Odpowiedz do tematu
Street Fighter IV
Autor Wiadomość
kemot722 
Grand Master
Smartfonowy gracz

Wysłany: 25-06-2009, 18:51   

Między innymi na Forum Capcomu od dłuższego czasu trwają dyskusje na temat czegoś co nazywane jest forumowiczów na następujące sposoby:
1) Street Fighter IV R
2) Street Fighter IV Dash
3) Street Fighter IV Second Impact
4) Street Fighter IV Turbo
itd. coraz to ciekawsze/"ciekawsze" nazwy :P

Zawsze jednak chodzi o jedno i to samo, czyli poprawioną wersję SF IV, choć raczej zasiloną o dodatkowe postacie. Na wyżej wspomnianym forum, trwa "debata" na temat obecności nie tylko DeeJay'a i T.Hawka w nowym wydaniu. Pojawiła sie dyskusja na temat zasilenia składu postaci tymi z Final Fight jakimi gracz miał przyjemność grać w serii Alpha, a nawet wrzuceniu postaci z tła jak Haggar. Osobiście wole "czysty", SF-owy skład bez importów z FF. Jak i jestem na NIE co do wrzucania postaci podobnych do już istniejących w SF IV (wybrane spośród propozycji użytkowników forum Capcomu)
np. 1) Haggar - po co drugi specjalista od"wirujących kafarów" (drugi po Zangiefie)?
np. 2) Charlie - baaardzo sie różni od Guila, nie?
np. 3) Juni/Juli i inne Cammy-pochodne
Szkoła Sztuk Walki RED DRAGON prowadzi treningi JEET KUNE DO (metoda walki Bruce'a Lee) w Warszawie, przy ul. Zawiszy 13, pn. i śr. 18:30. Zapraszamy!

Action 
Moderator
Get serious!

PSN ID: ActionPL
GamerTag: ActionPL
Steam ID: ActionPL
Wysłany: 25-06-2009, 18:54   

Niech dodadzą Guya, zmienią system i styka. :)

Sylvan Wielki 
Grand Master

Wysłany: 03-07-2009, 10:58   

Dee Jay, Guy, Cody i ostatecznie Yun. Taki DLC biorę z miejsca.

mindless_zombie 
Użytkownik

Wysłany: 03-07-2009, 15:29   

Czy ktoś już zdołał kupić gdzieś w Polsce wersje pudełkową? Szukałem wszędzie w obrębie swojego miasta ale niestety jeszcze żaden sklep nie miał. Jutro jade do Empiku, może tam będzie już...

Yamada 
Moderator
The Undying

GamerTag: YamadaPL
Zagram w: VF5: Final Showdown
Wysłany: 03-07-2009, 22:30   

Ja bym z chęcią zobaczył kilka postaci z Exów;].

Sylvan Wielki 
Grand Master

Wysłany: 04-07-2009, 19:49   

A tak , z Kairi na czele. A z tą wersją pudełkową, to niby o co chodzi, bowiem jakoś tak niedokładnie się odniosłeś.

Innuendo 
Użytkownik

Wysłany: 04-07-2009, 21:12   

Pewnie chodzi mu o wersję na peceta.

Sylvan Wielki 
Grand Master

Wysłany: 05-07-2009, 11:56   

Też tak sądzę, bowiem przecież te na konsole są bezproblemowo dostępne (wyłączając oczywiście budki z fast foodem , czy piekarnie). Co ciekawe w empikach dalej ceny z kosmosu - ostatnio, bodaj w galerii Krakowskiej dalej widniał SF IV za ponad dwieście zł.

Uszkoo 
Użytkownik

Wysłany: 06-07-2009, 12:16   

Ja mam natomiast pytanie do tych którzy już mieli okazję grać.
Mianowicie, chodzi mi o Game speed oraz wykonywanie ciosów jak i komend specjalnych.

Czy jest możliwość przyspieszenie gry ? Chodzi mi tutaj o Game speed (może teraz się to inaczej nazywa). Po zainstalowaniu jak dla mnie jest trochę "nie żywa", wszytsko wykonywane jest powoli. Na Youtube kiedy oglądałem jakiekolwiek filmiki z gry wszystko wyglądało elegancko a do tego ta szybkość walki.

