Którą serię bijatyk cenisz sobie najbardziej?

Pozostałe bijatyki 3D które nie posiadają osobnego działu. Ogólnie o bijatykach.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Którą serię bijatyk cenisz sobie najbardziej?

Post autor: SubZero »

s[h/z]inden pisze:części AC a nie tej na kompa ACver.B2 , czy 2B... nie wiem ;)
dlaczego?
pierdoly, takie jak glosy zbiera sie w ten sposob, że trzeba PRZEJŚĆ survivala, kazda z postaci...

żeby w tej części odblokowac necoarc'a trzeba arcade kazda postacia zrobic...
Znaczy chodzi o AC na PS2? To jak komuś się nie chce kombinować (tak jak mi :P ) wystarczy save z netu ściągnąć.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Którą serię bijatyk cenisz sobie najbardziej?

Post autor: Sylvan Wielki »

Najbardziej cenię VF . Tu nie ma tak, że używamy dwóch ciosów na krzyż a walka do dwóch błędów się toczy i te juggles ciągnące się w nieskończoność....

Ale nie powiem...Tekken również bawi mnie od pierwszej części i spędziłem przy nim masę czasu.

DoA chociaż nie taka techniczna seria , to gra się w nią niezwykle przyjemnie.

Z 2d to oczywiście niezwykły SF oraz MK z naciskami na SSF2T, SFZ3, SF III 3rd, i MK2, MKT.
Awatar użytkownika
simian_raticus
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 86
Rejestracja: 29-01-2007, 01:44
Lokalizacja: Final nightmare
Ogrywam: bierki
Kontakt:

Re: Którą serię bijatyk cenisz sobie najbardziej?

Post autor: simian_raticus »

Najpierw Street Fighter, potem Mortal Kombat również na automatach i konsolce! No i na końcu seria Tekken/Virtua Fighter dzięki PSX i PS2!
Tekken 7 i Virtua Fighter 6 nadchodzą powoli!
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Którą serię bijatyk cenisz sobie najbardziej?

Post autor: Sylvan Wielki »

To czemu taki a nie inny avatar....
Awatar użytkownika
Hamtaro
Student
Student
Posty: 30
Rejestracja: 22-08-2007, 08:59
Lokalizacja: Jeet Kune Do dojo

Re: Którą serię bijatyk cenisz sobie najbardziej?

Post autor: Hamtaro »

s[h/z]inden pisze:1. Guilty Gear ... kiedys myslalem ze to najgorsze z gowien, ale 'doroslem' (od czesci X) do niej i teraz jestem w to calkiem niezly
To jest tekst roku xD


Moje typy:

3d to od razu śmiało można dać na 1 miejscu DOA w której sie zakochałem od czasów drugiej części i nadal mnie mimo wszystko to trzyma. 2 to VF za świetnie odwzorowane style walki (widać ze siedzieli przy tym prawdziwi mistrzowie robiąc motion capture) 3 to SC za niesamowity klimat połączony z bajkową muzyczką.

2d tutaj jest ciężko mimo wszystko na 1 miejscu KOFy za to że wciągnęły mnie tak bardzo że wydałem majątek na arcade`ach grając za pieniądze no i za klimacik i różnorodność postaci. 2 miejsce to osławiony GG wraz z CvS2 wiadomo dlaczego. 2 miejsce to SF i MB oraz cała reszta kolorowanek w które dane mi było pograć :)
Kyo says: "Kono teidoja doujinai kara...Honki de ikuze!" which means "So you aren't perturbed by just this...Let's go all-out!"
Ryu says "Koi!", this means "Come!"
Awatar użytkownika
Arris
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 05-05-2007, 18:12
Lokalizacja: Z nienacka :O

Re: Którą serię bijatyk cenisz sobie najbardziej?

Post autor: Arris »

DOA SOUL CALIBUR I MORTAL KOMBAT bo lubie te gry i to sa pierwsze bijatyki w ktore gralem^^
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Którą serię bijatyk cenisz sobie najbardziej?

Post autor: Sylvan Wielki »

Teraz pozostaje czekać tylko chłopaki jak CAPCOM engine ze SF IV wykorzysta do kolejnych swoich topowych serii mordobić 2d - choć już nie dwa de.
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: Którą serię bijatyk cenisz sobie najbardziej?

Post autor: s[h/z]inden »

Sylvan Wielki pisze:Teraz pozostaje czekać tylko chłopaki jak CAPCOM engine ze SF IV wykorzysta do kolejnych swoich topowych serii mordobić 2d - choć już nie dwa de.
Jeszcze torche i Capcom zrobi SF w 4D, kurde... :wstyd:

do tego te nowe postaci takie z dupy... kurcze zostaje przy kotlecie (Honda) i salcesonie (Zangieff)... jak gra pojdzie jak ten streetfighter na PSX w pseudo 2D, to napewno Zangieff bedzie top'em, bo karanie rzutami bedzie cholernie latwe.

mam nadzieje, ze nie przestane cenic SF, tak jak ja niedawno polubilem dzieki 3rdStrike'owi.
ale najnowszego KoF'a w HD tez mam zamiar wyprobowac najpredzej jak sie da :)
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Którą serię bijatyk cenisz sobie najbardziej?

