Martial Arts movies

Dział dla wszystkich lubiących posłuchać dobrej muzyki, obejrzeć film i zachwycić się sztuką.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Martial Arts movies

Post autor: Komandos »

Mastachi pisze:Dla mnie jego najlepsza rola bylo Iron Monkey :)
A Ip Man troche taki naiwny
W Iron Monkey za dużo latania, ja wole bardziej realistyczną choreografie. Już lepsza była jego rola w Once Upon A Time In China 2 (chociaż tam też było latanie, ale bez przesadyzmu).
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Martial Arts movies

Post autor: Komandos »

The Legend Of Bruce Lee - serial o życiu B. Lee składający się z 50 odcinków. Główną rolę gra Danny Chan znany z Shaolin Soccer, natomiast w Chucka Norrisa wcielił się Ray Park (podobno grał jakiegoś Dartha Maula, ale nie kojarzę gościa). Ocena średnia na filmweb 10/10 :P Właśnie przymierzam się żeby to oglądnąć, ale na razie niestety są tylko napisy do kilku pierwszych odcinków :kwasny:
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Martial Arts movies

Post autor: Action »

Komandos pisze:Ray Park (podobno grał jakiegoś Dartha Maula, ale nie kojarzę gościa)
Gral Darth Maula przez co chyba nie moze sie lepiej wypromowac. Jaka mial charakteryzacje Maul, kazdy widzial a mimo to Ray w innych rolach wciaz ostro przypomina lorda sith - chociaz sam widzialem go tylko w SWI i X-menie.

Ray zagra takze Rugala w najnowszej ekranizacji KoFa. :)
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Martial Arts movies

Post autor: Komandos »

No wiesz Action, ja fanem SW nie jestem i tej jego roli zbytnio nie pamiętam, tylko kojarze, że ten Maul to był jakiś typek z twarzą pomalowaną na czerwono i fajnie mieczem kręcił :P

Wracając do tematu, oto trailer tego serialu jaki udało mi się znaleźć na youtube-
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Martial Arts movies

Post autor: Dumian »

Krótko i na temat, dwa filmy. The Forbidden Kingdom, dla fanów Jeta Li i Jackie Chana pozycja obowiązkowa (trailer). Ostatnio widziałem też film Ip Man, całkiem fajnie pokazane Wing Chun Kung Fu (trailer).

Jak ktoś jeszcze nie widział to polecam;).
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Martial Arts movies

Post autor: kemot722 »

Widziałem już film Ip Man jakiś czas temu i też go polecam. Ciekawe pokazane relacje między instruktorami Kung Fu - jak sobie okazują wzajemny szacunek i jak zachowują wspólne tajemnice. Dynamiczne sceny walki, pełne wybuchowych ciosów, gdzie Ip Man ze stoickim spokojem rozkłada grupy przeciwników, to poezja kina sztuk walki. Zapadnie na długo w pamięci pasjonata sztuk walki.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Martial Arts movies

Post autor: Dumian »

Będzie remake Karate Kid, trailer do obejrzenia tutaj.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Martial Arts movies

Post autor: SubZero »

Tiaaaa... nie ma to jak Karate Kid uczący się Kung-fu w Chinach :D
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Martial Arts movies

Post autor: kemot722 »

Dumian pisze:Będzie remake Karate Kid, trailer do obejrzenia tutaj.
Dzieciak podobny z twarzy do Willa Smitha, nie musiałem patrzeć na nazwisko by dostrzec pokrewieństwo, a i tak samo jak Will ze spokojem stwierdza coś, co może zabrzmieć zabawnie.

Dlaczego "Karate Kid", a nie "Kung Fu Kid"? Jackie Chan dostał bana na podkreślanie pochodzenia swoich umiejętności na dużym ekranie? :P Mam wątpliwości czy dorówna Miyagiemu, może tylko dlatego, że nie każdy remake jest tak dobry jak oryginał.


Z innej beczki.... Kto oglądał film "Never Back Down" aka "Po prostu walcz" ??

Obrazek

W recenzjach serwisów filmowych jeżdżono po nim jako mało oryginalny - że to kolejne od zera do super-fighter'a, kolejny film o rewanżu/zemście za hańbiące obicie buzi, kolejny film o zarywaniu dziewczyny innego króla wsi.... itd. itd, wymyślanie stosów nieoryginalności.

Moim zdaniem film jest ciekawy i warty obejrzenia, bez względu na poruszane wątki, czy mniej/bardziej znaną obsade - pamiętacie kto grał Jube, czarnego kumpla Maximusa w filmie "Gladiator" ?

Sztuki walki są, ale nie karate, kung fu, czy inne znane już w filmach. Film prezentuje modę na trenowanie Mieszanych Sztuk Walki (Mixed Martial Arts) i jak sie w niej odnajduje nastolatek Jake, który ma problemy z emocjami. Główny bohater jakkolwiek stara sie nie ulegać emocjom, tak daje sie prowokować do bójek, jak tylko ktoś wyśmieje to jak zginął jego ojciec. Agresja napędzana brakiem akceptacji dla utraty bliskiej osoby, jest źródłem różnych kłopotów, nieprzyjemności. Jake zaczyna trenować u znanego trenera MMA, by umieć sie odnaleźć wśród bojowych rówieśników, ale i tutaj emocje biorą góre... Intensywne treningi i doświadczony trener pomagają Jake'owi zmienić sie na dobre i dać siłe do walki ze szkolnym mistrzem MMA, na własnych zasadach - to nie Jake ulega emocjom przeszkadzającym w walce.

Ciekawe nie tylko realistycznie wyglądające sceny walki, ale i treningi nie zawsze z konwencjonalnym sprzętem ;), charakteryzacja walczących (siniaki i inne pamiątki po walce), scenografia np. miejsce finałowej walki :hyhy: , komputerowy efekt prezentujący łamane żebra.... Realizacja treści tego filmu to jedna z jego mocniejszych stron. Polecam.
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Martial Arts movies

Post autor: Ana »

Ten nowy Karate Kid wydaje mi się em bardziej "bajkowy" od starych (scena z piłkami), ale fakt ze z "karate" przegli

I tak sie pojdzie na to do kina
Obrazek
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Martial Arts movies

Post autor: Komandos »

SubZero pisze:Tiaaaa... nie ma to jak Karate Kid uczący się Kung-fu w Chinach :D
Chuck Norris to mistrz Karate, a zaczynał ćwicząc Taekwondo w Korei ;)
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Martial Arts movies

Post autor: JJK »

Ja już jestem przyzwyczajony do tego że jak z Hollywood słyszę słowo "remake" to oznacza tylko tyle co "koncepcja starająca się wykorzystać starą sprawdzoną markę". Większość takich filmów to gnioty, które niszczą jakąś ikonę, ale jednak pozostawia to zawsze pewną dozę zainteresowania, nawet u osób które bardzo się przywiązały do pierwowzoru.
Od siebie dodam fakt, że żaden film z Jackie Chanem nigdy nie spodobał mi się do tego stopnia, żebym go potraktował jak wiele skrajnie komercyjnych produkcji wypluwanych przez kalifornijskiego molocha.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Martial Arts movies

Post autor: Komandos »

- Bruce Lee vs Gay Power :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sztuka, muzyka, film”