Street Fighter IV

Subforum najpopularniejszej serii bijatyk 2D będącej znakiem rozpoznawczym firmy Capcom

Moderatorzy: ModTeam, 2DModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Street Fighter IV

Post autor: kemot722 »

Między innymi na Forum Capcomu od dłuższego czasu trwają dyskusje na temat czegoś co nazywane jest forumowiczów na następujące sposoby:
1) Street Fighter IV R
2) Street Fighter IV Dash
3) Street Fighter IV Second Impact
4) Street Fighter IV Turbo
itd. coraz to ciekawsze/"ciekawsze" nazwy :P

Zawsze jednak chodzi o jedno i to samo, czyli poprawioną wersję SF IV, choć raczej zasiloną o dodatkowe postacie. Na wyżej wspomnianym forum, trwa "debata" na temat obecności nie tylko DeeJay'a i T.Hawka w nowym wydaniu. Pojawiła sie dyskusja na temat zasilenia składu postaci tymi z Final Fight jakimi gracz miał przyjemność grać w serii Alpha, a nawet wrzuceniu postaci z tła jak Haggar. Osobiście wole "czysty", SF-owy skład bez importów z FF. Jak i jestem na NIE co do wrzucania postaci podobnych do już istniejących w SF IV (wybrane spośród propozycji użytkowników forum Capcomu)
np. 1) Haggar - po co drugi specjalista od"wirujących kafarów" (drugi po Zangiefie)?
np. 2) Charlie - baaardzo sie różni od Guila, nie?
np. 3) Juni/Juli i inne Cammy-pochodne
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: Action »

Niech dodadzą Guya, zmienią system i styka. :)
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Street Fighter IV

Post autor: Sylvan Wielki »

Dee Jay, Guy, Cody i ostatecznie Yun. Taki DLC biorę z miejsca.
mindless_zombie
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 10-06-2009, 11:10

Re: Street Fighter IV

Post autor: mindless_zombie »

Czy ktoś już zdołał kupić gdzieś w Polsce wersje pudełkową? Szukałem wszędzie w obrębie swojego miasta ale niestety jeszcze żaden sklep nie miał. Jutro jade do Empiku, może tam będzie już...
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: Yamada »

Ja bym z chęcią zobaczył kilka postaci z Exów;].
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Street Fighter IV

Post autor: Sylvan Wielki »

A tak , z Kairi na czele. A z tą wersją pudełkową, to niby o co chodzi, bowiem jakoś tak niedokładnie się odniosłeś.
Innuendo
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 04-07-2009, 21:08

Re: Street Fighter IV

Post autor: Innuendo »

Pewnie chodzi mu o wersję na peceta.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Street Fighter IV

Post autor: Sylvan Wielki »

Też tak sądzę, bowiem przecież te na konsole są bezproblemowo dostępne (wyłączając oczywiście budki z fast foodem , czy piekarnie). Co ciekawe w empikach dalej ceny z kosmosu - ostatnio, bodaj w galerii Krakowskiej dalej widniał SF IV za ponad dwieście zł.
Uszkoo
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 06-07-2009, 08:55

Re: Street Fighter IV

Post autor: Uszkoo »

Ja mam natomiast pytanie do tych którzy już mieli okazję grać.
Mianowicie, chodzi mi o Game speed oraz wykonywanie ciosów jak i komend specjalnych.

Czy jest możliwość przyspieszenie gry ? Chodzi mi tutaj o Game speed (może teraz się to inaczej nazywa). Po zainstalowaniu jak dla mnie jest trochę "nie żywa", wszytsko wykonywane jest powoli. Na Youtube kiedy oglądałem jakiekolwiek filmiki z gry wszystko wyglądało elegancko a do tego ta szybkość walki.

