Survival Horror

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Inferno
Master
Master
Posty: 218
Rejestracja: 03-10-2006, 23:53
Lokalizacja: Pszczyna
Ogrywam: FEAR, UT, UT3, GRID, CnC 3 Tiberium Wars, Tekken 3/5

Re: Survival Horror

Post autor: Inferno »

Martins pisze:schiza jak dla mnie większa niż w Silencie.
eeeeeee :P
W Silenty grałem cały czas jak na szpilkach (1/2/3/), a Fatal Frame II jakoś nie mogę skończyć... (i na pewno powodem nie jest to, że gra jest super straszna).
Spoko, klimatyczne wstawki (oj tak, tu na prawde mogą przejśc dreszcze po plecach ^^), uczucie niepokoju... ale gdzie temu do SH? :] Na pewno jest lepiej niż SH 4, SH: H, SH: SM i być może Origins (tutaj nie byłbym pewien), ale pierwszym trzem częściom FF ustępuje zdecydowanie.
Momentami grze ulatuje klimat, a łażenie "w te i we w te" skutecznie może zachęcić do wyłączenia gry.
PS: Fajny motyw z tym aparatem ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Survival Horror

Post autor: Sylvan Wielki »

Martins pisze:
Ana pisze:Chrzanie to. Lubie horrory, ale przechodzenie Fatal Frame 2 nocą mnie przerasta. Zanim podejdę do jakichkolwiek drzwi musze zrobić serię uspokajających ćwiczeń oddechowych a serce to mi chcę przez tyłek zwiać. Ta gra jest chora. Kropka.
Grałem tylko w pierwszą część, ale zgadzam się w stu procentach. Klimat miażdży, a schiza jak dla mnie większa niż w Silencie.
Wpis i ode mnie. Ale wydaje mi się, że jednak to Dead Space jest najbardziej przerażającym horrorem tej generacji. Gram sobie właśnie po raz kolejny, tym razem poziom "niemożliwy". Potęga.
Tak, jednak, to DS rządzi w tej materii. Kilku znajomych z listy grało weń w południe z racji grozy jaką ze sobą niesie.
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: Martins »

Lubię klimat japońskich horrorów, być może dlatego uważam Fatal Frame za minimalnie lepszą produkcję od Silentów. W FF podobało mi się, że często duch spotkany w jednym pomieszczeniu, ścigał cię także wtedy, gdy już z niego wyszedleś.
Co do Dead Space to się nie wypowiadam bo nie grałem. Sylvan jeśli prócz DS, grałeś w któregoś z Silentów bądź FF, to chętnie się dowiem, czemu jest od nich lepszy. Strach przed nocnymi sesjami, w przypadku mojej osoby, objawiał sie już przy okazji obu wymienionych wcześniej horrorów.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Survival Horror

Post autor: Sylvan Wielki »

Martis, zaliczyłem każdego SH. Grałem również w FF, jak i wiele innych gier tego typu.
Dlaczego lepszy Oo Jeśli chodzi o całokształt, jest to gra, która zdecydowanie lepiej w każdym segmencie lepiej radzi sobie od konkurencji - co nie oznacza, ze SH, czy FF są słabe, czy tylko dobre, bowiem tak nie jest.

Natomiast jeśli brać pod uwagę tylko dawkę przerażenia, jaką serwuje, to już wszytko zależy od gustu. U mnie wygrywa DS. łączy elementy straszenia rodem z Cichego Wzgórza właśnie, jak i zabaw z aparatem.

Nie tylko mamy tu (bardzo liczne zresztą) momenty, w których podczas przedzierania się korytarzami, nagle coś na nas naskoczy, ale także zabawy z potęgowaniem strachu, przykładowo gdy idziesz sobie w 4 etapie, a gdzieś tam boss mruczy złowrogi, uderza o różne elementy otoczenia. Czujesz się zupełnie, jak podczas sceny z pianinem w SH.

Oczywiście wiesz co jest za drzwiami, zaciskasz kurczowo dłonie na padzie, a tu BACH, bynajmniej nie Jan Sebastian, coś daje ci ostrzegawczy cios w tył głowy.

Motywy rodem z RE, gdzie przechodzisz obok zwłok, obok których już notabene przechodziłeś, a one cię cap za nogawkę też swoje robią.

