Odpowiedz do tematu
Najpiękniejsze z pięknych.
Autor Wiadomość
JJxenon 
Master

Wysłany: 18-01-2011, 10:48   

Bardzo możliwe Sub .

mcl 

Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 18-01-2011, 14:02   

Właśnie grafika była jednym z elementów tego klimatu w ICO, jest to coś co tworzyło perfekcyjne tło, jednocześnie dla mnie, obok finalnej piosenki, było najpiękniejszą rzeczą w tej grze. Są gry które technicznie mają wiele więcej do przekazania, ale gubią po drodze klimat i przechodzimy z planszy do planszy bez emocji.
Wg. mnie bez tej grafiki nie byłoby to te same ICO, tak samo jak nie byłyby to te same finale 7,8,9,10 bez muzyki Uematsu.

A w SoC, za które za serio zabiorę się za jakiś czas, właśnie ten spadek fps jest najbardziej widoczny przy pełnym cwale na naszym koniu (heck, jak to brzmi... http://pl.wikipedia.org/wiki/Cwał ), jeśli jeszcze jedziemy w stronę słońca to mamy prawie że pokaz slajdów. Nie wiem czy to jest wina grania z dysku, chociaż wątpie, bo w praktyce odczyt z dysku miał być wolniejszy od tego z napędu cd/dvd, wg niektórych źródeł.

JJxenon napisał/a:
Jak masz od niedawna PS2 to ominęły cię naprawdę dobre gry . Moi znajomi twierdzą że PS2 to już przeżytek bo grafika nie ta . Co za bezmózgie słowa jeśli ktoś ceni sobie wyżej grafikę nad miodność . A Sońka 2 ma w swojej bibliotece naprawdę porządne tytuły , jakich już często brakuje na nowszych platformach . Firmy które robią obecnie w większości gry walą nam pokłady poligonów zapominając o tym jaką magię miały dawne tytuły . Tak , gry powoli stają się krótkie , bez tej mocy którą miały kiedyś . Może się Ktoś ze mną nie zgadzać , ale jestem w tej branży od jeszcze salonów gier na których to namiętnie traciłem żetony i wiem co kiedyś się ceniło . Grafika to tylko dodatek , miły dla oka ale dodatek . Zapoznaj się koniecznie choćby z sagą Onimusha a zrozumiesz o czym mówiłem . A jeśli chcesz porad co jest warte zagrania na ps2 to chętnie dam parę wskazówek

O, dokładnie to, podpisuję się rękami i nogami :) Sam rzadko kiedy zwracam uwagę na grafikę, chyba że po prostu ona przeszkadza. Lubię doszukiwać się wewnętrznego piękna w starych tytułach, a jedyną grą która mnie po prostu zniszczyła graficznie był Final 8. Cutscenki mnie w owym czasie zmiażdżyły, scena natarcia na Dollet to po prostu uczta dla oczu :D Żadna inna gra nie potrafiła mnie tak onieśmielić, a grałem od tamtej pory w wiele tytułów.

Teraz gry stawiają sprawę bardzo technicznie: więcej polygonów, wyższa rozdzielczość tekstur, większa możliwość interakcji... co z tego, jak gra jest po prostu nudna? Nie skończyłem GTA4, nie skończyłem RDR (nawet nie zacząłem), bo fajnie, że mogę sobie pogalopować na koniu i pozabijać niewinnych, ale po co mi to, jak taka gra nie ma celu? Nowe gry nie mają duszy i dlatego kupiłem PS2 w poszukiwaniu czegoś ambitniejszego. Aktualnie skończyłem FF X i z początku załamałem się jak można popełnić tyle niedoróbek, jak choćby zły dubbing (jak Yuna czy Tidus zaczeli nawijać to przestawałem ich słuchać a zacząłem czytać...) czy fabuła, ociekająca banałem... Zaraz potem uświadomiłem sobie, że dzisiaj mało kto stworzyłby całą planetę, połączył dwie odległe strefy czasowe, włożył w to tło walkę z najmocniejszym złem ze świata FF jak dotąd a na koniec wytłumaczył tak, że to wszystko ma sens.

Jeśli chodzi o tytuły: z chęcią przyjmę, dobrych gier nigdy za wiele :P Szczególnie, że teraz x0 leży odłogiem i jedyna gra którą na nim uruchamiam to PES...

