Arcade stick

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czapol
Elite player
Elite player
Posty: 129
Rejestracja: 16-01-2010, 11:22

Re: Arcade stick

Post autor: Czapol »

Właśnie przymierzam się do kupna jakiegoś arcade sticka. Będzie to mój pierwszy AS, głównie zależy mi na tym aby płynnie wchodziły ewgf'y i helle oraz aby można było "łatwo " odnaleźć kierunki. Ostatnio gdy grałem na automacie z dość kiepską gałką za chiny nie mogłem zrobić d/b a jeśli już mam zmienić kontroler to chciałbym móc na nim komfortowo grać. Od razu mówię że interesuje mnie gotowiec, dość tani w granicach 200zł Na razie myślałem o tym : http://www.allegro.pl/item944357893_pro ... s3_pc.html
albo o tym: http://www.robson.pl/produkt,10434,FIGH ... +[R7].html
Stick na PC głównie do tekkena, z gałką na której łatwo wyczuć kierunki d/b d/f u/f u/b spokojnie można wbijać helle i ewf robienie qcf hcf itd. schodzi na drugi plan, ale da rady to zrobić na którymś z tych AS, a jeśli tak to na zasadzie kręcenia kółeczka gałką czy przechylania jej osobno w d d/f f ? Jednak to schodzi na 2 plan bo SF ustępuje u mnie tekkenowi.
Obrazek Obrazek
Zawsze istnieje opcja powrotu.
KBB

Re: Arcade stick

Post autor: KBB »

Z tego co wiem ten pierwszy to z lekka szajs, a o drugim nic mi nie wiadomo.
Jak na pierwszy stick, to i tak może być chyba ten Mayflash. Ja osobiście używam MadCatza TE, ale ogólnie, żeby się na tym nauczyć grać, to trzeba sporo, sporo czasu poświęcić. No, ale praktyka czyni mistrza. ;)
Awatar użytkownika
Dzejkob
Beginner
Beginner
Posty: 17
Rejestracja: 28-01-2010, 12:50

Re: Arcade stick

Post autor: Dzejkob »

Ten "PROFESJONALNY ARCADE STICK FIGHTING" to imo shit jakich wieke. Znajomy zamówił tego pseudo sticka i dosłownie po kilku obrotach gałką poszła sprężyna...
Co do kupna to może spróbuj z tym co posłałem w moim poprzednim poście. Nie wiem jak ma się od strony technicznej ale za 50 zeta warto spróbować (sam będę go kupował).
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: gascan »

Ten "Profesjonany" czyli Mayflash nadaje się na modowanie, można go kupić za 100zł albo taniej i wstawić sobie np sanwe. Czyli to stick który opłaca się na początek ze względu na cenę i ewentualne późniejsze modowanie.
Więcej TU i TU
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Leito_PL
Beginner
Beginner
Posty: 16
Rejestracja: 29-04-2010, 05:33
Lokalizacja: Las Noches
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Leito_PL »

Ja kupiłem wczoraj Street Fighter 4 Arcade Stick (normal nie TE) za 270zl z allegro i Super Street Fighter 4 dodatkowo na PS3. Teraz tylko czekac az przyjdzie, to mój pierwszy Stick. Ciekawe jakie będą początki :P
W razie pytań pisać na PW lub email: [email protected]
Awatar użytkownika
Czapol
Elite player
Elite player
Posty: 129
Rejestracja: 16-01-2010, 11:22

Re: Arcade stick

Post autor: Czapol »

Okropne. Pamiętaj tylko by nie tracić przekonania że AS to był bardzo ale to bardzo słuszny zakup ;)

Oczywiście nie znam jakości tego sticka a to tylko takie ogólne wywody ;p
Obrazek Obrazek
Zawsze istnieje opcja powrotu.
Awatar użytkownika
piotrostr
Beginner
Beginner
Posty: 18
Rejestracja: 21-03-2010, 23:49

Re: Arcade stick

Post autor: piotrostr »

Przestawić się z jednego sposobu kontroli na inny zawsze jest męczarnią - nie dość że nie jesteś przyzwyczajony to dochodzi jeszcze element wiem jak ale nie idzie :) Trzeba mieć sporo samozaparacia, ja po przyzwyczajeniu do klawki 3 razy odkładałem sticka i wracałem do klawiszy, teraz jestem z Tobą :)
Awatar użytkownika
Leito_PL
Beginner
Beginner
Posty: 16
Rejestracja: 29-04-2010, 05:33
Lokalizacja: Las Noches
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Leito_PL »