Jak wykonuje się ciosy jak i komendy specjalne ?
Mam z tym problem ponieważ jest tam dla mnie trochę za dużo różnych symboli.
Rozumiem że jak jest narysowany analog to nim się posługuję (ćwierć obroty, pół obroty, jest też symbol analoga a na nim ruch przypominający literkę "Z" niewiem co mam zrobić na analogu aby to wykonać) do tego dochodzą Literki - np. "L" niewiem czemu to ma służyć (left?) następnie rysunki pięści oraz nogi, czy to jest obojętne czy nacisnę wysoką pięść czy niską pięść (tak samo z nogami) to i tak cios lub komenda specjalna zostanie wykonana ?

Bardzo was proszę w szczególności tych którzy już grali w SF IV i mają pojęcie żeby udzielili mi niezbędnych dla mnie infomacji odnośnie tej gry. Może posiadacie jakiś fajny serwis gdzie wszytsko elegancko jest opisane. Jeżeli wolicie napisać na GG bardzo proszę oto mój numer: 7816880.

z góry bardzo wam dziękuję.

SubZero 
Moderator

PSN ID: subzeropl83
GamerTag: SubZeroPL
P2P Mode: Host & Client
Zagram w: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Steam ID: SubZeroPL
Wysłany: 06-07-2009, 12:51   

Uszkoo napisał/a:
Czy jest możliwość przyspieszenie gry ? Chodzi mi tutaj o Game speed (może teraz się to inaczej nazywa). Po zainstalowaniu jak dla mnie jest trochę "nie żywa", wszytsko wykonywane jest powoli. Na Youtube kiedy oglądałem jakiekolwiek filmiki z gry wszystko wyglądało elegancko a do tego ta szybkość walki.

Włącz wyświetlanie FPS w czasie gry. Jeśli masz mniej niż 60 to znaczy że sprzęt ci nie wyrabia i musisz pozmniejszać rozdzielczość/detale żeby gra chodziła w pełnej prędkości.

Karate Tradycyjne - Sho Dan

Innuendo 
Użytkownik

Wysłany: 06-07-2009, 18:36   

"Z" generalnie oznacza [przód - dół - dół/przód (jednocześnie dół i przód)], ale z tego co wiem można też wykonać tę komendę poprzez [dół/przód - dół/przód] albo [dół/przód - dół - przód/dół]. Ale ja np. wykonuję poprzez [przód - dół/przód - przód] i zawsze wychodzi.

L oznacza light, M medium, H hard. (np. light punch, hard kick itp.)

kemot722 
Grand Master
Smartfonowy gracz

Wysłany: 06-07-2009, 22:51   

Innuendo napisał/a:
ale z tego co wiem można też wykonać tę komendę poprzez [dół/przód - dół/przód] albo [dół/przód - dół - przód/dół]. Ale ja np. wykonuję poprzez [przód - dół/przód - przód] i zawsze wychodzi.

Jest w tym pewne przekłamanie wynikające w błędów (tutaj na korzyść gracza) w odczycie osi kierunków. Klepiąc dół/przód, pad może załapać: dół i przód, lub przód i dół. Jeśli po dwóch dół/przód idzie Super/Ultra Combo to wiemy - jest fajnie ;) Na klawie podobnie, bo nie każda klawa ładnie zaskoczy naciśnięcie kilku klawiszy. Jeśli przy ustawieniach kierunków W/A/S/D, klepniemy 2 razy dół/przód i wyjdzie S/U Combo to dlatego, że klawa załapała A,A/D,D,A,A/D,D. Pozytywne dzieło przypadku, przy odczytywaniu naciśnięć klawiszy po kolei, zamiast jednocześnie :P

Przecież pisanie, że Hadoukeny idą z dół/przód+Ręka, to by była bzdura ;)
Szkoła Sztuk Walki RED DRAGON prowadzi treningi JEET KUNE DO (metoda walki Bruce'a Lee) w Warszawie, przy ul. Zawiszy 13, pn. i śr. 18:30. Zapraszamy!

Sylvan Wielki 
Grand Master

Wysłany: 09-07-2009, 14:18   

Jak na dziś dzień wygląda oficjalna tier lista? Jakoś na SRK nie doszukałem się.

Di 
Grand Master

Wysłany: 09-07-2009, 14:25   

Dla wersji automatowej: http://nsports.pl/index.p...nts&newsID=8040

Co tam SRK :P

Sylvan Wielki 
Grand Master

Wysłany: 09-07-2009, 14:28   

Ja do znajomych zaprosiłem tego rzeźnika, który jest na szczycie w walkach on line - ponad pięć mln. BP. Jedyna osoba u której widziałem platynowy dzban w SF IV.