Którą serię bijatyk cenisz sobie najbardziej?

Pozostałe bijatyki 3D które nie posiadają osobnego działu. Ogólnie o bijatykach.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Którą serię bijatyk cenisz sobie najbardziej?

Post autor: KRELIAN »

Można pisać o animacji, klimacie, grafie czy nawet fabule, ale kurde o realizmie i dżagach? ;]

Każda szanująca się seria je posiada, więc jak podbijanie chłopka ręką czy nogą może być realne. Niektórzy czepiają się Tekkena a znajdziemy to w VF, SC, MK (również pierwszych częściach), DOA itd. Realistyczna bitka jeśli powstanie to raczej jako ciekawostka, bo kto chciałby grać w grę która kończy rundę (?) jednym czy dwoma ciosami. To już bardziej realistyczne są Kadilaki i Dinozaury bo tam przynajmniej ginęli od niewielkiej ilości ciosów.

Tutaj zawsze będzie umowność, choć najbliżej tematu był International Karate czy Way of the Exploding Fist - w to bym nawet zagrał w HDku ;]. A takie gry później jak Bushido Blade tylko pokazały, że na dłuższą metę się to nie przyjmie.

Niby mamy postęp systemowy ale cały czas nas uwsteczniają, dlatego największy realizm panował w erze 8 bitów, nawet jeśli panoczki składały się z kilku kwadratów.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
shinobi
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 01-03-2010, 12:52
Lokalizacja: Siewierz
Ogrywam: SFXT, DoAO

Re: Którą serię bijatyk cenisz sobie najbardziej?

Post autor: shinobi »

KRELIAN pisze:Każda szanująca się seria je posiada, więc jak podbijanie chłopka ręką czy nogą może być realne. Niektórzy czepiają się Tekkena a znajdziemy to w VF, SC, MK (również pierwszych częściach), DOA itd. Realistyczna bitka jeśli powstanie to raczej jako ciekawostka, bo kto chciałby grać w grę która kończy rundę (?) jednym czy dwoma ciosami.
W innych bijatykach jednak nie kładzie się takiego nacisku na JG i nie są one tak rozwleczona na długość całej areny jak w TK, ani zwykłe, proste punche nie podbijają tak wysoko. W TK do tego jest wiele bezpośrednich wybitek nawet na średni poziom i w T6 doszedł jeszcze "bound". System DoA jest dla mnie bardziej przekonywujący. Tam zwykle wybitki są na High, co jest bardziej zrozumiałe i przeważnie na counterze. W TK zasadniczo ataki na High są traktowane za minus, bo zwykle przydają się jedynie w JG.
Pomijając sam realizm, co ciekawego jest w tym, jak przeciwnik wklepuje ci taką 10'cio hit'ową biedę, a ty w tym czasie nie możesz mu zupełnie nic zrobić i nie widząc tego końca czekasz znudzony do powrotu na ziemię, patrząc w obawie na swój pasek życia nim znów będziesz mógł przejąć z powrotem kontrolę nad swoją postacią :suchy: ? Mnie imponują znacznie bardziej walki w oparciu o wymianę krótkich, szybkich serii. Przy takiej rozgrywce emocję nieraz sięgają zenitu, bo ciągle musisz kontrolować to, na jaką wysokość blokować. A jeśli dobrze przewidujesz, pakujesz reversala. Więc nie nawiązując już do realizmu, nawiązuję do czystej przyjemności z grania. Element "żonglerki" mi tą przyjemność redukuję. Gdybym był developerem raczej zaproponował bym system na zasadzie łączenia ciosów, gdzie byłoby więcej możliwości mieszania na poziomach, dezorientując przy tym chcącego reversować przeciwnika. Ale dziś rzadko która firma odważy się wystartować z jakąś innowacją w tym gatunku. Z tego powodu jestem rozdarty między Tekken'em a DoA, ponieważ jedna ma coś, czego druga nie. A że Itagaki z Namco nie bardzo się lubią, to raczej o crossoverze można zapomnieć :kwasny: .
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Którą serię bijatyk cenisz sobie najbardziej?

Post autor: Martins »

Itagaki już nie jest szefem Team Ninja i nie uczestniczy w developingu piątej części DOA. Aktualnie ze swoim nowym teamem (podobno w sporej części składającym się z byłych współpracowników oryginalnego TN) pracuje nad grą Devil's Third.
Nie gram już w przygodówki Point and Click - proszę, męczcie mnie o spary.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Którą serię bijatyk cenisz sobie najbardziej?

Post autor: KRELIAN »

shinobi pisze: W innych bijatykach jednak nie kładzie się takiego nacisku na JG i nie są one tak rozwleczona na długość całej areny jak w TK, ani zwykłe, proste punche nie podbijają tak wysoko. W TK do tego jest wiele bezpośrednich wybitek nawet na średni poziom i w T6 doszedł jeszcze "bound".
Tu akurat można dyskutować, ale nie bardzo mi się chcę. Praktycznie w każdej poważnej bitce znajdzie się sposób na podbicie do zabrania całej energii. A to czy w jednej latają wysoko czy nisko, albo czy jest to prostsze czy trudniejsze, to już kwestia skillu, gustu i systemu, a nie realizmu.
shinobi pisze:Pomijając sam realizm
I na tym w sumie zakończę.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bijatyki 3D (Fighting Corner)”