Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Ana »

Przegladam forum i oczom nie wierze :P Topicki o muzyce, quziy a zwyklego tematu do dyskusji o muzyce z gier nie ma? :) Czas to zmienic :)
Fakt faktem zakladam temat "na szybko", bo jedyne o czym mysle to to aby polozyc sie spac, ale tego posta edytuje

Co mnie jednak sklonilo, aby ten temat powstal?
Wlasnie importowałam OST z Eternal Sonaty i musze przyznac, ze jestem zachwycona :) Przesluchuje po kawałku niektore utworki i jak na razie wszystkie sa po prostu piekne. Takiej muzyki mi brakowalo. W niedalekiej przyszlosci (jak sie cholo.. rodzina rozejdzie po obiedzie) mam nadzieje, ze uda mi sie wrzucic na foobara troche plyt Chopina (thx Di :) ) i porownac z Eternal Sonata. Jest mega :D

Kajiura i tak rlz :D
Ostatnio zmieniony 15-03-2008, 17:38 przez Ana, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Di »

Ja tego całego Chopina mogę wrzucić jutro w pracy (dzisiaj nie zdąrzę wypalić, bo zaraz wychodzę).
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: JJK »

OST z Trusty Bell (japoński tytuł Eternal Sonata) to jeden z najlepszych albumów mijającego roku. Progresywny styl Motoi Sakuraby mimo, że jest genialnie maskowany orkiestrowymi dźwiękami nadal jest wystarczająco intensywnie odczuwalny. Sakuraba ciągle przekształca swój repertuar, delikatnie zmieniając elementy kompozycji (widać to już w Tales of Destiny 2, a jeszcze bardziej w Star Ocean: Till the End of Time) czy wprowadzając radykalne acz istotne i pogłębiające możliwości rozwiązania instrumentalne.

Ciekaw jestem bardzo jego najnowszego (po ok. 17 letniej przerwie od Gikyokuonsou) solowego albumu "Forest of Glass" na którym znajdą się fortepianowe utwory (w sumie 14), stanowiące całkowite odejście od stylu kompozytora który dotychczas znamy. Premiera już 23 stycznia :) .

Polecę jeden na początek ze starszych albumów - "Beyond the Beyond" na którym znajduje się aranżacja ścieżki dźwiękowej mniej znanego rpg'a na PSX. Jest on unikatem, wystarczjąco pożądanym by osiągnać cenę powyżej 34000 yenów (ok. 750 zeta ;)) za 5 długich i ambitnych kompozycji :). Poprostu genialnie przearanżowane (zwłaszcza "To the Promised Land" i "New Journey"). Można znaleźć na ogólnie znanej stronie, której osobiście nie lubię :zly: . Jak ktos woli mogę zachomikować :) .
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Ana »

chomikuj :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

Muzyka w grach to temat-rzeka. Kiedyś wystarczało proste "piku piku", ale technika prze do przodu jak szalona (podobnie jak wymagania ludzi) i dzisiaj muzyka z gier stała się bardzo ważnym i poważanym "produktem", a sama fucha "kompozytora muzyki do gier" już nie powoduje szyderczego uśmiechu na twarzach "kolegów po fachu" nie zajmujących się muzyką z gier.

Najczęściej u mnie ostatnio lecą (kolejność przypadkowa):
~Cure the Princess~ (Tenchu OST)
~Battle with Onikage~ (Tenchu OST)
~Training Mission~ (Tenchu OST)
~Opening~ (Suikoden II OST)
~Master of Shadow~ (Persona III OST)
~Master of Tartarus~ (Persona III OST)
~Escape~ (Vagrant Story OST)
~Heteromorphic Person~ (Vagrant Story OST)
~The Legendary Beast~ (Final Fantasy VIII OST)
~Decisive Battle Aganist The Wicked One~ (Suikoden IV OST)
~HariHara - The Second Movement~ (SMT: Digital Devil Saga OST)
~Invasion from Within~ (Tsunami Bomb - Disgaea Unofficial OST)
~The End of the Beginning~ (Wild Arms III OST)
~Ozar Midrashim~ (LoK: Soul Reaver OST)
~Promised Pain~ (Xenosaga III OST)
~Godsibb~ (Xenosaga III OST)
~Communication Breakdown~ (Xenosaga II Movie Scene OST)
~First Meeting~ (Xenosaga II Movie Scene OST - jeden z moich ulubionych wałków 4ever)

+ najróżniejsze remixy typu VP:Arranged, Time and Space, Voices of the Lifestream, Creid itd :) .

JJK jest mała sprawa - szczegóły zaraz pójdą na PM :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Aserot »

Ja króciutko ogólnie OST z Wipout, Tenchu i Silent Hill to najczęściej słuchane perełki :). Ale mam tego trochę to co podoba mi sie w OST'kach najbardziej to fakt że można znaleźć max zajebioza kawałki z każdego gatunku muzyki.

