Bijatyka idealna?

Pozostałe bijatyki 3D które nie posiadają osobnego działu. Ogólnie o bijatykach.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Bijatyka idealna?

Post autor: Dumian »

Trzeci temat z mojej dzisiejszej serii nowych tematów :P
Chodzi o to aby podać elementy, które najbardziej wam się spodobały w różnych bijatykach. Na początek słówko ode mnie. Myślę, że bijatyki są gatunkiem zbyt rozbudowanym aby kiedykolwiek udało się stworzyć tytuł idealny. W każdym razie wiele bijatyk posiada elementy, które trzymają fanów przy danej serii. Co ciebie trzyma przy tytułach w które grasz? Co powinna zawierać bijatyka aby można ją nazwać idealną? Jak dla mnie to na pewno klimatyczne postacie, balans, dobry soundtrack, oczywiście versus (dobrze jak jest online) i już można cisnąć ile wlezie (byle było z kim). Jeśli sie temat rozwinie to pewnie jeszcze coś podopisuje ;)
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Bijatyka idealna?

Post autor: kemot722 »

Wow, kolejny temat rzeka - nie spodziewałem sie tego po Tobie ;)

Według mnie idealna bijatyka (3D) musi posiadać nastepujące cechy (kolejność przypadkowa):

1) TO COŚ - Postacie mogą wykonywać dłuższe kombinacje, ale nie na zasadzie uprzedniego pobudzania przeciwnika do latania kilka metrów ponad ziemią. Bijatykę chętniej widzę jako zgadywankę niż piłkę plażową.

2) RÓŻNORODNOŚĆ STYLOWA - Gry jednego stylu np. WWE Smackdown są OK, ale według mnie znacznie ciekawsze są gry z dużym zróżnicowaniem stylów walki np. DOA, TK, VF itp. Lubię jak jest duży wybór stylów, ale bez jaj typu Leon w DOA2, gdzie dano mu styl Baymana, czy Panda/Kuma w TK3.

3) MUZYKA - muzyka, której nie będzie sie chciało wyłączyć w opcjach gry, tylko słuchać wszędzie gdzie się da - btw muzykę z DOA często słucham na mieście z mp4 ;)

4) ONLINE - bez tego bijatyka, dzisiaj nie ma większego sensu bytu na rynku, bo ludzie chcą konfrontować między sobą skille, bo walka tylko z CPU to przeżytek, a trudno na ulicy znaleźć chętnego do wspólnej zabawy. Do tego mile widziana konfrontacja między platformowa typu PC vs Konsola.

5) CIEKAWE POSTACIE - Ważne, żeby były postacie, którymi będzie sie chciało grać, czyli wyglądały atrakcyjnie, ale miały quoty, które się będzie z przyjemnością cytować, nie mówiąc już o dopracowaniu ich stylu walki, bo to rzecz podstawowa.

6) ARENY - Najlepiej rozbudowane, interaktywne i dobrane tematycznie, a kolorystyka nie raziła. Ojej, takie to proste ;)

7) CUSTOMIZACJA - Wiem, że jestem wymagający jak rozpuszczony dzieciak, ale... Każdy chciałby móc decydować o wyglądzie swojej ulubionej postaci (ubrania, fryzury) bez zabawy w edycję romu gry. To będzie przydatne szczególnie jeśli standardowe/ukryte stroje będą obrazowały wtórność lub kicz w pomysłach autorów gry.
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Bijatyka idealna?

Post autor: Jo-Jo »

1. brak juggli
2. różnorodne, charyzmatyczne postacie
3. muzyka by Daisuke Ishiwatari

... więcej mi nie trzeba X3 ( opowiedziałem to w MEGA skrócie )
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
Arris
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 05-05-2007, 18:12
Lokalizacja: Z nienacka :O

Re: Bijatyka idealna?

Post autor: Arris »

1 brak przesadzonych bossow
2 ponad 10 ciekawych i ladnie wygladajacych postaci (chodzi o grafike)
3 interaktywne areny (chodzi o areny mniej wiecej takie jak sa w DoA ze mozna sie odbic o mur i naskoczyc na przeciwnika)
4 brak juggli
5 fajna muzyka :hyhy:
6 ma byc na pc bo konsoli nie mam xD
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Bijatyka idealna?

