Arcade stick

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
WolfBogard
Grand Master
Grand Master
Posty: 595
Rejestracja: 24-02-2009, 19:53
Lokalizacja: Warszawa - Zoliborz
Ogrywam: MK, SF
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: WolfBogard »

Nie ten dzial kolego...
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: Aserot »

Chyba to tutaj pasuje :)

Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Tfor
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 30-07-2011, 12:59

Re: Arcade stick

Post autor: Tfor »

Znajdę do 300zł jakiś arcade stick dla dwóch osób? Coś jak to :
http://retroblast.arcadecontrols.com/re ... ller2.html

Czy zostaje jedynie opcja kupić 2 x Mayflash :(? Bo za 300zł nikt mi nie złoży takiego AS dla dwóch osób "naraz" ?
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Arcade stick

Post autor: J.a.r.e.k. »

Temat widzę zakurzony, ale mam pytanie. Macie jakieś namiary na sklepy oferujące wymienione wcześniej sticki? Tzn sklepy, z których prosty człowiek z Polski mógłby zamówić. Bo ostatnio w ogóle wyciszyło się na allegro i w różnych sklepach internetowych w temacie arcade sticków. Pytam bo potrzebuję jakiegoś rasowego.
Awatar użytkownika
TeeVar
Support
Posty: 318
Rejestracja: 19-12-2010, 19:11
Ogrywam: all Capcom SNK MK
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: TeeVar »

Hori, Madcatz znajdziesz na Amazon UK, chyba ze chcesz normalny sklep to trzeba poszukac.

Mozesz jeszcze kupic Datel Arcade Pro pod przerobki. Moduje sie jak Mayflash, poradnik na stronie kowala lub na SRK
http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/sho ... _Joystick/
MK Ranking, Spar & On-line Tournaments - dostepny zawsze w godzinach 20-23, no prawie zawsze.
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Arcade stick

Post autor: J.a.r.e.k. »

Dziękówa!
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Arcade stick

Post autor: J.a.r.e.k. »

To ja mam jeszcze jedno pytanie, z kolei z innej beczki. Zapewne wielu z Was budowało, bądź widziało custom AS'y. Pytanie brzmi, na czym drukować artwork? Jakoś się to laminuje? Czy podkłada pod jakąś plexi? Pewnie zależy od AS'a? Miał ktoś jakieś z tym doświadczenie?
Pozdro.
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: K' »

Ja na swojego ASa wrzuciłem laminowaną naklejkę, którą wydrukowano mi w drukarni. Nie mam na niej żadnej plexi bo sama w sobie jest odpowiednio gładka i dosyć wytrzymała - po 1,5 roku użytkowania widać tylko lekkie przetarcia w niektórych miejscach. Rozwiązanie to jest stosunkowo proste jeśli nie chcesz męczyć się z wycinaniem dodatkowego blatu z plexi pod grafikę.
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Arcade stick

Post autor: J.a.r.e.k. »

@K' no właśnie o coś takiego mi chodzi. Mam po prostu przygotować projekt i jaką informację przekazać do drukarni? Żeby mi wydrukowali 'laminowaną naklejkę'? Czy jest na to jakieś branżowe określenie?
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: K' »

Najlepiej idź i obadaj sprawę w jakiejś najbliższej drukarni. Tylko nie daj sie naciągnąć bo taka naklejka to coś w granicach max 30 zł i to w kilku sztukach ;)
Awatar użytkownika
roy
Elite player
Elite player
Posty: 170
Rejestracja: 12-09-2008, 17:26
Lokalizacja: Pniewy
Ogrywam: Tekken 3 6 TT2, Mortal kombat 9, Crash team racing
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: roy »

TeeVar pisze:
Mozesz jeszcze kupic Datel Arcade Pro pod przerobki. Moduje sie jak Mayflash, poradnik na stronie kowala lub na SRK
http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/sho ... _Joystick/
A propo tego AS
1.Czy opłaca kupić się go na początek tak dla sprawdzenia czy lepiej będzie grało mi się na AS czy na padzie
2.W opisie AS pisze do X360,PS3 i PC, czy to znaczy że będzie działał na wszystkich 3 platformach?
3.Gdzie można dostać i ile kosztują ewentualne części do modowania, chodzi mi głównie o gałkę i przyciski
Obrazek
Awatar użytkownika
TeeVar
Support
Posty: 318
Rejestracja: 19-12-2010, 19:11
Ogrywam: all Capcom SNK MK
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: TeeVar »

Tu jest opisane co i jak.