Jak wykonuje się ciosy jak i komendy specjalne ?
Mam z tym problem ponieważ jest tam dla mnie trochę za dużo różnych symboli.
Rozumiem że jak jest narysowany analog to nim się posługuję (ćwierć obroty, pół obroty, jest też symbol analoga a na nim ruch przypominający literkę "Z" niewiem co mam zrobić na analogu aby to wykonać) do tego dochodzą Literki - np. "L" niewiem czemu to ma służyć (left?) następnie rysunki pięści oraz nogi, czy to jest obojętne czy nacisnę wysoką pięść czy niską pięść (tak samo z nogami) to i tak cios lub komenda specjalna zostanie wykonana ?

Bardzo was proszę w szczególności tych którzy już grali w SF IV i mają pojęcie żeby udzielili mi niezbędnych dla mnie infomacji odnośnie tej gry. Może posiadacie jakiś fajny serwis gdzie wszytsko elegancko jest opisane. Jeżeli wolicie napisać na GG bardzo proszę oto mój numer: 7816880.

z góry bardzo wam dziękuję.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Street Fighter IV

Post autor: SubZero »

Uszkoo pisze:Czy jest możliwość przyspieszenie gry ? Chodzi mi tutaj o Game speed (może teraz się to inaczej nazywa). Po zainstalowaniu jak dla mnie jest trochę "nie żywa", wszytsko wykonywane jest powoli. Na Youtube kiedy oglądałem jakiekolwiek filmiki z gry wszystko wyglądało elegancko a do tego ta szybkość walki.
Włącz wyświetlanie FPS w czasie gry. Jeśli masz mniej niż 60 to znaczy że sprzęt ci nie wyrabia i musisz pozmniejszać rozdzielczość/detale żeby gra chodziła w pełnej prędkości.
Innuendo
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 04-07-2009, 21:08

Re: Street Fighter IV

Post autor: Innuendo »

"Z" generalnie oznacza [przód - dół - dół/przód (jednocześnie dół i przód)], ale z tego co wiem można też wykonać tę komendę poprzez [dół/przód - dół/przód] albo [dół/przód - dół - przód/dół]. Ale ja np. wykonuję poprzez [przód - dół/przód - przód] i zawsze wychodzi.

L oznacza light, M medium, H hard. (np. light punch, hard kick itp.)
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Street Fighter IV

Post autor: kemot722 »

Innuendo pisze:ale z tego co wiem można też wykonać tę komendę poprzez [dół/przód - dół/przód] albo [dół/przód - dół - przód/dół]. Ale ja np. wykonuję poprzez [przód - dół/przód - przód] i zawsze wychodzi.
Jest w tym pewne przekłamanie wynikające w błędów (tutaj na korzyść gracza) w odczycie osi kierunków. Klepiąc dół/przód, pad może załapać: dół i przód, lub przód i dół. Jeśli po dwóch dół/przód idzie Super/Ultra Combo to wiemy - jest fajnie ;) Na klawie podobnie, bo nie każda klawa ładnie zaskoczy naciśnięcie kilku klawiszy. Jeśli przy ustawieniach kierunków W/A/S/D, klepniemy 2 razy dół/przód i wyjdzie S/U Combo to dlatego, że klawa załapała A,A/D,D,A,A/D,D. Pozytywne dzieło przypadku, przy odczytywaniu naciśnięć klawiszy po kolei, zamiast jednocześnie :P

Przecież pisanie, że Hadoukeny idą z dół/przód+Ręka, to by była bzdura ;)
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Street Fighter IV

Post autor: Sylvan Wielki »

Jak na dziś dzień wygląda oficjalna tier lista? Jakoś na SRK nie doszukałem się.
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Street Fighter IV

Post autor: Di »

Dla wersji automatowej: http://nsports.pl/index.php?site=news_c ... ewsID=8040

Co tam SRK :P
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Street Fighter IV

Post autor: Sylvan Wielki »

Ja do znajomych zaprosiłem tego rzeźnika, który jest na szczycie w walkach on line - ponad pięć mln. BP. Jedyna osoba u której widziałem platynowy dzban w SF IV.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Street Fighter”