Arcade stick vs pad vs klawiatura

Hardware, czyli dział dotyczący sprzętu m.in. telewizory, komputery, pady, arcade sticki, co z czym, jak połączyć, co wybrać itp.

Moderator: ModTeam

Marek-s
Beginner
Beginner
Posty: 23
Rejestracja: 24-02-2010, 20:13

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Marek-s »

nie wiem czy wiesz action ale ten twój "niegrywalny pad od xboxa" kreci najlepsze 720 nawet :) i mysle ze koles posługujacy sie padem do xboxa dałby rade twojej macie do "walczenia" ;)



EDIT


nie ja nie moge :kwasny: Action wogóle nie potrafi grac w mordobicia a wypowiada sie na temat niezbednego poziomu zaawansowania manualnego gracza w poszczególnych seriach bijatyk :przestraszony: i chyba naprawde wierzy w wypowiadane przez siebie kocopoły :zdziwko:
Ostatnio zmieniony 03-05-2010, 08:35 przez Marek-s, łącznie zmieniany 1 raz.
gamegear
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Aserot »

Jestem wyrozumiały, ale naprawdę poproszę o zakończenie tego offtop'a bo zaczął robić się bardzo nie smaczny. Każdy gra na co lubi bądź musi życie już takie jest chłopaki i w tej kwestii nie ma się co bezsensownie kłócić.

[ Komentarz dodany przez: Action: 03-05-2010, 10:31 ]
Naprawiłem, przerzuciłem do odpowiedniego tematu i dyskusja (hahaha) może się toczyć.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Marek-s
Beginner
Beginner
Posty: 23
Rejestracja: 24-02-2010, 20:13

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Marek-s »

hmmm nie chcialem cie zdołowac Action ale nie masz racji ;) przynajmniej w kwestii kontrolerów i małych wymagan manualnych w serii SF i tyle :szok: zobacz sobie lepiej co wyprawiaja nie majacy kości japończycy na arcade sticku w SF bo wiem ze lukasz na you tube
gamegear
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: gascan »

Kontroler ma znaczenie wg mnie: pad=arcade stick > klawiatura.
Chociaż jak ktoś już gra na klawiaturze to nie powinien się na sobą użalać, nikt nikogo do tego nie zmusza, a kupno pada to chyba nie problem dla kogoś kto lubi pograć w mordobicia.

@Marek-S
Internet jest już od kilku lat i w dzisiejszych czasach nie wystarczy kogoś prymitywnie zjechać, że słabo gra itp by być cool.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
eq2D
Friend
Posty: 903
Rejestracja: 16-02-2007, 20:20

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: eq2D »

AS - trudny do opanowania. Płynny i bestialsko szybki kiedy zostanie opanowany.
Pad - znasz go od czasów pierwszej konsoli (no, drugiej) jaką miałeś, więc jesteś przezwyczajony. Boli brak dwóch dodatkowych knefli, bo gdzieś te HP i HK trza wrzucić (inna sprawa jak Cię kręcą bitki z czterama atakami), a na "eRkach" to mało seksy.
Klawiatura - gówniana, ale znasz ją od podszewki, właśnie pisałeś posta na niej.

Wybór jest jasny, um, osobisty.

Ale żeby post miał jakiś sens.
Znam ziomka który - podobnie jak ja niegdyś - strasznie dużo spedzał czasu nad serią KoF. Koleś może nie jest cudotwórcą i combole na pewno nie są jego domeną, ale trza mu przyznać, że mi Heiderna, czy Leone potrafił pokonać. Dystans zwiększył się przy KoFie 2k2, bo jednak max mode wymaga dużej manualności (do dziś nie opanowałem comboli z bypass mode). Wygrywałem bo Precision (pad) pozwalał mi na więcej kółek w mniejszych odstępach czasu. Jednak mimo nieszczęsnego KoF'a 2k2, to sądzę, że Kuba (ziomek) przy użyciu klawiatury rozwalił by większość z Was, a głownie mam tych na myśli co sądzą, że kontroler wykona za nich połowę pracy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Martins »

