Odpowiedz do tematu
Sztuki Walki w Tekkenie
Autor Wiadomość
peruzi 
BeginnerDołączył: 24 Maj 2008
Skąd: Włocławek
Wysłany: 27-05-2008, 19:00   Sztuki Walki w Tekkenie

Aikido
合気道 aikidō
jest sztuką walki skodyfikowaną przez senseia Morihei Ueshibę pod koniec dziewiętnastego i na początku dwudziestego wieku. Twórca aikido oparł rzuty i dźwignie na starodawnym i na wpół mitycznym nurcie aikijutsu, a pracę nóg i sztukę posługiwania się bokkenem na tradycyjnej szermierce kenjutsu. Sztukę posługiwania się jo i koordynację ruchów na podstawie jodo ze słynnej szkoły Yagu ryu. Jak żadna inna sztuka walki, aikido kładzie nacisk na moralny i psychologiczny wymiar działań, oraz na odpowiedzialność za zdrowie i życie drugiego człowieka w całym procesie treningu i walki.

Techniki aikido składają się głównie z rzutów, dźwigni, szczególnie z dźwigni na małe stawy: nadgarstki i łokcie, oraz uników i padów (ukemi). Według Jerzego Miłkowskiego, autora książek o sztukach walki, w najbardziej rozbudowanych systemach aikido wyróżnia się ponad dwa tysiące technik lub kombinacji technicznych.

Ai - Harmonia, zgodność
Ki - Umysł, enrgia wewnętrzna, duch, posiadający moc
Do - Droga
Słowo Aikido tłumaczy się na wiele sposobów. Najczęściej używana jest "droga do osiągnięcia Harmonii" lub "Droga Harmonii"

Mistrzowie:
Christian Tissier 7dan (najlepszy mnistrz aikido w europie)Shigeo Tanaka 9 dan jeden z 3 żyjących najlepszych mistrzów aikido posiadajacy stopień mistrzowski 9dan

Postacie z Tekkena mające jakieś techniki z aikido:
Nina, Anna, Ganryu, Jin Kazama, Jun Kazama


Karate
to nazwa sztuki walki, która powstała na Okinawie.

Dosłownie słowo to oznacza "pusta (naga, bez broni) ręka" (空手), choć można przetłumaczyć je także jako "chińska ręka", i takim ideogramem pierwotnie zapisywano karate (唐手). Jednak na początku XX wieku pod wpływem nacjonalistycznych idei, przyjęto w Japonii tę pierwszą interpretację. Pierwszy udokumentowany zapis homofonu karate jako "pusta ręka" (空 から) miał miejsce w sierpniu 1905 w książce Karate Kumite, autorstwa Hanashiro Chomo.

Karate jest sztuką walki stworzoną przez Okinawańczyków jako metoda samoobrony bez użycia broni. Dawniej dla tej sztuki używano różnych nazw te, tode lub Okinawa-te. Nazwa karate została zatwierdzona dopiero w 1936 roku - okinawańscy mistrzowie: Yabu Kentsu, Chomo Hanashiro, Choshin Chibana - wszyscy ze stylu Shorin-Ryu oraz Chotoku Kyan ze stylu Sukunaihayashi, Chojun Miyagi z Goju-Ryu i Choki Motobu, zatwierdzają nazwę karate jako nazwę dla sztuki walki powstałej na Okinawie.

Mistrz:
Masutatsu Oyama - Twórca stylu kyokushin. Jako jedyny karteka odważył się walczyć ze zwierzęciem. Pokonywał byki jednym uderzeniem (zmarł w 1994roku)

Shigeru Oyama - jeden z najlepszych uczniów Masutatsu Oyamy. Odszedł od swojego mistrza i stworzył własny styl Karate Oyama.

