pozostałe bijatyki 3D które nie posiadają osobnego działu. Ogólnie o bijatykach.

Moderator: ModTeam

Fighter
Beginner
Beginner
Posty: 11
Rejestracja: 20-08-2007, 19:18

Artykuły o bijatykach

Post autor: Fighter »

Heeeeeej!!!!!!!!
A tu maci fajowski obrazek z kombosami!!!
http://tkd.home.pl/strona/artykuly/psxf_99.png ;)

[ Dodano: 24-08-2007, 21:12 ]
http://namco-ch.net/tekken3/img/hwoarang.jpg
Ostatnio zmieniony 19-06-2008, 18:17 przez Fighter, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Artykuły o bijatykach

Post autor: AK »

hehe pamiętam jak kumpel za czasow t3 no juggle "powietrzne mowił " floating combo a na takie przy samej ziemi co postać juz prawei gleby dotykała mowił juggle :D pozdro Kukis :D hehe
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Artykuły o bijatykach

Post autor: Ana »

Kurde no... PSX Fan :D
Obrazek
Hworuś
Student
Student
Posty: 32
Rejestracja: 25-07-2007, 09:20
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Artykuły o bijatykach

Post autor: Hworuś »

Ja się tam z jugglami nie bawie może dlatego , że nie mam do tego cierpliwosci
Ale podziwiam jak ci wszyscy ludzie je potrafią aż oszalć można
Kage Bunshin no Jutsu!Odama Rasengan!
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Artykuły o bijatykach

Post autor: KRELIAN »

ehhh Pyro i jego bruliony z jugglami , od razu czlowiekowi czysciej na duszy :D , jak macie tego wiecej to zapodawac :P
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Taekwon-do
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 20-10-2007, 07:04

Re: Artykuły o bijatykach

Post autor: Taekwon-do »

Potwierdzam - Taekwon-do to fajna sztuka walki ^^ Trenuje dopiero od września 2006, ale już trochę umiem. Poza tym fajnie się gra hwoarangiem gdy się zna wszystkie koreańskie nazwy jego kopnięć :)
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Artykuły o bijatykach

Post autor: Ren »

Psychologia Walki by Grey Fox PE nr 74 Październik 2003
http://img152.imageshack.us/img152/6163/greypg2.jpg
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Artykuły o bijatykach

Post autor: Yamada »

Jaki kwas w ogóle te artykuły:P
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Artykuły o bijatykach

Post autor: Action »

Kwas? :D Jeżeli to powyżej jest dla ciebie kwasem to ciekaw jestem jak nazwiesz to poniżej. ;)

Jakieś pół roku temu Szyper poprosił mnie o upload kilku skanów z PE związanych z TK3, miało być "na jutro"... Sorry szyper, ale jak zobaczyłem tę parodie to postanowiłem wydzielić z PE wszystkie artykuły (zapowiedzi, recenzje, kąciki, survive itd.) o bijatykach, które ukazały się do 50 numeru (w tym z poradnika Ex).

PSX Extreme o Bijatykach (370 stron; 216MB)

Paczka w formacie .cbr, które otwiera CDisplay, całość można także wypakować zwykłym WinRARem. Skany robione przez niejakiego Piłę aka Hal15.

Teraz mała prywata. ;) PE jak nigdy nie kupowałem (od czasu do czasu pojawiał się u mnie jakiś numer, ale to naprawdę sporadycznie i w tajemniczych okolicznościach;)) i pewnie nie kupie, a ze teraz nadarzyła się okazja to wypadałoby skorzystać... no i skorzystałem. Pierwsze co mi nachodzi na język myśląc o PE to - parodia rzetelnego pisma (jeszcze żeby ta parodia była na poziomie... tutaj mamy coś jak Scary Movie). Zresztą naprawdę zachęcam do samodzielnego rozeznania się z tym pisemkiem... jest się z czego pośmiać.
Z jednej strony mógłbym sie tego wszystkiego nie czepiać, każde pismo musi mieć przecież jakieś początki, ale mijają lata a PE utrzymuje cały czas ten sam słaby poziom.
Boli natomiast fakt, że chcąc nie chcąc PE było opiniotwórcze. Niestety Gulash ( :padam: ) ze swoim Neo/+ w pierwszy latach miał niezłe problemy (rozpad SS, problemu z wydawca, możliwe nieoczekiwane znikniecie z rynku), wiec PE mimo marnego poziomu zdążyło już zając cała scenę, przez co mieli wolną rękę do pisania czegokolwiek (monopol prawie jak M$) a ludzie w części przypadków im i tak wierzyli.
Mimo wszystko są także jakieś plusy... a raczej jeden plus, czyli scena. Scena, która po części zaczęła współtworzyć PE i dzięki której udało mi się samego siebie zmusić do dalszego czytania tego czasopisma. No ale pismo buduje redakcja a nie fani...


