Odpowiedz do tematu
Corrupted data chronicles of sword
Autor Wiadomość
adax 
Student

PSN ID: adax_pl
Wysłany: 17-06-2008, 14:18   Corrupted data chronicles of sword

Jak w temacie. Mam ten problem że w samej grze save działa normalnie, można save'y robić itp. ale kiedy próbuje włączyć kroniki miecza wyskakuje corrupted data i nie mogę wczytać ani zapisać nowych kronik miecza. Czy da się uratować tego save'a np. przegrywając go na inną kartę pamięci lub w jakiś inny sposób??

Di 
Grand Master

Wysłany: 17-06-2008, 16:17   

Cytat:
Tworzac SC3 save data w momencie gdy na karcie znajduja sie pliki, jest on zaklucany przez owe pliki. Z tego wszystkiego moze dojsc do sytuacji, w ktorej plik zaklucony, ewntualnie zakluczjacy + zaklucony ulegna uszkodzeniu. Aby uniknac problemu - nalezy utworzyc plik SC3 jako 1szy i nigdy juz nie usuwac nic z karty

adax 
Student

PSN ID: adax_pl
Wysłany: 19-06-2008, 11:36   

Tak już łapię ale czy da się jakoś zlepperować ten save??

Di 
Grand Master

Wysłany: 19-06-2008, 11:47   

Możliwe, że da się, przerzucając go na drugą kartę pamięci.

Jo-Jo 
Grand Master
Lone Wolf

Wysłany: 19-06-2008, 11:50   

Też mam ten problem ... przez to byłem zmuszony przechodzić Chronicles Of The Sword " za jednym podejściem " ( zajęło mi to coprawda całą noc ale opłacało się :P ) ... o dziwo ten problem był już obecny w wersji japońskiej więc aż dziw bierze, że Namco nie wykryło tego problemu i nie usunęło go ani w NTSC-U ani w PAL ....

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun

SubZero 
Moderator

PSN ID: subzeropl83
GamerTag: SubZeroPL
P2P Mode: Host & Client
Zagram w: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Steam ID: SubZeroPL
Wysłany: 19-06-2008, 13:32   

Niestety z tego co wiem to takiego save odratować się już nie da. Najprostsze rozwiązanie to użyć do zapisywania osobnej karty, na której nic innego nie będziemy zapisywać.

Karate Tradycyjne - Sho Dan

JJK 
Grand Master

Wysłany: 19-06-2008, 22:16   

Spróbuj jeszcze korzystając z uLELF'a zrzucić save na dysk komputera przy pomocy pendrive'a lub np odtwarzacza mp3. Ja używam tego programiku głównie do magazynowania stanów., ale raz używając go razem z Save Builderem udawało mi się "naprawić" kilka uszkodzonych save'ów (zwykle wykasowywał się nagłówek :P ). Czasem nawet sam transfer pomagał :) Ważne tylko żeby save nie był oznaczony w menu karty pamięci jako "corrupted data" (ikonka sześcian), wtedy nie ma już szans na uratowanie (choć są wyjątki). No i aby korzystać z takich programów musisz mieć przerobioną konsolę.

SubZero 
Moderator

PSN ID: subzeropl83
GamerTag: SubZeroPL
P2P Mode: Host & Client
Zagram w: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Steam ID: SubZeroPL
Wysłany: 19-06-2008, 22:54   

Samo kopiowanie uLE nic nie daje, a przynajmniej mi nic nie dało. Nie próbowałem zabawy z Save builderem, ale nie sądzę żeby to dało jakiś rezultat, bo uszkodzenie jest bardziej w samym pliku save'a a nie w jego strukturze. A co do oznaczenia 'corrupted data' w browserze to też nie zawsze oznacza uszkodzony save. Tak PS2 oznacza katalogi na memorce, które nie mają ikony.

Karate Tradycyjne - Sho Dan

JJK 
Grand Master

Wysłany: 20-06-2008, 01:12   

SubZero napisał/a:
A co do oznaczenia 'corrupted data' w browserze to też nie zawsze oznacza uszkodzony save. Tak PS2 oznacza katalogi na memorce, które nie mają ikony.

Nie zawsze, bo taki plik może mieć ikonę, a nie mieć nagłówka ;) (ale zwykle jest tak że niema ani tego ani tamtego). Zabawy Save Builderem naprawdę dużo dają - z SC3 jeszcze tego nie próbowałem, bo nie miałem takiego problemu, także nie mam pojęcia co może być nie tak. Najlepiej by było skopiować ten plik na dysk, wykasować z karty a na jego miejsce stworzyć nowy razem z jakimś (najlepiej podobnym) zapisem w CoS. - tamtego również skopiować na dysk i porównać oba.