Survival Horror

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ryu116
Elite player
Elite player
Posty: 110
Rejestracja: 28-10-2007, 11:20

Survival Horror

Post autor: ryu116 »

1.Która część podoba wam się najbardziej ???
2.Jak myślicie czy 5 część będzie miała tylu fanów co pozostałe ???
3.Co lepsze Resident Evil czy Sillient Hill

WM
1- Resident Evil 4 bo w serii zagościła nowa i różniąca się od pozostałym chyba wszystkim

2- Napewno spodoba się tym którzy lubią RE4 ale reszcie może niezbyt

3-RE jak zwykle choć gry bardzo podobne to wole to pierwsze niewiem dlaczego ( może dlatego że przygode z EVILEM rozpoczełem jak miałem 7 lat :przestraszony: (teraz widać tego skutki :suchy: ) )

Czekam na wasze opinie !!!
Ostatnio zmieniony 13-03-2008, 16:04 przez ryu116, łącznie zmieniany 1 raz.
Tygrys
Grand Master
Grand Master
Posty: 370
Rejestracja: 24-03-2006, 17:00
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: Tygrys »

1.Najwiekszy sentyment mam do RE3,
2.Nie mam pojecia, wiem jedno, ze raczej nie zagram w to w tym dziesiecioleciu (i w nastepnym chyba tez nie),
3.RE, bo z SH mialem o wiele mniejsza stycznosc.
Modne się stało "samodzielne myślenie" polegające na ślepym powtarzaniu zasłyszanych bzdur
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: Yamada »

1. Bezapelacyjnie RE2 i Code Veronica (ale nie grałem w remake jedynki i w 0 na GC więc ich nie biorę pod uwagę)
2. Res to Res - zawsze będzie fajny chociaż osobiście 4ki nie uważam za coś cudownego - owszem mechanika gry zabija, ale tematyka juz nie ta - ja chcę w Resie wirusa, zombiaków, tyrantów i innych nieudanych (bądź udanych aż za bardzo) owoców badań nad nowymi szczepami wirusa.
3. Nie powinno się tych serii moim zdaniem porównywać bo owszem reprezentują ten sam gatunek ale same w sobie całkowicie inaczej podchodzą do tematu - w Silencie uczucie strachu jest obecne cały czas dzięki wszędobylskiej mgle/ ciemności i fabularnie stawia na religię, oraz psychiczne jazdy postaci. Zahacza również o mistycyzm. Res z kolei jest bardziej prostolinijny i "klasyczny" bo jak nasz straszy to przeważnie na huk, czy inne "łubudu". No i mamy klasyczne zombiaki i inne pomioty, a wszystko osadzone jest w jakimś opuszczonym kompleksie laboratoriów/ mieście/ rezydencji co buduje super fajny klimat. Stawiam je na równi bo obie bardzo lubię i mam do nich sentyment :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Survival Horror

Post autor: Jo-Jo »

1. zdecydowanie RE2 i ten kto myśli inaczej jest kmieciem i zawszonym plebsem :P
2. Niestety musze powiedzieć, że tak .... jak się patrzy na wyniki sprzedaży IMO najgorszej części RE i po ogłoszeniu przez CAPCOM, że RE5 będzie miał mechanikę jak w RE4 to ja dziękuję .... CAPCOM zniszczył dobre imię Resident Evil/Biohazard wydając czwartą część, a bezmyślne masy nastawione na akcję to wchłonęły ....
3. Większość z was powinna już zauważyć, że jestem zagorzałym maniakiem serii SH ;).
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: Yamada »

Ale Jo-Jo mechanika w RE4 była inna ale wcale nie gorsza - co więcej była po prostu zajebista - mam mokro jak tylko przez moją głowę przeleci myśl "mechanika RE4 + fabularny powrót do korzeni serii". Ja rozumiem, ze to "coś innego" ale Resident nie mógł być oparty na renderach w nieskończoność :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: Komandos »

1. Grałem we wszystkie części RE wliczając w to 1 Remake i 0 i najlepsza część według mnie to RE3- prawdopodobnie dlatego, że to pierwsza część serii w jaką grałem i sentyment robi swoje ale patrząc obiektywnie najlepszy jest RE: Remake.
2. Ja uważam wręcz, że RE5 będzie mieć więcej fanów niż starsze części. Gra prawie całkowicie sie zmieniła i już RE4 przyciągnął masę graczy którzy wcześniej nie mieli do czynienia z serią. Mimo, że RE4 nie do końca przypasował mi klimatem to sama gra była bardziej grywalna niż wszystkie poprzednie części.
3. Zobaczymy jak wypadnie SH5 na tle RE5 ale na razie wygrywa u mnie RE.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: Yamada »

BTW pamiętam jak katowałem SH2 (i to było naprawdę hardcore'owe katowanie - kończyłem ją nawet 3 razy dziennie przez jakiś tydzień) i ZA CHOLERE nie mogłem powtórzyć wyczynu jaki mi się udał za pierwszym razem - obejrzeć ending "Maria"bo wtedy nie miałem netu jeszcze a strasznie chciałem posłuchać sobie kawałka "Promise" który leci przy napisach po tym endingu :D .
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Survival Horror

Post autor: Jo-Jo »

Hmm....no jakby wydali RE 3.5 jako RE4 te wtedy bym pomyślał ( Hookman rlz )
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: Yamada »

Oooj taak, pierwotna wersja RE4 zapowiadała się zdecydowanie ciekawiej od ostatecznej 4ki - bardziej schizowa, super mroczna itd :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
ryu116
Elite player
Elite player
Posty: 110
Rejestracja: 28-10-2007, 11:20

Re: Survival Horror

Post autor: ryu116 »

A jest jakis trailer tej pierwotnej 4-ki ???
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Survival Horror

Post autor: Jo-Jo »

Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: Yamada »

Stawiam obie serie na równi, ale powiem Wam jedno - najlepszym horrorem jest dla mnie Silent Hill 2, głównie z uwagi na totalnie odjechaną fabułę i wątki które trzeba samemu interpretować. Nie powstało nic lepszego od tego Silenta imo :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: Action »

Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: KRELIAN »

1. RE1 i 2 stawiam na rowni. co tu duzo mowic - w obie maniaczylem na zmiane bo kazda z nich byla na swoj sposob przelomowa. Nieduzo brakuje tutaj Code Veronice na DC ... z kolei wersje GCN'owe nie zaliczylem ... kwestia czasu

Najgorsza to RE:Gun Survivor - mialem kupowac pistolet do tej gry ale po testach ktore trwaly 30 minut okazalo sie ze gra pekla w jednym podejsciu wiec podziekowalem.

2. Moze miec jeszcze wiecej bo procz osob ktorym wilgotnieje na slowo RE dojda jeszcze nowi gracze nastawieni na masowa rozpierdziuche.

3. Takich porownan sie nie robi z wiadomych wzgledow. Osobiscie dluzej katowalem jednak serie RE choc wszystkie Silenty zaliczalo sie kilkukrotnie. Inny rodzaj strachu i schizy - ja stawiam znak rownosci za caloksztalt.

A nowy re bedzie tak samo slaby jak czworka :P takze w tym rankingu moze tylko cos namieszac RE 1,5 ktory 'gdzies tam jest' :oczami:
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Survival Horror

Post autor: Jo-Jo »

Krel ... nie wiem czy widziałeś filmik na YT, ale pewien japoniec autentycznie grał sobie w RE 1.5 ( na 100 % to nie jest fake ..... poznaję po ruchach postaci, potworków i po nie pokazanych wcześniej ujęciach itp. )
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”