Martial Arts: Capoeira

Pozostałe bijatyki 3D które nie posiadają osobnego działu. Ogólnie o bijatykach.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Martial Arts: Capoeira

Post autor: kemot722 »

Wchodzę sobie na Gametrailers.com by sprawdzić czy nie ma przypadkiem jakiegoś nowego trailera Street Fighter IV, a tu niespodzianka. Między niusami w serwisie rzuca mi się w oczy trailer innej bijatyki.

Wcześniej nic nie słyszałem/czytałem o projekcie Martial Arts: Capoeira, który będzie miał premierę 17 lutego 2009 - tego samego dnia co SFIV w Ameryce ;) Gra zostanie wydana na PC, Wii, DS, PS2, PSP. Bijatyka koncentruje sie na egzotycznej sztuce walki, Capoeira i zdaje sie do niej ograniczać. To co na pierwszy rzut oka odróżnia TĄ bijatykę od innych to brak klasycznych pasków energii. W zamian mamy suwak, który przesuwa się a to w lewo, a to w prawo. O kierunku i szybkości przemieszczania sie suwaka decyduje to co dzieje sie na polu walki. Zadawanie ciosów oddala suwak od naszej postaci, w kierunku postaci przeciwnika. Jeśli suwak zetknie sie z ikoną którejś z walczących postaci, to ta postać przegrywa (KO). Jeśli postacie tylko tańczą zamiast walczyć, to suwak powoli, powoli sam wraca na środek osi.

Obejrzyjmy trailery i rozkręćmy dyskusję o MA: Capo :cool:
Gigante vs. Cossack Gameplay
Earthquake vs. Tarantula Gameplay
Voodoo vs. Amazon Gameplay
DJ vs. Ratinho Gameplay

Czy ta bijatyka ma szansę na podbicie serc graczy? ;)
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Martial Arts: Capoeira

Post autor: Mr_Editor »

Jak dla mnie ciekawy pomysł z tym suwakiem :) co prawda w ten sposób można prowadzić walki w nieskończoność ale jednak to mnie nie przeraża :) jednak ograniczenie do tylko jednego stylu walki... mi to nie pasi... Sama akcja też nie wygląda na powalającą.
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Martial Arts: Capoeira

Post autor: kemot722 »

Mr_Editor pisze:jednak ograniczenie do tylko jednego stylu walki... mi to nie pasi... Sama akcja też nie wygląda na powalającą.
Mi też nie pasi, chyba, że będzie koncentracja elementach RPG np. każda postać ma inne cechy siły i szybkości ciosów, indywidualne standardowe kombinacje. Lepiej, żeby to nie było coś a'la wszyscy grają w Tekkenie tylko Eddym i Christie.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Martial Arts: Capoeira

Post autor: Action »

Animacja tej gry to jakiś żart.
Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Martial Arts: Capoeira

Post autor: Komandos »

Cała ta gra to jakiś żart :P Większość gier na PSX'a prezentuje się lepiej od tego czegoś.
Czy ta bijatyka ma szansę na podbicie serc graczy?
:padam: :rotfl:
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Martial Arts: Capoeira

Post autor: kemot722 »

Sam patrzę niepewnie na przyszłość tej gry, mi.in. przez wzgląd na grafikę i animację, ale może coś z tego będzie. Może ta bitka będzie tak grywalna, że ludzie będą narzekali na grafikę, ale i tak będą sie dobrze bawić ;) - póki co ja i tak planuję na razie zakup tylko SFIV :rotfl:)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Martial Arts: Capoeira

Post autor: Yamada »

Ale bieda, to się zapowiada gorzej od kolejnych mortali:P.
Obrazek
Awatar użytkownika
Arris
Grand Master
Grand Master
Posty: 423
Rejestracja: 05-05-2007, 18:12
Lokalizacja: Z nienacka :O

Re: Martial Arts: Capoeira

Post autor: Arris »

dajmy szanse...moze jednak sie przyjmie ^^
edit : i niedlugo premiera...faktycznie moze i bieda graficznie ale moze byc jak to kiedys mowili ''miodna'' ;)
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Martial Arts: Capoeira

