Tenchu, Shinobido,...

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Tenchu, Shinobido,...

Post autor: Ana »

I w tym momencie nie wiem co napisać :) Pytać o to, czy są tu jacyś fani serii w sytuacji gdy "nałogowo" siedzi tu Krelian trochę głupio. Może w takim razie "czy są tu jacyś inni fani Tenchu/Shinobido"? :)
Osobiście się "troszeńkę" wciągnełam w Tenchu. Gram na tyle, na ile pozwala mi ostatnio czas na to (w tym tygodniu to będzie teraz może z godzina) i Tenchu niesamowicie wciąga :) . Trudno jest mi ocenić czy wolę 3 czy 4, bo póki co obie sa fantastyczne i trzymają klimat, przy 4 jednak więcej czasu spędziłam jak na razie. Z 3 mam kilka fajnych bugów, być może dlatego, że byla zgrana z dość porysowanej płyty (min. mam odblokowane wszystkie postacie, dostęp do wszystkich misji i layów :) ).

Co do 4 mam pytanie do maniaków (maniaka? :D ), czemu w 1 misji Rin (na mapie wybrałam "tą niżej" wersję) za zabicie 1 ninjasa przez obojetnie jakie SK dostaje -75ptk?

Shinobido zaliczyłam tylko 1 misję, ale póki co średnio mi się podoba za to Tenchu Z śni się po nocach :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Tenchu, Shinobido,...

Post autor: Jo-Jo »

Nie mam PS2 wiec omija mnie przyjemność zagrania w Tenchu 3 i 4 ( już nie mówie i setkach innych gierek które lubie i grałbym gdybym miał PS2 )
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Tenchu, Shinobido,...

Post autor: Yamada »

A w pierwszej misji Ayame wybiłaś wszystkich czy ktoś przeżył? Bo to ma znaczenie co bedzie twoim zadaniem w misji Rin. Dokładniej nie potrafię powiedzieć bo grałem w to bardzo dawno temu a teraz nie mam dostępu do tej gry i ni jestem w stanie udzielić pomocy.

Sninobido jest średnie - ma kilka fajnych motywów które Tenchu mogłoby podłapać, ale to nie to.

Pewnie już to wiesz ale Tenchu 3 to taki trochę remake jedynki. W ogóle to właśnie jedynka jest dla mnie chyba tą naj częścią - głównie z uwagi na killerski klimat i koszący OST. Dalej wszystkie są na równi w sumie i prezentują bardzo wysoki (fanboj mode on) poziom, ale klimatycznie przegrywają z jedyneczką.

Tatsumaru rlz, Dick&maru do piachu:P
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Tenchu, Shinobido,...

Post autor: Jo-Jo »

Niom Tatsumaru jest super :3 ... tylko .... ahhhahahah żartowałem :P

IMO dwójka jest najlepsza...zrobiłem w niej kiedyś wszystkie misje całą trójką na Grand Master :3
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Tenchu, Shinobido,...

Post autor: Yamada »

Całkowicie "przy okazji" jest najbardziej zbugowaną częścią serii. Poza tym zmiany jakie w 2ce wprowadzili - nie wszystkie są dobre - np linką już nie można zachaczyć gdzie się chce (w jedynce fajne skróty można było wyczajać) :P. le to nie zmienia faktu ze jest bardzo dobra - szczególnie cieszy wałek z osobnymi misjami dla kazdej postaci.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Tenchu, Shinobido,...

Post autor: Ana »

Mam misję ze świeczkami. Chyba jednego kolesia nie ubiłam, ale nie jestem pewna. Tylko jaki to niby ma wplyw na -75ptk (w przypadku idealnego SK na -65)?
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Tenchu, Shinobido,...

Post autor: Komandos »

Dla mnie najlepsze jest Tenchu 2 które akurat teraz sobie przechodze na psp w przerwach od Tekken DR i Silent Hill Origins. W Tenchu 2 podoba mi się przede wszystkim fabuła i klimat feudalnej Japonii. Kiedyś jak jeszce w to grałem na psx'a całymi dniami to przeszłem wszystkie misje wszystkim postaciami na grand master :hyhy: . W Tenchu 3 grałem troche ale jakoś mi nie podeszło i narazie odłożyłem na półke. W Tenchu 1 jeszcze niestety nie grałem ale napewno to niedługo nadrobie ;)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Tenchu, Shinobido,...