Postacie z Tekkena ćwiczące Karate:
Heihachi Mishima, Kazuya Mishima, Jin Kazma, Jun Kazama, Asuka KazamaJudo
pochodzi z Japonii, wywodzi się z jujitsu, jego twrócą jest Jigoro Kano (1860-1938). Zebrał on i ulepszył chwyty jujutsu nadając im nową formę, Kano usunął z jujutsu elementy
mogące zagrozić zdrowiu lub życiu. Judo oznacza "drogę do zwinności"
JU- zwinnie
Do- droga
Judo polega na stosowaniu uników i sprowadzenia przeciwnika do parteru, przez co mając nawet mniejszą siłę niż przeciwnik możemy wygrać walkę. W judo stosuje się rzuty (nage waza) i chwyty (katame waza). Od 1964 roku (z przerwą w 1968 roku) judo jest dyscypliną olimpijską.

Mistrzowie judo:
Jigoro Kano, Peter Seisenbacher, Waldemar Legień, Angelo Parisi, Hitoshi Saito, Ezio Gamba, Antonius Geesink.

Postacie w Tekkenie, mające ruchy z judo:
Paul Phoenix


Ninjitsu
(Ninjutsu - 忍術, Shinobi-jutsu - 忍び術) to sztuka maskowania się, sporządzania mikstur, akrobacji i walki. Ninjitsu stosowali Ninja, wywodzili się oni najczęściej z najuboższej kasty w feudalnej Japonii. Należy mieć również na uwadze, że Ninjitsu to nie tylko techniki, ale także sztuka bycia i filozofii własnego ego, jak i całej społeczności Ninja. Stare ryciny i pisma ukazują, iż ta technika, była jedną z najtrudniejszych do opanowania. Opierała się na samodyscyplinie, doskonaleniu się i ciągłej ewolucji, poczynając od władania własnymi siłami witalnymi i mentalnymi, manipulacji, transów. Ninjitsu polegało na walce wręcz, bronią białą jak i bronią miotaną. Do broni białej zaliczamy: shinobi-to (miecz), Shinobi-shuko/Shinobi-ashiko (kolce na stopy/kolce na ręce), Kunai (krótki sztylet), Shikomi-zue (przypomina klasyczny kij Bo, po rozłożeniu okazuje się, że kryje ostrze lub łańcuch). Do broni miotanej zaliczamy: Shuriken (Gwiazdki Ninja), Fukiya (dmuchawka), Tetsubishi (kolce wysypywane w trakcie ucieczki), Kaginawa (kotwiczka na linie/łańcuchu), Kyoketsu-shoge (łańcuch z zamocowanym kółkiem i z drugiej strony bosakiem), Hankyu (krótki łuk składany), Nageteppo (bomba wydmuszkowa). Główny kodeks ninja liczył 5 praw. Stanowiły one spis najważniejszych praw wojowników ninja. Podczas wysyłania na misje(najczęściej w celu zabicia jakiegoś shoguna) wojownik ninja musiał wykonać to zadanie lub zginąć. Ninja wysyłany na misję był jak zapałka, którą raz zapalisz, a potem już nie dasz rady tego zrobić ponownie. Chodzi o to, że do wojownika ninja pasowało jak ulał zdanie "wysłać i zapomnieć". Jeżeli podczas misji zginął, to zawsze można było znaleźć jakiegoś innego ninja, który podejmie się tego zadania. Najwięksi mistrzowie ninjitsu posługiwali się parapsychologią . Były to tzw. zaklęcia ninja. podczas wykonywania zadań ninja zawsze był zamaskowany ( i nie chodzi tu o czarne kimono i kaptur na głowie). Dla niego najważniejsze było zachowanie anonimowości dlatego stosował różnego rodzaju przebrania np. w jedym mieście był zwykłym chłopem a w innym był yamabushi (wędrownym mnichem).

Postacie z Tekkena:

Yoshimitsu

Tae Kwon Do
Taekwondo [1](hangyl: 태권도; hancha: 跆拳道) – narodowa sztuka walki Korei. Początkowo stworzona do celów militarnych, następnie zaadaptowana do użytku cywilnego, jej twórcą jest gen. Choi Hong Hi.