Post autor: Sylvan Wielki »

Oprawa nowego SF nie jest zła. Ba, jest znakomita. Ma specyficzny 2d feeling , plus całość oblane jest sosem NG, jednak jak już napisałem, w konwencji przywołującej na myśl właśnie dwuwymiarowe odsłony .

Będzie dobrze. Mało tego, już jest.
Awatar użytkownika
gazalp
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 90
Rejestracja: 05-06-2008, 16:35
Lokalizacja: Z nienacka

Re: Którą serię bijatyk cenisz sobie najbardziej?

Post autor: gazalp »

Ja osobiście lubuje się w bitkach na pieca gdyż za bardzo nie lubię się bawic emulatorami... tak więc oczywiście:

Mortal Kombat - bądź co bądź z tą grą mam same miłe wspomnienia z dzieciństwa... nawet w jakąś wersje na pegazusa grałem u rodzinki

Guilty Gear - osobiście stosunkowo niedawno dowiedziałem się o tej serii... ale różnorodnośc postaci mnie zaintrygowała no i ten klimacik ;p

Fatal/Fake - według mnie najlepsza seria na PC jaka ostatnio wyszła no i... dzięki tej grze lubuje się w anime (z czego FSN uważam za jedne z najlepszych) :D
Jestem szkieletem mego miecza.
Stal jest mym ciałem, ogień mą krwią.
Wykułem ponad tysiąc ostrzy.
Nie znający śmierci.
Nieobecny dla życia.
Powstrzymałem cierpienie, by tworzyć broń.
Mimo to, ręce te nie będą niczego trzymać...
Awatar użytkownika
Dizzylord
Student
Student
Posty: 32
Rejestracja: 16-09-2009, 16:00
Lokalizacja: z mroku
Ogrywam: MBACver.B. MK: A, Tekken. Samurai Showdown IV w

Re: Którą serię bijatyk cenisz sobie najbardziej?

Post autor: Dizzylord »

W ankiecie zagłosowałem na GUILty Gear bo lubię tą grę za klimacik i Super postacie (Dizzy and Jam rulez)
poza tym cenię
Serię Street Fighter - za postacie i sumie początkowo mało skomplikowaną mechanikę
Mortal Kombat 4 - była to pierwsza bijatyka w jaką grałem poza tym fatality wglądały miodzio
Serie Last Blade i Samurai Showdown - za mistyczno-samurajski klimacik i walkę na broń białą
Pain inside is rising
I am the fallen one Kawaks 1.62 +Kallera P2P+ Hamachi = Gra online
Prywatna siec Hamachi
DizzylordDojo
sepuku
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Którą serię bijatyk cenisz sobie najbardziej?

Post autor: Sylvan Wielki »

Szkoda, że MK ludzie cenią tylko z sentymentu....
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Którą serię bijatyk cenisz sobie najbardziej?

Post autor: Aserot »

Bo nic innego fanom tej serii nie pozostało każda kolejna odsłona to większy gniot niestety. No może jeszcze MK V dawało choć troszkę rady ale i tak nie umywa się do II czy UMK3,
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Ninja-Spectre
Student
Student
Posty: 44
Rejestracja: 26-04-2008, 12:53

Re: Którą serię bijatyk cenisz sobie najbardziej?

Post autor: Ninja-Spectre »

Z trójwymiarowych Mortali to najbardziej cenię Deception. Ma dobry mroczny klimat i jest dynamiczniejsze niż Deadly Alliance, powraca kilka moich ulubionych postaci (Baraka, Kabal, Mileena, Noob i Smoke, Ermac), dobrą muzykę, wieloopoziomowe plansze i pułapki
Deadly Alliance było trochę za wolne i trochę niedorobione (mała ilośc specjali). Armageddon trochę na odwal zrobili (obcieli po 1 stylu, dali jakieś dziadostwo zamiast normalnych fatali i jakieś idiotyczne walki w powietrzu).
Od Mk2 czy UMK3 te nowe mortale są gorsze, ale lepsze i tak od MK4, które jest przesadnie szybkie, chaotyczne i jeszcze dali ten sam system combosów dla każdej postaci. A z nowości typu bronie ne było prawie żadnego pożytku, bo najlzeszy cios tą broń wytrącał.
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Którą serię bijatyk cenisz sobie najbardziej?

Post autor: kemot722 »

Broń w MK4 sie przydaje w combosach - zaczynami ciosami, kończymy bronią. Wyciągnięcie broni w odpowiednim momencie, odgrywa tu ważną rolę. Potem można bronią cisnąć w kierunku przeciwnika, bo trzymanie jej nie ma większego sensu - zbyt łatwo ją stracić. Szkoda, że w Midway nikt nie pomyślał o patencie chowania broni, tak jak w nowszych częściach chowa sie broń na później, podczas zmiany stylu walki.

Teraz czekam na MK9, który podobno przywróci fanom serii uśmiech na twarzy :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bijatyki 3D (Fighting Corner)”