Post autor: Yamada »

Aha czyli misja nazywa się "determination" czy jakoś tak. No musisz wybić wszystkich złych ziomków na stageu:). Nie pamietam jak rozdzielali punkty w tej grze wiec nie pomoge - wytnij wszystkich, skoncz level i zobacz wtedy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Tenchu, Shinobido,...

Post autor: Ana »

dobra lapie, wczoraj na to wpadłam
na poczatku ma sie 450ptk i sa to wszystkie punkty "specjalne", min. za nieuzywanie przedmiotów, za nie zabicie nikogo... przy 1 morderstwie odejmuje nam automatycznie -100 za zabicie (czyli premia idzie sie kochac), ale ze idzie sK za 25 to: 450-100+25 (lub 35 za idealne SK). Czasem jednak SK sa punktowane za 23 lub 27, chyba zalezy od strony ataku
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Tenchu, Shinobido,...

Post autor: KRELIAN »

nie ma jak fanbojowskie topiki ;)

jesli chodzi o moj prywatny ranking to u mnie w kolejnosci sa to : T:Shinobi Gaisen, T:Senran/Z , T:Fatal Shadows, T: Shinobi Hyakusen, T:Return from darkness, T: Birth of the stealth assasins, Tenchu Taizen

japonska jedynke do dzis nic nie przebije w kwestii klimatu i muzy, jest tez najtrudniejsza czescia ze wszystkich przez niechciany bug dzieki ktoremu na statusie ?! kiedy straznik widzi martwego kumpla znika i pojawia sie ich wieksza ilosc takze mozna miec wiecej zabitych niz tworcy przewidzieli :D

shinobi hyakusen - mily dodadek - 128 misji robionych na edytorze z klimatem jedynkowym , brakowalo jedynie wyzszych budynkow a i czasem misje robilo sie w sekunde :P

dwojka byla calkiem ok fabularnie ale misje w dzien i bugi z poznym doczytywaniem sie srednio dalo sie lubiec , plus za najostrzejszy w serii ranking oceniania na gm - w wiekszosci misji musem bylo zabic kazdego bez zauwazenia czego brakuje pozniej , przenoszenie cial to mocny plus ale brak muzy juz nie bardzo ... Tatsu moze i byl ok ale wciaz nie dorastal do piet Rikiemu z jedynki :P

trojka jest zdecydowanie najlatwiejsza czescia serii , laye na hardzie robi sie z biegu , kilka miejscowek mocno dajacych rade jak swiatynia buddyjska (w wersji na Xa dodane 2 bardzo fajne misje :) , w miare ok ost , wprowadzenie umiejetnosci i 3 grywalne postaci + powrot do misji w nocy daly sie lubiec

czworka - brak rikiego mozna przebolec , bardzo dobry ost , na hardzie trzeba sie troche pomeczyc no i swietny system punktowania dzieki ktoremu w ta czesc po jedynce szarpie najdluzej do dzis , powrot kilku klimatowych miejscowek z jedynki rowniez robi :)

tenchu z - tutaj zrobilem ok 30 misji bo kumpel wyjechal z konsola :P , sporo wprowadzonych zmian ktore wyszly serii na lepsze - ostek tez dobry ale to wciaz nie poziom 'jedynki', swietna customizacja , mase umiejetnosci do nabycia - poki co jedynym minusem jest dla mnie brak 'snieznych misji' ale kto wie co bedzie dalej :P

taizen - pspkowe ograniczenia wplynely na widocznosc co moze przeszkadzac na poczatku ale pozniej da sie z tym zyc, misje klimatowo przemieszane , podobnie z ostekiem (zbior misji i walkow z roznych czesci pozmienianych na potrzeby konsoli)

gralem jeszcze w tenchu na komorce ale to jakas bieda 2d od gory wiec tego nie licze :P


jesli zas chodzi o Shinobido to przede wszystkim Tenchu moze jej pozazdroscic motyw z nagonkami po zauwazeniu. choc to wciaz nie byl szczyt mozliwosci to lepsze to niz zobaczenie martwego kumpla + Animal Mimic = "oooo it's just an animal" w tenchu :oczami: , fajny byl ranking ocen - procentowe naliczanie + styl w jaki wykonujesz misje . szkoda tylko ze jak chcialo sie miec 100 % Silencera lub Executionera a popelnilo sie blad to trzeba bylo loadowac gre bo nie bylo opcji restart mission co jest smiechem na sali, ciekawy patent z 3 zleceniodawcami i wzajemne kopanie sobie dolkow. skonczylem gre tylko raz bo z czasem misje stawaly sie zbyt monotonne mimo wszystko warto luknac