Post autor: Sylvan Wielki »

Nigdy nie powstanie - obiektywnie rzecz ujmując.
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: Bijatyka idealna?

Post autor: s[h/z]inden »

bijatyka idealna powiadacie?

"Fighting Force" na PSX xD, macie interaktywne otoczenie, mase rozwalania i brak przesadzonych bossów xD

a tak w ogole, jak chcecie bijatyki idealnej, to proponuje wyjśćn adwór i zacząć się dobierać do pobliskiego przedstawiciela subkultury blokersów, powiedzieć skinheadowi, że jest żydem, albo pójść na dyskotekę przebranym w strój gothic lolitki xD
satysfakcja gwarantowana, zwrotów czegokolwiek nie przewidujamy, chyba, że jetsescie ubezpieczeni xD
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bijatyka idealna?

Post autor: Di »

@s[h/z]inden

Ale w opisanej przez Ciebie bijatyce możemy wybrać tylko przeciwnika z którym walczymi, nie postać którą gramy.
s[h/z]inden
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 27-03-2008, 15:50
Lokalizacja: Wałcz
Ogrywam: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Kontakt:

Re: Bijatyka idealna?

Post autor: s[h/z]inden »

Di pisze:@s[h/z]inden

Ale w opisanej przez Ciebie bijatyce możemy wybrać tylko przeciwnika z którym walczymi, nie postać którą gramy.
jezeli masz na mysli Fighting Force, to w pierwszej czesci mozna bylo wybrac posatc, a dam sobie jaja uciać, że topem był Smasher :)

a jezeli chodzi o te drugą... no moze i nie mozemy zmieniać postaci, ale za to ile mamy mozliwości wyboru stroju :), a jakie wątki fabularne :)
hej [you]!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
Awatar użytkownika
Di
Grand Master
Grand Master
Posty: 495
Rejestracja: 24-10-2006, 11:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bijatyka idealna?

Post autor: Di »

Chodziło o drugą "bitkę" ;)

FF ukończyłem wiele razy. Jak na czasy kiedy ta gra wyszła to tytuł ten był naprawdę świetny.
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Bijatyka idealna?

Post autor: kemot722 »

Rzeczywiście jak grałem w Fighting Force na PC, to najchętniej wybierałem Smashera. Gość ma klimatyczną posturę :D

Fighting Force 2 mi się nie psodobał, bo aż jedna postać do wyboru, a to duży krok w tył względem pierwozwzoru.

Odnośnie mojej listy życzeń (coś pominąłem):

8) BOSS - może sie wydawać, że sprawa mało istotna, ale ja lubię bossów taktyków-ekspertów, a nie skrzydlatych dziwadeł ziejących czy wiejących (Tengu) na odległość. Dural (VF) czy Raidou (DoA) to bossy, których zawsze lubiałem mieć za przeciwnika, mimo porażek. Jak zrobili w VF3 i VF4 taką opcję, że Dural może być niewidzialna... Giń szybko bossie, bo mi sie nie podobasz!

9) BLOK W ODDZIELNYM KLAWISZU - dla mnie rzecz ważna ;) i najlepiej, żeby reversale szły właśnie przez ten klawisz jak w DOA.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Bijatyka idealna?

Post autor: Sylvan Wielki »

"Fighting Force" na PSX xD, macie interaktywne otoczenie, mase rozwalania i brak przesadzonych bossów xD
I niezły multiplayer dodaj xD
Awatar użytkownika
szyper
Grand Master
Grand Master
Posty: 340
Rejestracja: 15-09-2007, 10:23

Re: Bijatyka idealna?

Post autor: szyper »

to byla kapitalna gierka :D
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Bijatyka idealna?

Post autor: Sylvan Wielki »

Idealna bijatyka ? International Karate. Za uniwersalność oraz wyważenie postaci.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Bijatyka idealna?

Post autor: Ana »

Gekido imo lepsze xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Bijatyka idealna?

Post autor: Sylvan Wielki »

Ale pamiętaj o idealnym balansie IK. Chyba ,że komuś (przypadłość polaków) zależy na danej stronie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bijatyki 3D (Fighting Corner)”