Odpowiedz do tematu
Fighting Vipers
Autor Wiadomość
Kage Maru 
Beginner

Ostrzeżeń:
 6/3/5
Wysłany: 19-02-2009, 18:08   Fighting Vipers

Cześć,słyszeliście chyba o tej bijatyce Segi.No cóż ta bijatyka nie jest normalna.Postacie używają nie konwencjonalnych broni np.Raxel przywala z gitary,a Picky postanowiła innym waląc innych z zamachu deskorolką.Ponadto to pierwsza bijatyka w której zawodnicy są bardzo młodzi (np.Picky ma 14 lat a weźmy też pod uwage 17-letniego Bahna i 20 letniego Mahlera (Już Dural jest pewnie starsza).Gra jest super szkoda że mało popularna,Sega zrobiła również sequel który ukazał sie na Dreamcasta ale trójki już nie doczekaliśmy (nawet nie chodziły pogłoski o wyjściu FV3).No cóż,Fighting Vipers jest jedną z najlepszych gier na Sata,teraz wy sie wypowiedzcie o FV1

Di 
Grand Master

Wysłany: 19-02-2009, 19:06   

Jedna z moich pierwszych "ulubionych" bijatyk. O dziwo od razu do gustu przypadły mi... misie :) Poza nimi Jane i Candy/Honey. Szkoda, że FV nie posiada sidestepów. 3D - poza silnikiem - ogranicza się tylko do rolli i chyba rzutów.

Bardzo cieszy konwersja na PS2, bo wciąż nie ma dobrego emulatora Saturna dla PC.

Kage Maru 
Beginner

Ostrzeżeń:
 6/3/5
Wysłany: 19-02-2009, 19:33   

Di napisał/a:
konwersja na PS2

A ukazała sie tylko w Japonii ?

SubZero 
Moderator

PSN ID: subzeropl83
GamerTag: SubZeroPL
P2P Mode: Host & Client
Zagram w: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Steam ID: SubZeroPL
Wysłany: 19-02-2009, 20:29   

Kage Maru napisał/a:
A ukazała sie tylko w Japonii ?
Tak jest, tylko w Japonii.

Karate Tradycyjne - Sho Dan

kemot722 
Grand Master
Cichy Obserwator :)

Wysłany: 19-02-2009, 22:09   

Polubiłem Fighting Vipers, bo ta bijatyka jest inna :)

Ciosy i rzuty to nie tylko czyszczenie paska energii u przeciwnika. Każda postać w swoim arsenale ciosów ma przynajmniej jeden wykonywany przez postać z opóźnieniem, ale za to wielką siłą - t+P lub t+K na mid oraz d/t+P lub d/t+K na low. Kiedy pasek przeciwnika ma już niewiele HP, może takim super ciosem trzasnąć w przeciwnika, którego rozbierze i odrzuci rozwalając nim arenę. Rzutami można trzasnąć przeciwnika o ogrodzenie areny. Odwrócony tyłem w ten czas przeciwnik jest wystawiony na atak od tyłu, juggle.

Niektóre postacie mają do dyspozycji deskorolkę, gitarę czy inny przedmiot odnoszący sie do ich zainteresowań, reszta ma więcej juggle-starterów, ciosów dobijających, czy też multi-partsy (Sanman).

Gra potrafi wciągnąć, choć mnie ostatnio często wciąga "dwójka" :)

Moją postacią w FV1 jest Raxel - lubię jego gitarową pozycję do walki (FV2), gdzie rusza tylną ręką góra-dół jakby pociągał za struny, kiedy gitare ma na plecach :D