Post autor: kemot722 »

Może tryb online będzie chociaż miodny, bo inaczej IMO szkoda fatygi - jest tyle ciekawych bijatyk ;)
Awatar użytkownika
Milly
Elite player
Elite player
Posty: 174
Rejestracja: 27-10-2008, 10:52
Lokalizacja: IRL<->JP
Kontakt:

Re: Martial Arts: Capoeira

Post autor: Milly »

Pomysł podoba mi się, pomimo że to tylko jedna sztuka walki. Fanom capo powinna się spodobać. Taki prywatny symulator treningowy :P . Nie wyszła na ps3??
Obrazek
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Martial Arts: Capoeira

Post autor: kemot722 »

Na razie na nic nie wyszło, ale wyjdzie tylko na PC. Fanom Capo może sie podobać, bo gra całkowicie tej rytmicznej sztuce walki poświęcona. Może z sąsiadami będę grał online co właśnie trenują Capo - co prawda 2 lub 3 piętra nas dzielą, ale każdy lubi być u siebie :D
Awatar użytkownika
Primo
Master
Master
Posty: 225
Rejestracja: 02-08-2007, 11:03
Lokalizacja: wwa

Re: Martial Arts: Capoeira

Post autor: Primo »

Sytuacja analogiczna do gry Freerunning
Ten tytuł jest w zasadzie TYLKO do ludzi choć trochę siedzących w temacie. Dla was będzie to tylko gra na 5 a ja będę się pewnie przy niej dobrze bawił chociażby ze względu na samą otoczkę :P
Co prawda animacja mogłaby być lepsza ale jeszcze ujdzie, tą grę pogrzebała dynamika i hitbox (crushe?) które w tego rodzaju rozgrywce powinny być priorytetowe. Mimo wszystko i tak jest to najlepiej oddana capoeira w 3D bez zbędnych bzdur typu flare (3~4 u Eda) czego japończycy chyba do dzisiaj nie wiedzą.
Szkoda że tak skopano temat bo może w następnym Tekkenie byłoby więcej nowych ciosów niż te które ktoś zobaczył w jakimś filmie i developerzy wiedzieli by o co wogóle kaman, bo idea capoeiry to głównie zmyłki, uniki i rzuty i taki np Eddy powinien mieć system bardziej podobny do Steva (uniki!) niż to czym dysponuje teraz.
Właśnie dlatego pokładałem nadzieje w tym tytule dopuki nie zobaczyłem więcej gamplayów :/, bo na więcej niż ciekawą popierdółkę raczej liczyć nie można. Mimo wszystko to jakaś symulacja jogo i wesoło bedzie się pogibać przy znajomych rytmach, dodatkowo jeśli będzie opcja online :D
A jak się znudzi zawsze zostaje zajebisty Capoeira Fighter 3 ;)
iTrick2Kill !!!
Awatar użytkownika
Milly
Elite player
Elite player
Posty: 174
Rejestracja: 27-10-2008, 10:52
Lokalizacja: IRL<->JP
Kontakt:

Re: Martial Arts: Capoeira

Post autor: Milly »

czy wiadomo coś na temat ceny i gdzie tą grę można kupić/zamówić?
Obrazek
Awatar użytkownika
Mr_Editor
Support
Posty: 836
Rejestracja: 26-06-2007, 11:55
Lokalizacja: Skąd: Skąd: Skąd:
Ogrywam: TTT2, T7
Kontakt:

Re: Martial Arts: Capoeira

Post autor: Mr_Editor »

Milly pisze:czy wiadomo coś na temat ceny i gdzie tą grę można kupić/zamówić?
Trudno kupić grę, która jeszcze nie została wydana :P
Awatar użytkownika
Milly
Elite player
Elite player
Posty: 174
Rejestracja: 27-10-2008, 10:52
Lokalizacja: IRL<->JP
Kontakt:

Re: Martial Arts: Capoeira

Post autor: Milly »

widziałam jakieś tam pre-order'y ale nic odnośnie ceny...:/
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bijatyki 3D (Fighting Corner)”