Zgadzam się po troszę z większością opinii wypowiedzianych w tej kwestii. Napewno do szystkiego można się przyzwyczaić, jednak przyzwyczajenie a prostota sterowania oraz, co za tym idzie, jakość samej gry to są osobne kwestie. Według mnie problem z klawierką polega na tym, że ten sprzęt w zamyśle nie był stworzony do kręcenia ćwierćkólek itp. Z tego wynika przede wszystkim przewaga pada oraz sticka nad fortepianem. Co za tym idzie, pady i sticki są bardziej intuicyjne w obsłudze. Grając na padzie zdecydowanie szybciej przyswajasz podstawy sterowania, to jest po prostu bardziej naturalne. A jak jest klawierką? Nawet tydzień po ostrym giercowaniu, zdarza się wcisnąć nie ten klawisz, który się chciało (a co dopiero mówić o akcjach wymagających większego manuala). Przyzwyczajenie, a intuicja to dwie rózne rzeczy. Ten temat powinien nosić nazwę "Pad vs Stick". Klawierka to przymusowy zamiennik, gdy nie ma się niczego innego do dyspozycji.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Action »

Martins pisze:Klawierka to przymusowy zamiennik, gdy nie ma się niczego innego do dyspozycji.
A propos wyższości klawierek nad stickamii (ignorantom już mózg wybucha :D):

http://shoryuken.com/2012/05/03/how-to- ... -and-720s/

dzięki Mg :)
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Ren »

Action pisze:
Martins pisze:Klawierka to przymusowy zamiennik, gdy nie ma się niczego innego do dyspozycji.
A propos wyższości klawierek nad stickamii (ignorantom już mózg wybucha :D):

http://shoryuken.com/2012/05/03/how-to- ... -and-720s/

dzięki Mg :)
złożyłem ostatnio hitboxa i wcale nie jest tak różowo Akcja jak sie Tobie wydaje.
W bijatykach 2d owszem - niektore rzeczy stają sie banalne, zwłaszcza w mortalu i uważam ze granie na hitboxie w ta gre powinno byc zabronione. Jeśli chodzi o tekkena to jest naprawde ciężko, zwłaszcza jeśli chodzi o movement. Potencjał jest ale trzeba sie przestawić, ja tam zostaje przy sticku :)
Saj
Elite player
Elite player
Posty: 177
Rejestracja: 16-02-2009, 16:51

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Saj »

Z doświadczenia:
Sam teraz gram na klawie , coś mi poszło w przejściówce USB/Pad , główna różnica to poruszanie się, nawet takie bb ss nie wchodzi tak szybko jak powinno, ogólnie kiepsko jest też z ciosami jak 4~3, ale największą różnicą jest problem z swayami i CD których teraz na serwerach praktycznie wcale nie robię, jak ktoś widział moją grę na serwach Jinem ten wie co mówię. Kompletnie mi deathfisty i EWGF nie wchodzą (jakoś raz na 5 więc są bezużyteczne). Co ciekawe na klawie bez problemu moge zrobić d,d/p,d,d/p+3 Lawa, co jest ciekawym plusem, na padzie jakoś mi to nie szło w pełni.

Jakiś czas temu kupiłem ArcadeStick i powiem tyle - do dupy on jest. Chyba jakiś badziewny model zakupiłem , kosztował z 150zł na allegro i naprawdę nie potrafię nic na nim robić , zamiast bloku wychodzi mi skok, ale najgorzej to z dolnym blokiem który działa kiedy chce. Może to kwestia 'opanowania' urządzenia albo przyzwyczajenia, ale grałem 2 miechy próbując się przestawić bez skutku. Z tego co pamiętam na automatach nie maiłem takiego problemu. Więc chyba mam po prostu szmelc, a szkoda bo granie na klawie szczególnie na turniejach boli ( a AS ma wyjście USB).