Kup DS koniecznie. Później zdaj relację ile pieluch podczas nocnych zabaw zmoczyłeś ;)
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: KRELIAN »

Dead Space jest najlepszy w tej generacji bo póki co nie ma godnego konkurenta. A porównanie go do Fatal Frame jest tak samo na miejscu jak Residentów do Silenta - każdy oczekuje czegoś innego po tym gatunku, ale nie można powiedzieć że któryś z nich jest ewidentnie lepszy (subiektywnie ale nie przez całokształt).

I tutaj panuje posucha gatunkowa, która dała mi się niedawno we znaki, dzięki czemu zupełnie przypadkowo trafiłem na Resident Evil: Deadly Silence – RE 1 na Dual Screena a tam: zwiększony stopień trudności, więcej zombie, pozmieniane zagadki w stosunku do Director’s Cut, nowe patenty pod DS’a – wycieranie krwi z ekranu, głosowe leczenie czy otwierające drzwi zombiaki i walenie nożem z trybu FPS. Dla fanów jedynki sporo zabawy, nawet jeśli znamy wszystkie edycje z PSX’a na pamięć.

Niedawno zacząłem też w końcu Resident Evil remake z GCN i na ta chwilę mogę śmiało powiedzieć, że jest to wzór do naśladowania dla twórców próbujących reaktywować kultowe tytuły. Więcej innym razem.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Survival Horror

Post autor: Jo-Jo »

Jest jest ... tylko raz - nie na taką konsolę aby była zauważona, dwa - japan only ( z nie tak dawno wypuszczonym english patchem ) ... mowa o Fatal Frame 4 ... no i ewentualnie można by wsadzić The Calling które również jest ekskluziwem na Wii ...
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Inferno
Master
Master
Posty: 218
Rejestracja: 03-10-2006, 23:53
Lokalizacja: Pszczyna
Ogrywam: FEAR, UT, UT3, GRID, CnC 3 Tiberium Wars, Tekken 3/5

Re: Survival Horror

Post autor: Inferno »

Dla mnie horror to nie hektolitry krwi, flaków, czy zwyczajna eksterminacja potworów...
Najważniejszy jest klimat gry, to czy potrafi utrzymać w napięciu itd.
Taki Dead Space, ok fajny... ale na dłuższą metę (moim zdaniem oczywiście) staje się monotonny. Najbardziej straszy to, czego nie widać a twórcy gier coraz częściej o tym zapomnają (vide Silent Hill Homecoming, który uważam za zabójstwo dla serii). Nie lubię w takich grach mieć wszystkiego na tacy, a coraz częściej się to zdarza. Prawdziwe horrory już raczej nie powstają, mają jakieś element gore lub czegoś w tym stylu. Potrafią odepchnąć wyglądem niektórych scen, ale ze straszeniem czy dobrym klimatem jest coraz gorzej.
Po prostu za trudne to, za "ciężkie" do ogarnięcia, a tym samym nie przyswajalne dla mas.
Takie rzeczy nie sprzedają sie dobrze, więc rchyba możemy zapomnieć o nowych, rasowych horrorach przy których dostaniemy gęsiej skórki na widok samego menu...
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Survival Horror

Post autor: Sylvan Wielki »

Dead Space jest najlepszy w tej generacji bo póki co nie ma godnego konkurenta. A porównanie go do Fatal Frame jest tak samo na miejscu jak Residentów do Silenta - każdy oczekuje czegoś innego po tym gatunku, ale nie można powiedzieć że któryś z nich jest ewidentnie lepszy (subiektywnie ale nie przez całokształt).
Ja tam aż tak nie dzielę tych (pod)gatunków. Właściwie gra to gra. Jak ktoś stwierdzi, że Uncharted 2 > Halo 3 to nie wypada marudzić "ale to nie FPS Oo".

Na pewnym forum ludzie zaczęli swego czasu wojenki w tej materii. Poszło o Bayo, bowiem GoW III to slasher, a tamta to.... h'n's Oo

Mniejsza z tym. SH, jak i RE straszą w inny sposób, ale obie gry należą do gatunku survival horror, stąd leżą na jednej półce.

Z DS i FF jest dokładnie tak samo, choć są i osoby, które twierdzą, że ten pierwszy to strzelanina. Ale przecież nie każdy się musi znać, prawda xD

W każdym razie, jak dla mnie SH jest o wiel straszniejszy niż gra Capcomowatych, ale to w głównej mierze przez to przeklęte radio.
Ghost pisze:Dla mnie horror to nie hektolitry krwi, flaków, czy zwyczajna eksterminacja potworów...
Najważniejszy jest klimat gry, to czy potrafi utrzymać w napięciu itd.
A to pierwsze to niby co kolego.... Inacze, ktoś o mocniejszych nerwach, stwierdzi, że F.E.A.R. nie jest straszny więc to nie horror. ATak nie może być.