Taekwon-do to samoobronna sztuka walki wywodząca się z Korei, rozwinęła się ona w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Nazwę tworzą 3 słowa:
Tae - oznacza stopę, uderzenie stopą
Kwon - pięść, uderzenie pięścią
Do - droga, metoda
W tym systemie walczy się za pomocą nóg i rąk. Stosuje się w niej uderzenia, pchnięcia, kopnięcia oraz uniki, zasłony, rzuty i dĽwignie w celu pokonania przeciwnika. Ruchy Taekwon-Do rozwinęły się dzięki instynkcie samoobrony. W skład Taekwon-do wchodzą określone postawy i ruchy, które kształtują każdą część ciała. Ćwicząc tą sztukę walki wzmacniamy swoją psychikę dzięki której będziemy mogli zachować zimną krew w bardzo trudnych sytuacjach. Przeważają tutaj techniki nożne które są bardzo silne, szybkie, wysokie oraz zwinne i nie bezpieczne dla przeciwnika, powodujące nawet jego śmierć.

Mistrz:
Kyong Myong Lee 9dan

Postacie z Tekkena ćwiczące TKD:
Hwoarang

Capoeira
Capoeira - Wywodząca się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej sztuka walki, której formy są rytmiczne, akrobatyczne i skupiają się na kopnięciach.

Została tworzona w XVIII i XIX wieku przez brazylijskich niewolników w Brazylii (Największe skupiska: Salwador, Rio de Janeiro) stała się dla nich sposobem na manifestowanie odrębności kulturowej, sposobem rozrywki, zabawy pozwalającej zapomnieć o codziennej niedoli. Wywodzi się z rytualnych tańców plemion afrykańskich, łącząc w sobie ich rytmy, charakterystyczne pozycje (zwłaszcza Capoeira Angola) zawiera też wiele cech kulturowych charakterystycznych dla Indian południowoamerykańskich. Nowoczesna, zmodernizowana (modernizację tą zapoczątkował Mestre Bimba oraz grupa Senzala) Capoeira zawiera wiele elementów realnej walki i samoobrony, akrobatyczne ewolucje, uderzenia rękoma oraz obalenia.

Capoeira spośród innych sztuk walki wyróżnia się dynamizmem i taneczną płynnością. Niewiele jest statycznych pozycji, dużo natomiast zamaszystych kopnięć i podcięć. Ciosy przeciwnika blokuje się bardzo rzadko, zamiast tego capoeira oferuje wiele uników i przejść.

Z capoeirą nieodłącznie wiąże się rytuał roda (wym. hoda, z port. krąg, koło). Capoeiristas tworzą zamknięty krąg, którego głównym elementem jest orkiestra - bateria. Gracze parami wchodzą do kręgu, by tam prowadzić symulowaną walkę - jogo, która niejednokrotnie przeradza się w realną walkę. Pozostali w tym czasie muzyką i śpiewem nadają całości energię - axé.

Postacie z Tekkena trenujący Capoeirę:
Eddy Gordo, Tiger

Kick Boxing

Kick-boxing - dyscyplina sportowa (sport walki), w której walczy się stosując zarówno bokserskie ciosy pięścią, jak i kopnięcia.

W powszechnym mniemaniu, kick-boxing kojarzy się z dalekowschodnimi sztukami walki. Jest to związane z popularnością "filmów kung-fu" w tym samym czasie, kiedy kick-boxing się rozwijał. Stąd też upatruje się początków tej dyscypliny w Tajlandii, Japonii, czy w innym kraju Azji wschodniej. W rzeczywistości, w początkowym okresie rozwoju kick-boxingu istniały dwa nurty: amerykański i japoński.

Postacie z Tekkena uprawiający Kick Boxing:
Bryan Fury

Wu Shu (Kung Fu)
Kung-fu (z jęz. chiń. Gōngfu, fonet. Kung Fu) oznacza "osiągnięcie czegoś przez ciężką i wytrwałą pracę". W tradycyjnej chińskiej mowie Kung-fu jest określeniem dla sztuk walki w szczególności wyraża gotowość, do której się dochodzi przez wytężoną pracę. Może się to odnosić zarówno do walki jak i innych dziedzin życia (dosłownie każdej innej czynności). Tradycyjnym zbiorem pojęć wszystkich chińskich sztuk walki jest Wushu.