PS W tym skanie jest parę braków, o ile pamiętam nie ma dwóch kącików bijatyk, ale to nie było już zależne ode mnie, po prostu koles od skanów urządził sobie wycinankę. ;) Brakuje też "aktualności" bo najczęściej wspominali tam o czymś w góra paru zdaniach, wiec nie widziałem sensu by to umieszczać.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Artykuły o bijatykach

Post autor: Yamada »

No Tekken to naprawdę skomplikowana gra - tyle stron i w zasadzie same juggle - praktycznie 0 strategii. Za tekst o masherskim Soul Caliburze Kali na następnym Singstar party ma 'fpape' :D

Nie jest tak źle jak pisze Akcja - w przypadku PE widać ewolucję sceny, oraz generalnie gatunku mordobić w Polsce która tak na dobrą sprawę zaczęła się właśnie od T3 (niby wcześniej coś było ale...). Z początku lamerskie faqi (na jaki ch$j drukować listę ciosów?), później coraz lepiej, coraz 'głębsze" rozkminianie tematu zwieńczone opisami do TAGa w PE które moim zdaniem nie są wcale takie znowu złe (sam np. poduczyłem się z nich grać Jackiem-2). No i poradnik - opis T4 był faktycznie bardzo słaby, ale opis VF4 był moim zdaniem dobry - to właśnie z niego nauczyłem się systemu VF4 i podstaw postaciami. Moim zdaniem spełnił swoje zadanie. Dalej poradnik z opisem drugiego Soula był naprawdę ok i ponownie - jest to świetny faq dla początkujących. Kolejny jest SC3, który w ostatecznym rozrachunku wypadł imo gorzej niż ten do SC2.

I jeszcze jedno - NIGDY nie porównujcie opisów na necie z tymi zamieszczonymi w czasopiśmie - pisząc na necie masz nieograniczoną ilość znaków, a gazeta ma pewne reguły - ten narzucony limit znaków naprawę daje się we znaki (:P)i człowiek musi wsadzić do opisu tylko najważniejsze, podstawowe rzeczy, nie mogąc sobie pozwolić na opis jakichś bardziej zaawansowanych strategii. Tak wiec zastanówcie się 2 razy zanim zjedziecie jakiś opis za to, że "nic nowego się z niego nie dowiedziałem".
Obrazek
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Artykuły o bijatykach

Post autor: Di »

Tekken jest skomplikowany i nie znajdzie się człowiek, który wmówi mi, że jest inaczej. Bo jak może być inaczej [mowa o DR] na PS3, skoro juggle zmieniają się, jeśli przeciwnik lata blisko ściany, ale jej nie dotyka? Skoro frame data potrafi się losowo zmieniać, czasem nawet zależnie od dnia? Skoro trzymanie tyłu w trakcie blokowania kilku ciosów jest czasem zaliczane jako backdash? Skoro kucając i trzymając D/B pod ścianą i tak łykamy podcinkę? Tekken jest skomplikowany i już! Bo nie da się go zrozumieć ;)
Yamada pisze:Kolejny jest SC3, który w ostatecznym rozrachunku wypadł imo gorzej niż ten do SC2.
Z tego co pamiętam, to oni mieli więcej czasu niż my na ten poradnik, więc trudno się dziwić. Zresztą zostawienie jakiegokolwiek opisu dla Mashtera nie było dobrym pomysłem ;]
Yamada pisze:I jeszcze jedno - NIGDY nie porównujcie opisów na necie z tymi zamieszczonymi w czasopiśmie - pisząc na necie masz nieograniczoną ilość znaków, a gazeta ma pewne reguły - ten narzucony limit znaków naprawę daje się we znaki (:P)i człowiek musi wsadzić do opisu tylko najważniejsze, podstawowe rzeczy, nie mogąc sobie pozwolić na opis jakichś bardziej zaawansowanych strategii. Tak wiec zastanówcie się 2 razy zanim zjedziecie jakiś opis za to, że "nic nowego się z niego nie dowiedziałem".
Niestety taka jest prawda. Liczba znaków nie pozwala czasem nawet na przedstawienie wszystkich najważniejszych ciosów, o gwarantach nie wspominając (o ile do takiego Astarotha można, tak już z takim Maksiem mogą być - i są - duże problemy).
W przypadku gazetowych poradników dochodzi jeszcze fakt, że są aktualne jedynie na kilka tygodni przed wydaniem ów pisemka. I jeśli dodamy do tego fakt, że na napisanie takiego poradnika są powiedzmy 2-3 tygodnie bezpośrednio po premierze gry, to naprawdę jest problem.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Artykuły o bijatykach

Post autor: KRELIAN »

Najlepszy opis był do SC3 - nigdy nie zapomne tych 5 minut sprawdzania różnic między pal a ntsc i honorowego miejsca w loży vipów :D.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Zachariasz
Elite player
Elite player
Posty: 138
Rejestracja: 16-09-2007, 21:43

Re: Artykuły o bijatykach

Post autor: Zachariasz »

Oglądacie czasami Hyper'a? Ja oglądam, gdy farba schnie albo na kompie jest Orthos zapuszczony i naprawdę nie mam co robić :/ Swego czasu nawet lubiłem Review Territory - z racji, że jeden z prowadzących - nijaki Miłosz - palił chyba coś przed wejściem na antenę.

Tutaj upnąłem kawałek w którym recenzowali SF IV

Kod: Zaznacz cały

"Japońscy gracze potrafią rozpoznać cios na podstawie półsekundowej animacji... "
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Artykuły o bijatykach

Post autor: Di »

Miłosz (Grabarz) chyba zapomniał jak się gra w bijatyki, albo nie słuchał tego drugiego kolesia w tamtym momencie.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Artykuły o bijatykach

Post autor: Komandos »

Nie czepiajcie się szczegółów, pewnie im chodziło o pół klatki animacji czy coś :P A sama recka imo całkiem fajna i zabawna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bijatyki 3D (Fighting Corner)”