Zero Dead - Megaman X5 - Naoto Tanaka, Naoya Kamisaka, Takuya Miyawaki najnowszy hit na mojej liście polecam :)
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Jo-Jo »

Oho Aserot nie wiedziałem, że słuchasz OST z Silent Hill'ów ^^ ( przynajmniej jeden który wie co dobre .... )
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Action »

Ja polecam cała twórczość Jesper Kyda (a szczegolnie OSTy z Freedom Fighters i sagi Hitman). Utwory sa tak klimatyczne, ze po prostu "kopara opada". Wg mnie najlepszy kompozytor muzyki do gier komputerowych. :)
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: JJK »

Ana pisze:chomikuj :)
Chomik nakramiony :)
Action pisze:Ja polecam cała twórczość Jesper Kyda
Zaiste wybitny artysta. Ostatnio właśnie przy okazji kompletowania dyskografii dorwałem jego Alien Nations 2 (a właściwie wyciągnąłem z gry ;) ), naprawdę fajna, klimatyczna ściezka.
Ostatnio zmieniony 27-12-2007, 22:40 przez JJK, łącznie zmieniany 1 raz.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Aserot »

JJK pisze:
Ana pisze:chomikuj :)
Chomik nakramiony :)
Również dziękować :D.

Wrażenia opisze jutro.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: JJK »

:ups: Ana, wykasowałem chyba przypadkowo twój dopisek gomen nasai :przestraszony: :padam:

Ufff... już myślałem że osta dostanę :P ;)
Ostatnio zmieniony 27-12-2007, 23:13 przez JJK, łącznie zmieniany 1 raz.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Ana »

:) e tam, a album naprawde konkret!! Wiecej prosic :)


BTW na GameMusic dalej nie moge sie zalogowac i juz mi tego brakuje :(
Obrazek
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: K' »

Pewnie nikogo nie oświęcę, ale w takim temacie jak ten napewno powinno być odnotowane jedno nazwisko, a mianowicie Nobuo Uematsu człowiek bez którego seria Final Fantasy nie była by tym czym jest :) Przynajmniej do części No. X
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: JJK »

Nobuo Uematsu jest tak znany że nie trzeba chyba o nim wspominać ;) :P . Najlepsze moim zdaniem jego dzieło to ścieżka z FFIX, a minimalnie po niej FFVIII, FFVII i FFVI itd.
Ana pisze:BTW na GameMusic dalej nie moge sie zalogowac i juz mi tego brakuje :(
Prace nad ulepszaniem serwisu trochę się przeciągają i z tąd te trudności. Ostatnio sam mam nawet problemy z logowaniem :kwasny: .
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Ana »

A mi się nasz kochany Nobuo przejadł :) Owszem szanuje go bardzo za Jego twórczość, ale zdecydowanie wole paru innych, a im więcej muzyki z gier słucham tym Uematsu spada nizej i trzyma się przez sentyment. Owszem facet odwalił kawał mega roboty, a przy koncertówkach Black Mages moja warga zapiernicza na mały spacer po dywanie aczkolwiek szkoda mi, że przez niego niewiele osób docenia innych twórców.
Mitsuda, chwała mu, jeszcze się trzyma, ale tez ma swego rodzaju plakietkę Nobuo ("no tak, uczen mistrza" ile razy to juz czytalam). Ale co z resztą? Dużo osób jeszcze wymieni twórcę OSTów do Silent Hilla- Akirę Yamaokę. Kajiura? O niej, nie liczac tego że ja, Aramis i Sub dużo o niej wspominamy, czytalam tylko po premierze Xenosagi 3. Teraz ucichło. A poza Xenosagą ona ma przeciez mase rewelacyjnych projektów- Noir, .hacki, Pettit Cossette. Jest czego sluchac i nie pisze tego tylko z punktu fanki. Dalej... Sakubara ostatnio zachwycil mnie OSTem do Eternal Sonaty, dla mnie mistrzostwo. Teraz slucham Beyond the beyond i znowu gwiazdki w oczach i szukanie plyty, bo "ja musze miec do tego dostep na co dzien na stancji". OST do Valkyrie jest specyficzny, co nie znaczy ze zły. Sugeruje wrecz druga strone :)
Dalej.. Sakimoto. Vagrant Story jak dla mnie mistrzostwo. Chyle czoła do samej ziemi, ale przeciez Sakimoto teraz robil tez sciezke do 12 Fajnala. O ile przyznam, ze na poczatku podobala mi sie garstka utworków tylko tak teraz, po dokladnym wsluchaniu sie, jest naprawde dobrze.A jakby tego bylo mało to jest przeciez rewelacyjny OST z Odin Sphere :)

W sumie wiem, że sama poki co wymieniam tych co bardziej popularnych, ale jak na razie zapoznaje sie z "klasyka", aby pozniej odkrywac nowe lądy.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”