W latach 70. XX wieku Kung-fu zostało spopularyzowane (najpierw w USA) przez Bruce'a Lee (np. filmy Droga smoka, Wejście smoka, Wściekłe pięści). Oprócz wielu filmów fabularnych nakręcono również serial telewizyjny pod tytułem Kung-fu. Nawet w Chinach pojęcie to zaczynało mieć coraz więcej znaczeń. Z czasem trudno było oddzielić sztuki walki od sportów walki a słowo Shaolin-Gongfu(Gōngfu) (Szaolin Kung-fu) używano jako sztuki walki klasztoru Shaolin.

Postacie z Tekkena mające jakieś techniki z Kung Fu:
Lei Wulong i Forest Law
_________________
W roku 1968 wystarczyło kilka Mhz żeby posłać rakiete na ksiżyc ,na VISTE trzeba mieć Pentium 4 3,0 Ghz


WWW.PIECING.XT.PL
życie to bół
 
 
 
kemot722 
Grand Master
Smartfonowy graczPomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Wrz 2006
Skąd: 1 kreska zasięgu
Wysłany: 27-05-2008, 21:44   

Nareszcie jakiś tekkenowy temat dla takiego człowieka jak ja ;)

Bardzo lubię wiedzieć, jaką sztukę walki (w zamierzeniu autorów) prezentują postacie w grach. Nie oszukujmy sztuki walki nigdy nie są idealnie odwzorowywane, bo jakaś przyjemność z grania musi być, więc są ubarwiane ;)

Co prawda na Tekken Poland są opisy sztuk walki, ale widzę, że Ty, peruzi podszedłeś do tego bardziej profesjonalnie. Brawo za pomysł i dotychczasową relizację! ;)
_________________
Szkoła Sztuk Walki RED DRAGON prowadzi treningi JEET KUNE DO (metoda walki Bruce'a Lee) w Warszawie, przy ul. Zawiszy 13, pn. i śr. 18:30. Zapraszamy!
 
 
Dumian 
Administrator


PSN ID: DumianPL
Zagram w: Tekken 7 (PC, PS4), MKX (PC)
Steam ID: Dumian
Pomógł: 46 razy
Dołączył: 20 Lut 2006
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 27-05-2008, 23:24   

Rzeczywiście nieźle to wygląda.
Hmm a może by pójść o krok dalej i stworzyć jeszcze coś takiego w oparciu o parę innych, popularnych bijatyk? Jakby fajnie wyszło coś w stylu sztuki walki w bijatykach to byłby super materiał na stronę. Można by tylko pododawać przypis postacie z innych bijatyk walczące tym stylem i ewentualnie uzupełnić brakujące sztuki walki, których nie ma w Tekkenie. Co o tym myślicie?
_________________
Tekken 7 na PC oficjalnie!
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Kaillera P2P Client
 
 
 
 
Action 
Moderator
Get serious!


PSN ID: ActionPL
GamerTag: ActionPL
Steam ID: ActionPL
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Lip 2006
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 27-05-2008, 23:27   

kemot722 napisał/a:
Co prawda na Tekken Poland są opisy sztuk walki, ale widzę, że Ty, peruzi podszedłeś do tego bardziej profesjonalnie. Brawo za pomysł i dotychczasową relizację! ;)


Toż to żywcem skopiowane z TP i Wikipedii jest, a bez podania źródła tego tu nie lubimy. ;)

[ Komentarz dodany przez: Dumian: 27-05-2008, 23:37 ]
Prawda, prawda, podać info/źródło by się przydało bo tak to wygląda jakbyś sam wszystko napisał.
 
 
kemot722 
Grand Master
Smartfonowy graczPomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Wrz 2006
Skąd: 1 kreska zasięgu
Wysłany: 27-05-2008, 23:43   

Dumian napisał/a:
Rzeczywiście nieźle to wygląda.
Hmm a może by pójść o krok dalej i stworzyć jeszcze coś takiego w oparciu o parę innych, popularnych bijatyk? Jakby fajnie wyszło coś w stylu sztuki walki w bijatykach to byłby super materiał na stronę. Można by tylko pododawać przypis postacie z innych bijatyk walczące tym stylem i ewentualnie uzupełnić brakujące sztuki walki, których nie ma w Tekkenie. Co o tym myślicie?