3 h i opanowalem Sticka lepiej niz na padzie ;]
AS wymiata !
W razie pytań pisać na PW lub email: [email protected]
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: K' »

piotrostr pisze:Przestawić się z jednego sposobu kontroli na inny zawsze jest męczarnią - nie dość że nie jesteś przyzwyczajony to dochodzi jeszcze element wiem jak ale nie idzie :) Trzeba mieć sporo samo zaparcia, ja po przyzwyczajeniu do klawki 3 razy odkładałem sticka i wracałem do klawiszy, teraz jestem z Tobą :)
Nie ma co się na siłę przestawiać, przecież gra ma nam sprawiać przyjemność, a nie przysparzać problemów ;) Lecz jeśli już chce się przestawić z jednego kontrolera na drugi to należy być w tym konsekwentnym. W tym wypadku jeśli AS to gramy tylko i wyłącznie na nim jeśli po dłuższym czasie nam dalej nie będzie pasować taki sposób gry - to należy się zastanowić czy, aby na pewno taki kontroler nam pasuje.
Awatar użytkownika
Oscar
Support
Posty: 1286
Rejestracja: 03-09-2008, 15:33
Lokalizacja: Częstochowa
Ogrywam: Tekken Revolution
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Oscar »

Leito_PL pisze:3 h i opanowalem Sticka lepiej niz na padzie ;]
AS wymiata !
Szkoda, że nie moge napisać tego samego o pierwszym AS-sie za 50 zł na którym "trenowałem" ponad 2 miechy i drugim AS-sie za 100 zł na którym SS w góre to był skok :)
Ostatnio zmieniony 04-10-2010, 11:13 przez Oscar, łącznie zmieniany 1 raz.
NIE TŁUMACZ SIĘ ŻE DOSTAŁEŚ PO DUPIE!
Obrazek
Awatar użytkownika
Leito_PL
Beginner
Beginner
Posty: 16
Rejestracja: 29-04-2010, 05:33
Lokalizacja: Las Noches
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Leito_PL »

Gdzie moge kupic ( w polsce) przez internet akcesoria do Arcade Sticków (głównie guziki) bo mam SF4 AS(ten bialy) i guziki zaczynaja coraz ciezej chodzic, teraz to nieprzeszkadza ale tak za 3 tygodnie pewnie by trzeba bylo guziki zmienic. I pytam sie was na jakie, i gdzie kupic w PL.
W razie pytań pisać na PW lub email: [email protected]
Awatar użytkownika
Oscar
Support
Posty: 1286
Rejestracja: 03-09-2008, 15:33
Lokalizacja: Częstochowa
Ogrywam: Tekken Revolution
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Oscar »

@Leito_PL - http://www.kowal.itcom.pl/ArcadeParts_pliki/menAP.htm
Tylko nie wiem czy kowal jeszcze sprzedaje cześci / sticki.
Ostatnio zmieniony 03-10-2010, 17:18 przez Oscar, łącznie zmieniany 1 raz.
NIE TŁUMACZ SIĘ ŻE DOSTAŁEŚ PO DUPIE!
Obrazek
Awatar użytkownika
Leito_PL
Beginner
Beginner
Posty: 16
Rejestracja: 29-04-2010, 05:33
Lokalizacja: Las Noches
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Leito_PL »

a Jak sie skontaktowac z Kowalem ? Ktos moze podac jego gg lub cos ?

ON juz niesprzedaje ma to napisane na głównej stronie.

Jakies inne propozycje ?
Awatar użytkownika
Leito_PL
Beginner
Beginner
Posty: 16
Rejestracja: 29-04-2010, 05:33
Lokalizacja: Las Noches
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Leito_PL »

1. Jakiej wielkosci sa guziki originalnie w SF4 AS (ten bialy, normalny) ? Bo chcialem kupic to:
http://www.arcadeshop.de/Sanwa-Buttons- ... k_845.html
Ten wielkosci guziki sa dobre do tego Sticka ??
czy trzeba te mniejsze (24) ?

2. Jaki Gate(obrecz) jest lepszy do AS'ów ten Kwadratowy co jest w SF4( ten bialy, normalny) czy moze ten 8 kątny ??
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Ren »

Leito_PL pisze:1. Jakiej wielkosci sa guziki originalnie w SF4 AS (ten bialy, normalny) ? Bo chcialem kupic to:
http://www.arcadeshop.de/Sanwa-Buttons- ... k_845.html
Ten wielkosci guziki sa dobre do tego Sticka ??
czy trzeba te mniejsze (24) ?

2. Jaki Gate(obrecz) jest lepszy do AS'ów ten Kwadratowy co jest w SF4( ten bialy, normalny) czy moze ten 8 kątny ??
Przyciski mają 30mm czyli te będą dobre.
Co do "obręczy" - Jak tylko VF/Tekken to kwadrat. Jeśli grasz też w bijatyki 2d to lepiej ośmiokątny.

Z tym stickiem madcatz to dałeś dupy, kupujesz dokłatnie to co jest montowane w SF4TE z tym że wyjdzie drożej i jeszcze samemu trzeba to zamontować.
Zawsze warto dopłacić do oryginalnych części. Np. moja gała i przyciski seimitsu śmigają już kilka lat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”