Survival Horror

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Survival Horror

Post autor: eq2D »

Przed chwilą skończyłem oglądać trailer polskiego Dead Island. Co jak co, ale gardło ścisnęło. Po raz pierwszy w ciągu całej mojej dwudziestoletniej przygody ze światkiem elektronicznej rozrywki, wypada dodać. Jeśli Techlandowi uda się oddać klimat, powagę i natężenie, jak udało się to szwedom w tym trailerze, to zamykam oczy zupełnie na te wszystkie strzelanki typu RE, Silenty, czy inne, ugrzecznione gry. Trailer niesamowity, polecam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: Dumian »

Potwierdzam, trailer bardzo dobry, jakiś czas temu było o nim głośno, na pewno warto zobaczyć kto jeszcze nie widział (polecam wersję oryginalną bez ustawionej chronologii).
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: gascan »

Walić drogiego 3DSa i ocarine of time 3D nie będę po raz kolejny przechodził świątyni wody.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Survival Horror

Post autor: mg1987 »

Tak, OoT to świetny survival horror. :P
A 3DS kosztuje tak dużo, bo ludzie są gotowi tyle zapłacić. przy niższych cenach duże N mogłoby nie wyrabiać z produkcją. Kiedy rynek się nasyci cena może znacznie spaść. Zresztą poczytaj to.
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: gascan »

Ta, w Polsce 3DSy schodzą jak ciepłe bułeczki http://allegro.pl/konsole-i-automaty-nintendo-3ds-99878
Gry tak samo.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Survival Horror

Post autor: mg1987 »

Chcesz udowodnić, że 3DS słabo się sprzedaje w oparciu o polski rynek i podając link do Allegro? W sumie, jak wszyscy wiemy, Polska jest strategicznym rynkiem dla Nintendo, takie USA i UK się nie liczą (o innych nie wspominając). ;)
Nie bój się, N wyjdzie na swoje.
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Survival Horror

Post autor: eq2D »

No tak, granie na 3DeeSie idąc wieczorkiem przez miasto to istny survival horror.

A do tematu. Pewnie większość już grała, ale wspomnę o "Amnesia: The Dark Descent", nowym dziele chłopaków z Frictional Games, czyli twórców trylogii przepysznej Penumbry. Warto zassać demo (niewielkie) i przekonać się o tym, że Amnesia to jedna z najbardziej klimatycznych gier w jakie można zagrać.

Od siebie dodam, że ja gry na pewno nie kupię - za mocne to dla mnie.

http://www.amnesiagame.com/#main
Obrazek
Awatar użytkownika
EasY_PL
Elite player
Elite player
Posty: 145
Rejestracja: 29-04-2007, 10:16
Lokalizacja: sie wziąłem
Ogrywam: modzie na sukces
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: EasY_PL »

taa... penumbra ma to coś... włączyłem to pierwszy raz w 2008 bodajże... miałem 19 lat, i pierwszy raz nasrane w gacie + serce w przełyku od czasów pierwszego RE który uważam za najlepszy... "rezydencja" ma klimat... miasto już nie, już lepiej gdyby do tej chaty wracało sie po latach ew jakiejś innej chaty :P w końcu słowo Resident nie znaczy "Raccon City"...
piewien koleś pyta laske "dasz?"
a laska backdash
Awatar użytkownika
mcl
Grand Master
Grand Master
Posty: 682
Rejestracja: 22-05-2008, 12:35
Lokalizacja: znienacka ;>

Re: Survival Horror

Post autor: mcl »

apropo amnesji...
możliwe spoilery, chociaż nie wiem, nie grałem, a samo video zmotywowało mnie do nabycia gry... kiedyśtam
[media][/media]

I od razu widać grę w innym świetle :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Oscar
Support
Posty: 1286
Rejestracja: 03-09-2008, 15:33
Lokalizacja: Częstochowa
Ogrywam: Tekken Revolution
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: Oscar »

Mając problemy z sercem mógłbym nie dotrwać do endingu Amnesij, ale gierka wygląda kozacko nie ma co.
NIE TŁUMACZ SIĘ ŻE DOSTAŁEŚ PO DUPIE!
Obrazek
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Survival Horror

Post autor: mg1987 »

Aww, nie skończyłem jeszcze RE4 a tu w nowym CDA dadzą piątkę. Kiedy znaleźć na to wszystko czas?
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: Yamada »

Prawdę mówiac to bardziej bałem się krzyków tego gościa niż tego, czego on sam się bał;p
Obrazek
Adept
Grand Master
Grand Master
Posty: 306
Rejestracja: 27-12-2010, 19:26
Lokalizacja: Galicja
Ogrywam: MK II, UMK3

Re: Survival Horror

Post autor: Adept »

Dla mnie Half-Life jest horror survivalem. Niektóre momenty - zwłaszcza te, w których marnowanie amunicji na potwory to zbrodnia - są po prostu ucieczką z podwyższonym biciem serca. A o Amnesii: Mrocznym obłędzie nie słyszałem. Dziś zamówiłem po tym co tu opowiedzieliście :)
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: Action »

Adept pisze:Dla mnie Half-Life jest horror survivalem. Niektóre momenty - zwłaszcza te, w których marnowanie amunicji na potwory to zbrodnia - są po prostu ucieczką z podwyższonym biciem serca.
Już gdzieś to poruszałeś, ale teraz jest okazja do polemiki. Naprawdę trudno mi sobie wyobrazić podejście do HL jak do horroru. Żebyśmy się zrozumieli, ta gra ma naprawdę fenomenalnie głęboki klimat, jest przesiąknięta różnorakimi skryptami, ale przeszedłem ją dziesiątki razy i w całej grze mogę wymienić góra 3 momenty podnoszące ciśnienie (headcrab w szybie wentylacyjnym, gargantua i może gonarch). W dwójce było zdecydowanie więcej takich momentów (choćby cały ravenholm czy też wiezienie w nova prospekt).

HL można polecić jako kawał dobrego i wciąż nowatorskiego FPSa (wybijającego się z gatunku tak, że może się w nim zakochać nawet fan pasjansa), ale nigdy bym się nie odważył ręczyć za to, że będzie kogoś straszył. ;-)
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Survival Horror

Post autor: SubZero »

Action pisze:ale nigdy bym się nie odważył ręczyć za to, że będzie kogoś straszył. ;-)
Mnie jak na razie tylko irytuje elementami platformowymi :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”