Dumian, kiedyś był w necie taki zayebisty serwis o bijatykach, gdzie mogłeś wpisać w wyszukiwarkę interesującą cię sztukę walki, a ta wyświetlała listę postaci walczącą właśnie używając tej wpisanej sztuki walki. Było podane dużo danych postaciach: pełne nazwiska, data urodzenia, krewni, no oczywiście - preferowana sztuka walki, tytuły gier, w których postać wystąpiła, lista postaci podobnych np. tak samo przypominających wyglądem znanego aktora itp., co lubią, nie lubią, kogo kochają.... Takie detale jakby te postacie żywy w realu. Niestety, serwis został skasowany ;(

Dlatego uważam, że Twój pomysł jest genialny, bo przypominałby mi tamten wspaniały serwis :D
_________________
Szkoła Sztuk Walki RED DRAGON prowadzi treningi JEET KUNE DO (metoda walki Bruce'a Lee) w Warszawie, przy ul. Zawiszy 13, pn. i śr. 18:30. Zapraszamy!
 
 
peruzi 
BeginnerDołączył: 24 Maj 2008
Skąd: Włocławek
Wysłany: 28-05-2008, 13:58   

Tylko ze w gach czasem jest sporo fikcji jakies ciosy strzaly czy postac gona i co to za walka ? nie wszystko da sie przyporzadkowac w bijatykach.

Mozna najwyzej te popularne jakos dopaswac , ale tu trzeba zauwazyc ze czasem postac ma mieszanke styli i tez klopot
_________________
W roku 1968 wystarczyło kilka Mhz żeby posłać rakiete na ksiżyc ,na VISTE trzeba mieć Pentium 4 3,0 Ghz


WWW.PIECING.XT.PL
życie to bół
 
 
 
kemot722 
Grand Master
Smartfonowy graczPomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Wrz 2006
Skąd: 1 kreska zasięgu
Wysłany: 29-05-2008, 13:23   

peruzi napisał/a:
Tylko ze w gach czasem jest sporo fikcji jakies ciosy strzaly czy postac gona i co to za walka ? nie wszystko da sie przyporzadkowac w bijatykach.


Pominąłem to w swojej wypowiedzi, że postaci typu Gon czy Ogre nie przyporządkuję do żadnej sztuki walki, bo ile gryzienie w skrajnych przypadkach jest brane pod uwagę, to nikt z ludzi nie lata i ogniem nie zieje. A już próbować przyporządkować postacie z universum Marvela - Spider-Man to ninjitsu? ;)

peruzi napisał/a:
Można najwyzej te popularne jakoś dopasować , ale tu trzeba zauważyć ze czasem postać ma mieszankę styli i też kłopot


No, cóż, fikcyjne Karate Mishimów można było przyporządkować po prostu do Karate. Wikipedia twierdzi, że to mieszanka Karate Kyokushin i Ashihara - ja tam sie nie znam. Na YouTube jakiś gość w komentarzach sie zdradził, że trenuje styl Jina z TK3 ;)

Z mieszankami rzeczywiście mógłby być problem, gdybyśmy rzeczywiście chcieli zawzięcie je pod coś przypasować. Mamy jednak:
1. King - Wrestling
2. Marduk - Vale Tudo
3. Steve - Boks
4. Ganryu - Sumo
i inne określone style. O niedźwiedzich sztukach walki nie słyszałem dopóki nie chwyciłem za Tekkena 3 ;)

Czy puszczamy temat na głęboką wodę, czyli piszemy w nim o sztukach walki we wszystkich bijatykach, czy jeszcze sie wstrzymujemy?
_________________
Szkoła Sztuk Walki RED DRAGON prowadzi treningi JEET KUNE DO (metoda walki Bruce'a Lee) w Warszawie, przy ul. Zawiszy 13, pn. i śr. 18:30. Zapraszamy!
 