Poza tym, uwierz, że co, jak co, ale klimatu DS nie brakuje.
Ghost pisze:Taki Dead Space, ok fajny... ale na dłuższą metę (moim zdaniem oczywiście) staje się monotonny. Najbardziej straszy to, czego nie widać a twórcy gier coraz częściej o tym zapomnają (vide Silent Hill Homecoming, który uważam za zabójstwo dla serii).
Kwestia gustu. Jednak sam przyznasz, że w DS od groma jest akcji, w których przestraszyć się idzie, choć potwora (jeszcze ułamek sekundy) nie ma.

O, a tak przy okazji, w weekend wpadła w DS mi platyna ^^'
Na poziomie "niemożliwy", dodajemy +4 do strachu.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: KRELIAN »

Wczoraj Techland przypomniał graczom o Dead Island. Wciąż brak konkretnego gameplaya, jednak pojawił się bardzo sugestywny trailer. Wiadomo także, że gra będzie posiadała co-op do 4 graczy (plus podział na klasy) jednocześnie w stylu Left4Dead, będzie położony spory nacisk na melee i wykorzystywanie wszystkiego co znajdziemy pod ręką rodem z Dead Rising, a ponadto doszła wersja na PS3, zaś premiera będzie jeszcze w tym roku. Jest szansa na solidny survival - trochę ciekawostek do poczytania o których nie wspomniałem znajdziecie tutaj.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: Yamada »

Będzie RE4 + Code Veronica w HD na konsole obecnej generacji;]. Jakoś na jesień;].
Obrazek
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Survival Horror

Post autor: JJxenon »

Resident Evil 4 moim zdaniem był klimatyczniejszy od RE5 . Zamek z mnichami szczególnie przypadł mi do gustu ( + ich design ) . Piątka się nie umywa ze swoimi afro zombie . Poza tym po przejściu gry i potem gdy Ashley miała do dyspozycji pancerną zbroję , przechodzenie tej gry od nowa to był miodzik dla oczu " ups..coś przygniotło zombiaka do ziemi " . Jeśli Brat Yamada ma rację , to z chęcią zagrałbym jeszcze raz w RE4 HD i RE CV

Co do słów Sylvana na temat klimatu DS to jako że grałem w tą grę po nocach , to mogę z czystym sumieniem powiedzieć że ta gra jest straszna . Kto nie grał w DS a chce , to niech się przygotuje na to że na poziomie medycznym nie raz z obrzydzenia najchętniej odwróciłby wzrok od tv , czy monitora , bo design tej lokacji może zmrozić krew w żyłach ( w nocy ) . Jedyne co mnie raziło w DS to ostatni Boss . Ja się spodziewałem czegoś niesamowitego ...a tu ....a zresztą kto zagra ten mnie zrozumie . Ale poza tym mankamentem gra jest naprawdę świetna i bardzo sobie ją chwaliłem
Ostatnio zmieniony 26-03-2011, 19:39 przez JJxenon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Survival Horror

Post autor: mg1987 »

JJxenon pisze:Poza tym po przejściu gry i potem gdy Ashley miała do dyspozycji pancerną zbroję , przechodzenie tej gry od nowa to był miodzik dla oczu " ups..coś przygniotło zombiaka do ziemi "
Właśnie znalazłem powód żeby odgrzebać sejwy i dokończyć RE4. :)
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Survival Horror

Post autor: JJxenon »

No jest to miły powód . Potem można Nią popylać w tej zbroi i tępić ząbki nieszczęśliwców pragnących zatopić swoje kły w jej delikatnej szyjce :D . Ja miałem ubaw po pachy
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: gascan »

Ja piątkę re niedawno skończyłem został mi jeszcze epizod z jiil i murzynem. Gra jest dobra prawdziwy survival horror, a ludzie pisali pamiętam po premierze ze strzelanka ze fe, ble itd i długo czekałem z zagraniem ale było warto to jest własnie survival horror.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
JJxenon
Master
Master
Posty: 288
Rejestracja: 16-08-2007, 09:18

Re: Survival Horror

Post autor: JJxenon »

Ciekaw jestem tego RE Merc. na N3DS . Wygląda bardzo obiecująco jak na taką małą konsolkę . No i tyle grywalnych postaci
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”