Więc póki co dla mnie Pad rządzi choć na AS się nie znam (a te tysiące koreańców nie może się chyba mylić).
Awatar użytkownika
TeeVar
Support
Posty: 318
Rejestracja: 19-12-2010, 19:11
Ogrywam: all Capcom SNK MK
Kontakt:

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: TeeVar »

Saj pisze:Jakiś czas temu kupiłem ArcadeStick i powiem tyle - do dupy on jest. Chyba jakiś badziewny model zakupiłem , kosztował z 150zł na allegro
Na allegro za 150 zl sa tylko honcamy a tam nic nie dziala wiec sie nie dziw ze ci nawet blok nie wchodzi.
MK Ranking, Spar & On-line Tournaments - dostepny zawsze w godzinach 20-23, no prawie zawsze.
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: mg1987 »

Jeszcze mayflashe można czasem znaleźć.
Ren
Friend
Posty: 368
Rejestracja: 11-06-2006, 02:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: Ren »

Saj pisze:Z doświadczenia:

Jakiś czas temu kupiłem ArcadeStick i powiem tyle - do dupy on jest. Chyba jakiś badziewny model zakupiłem , kosztował z 150zł na allegro i naprawdę nie potrafię nic na nim robić , zamiast bloku wychodzi mi skok, ale najgorzej to z dolnym blokiem który działa kiedy chce. Może to kwestia 'opanowania' urządzenia albo przyzwyczajenia, ale grałem 2 miechy próbując się przestawić bez skutku. Z tego co pamiętam na automatach nie maiłem takiego problemu. Więc chyba mam po prostu szmelc, a szkoda bo granie na klawie szczególnie na turniejach boli ( a AS ma wyjście USB).

Więc póki co dla mnie Pad rządzi choć na AS się nie znam (a te tysiące koreańców nie może się chyba mylić).
Stick wymaga sporego treningu i nawet na tym gównie ktore kupiłeś da się dużo ugrać. Generalnie trenuj i zainwestuj w oryginalne części.
Tutaj link do mojego kanału YT na którym zamieściłem kilka sample filmików z movementem i wavedashem. Na padzie i klawie tak sie niestety nie da :) Może Cie to zainspiruje do kupna oryginalnej gały ;)
Oryginalne części Gracze najczęściej zamawiają z http://www.arcadeshop.de/
Jeśli kupiłeś honcama (szara buda z białym artem) to wejdzie bez problemu Joy sanwa JLF, jeśli masz mayflasha (czarny z przyciskami opisanymi 1,2,3,4... bez arta) to wejdzie każdy joy sanwy i seimitsu. Przyciski zarówno sanwa i seimitsu wejdą także bude i elektronike do sticka już masz :) Różnica jest ogromna. Mimo że gram na stickach kilka lat to ostatnio mając okazje zagrać na shicie za 100zł - nie byłem w stanie wiele ugrać bez treningu.
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Arcade stick vs pad vs klawiatura

Post autor: J.a.r.e.k. »

Fajny temat.

Sam mam gałę od jakiegoś czasu, ale jak przychodzi to turków to nadal wolę pada, z dwóch prostych powodów, które tak jak tu piszecie oczywiście są pewnie do ominięcia, jeśli tylko się ma na to czas :)

1) Ze względu na to, że połowę życia człowiek grał na padzie, po prostu się go "czuje"
2) Bez duugiego treningu albo jakiejś magicnzej sztuczki o której nie wiem jeszcze, na Sticku bardzo trudno jest (mnie osobiście) wykonać manewr w styluL wyskok do przodu i w powietrzu 2x qcf + Pierd. Na padzie po prostu trzymając się terminologii gałowej, tzw. "rzut" jeśli wogole o czymś takim można tu mowic jest niemal zerowy, na sticku aby przejść z kierunku góra-przód do 2xQcf to długi spacer. O ile nie robi się tego pierwszego qcfa na ziemia konczy skokiem w gore, o tyle jest to cholernie trudne, zwlaszcza jesli chce się manipulować timingiem podczas lotu.

Technika to klucz, doświadczenie to siła potrzebna aby go przekręcić i otworzyć drzwi do sławy :) Ale za to na okrągłym seimtsu można wykręcić 1080 Indy Nose grab Zangiefem hahaha :) Pozdro z Kremla.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hardware”