Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: JJxenon »

Tak sobie poczytałem tu wszystkie wątki odnośnie muzyki w grach video i muszę się zgodzić że obecnie dobrze skomponowana muzyka odgrywa bardzo znaczące zadanie a nawet sprzyja sprzedaży wybranych gier . Jestem już sędziwym fanem ( 33 wiosenki ) , dużo przeżyłem w temacie elektronicznej rozrywki . Wiele kawałków się pamiętało , wiele wywołało uśmiech i zadowolenie na twarzy . Jednak są perełki które się pamięta po dzień dzisiejszy , mimo tego że mają już sporo latek na koncie .

Jednym takim jest jeden z moich ulubionych utworków w temacie wyścigów samochodowych " GRIP " . Kto grał w grę na poczciwego szaraczka Ridge Racer 2 powinien pamiętać ten bardzo dynamiczny utwór . Mimo tego że nie Twierdzę że współczesne kawałki jakie producenci zapodają do wyścigów są złe lub nie zapadają w pamięć , tak właśnie jak odpalałem Gripa to czułem że on doskonale pasuje do dynamiki Ridge Racera i jego prędkości . Jest szybki i bardzo ładnie skomponowany + bardzo szybko zapada w pamięć ( znam masę Osób które go pokochały )
Miło ze strony Namco że odświeżyło go choćby w Ridge Racer 7 , bo nie posunęli by się o taki krok nie znając jego wartości w oczach Fanów

A temat muzyki w grach video to ocean bez głębi i można o nim dyskutować latami .

GRIP - :)

Remix - :)

A z kilku OST które mi zapadły w pamięć lub mają bardzo fajne utwory :

Einhander
Onimusha 4
Castlevania SOTN
Xenosaga ( Trylogia )
Ridge Racer
Burnout 3,4
Ace Combat ( seria )
DMC 3
Final Fantasy ( X , XIII )
Mass Effect 2
Shadows Of the Colossus
ZOE 2 ( z naciskiem na " Beyond the Bounds , BTB Mitsuto Suzuki , Bahram Battleship , Vr Training )
MSR ( Dreamcast )
Wipeout ( seria )

To tylko niewielka część i nie wymieniałem OST z bijatyk :)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Yamada »

Mnie ostatnio rozwala totalnie bayonetta pod względem muzyki. Zaliczyłem tą grę już jakieś 5 razy i dalej wymiękam przy niektórych kawałkach.

Kilka na próbę:
"One Of A Kind" - mega epicka (muzyka grająca w 2 momentach - wprowadzenie "Witch Hunts" i walka z Bayonettą na ostatnim poziomie Angel Slayera).

"In The Choice Between Good And Evil ~Sapientia~" - (walka z Sapientią na wzburzonym morzu - jedna z najlepszych walk w slasherach ever;]).

"The Greatest Jubilee" - (walka z Jubileusem, kawałek godny walki z Bogiem;](a jednak jest kobietą;p)).

"The Angels Descend A" - (miazga;])

"Paradiso ~ Graveyard Of The Memories Of Time" - (chapter 10 BGM)

This roxxx;]
Obrazek
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: mcl »

Ostatnio zaliczyłem ico
Muzycznie nie ma tam za wiele
za to theme z menu zapisu jest na tyle przyjemny ze można dostać mindfucka: kontynuować epicką przygodę czy rozkoszować się przyjemnym dźwiękiem fletu :D :
Inna sprawa końcowy theme (kto chce sam przejść, niech nie klika i sam przejdzie, gra jest tego warta, jak żadna inna) :
Majstersztyk. Nie wie ktoś, czy Michiru Oshima śpiewała coś jeszcze? Przepiękny głos...

Cholera. W tej grze nie można się doczepić do niczego. Recenzja tej gry byłaby ekstremalnie trudna, bo jak napisać recenzję bez wytykania wad ;>
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: SubZero »

mcl pisze:Nie wie ktoś, czy Michiru Oshima śpiewała coś jeszcze? Przepiękny głos...
Ja znam tylko to
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: mcl »

Ah, pomyliłem kompozytorkę z wokalistką
Michiru skomponowała ost do FMA, to się zgadza :) Więc szukam dalej właścicielki tego głosu

http://teamico.wikia.com/wiki/You_Were_There
The song was composed by Michiru Ōshima and sung by former Libera member Stephen Geraghty.
Czyżby 'właścicielką' tego głosu był kastrat? ;o

Nie mogę znaleść żadnego utworu tego gościa.

Tu japoński ED. . imo bardziej "słodki".
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: SubZero »

mcl pisze:Czyżby 'właścicielką' tego głosu był kastrat? ;o
W momencie nagrywania miał jakieś 14 lat, więc całkiem możliwe, że jeszcze dawał radę 'wyciągnąć' tak wysoko :) Ale zaskoczyłeś mnie, sam cały czas myślałem, że to kobieta śpiewa :D
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: mcl »

SubZero pisze:W momencie nagrywania miał jakieś 14 lat, więc całkiem możliwe, że jeszcze dawał radę 'wyciągnąć' tak wysoko Ale zaskoczyłeś mnie, sam cały czas myślałem, że to kobieta śpiewa
Ano fakt :)
Jeszcze dodać parę efektów modulacji głosu i mamy totalne zniewieścienie głosu, to by się zgadzało :)

Tak wogóle ja do tej pory nie mogę uwierzyć, że to śpiewa chłopak :D Widać, nie tylko japończycy potrafią zaskoczyć :)

Kolejny fail zaliczyłem, ed japonski śpiewa vocaloid... zmęczony jestem i piszę głupoty, ide spać :P
Obrazek
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: KRELIAN »

Jeżeli brakowało Wam dobrego koncertu w naszym kraju, na którym możecie posłuchać najlepszych utworów z takich gier jak Final Fantasy to niebawem będzie ku temu dobra okazja - http://www.fmf.fm/749/751/distant-world ... suity.aspx
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Muzyka z gier - rozmowy ogolne

Post autor: Dumian »

Intro Soul Reaver odświeżam sobie co jakiś czas, od kiedy to pierwszy raz zatraciłem się w tej wyjątkowej serii. Za każdym razem czuję klimat, który można kroić nożem i wspomnienia wracają.

Tym co wyróżnia tytuł, poza klimatem gęstym niczym smog zimą, jest wciągająca, wielowątkowa fabuła, genialny voice acting, kapitalnie napisane postaci oraz właśnie klimatyczny soundtrack.

Jakie utwory z gier Wam zapadły w pamięć? Macie jakieś kawałki, które regularnie powracają w Waszych głośnikach bądź przywołują wspomnienia wybitnych doświadczeń growych? :)

"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”