Honmaru Game of the Year Awards 2008

Dla jednych są sposobem na zabicie wolnego czasu, dla innych hobby, a dla jeszcze kogoś innego rozrywką, bez której nie można się obyć. Gry video i konsole - wszystko na ich temat.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
Komandos
Grand Master
Grand Master
Posty: 1615
Rejestracja: 08-12-2006, 21:35
Lokalizacja: Amsterdam
Kontakt:

Re: Honmaru Game of the Year Awards 2008

Post autor: Komandos »

Sylwan trochę się zapędziłeś, miało być 5 gier max. Ale w sumie kij z tym :P
Tak, ale jak już tak rzetelnie się do tego zabrał (bardzo dobrze to przygotowałeś Komandos), to nie wypada zaniedbać kieszonsolek.
Gdybym miał robić listę najważniejszych gier na Wii to znalazły by się tam ze trzy pozycje więc uznałem, że nie ma sensu, a o grach na DS'a nie mam pojęcia.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Honmaru Game of the Year Awards 2008

Post autor: SubZero »

Nie grałem za dużo w nowości z braku odpowiedniej platformy i czasu :P ale kilka się znalazło, so...

1) Mirror's Edge (Xbox 360)
Gdy pierwszy raz usłyszałem o tej grze od Actiona stwierdziłem "eee, następny FPP, na konsoli nawet nie ruszam...". W jak wielkim błędzie jestem przekonałem się gdy (po wielu namowach :P ) zaciągnąłem demko z Live. Różnie można tą grę określać: "symulator parkourowca", "platformówka fpp", ale co by nie mówić pomysł genialny. Do tego ciekawa fabuła, świetna muza i nie najgorsza prezentacja, no i mamy hit :)

2) Prince of Persia (Xbox 360)
Kolejna część księcia, nie będę się za dużo rozpisywał bo swoje napisałem już w odpowiednim temacie

3) Assassin's Creed (PC)
Tak, wiem, oficjalnie gra wyszła w 2007, ale że wersja PC, z którą miałem okazję się zapoznać wyszła dopiero w 2008 dlatego ją uwzględniam :P Fabularnie niszczy (i zostawia więcej pytań niż odpowiedzi), graficznie też (imho lepsza od Crysisa), fakt faktem końcówka nieco mi się dłużyła, ale jednak ją skończyłem, co znaczy że historia jednak jest na tyle ciekawa żeby przyciągać.

4) Tomb Raider: Underworld (Xbox 360)
Kolejny Tomb do kolekcji :P Tutaj także już się wypowiadałem więc się więcej produkował nie będę ;)

5) Race Driver: GRID (PC)
Codemasters po raz kolejny nie zawodzą. Bardzo solidna ścigałka ze świetnym systemem uszkodzeń, dobrze oddanym modelem jazdy i fizyką i ciekawą opcją 'cofania czasu' (nie próbujcie tego w domu :D ). Imho jedna z najlepszych samochodówek, jakie do tej pory wyszły na PC.

Te gry z tego roku mogę wymienić z głowy, więc wychodzi że najbardziej mi utkwiły w pamięci i zasługują na miejsce na podium ;)

P.S. Platformy przy tytułach to platforma, na której z daną grą się bawiłem, a nie gdzie gra wyszła, jako że wszystkie wymienione pozycje są multiplatformowe.
Awatar użytkownika
Sylvan Wielki
Grand Master
Grand Master
Posty: 881
Rejestracja: 23-03-2008, 12:52

Re: Honmaru Game of the Year Awards 2008

Post autor: Sylvan Wielki »

No tak, faktycznie pięć i w kolejności. Coś z tym zrobię.
A tam, Wii/DS przecież najlepsze z najlepszych ....

Szkoda tylko, że o PSP nie wspomniałeś. Co do DS to kilka b. dobrych pozycji można śmiało wymienić - The World Ends With You, czy Soul Bubbles .
Można później taki ogólny ranking zrobić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry video”