Kod: Zaznacz cały

http://shoryuken.com/forum/index.php?threads/datels-arcade-pro-joystick-xbox-360-ps3-pc.91816/

http://shoryuken.com/forum/index.php?threads/datel-arcade-pro-total-mod-with-respray-custom-art-and-sanwa-parts.109678/#post-4414123

http://shoryuken.com/forum/index.php?threads/datel-arcade-pro-mod-tutorial-pictures.138398/#post-5415213

http://shoryuken.com/forum/index.php?threads/paewang-revolution-mayflash-modding-tutorial-ver-laugh-lots-of-pictures.92494/
J.a.r.e.k. zamowil tego AS jak i czesci pod moda ale jak widzisz nie maja go na razie na stanie wiec trzeba bedzie troche poczekac.

Tak, dziala na x360/PS3/PC. W przypadku x360 podczas uruchamiania trzeba nacisnac jeden z przyciskow.

Taniej nic chyba nie dostaniesz o w miare dobrej jakosci dodatkowo 3in1.
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Arcade stick

Post autor: J.a.r.e.k. »

Tak jak napisał TeeVar, sklep RedCoon nie spieszy się z dostawą, ale termin już coraz bliżej i bliżej... Z tego co się orientowałem, to chyba jedyny sklep w Polsce (z siedzibą w DE), który oferuje ten Stick.

Odnośnie części do modowania zamówiłem je w tym sklepie. Przyszły oczywiście przed samym stickiem, ale to było do przewidzenia.
Jeżeli chodzi o cenę to zamkniesz się przypuszczam w około 200 złotych, ja zamówiłem jeszcze parę pierdół (w tym kable, wtyki etc. etc.). Czas dostawy najtańszą przesyłką to ok 2 tygodni z USA (dokładnie tyle szło) choć jest napisane że do 3 miesięcy w extremum. Kultura + paypal = polecam.

Można też zamówić śmiało z tego sklepu. Czas oczekiwania umila oldschoolowy arcadowy quiz. Towar idzie z Niemiec.

Odnośnie działania samego Datel'a wypowiem się jak (jeśli) kiedykolwiek przyjdzie ;)

P.S. Jeżeli ten stick ma decydować o tym czy lepiej grać na padzie czy na tego typu sprzęcie i dodatkowo chodzi o granie w jakieś dwuwmiarówki to moim zdaniem jest słabym pretendentem z powodu kwadratowego ogranicznika - bardzo zniechęcający do sticka element. Chyba że ogólnie chcesz sprawdzić czy klepanie po przycichach jest lepsze niż kciukowanie krzyżaka.
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: K' »

J.a.r.e.k. pisze:Tak jak napisał TeeVar, sklep RedCoon nie spieszy się z dostawą, ale termin już coraz bliżej i bliżej... Z tego co się orientowałem, to chyba jedyny sklep w Polsce (z siedzibą w DE), który oferuje ten Stick.

Odnośnie części do modowania zamówiłem je w tym sklepie. Przyszły oczywiście przed samym stickiem, ale to było do przewidzenia.
Jeżeli chodzi o cenę to zamkniesz się przypuszczam w około 200 złotych, ja zamówiłem jeszcze parę pierdół (w tym kable, wtyki etc. etc.). Czas dostawy najtańszą przesyłką to ok 2 tygodni z USA (dokładnie tyle szło) choć jest napisane że do 3 miesięcy w extremum. Kultura + paypal = polecam.

Można też zamówić śmiało z tego sklepu. Czas oczekiwania umila oldschoolowy arcadowy quiz. Towar idzie z Niemiec.

Odnośnie działania samego Datel'a wypowiem się jak (jeśli) kiedykolwiek przyjdzie ;)

P.S. Jeżeli ten stick ma decydować o tym czy lepiej grać na padzie czy na tego typu sprzęcie i dodatkowo chodzi o granie w jakieś dwuwmiarówki to moim zdaniem jest słabym pretendentem z powodu kwadratowego ogranicznika - bardzo zniechęcający do sticka element. Chyba że ogólnie chcesz sprawdzić czy klepanie po przycichach jest lepsze niż kciukowanie krzyżaka.

Już to nieraz pisałem Japończycy grali w 3s standardowo na kwadratach i jakoś im szło, a do 3D kwadrat jest nawet lepszy niż octagonal. Jednak na sam start i ogólną "newbie friendly" wielofunkcyjność nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale to nie przekreśla tego, że po czasie na pewno i na nim będzie się przyjemnie grać.
Awatar użytkownika
roy
Elite player
Elite player
Posty: 170
Rejestracja: 12-09-2008, 17:26
Lokalizacja: Pniewy
Ogrywam: Tekken 3 6 TT2, Mortal kombat 9, Crash team racing
Kontakt:

Re: Arcade stick

Post autor: roy »

O ta niemiecką strona może się przydać wielkie dzięki ;) A sticka kupuje głównie do tekken'a ewentualnie nowego MK bo na xbox'owych padach gra w bijatyki to mordęga :kwasny:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”