Arcade stick

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
matim2
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 07-01-2008, 11:13

Re: Arcade stick

Post autor: matim2 »

Witam ! Na forum jestem już jakiś czas , ale jakoś nie przyszło mi pisać w jakimś temacie :) Noszę się z zakupem arcade sticka do xboxa 360 i natrafiłem na sklep robson.pl . Jest tam stick za około 140 zł . Powiedzcie co o nim sądzicie, czy w przyszłości nadawałby się do jakiegoś modowania, bo narazie nie mam większych możliwości finansowych . Z góry dziękuję za odpowiedź ! :)
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Ren »

matim2 pisze:Witam ! Na forum jestem już jakiś czas , ale jakoś nie przyszło mi pisać w jakimś temacie :) Noszę się z zakupem arcade sticka do xboxa 360 i natrafiłem na sklep robson.pl . Jest tam stick za około 140 zł . Powiedzcie co o nim sądzicie, czy w przyszłości nadawałby się do jakiegoś modowania, bo narazie nie mam większych możliwości finansowych . Z góry dziękuję za odpowiedź ! :)

Nie chcę demotywować, ale nie ma czegoś takiego jak dobry stick do xboxa. Wszystkie bazy siadają po jakimś czasie. Są 2 opcje:

1. Custom Arcade Stick do PS2 + bezlagowa przejściówka, którą trzeba zamawiać z zagranicy.
2. Hack oryginalnego pada do xboxa, przy okazji mamy sticka bezprzewodowego :)
Trzeba dodać, że jest to opcja dla prawdziwych hardkorowców, gdyż lutowanie tego pada nie jest proste. Ścieżki od d-pada sa tragiczne.
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: gascan »

Ren pisze:
Nie chcę demotywować, ale nie ma czegoś takiego jak dobry stick do xboxa.
Dobrze, że mam internet bo tak dalej by mi się wydawało, że Street Fighter IV Fight Stick Tournament Edition od MadCatz'a na częściach Sanwy (takich samych jak w panelu od automatu Vewlix) jest dobry.
ObrazekObrazek
matim2
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 07-01-2008, 11:13

Re: Arcade stick

Post autor: matim2 »

http://www.robson.pl/index.php?p=16&id=10434

Tutaj link do tego arcade sticka .
KBB

Re: Arcade stick

Post autor: KBB »

A jest też taki do ps3?
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Ren »

gascan pisze:
Ren pisze:
Nie chcę demotywować, ale nie ma czegoś takiego jak dobry stick do xboxa.
Dobrze, że mam internet bo tak dalej by mi się wydawało, że Street Fighter IV Fight Stick Tournament Edition od MadCatz'a na częściach Sanwy (takich samych jak w panelu od automatu Vewlix) jest dobry.

Gascan jak już cytujesz to może całość, włącznie ze zdaniem o awaryjności PCB.

Co do samej Sanwy - o joyu poza trwałością i jakością wykonania nie można powiedzieć nic dobrego.
Jak już ktoś chce japoński joy to o wiele lepszym wyborem będzie Seimitsu LS-32, ktory od dowolnej sanwy jest nieporównywalnie szybszy. Po prostu lepiej sie na tym gra.
KBB

Re: Arcade stick

Post autor: KBB »

Przymierzam się do kupna http://www.sealedgameheaven.com/wp-cont ... ck-PS3.jpg tego sticka...
Warto kupić? To jest ten limitowany hori stick.
http://www.play-asia.com/paOS-13-71-zl- ... -3k8k.html - ewentualnie ten, ale jeśli miałbym go kupować chciałbym wiedzieć ile cena wynosi dokładnie w złotyszach, jak zamawiać z tej strony i czy nie ma problemu z przesyłką itp.

Czy ktoś mógłby pomóc?
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: gascan »

KBB pisze:Warto kupić?

Nie. Jakbym miał PS3 i musiał kupować taki stick do tekkena to wolałbym zostać przy sixaxisie(czy jak go zwą) i tobie też radzę. W komentarzach na playasia piszą, że to na sanwie co jest bzdurą.
Natomiast te wszystkie Hori są spoko na początek pod nowe bitki 2D bo większość tych gier manuala nie wymaga prawie żadnego (BlazBlue, SFIV, HD Remix).
ObrazekObrazek
KBB

Re: Arcade stick

Post autor: KBB »

A do Tekkena się nie nada? Jeśli nie, to może masz jakieś oferty w rozsądnej cenie.
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: gascan »

Bardziej się nada dualshock/siaxis niż ten stick. Na allegro widzę takie sticki są po ponad 400 zł w zestawie z tekkenem 6 i po 250zl osobno, nie kupujcie tego bo cena kosmiczna, a stick bardzo sredni.

Pytania o stick się powtarzają dlatego zanim o coś zapytacie najlepiej przeczytajcie najpierw tę stronę http://www.kowal.itcom.pl/ArcadeParts.htm
ObrazekObrazek
KBB

Re: Arcade stick

Post autor: KBB »

Już to czytałem :P
Masz może link do naprawdę dobrego sticka (nie customa) do T6?
Ja osobiście myślałem, że HRAP3 jest ok.
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: gascan »

Nie mam pojęcia jaki stick może być naprawdę dobry do tekkena, pewnie jakiś koreański fanta albo crown nie wiem co tam dokładnie siedzi u nich w maszynach T6. Nie mam linka do nie-customa na tych częściach.
HRAP 3 na początek może być OK ale tylko jak dasz za niego nie wiecej niż 150zł.
ObrazekObrazek
KBB

Re: Arcade stick

Post autor: KBB »

A co rozumiesz przez "na początek"?
Jest mało wytrzymały?
Btw. jak kupować przez play-asia?
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: gascan »

"Stick OK na początek" -stick na którym grając nie zniechęcisz się za bardzo i przestawisz się z pada na stick. W przyszłości jak go zużyjesz i będzie ci już wszystko wychodzić sprawisz sobie customa z prawdziwego zdarzenia.
Miałem 2 sticki hori i zużywały się szybko.
Pytanie jak kupować na playasia jest bez sensu.
ObrazekObrazek
KBB

Re: Arcade stick

Post autor: KBB »

A bez sensu, bo?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”