 
Sekizo 
Beginner


Dołączył: 07 Sty 2010
Wysłany: 08-01-2010, 13:54   

Wszyscy i gdzie ktokolwiek czytałem przypasowują Asuke Kazame do postaci walczącej stylem Karate. Ja chciałem napisać, że chodzę na Aikido i patrząc na jej nie które chwyty uważam ze też można ją do Aikido zaliczyć, oczywiście nie wykluczając tego, że z karate też posiada ciosy. A wy co o tym myślicie?? :P
 
 
 
!Dan! 
Grand MasterP2P Mode: Host & Client
Zagram w: JK3, Tekken 3, Tekken: Dark Resurrection, Quake 3: A.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Maj 2006
Skąd: Kraków ^^
Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 12-02-2010, 04:11   

Dla mnie Asuka to czyste aikido. Nawet strój ma do tego stylu walki (chodzi mi o te czarne, szerokie spodnie, w karate sa zwykłe, od kimono).
_________________

 
 
 
Nadra 
StudentPSN ID: eNadra
GamerTag: Nadratovsky
Zagram w: Tekken 7
Dołączył: 13 Kwi 2007
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 12-02-2010, 08:43   

Law? Kung Fu? On walczy Jet Kune Do. ;]

Temat ciekawy jednak wymaga rozszerzenia no i poprawy. ;]
_________________

 
 
 
Komandos 
Grand MasterPSN ID: KomandosPL
GamerTag: KomanDooSan
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Gru 2006
Skąd: Amsterdam
Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 12-02-2010, 09:05   

Cytat:
chodzi mi o te czarne, szerokie spodnie, w karate sa zwykłe, od kimono


To się nazywa hakama ;)

Bruce Irvin w T6 to ciekawa postać, łączy w sobie właściwie 3 różne odmiany kickboxingu- Muay Chaiya, Muay Boran i klasyczne Muay Thai. Nawet niektóre ciosy mają oryginalne Tajskie nazwy :P
_________________
 
 
 
s[h/z]inden 
Grand Master


PSN ID: sh-zinden
Zagram w: planszówki, karcianki i casualowo w dowolne bitki
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2008
Skąd: Wałcz
Wysłany: 12-02-2010, 13:34   

jakim stylem walczą:
miguel
alisa
dr. boskonovitch
gon
bob
lars
zafina
yoshimitsu
dżwiedzie
kangur
azazel
nancy
johnny bravo
??
_________________
hej Gość!! pamiętaj o funkcji [ you ]!!
 
 
!Dan! 
Grand MasterP2P Mode: Host & Client
Zagram w: JK3, Tekken 3, Tekken: Dark Resurrection, Quake 3: A.
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Maj 2006
Skąd: Kraków ^^
Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 12-02-2010, 14:11   

Komandos, właśnie, hakama - kiedys to wiedziałem :D
_________________

 
 
 
arek2000 
StudentPSN ID: arek2000
Dołączył: 29 Lis 2009
Skąd: mam wiedzieć?
Wysłany: 12-02-2010, 14:24   

Miquel - Garyuno Kenka Kakutou-waza (wtf?)
Zafina - Kalarippayattu :szok:
Johnny Bravo - Bas-3 ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
Walki forumowiczów z Tekkena 3 Online
Historia i postacie w Tekkenie - fabuła
Szukam graczy - Tekken 5 i DR z Rzeszowa +18.
I Żarowskie Rozgrywki Gier Wideo - Tekken 6 Event
Problem z logowaniem do gry online w tekken 3 online .
 
Udostępnij: Udostępnij na Facebook  Udostępnij na Sledziku  Udostępnij na Wykop  Udostępnij na Gadu Gadu Live  Udostępnij na Twitter
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group