Ana pisze:dobra lapie, wczoraj na to wpadłam
na poczatku ma sie 450ptk i sa to wszystkie punkty "specjalne", min. za nieuzywanie przedmiotów, za nie zabicie nikogo... przy 1 morderstwie odejmuje nam automatycznie -100 za zabicie (czyli premia idzie sie kochac), ale ze idzie sK za 25 to: 450-100+25 (lub 35 za idealne SK). Czasem jednak SK sa punktowane za 23 lub 27, chyba zalezy od strony ataku
SK sie punktuje jako normalne i perfekcyjnie wykonane. kolejna sprawa to podwojne SK ktore moga byc wykonane normalnie , w polowie perfekcyjnie i perfekcyjnie. inna sprawa to punkty za styl ktore zaleza od roznorodnosci wykonywanych SK. ponadto masz jeszcze bonusy za zabicie wszystkich w otwartej walce (co jednak sie nie oplaca bo leca punkty ujemne za zauwazenia), wszystkich dzieki SK, za bossow, czas ktory poswiecasz na walke z przeciwnikiem (tutaj pkty ujemne) i reszta tych co wymienilas ... w dalszej fazie gry jedziesz z umiejetnosciami za ktore nie odejmuja punktow (Shadow , Animal Voice/Okaryna + SK i pobijasz rekordy (wyzsza szkola jazdy to zabicie wszystkich za pomoca Crimson Final przy umiejetnosci Shadow na statusie ?! lub zwabianie tak zeby byly same podwojne SK :) . zas na poczatku najlepsze sa przedmioty nie dzialajace bezposrednio na przeciwnikow lub siebie np Poison Rice a reszte ... sama wiesz ;)
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Młody
Student
Student
Posty: 48
Rejestracja: 29-07-2007, 17:26
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Ogrywam: TTT2, MK9
Kontakt:

Re: Tenchu, Shinobido,...

Post autor: Młody »

Sam gram tylko czasami, bo ja lubię grac zwykle "na chama" (GOW, DMC itp.). Ale mój kumpel to uwielbia Tenchu od pierwszej części. Na PSXa to kompletnie wymłócił jedynkę (spokojnie po 10 razy każdy level zaliczył na Grand Master), 2 już mu mniej podeszła (sam gram zwykle Ayame, ale jej wygląd w części drugiej to porażka), Wrath of Heaven również wymłócił doszczętnie (chyba jego ulubiona część), a 4 dopiero niedawno skończył (podobno dość ciężka jest).
Ostatnio załatwiłem mu Shinobido i go już przez tydzień nie widziałem - znaczy, że mu sie podoba ;P
Obrazek
"Nie ma rzeczy niemożliwych, są jedynie trudne do wykonania."
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Tenchu, Shinobido,...

Post autor: Ana »

To ja potrafiłam nad 1 misją siedzieć po 10-12h dziennie i tak przez 3 dni (jak brałam konsole do domu i nie było co robić).

Co do tych SK to mi w 4 w 2 misji (1 misja Rin :D -> uparłam się na nią :) ) 1 ninjasa jak biegnę na niego od razu (tego w korytarzu, za zakrętem co stoi i gapi się na kanał z wodą) siapnie się z boku od razu to SK idzie za 23 :P
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Tenchu, Shinobido,...

Post autor: KRELIAN »

ja przy pierwszej zajawce na tenchu 1 jak ja dostalem potrafilem siedziec skulony na fotelu i owiniety dlugim szalem co by choc szczatkowo poczuc sie jak nindzia :P
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Tenchu, Shinobido,...

Post autor: Yamada »

Pamiętam jak w T2 w ostatniej misji Tatsumaru mialem chyba najlepsze czasy w pl:P. tak obcykałem tą plansze ze masakra - meczylem ja ze 2 tygodznie i przechodzilem po kilka/naście razy dziennie. HC:P
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Tenchu, Shinobido,...

Post autor: Jo-Jo »

OMg to IMO była najgorsza plansza ze wszystkich O_O .... ileż to ja nerwów sobie naprułem na ym
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”