!Dan! 
Grand Master

P2P Mode: Host & Client
Zagram w: JK3, Tekken 3, Tekken: Dark Resurrection, Quake 3: A.
Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 07-06-2011, 16:43   

Odnośnie tematu. Klimatem zauroczyły mnie 3 gry, do których mogę wracać nieskończoną ilość razy.
Bezkonkurencyjny król klimatu - Unreal 1 (singleplayer),
klimatem, choć nieco innym, prawie dorównującym Unreal'owi - Jedi Knight: Jedi Outcast (multiplayer),
j/w, z tym, że nieco gorszy - Jedi Knight: Jedi Academy (również multiplayer),
Tyle ;] Reszta gier jest tylko zestawieniem polygonów - bez duszy, jak dla mnie :)
Mógłbym jeszcze dodać singla Half-Life 2, ale takiego klimatu teraz dostarcza nam wiele gier tego typu.

mg1987 
Support

Zagram w: Jestem otwarty na propozycje
Wysłany: 07-06-2011, 17:39   

Reszta gier jest tylko zestawieniem poligonów (nawet te w w grafice wektorowej :P )? To ja tylko powiem, że ogólnie ogólniki uogólniają.

!Dan! 
Grand Master

Zagram w: JK3, Tekken 3, Tekken: Dark Resurrection, Quake 3: A.
Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 07-06-2011, 21:13   

To była przenośnia, przeczytaj jeszcze raz ;]

mg1987 
Support

Wysłany: 08-06-2011, 09:20   

Ico i Shadow of Collosus będą na PS3.

Aserot 
Support
Shiranui Whirlwind

PSN ID: Aserot
GamerTag: AserotPl
Zagram w: kof 2k2, VF5 (ps3)
Wysłany: 08-06-2011, 14:31   

No brzmi ciekawię mam nadzieje że podciągną obie gierki do HD większych zmian nie chce bo i tak obie gry to klasa sama w sobie :) .
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.

mg1987 
Support

Wysłany: 08-06-2011, 22:27   

Cytat:
Both games have been re-mastered to support full 1080p HD resolution

Sylvan Wielki 
Grand Master

Wysłany: 10-07-2011, 12:29   

Teraz to w ścisłej czołówce jest Crysis IIszczególnie PC ver.
Ubolewam nad wykonaniem wielu gier RPG. Niby jak ma się Dragon Age (II) do takiego ME(II), czy o FF XIII nie wspomnę....

caradolph 
Swede-Russian Union

PSN ID: caradolph
Zagram w: TTT2, GOW: Ascension, KOF XIII (okazyjnie)
Wysłany: 11-07-2011, 21:22   

Dla mnie największy power pokazało Shadow of the colossus , god of war oraz seria Finali (szczególnie VII i VIII).
Spoiler:
Scena śmierci Aeris--- masterpiece
Ostatnio zmieniony przez Dumian 12-07-2011, 14:45, w całości zmieniany 1 raz  

simian_raticus 
Master of the Shakers

PSN ID: dead_last_n00b
GamerTag: infinity_and_unlimited
Zagram w: bierki
Ostrzeżeń:
 4/3/5
Wysłany: 12-07-2011, 10:38   

Najpoękniejsze było Horde na PC i Settlers 2 na Amigę 500! teraz najpiękniejsza jest Virtua Fighter 5, mimo, że planszowe tła głęboko ma słabe! Takie jakby proste i zbytnio idące na łatwiznę niczym budowlanka sterylna za komuny! Animacje ma Virtua Fighter piękniejsze, niż Tekken jak i Shun Di przebija Wang Jin Rei'a pom całości!

J. T. Marsh 
Student

Zagram w: Tekken 2, Soul Blade, Crash Team Racing, MoH: AA
Ostrzeżeń:
 6/3/5
Wysłany: 12-07-2011, 16:22   

Tekken 4 miażdżył suty, zwłaszcza swoim intro, jak wyszedł. Praktycznie bezkonkurencyjny

gascan 
Friend

GamerTag: gasc4n
Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 12-07-2011, 19:15   

caradolph napisał/a:
Dla mnie największy power pokazało Shadow of the colossus , god of war oraz seria Finali (szczególnie VII i VIII).
Spoiler:
Scena śmierci Aeris--- masterpiece

Chyryste kliknąłem przypadkiem w spoiler, nie ma sensu już grać w FF7.

Komandos 
Grand Master

PSN ID: KomandosPL
GamerTag: KomanDooSan
Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 13-07-2011, 11:39   

Ja w FF7 nie grałem nigdy ale o tym co jest w spojlerze chyba nie dało się nie słyszeć :P

caradolph 
Swede-Russian Union

PSN ID: caradolph
Zagram w: TTT2, GOW: Ascension, KOF XIII (okazyjnie)
Wysłany: 13-07-2011, 21:59   

Jeszcze chciałem wymienić jedną grę, która wg mnie kosiła za czasów PSX'a. Tą grą jest mianowicie Oddworld: Abe's oddysee oraz jej kontynuacja Oddworld: Abe's Exoddus. Animacja to istny kosmos. Tła widać, że oparte na realnym świecie tylko dostosowane do uniwersum gry np. Paramonia, która przypomina leśno-górskie tereny czy też Scrabania, która przywodzi na myśl kanion Kolorado. Trzeba zagrać, żeby zobaczyć, jaka ta gra jest piękna. Naprawdę polecam.