Odpowiedz do tematu
Street Fighter 4 kombosy
Autor Wiadomość
Kira_Light13 
Beginner

PSN ID: Kira_Light13
Wysłany: 09-06-2009, 15:50   Street Fighter 4 kombosy

Dzisiaj dostałem SF4 i ogółem gra łatwa nie jest jak by ktoś mógł to niech napiszę jak się robi kombosy różne przy Sakurze i Kenie.
Z tego co pamiętam to, żeby zrobić zwykłego Hadoukena trzeba zrobić tą zete na analogu + uderzenie ręką. Da się to opanować do perfekcji bo mi wychodzi to 1 raz na 6 prób, a w walce powinno iść od razu. W sumie dopiero zacząłem jakoś się wszystko mam nadzieję opanuje.
Z góry dzięki za pomoc.
I ten paski dwa do jakich są ataków bo chyba wiem jak wykonac te ogniste uderzenie Kenem, ale to tylko przy naładowanym pasku.

Mam PS3 więc na Dualshocku pykam.

kemot722 
Grand Master
Smartfonowy gracz

Wysłany: 09-06-2009, 16:26   

Kącik bijatyk, w magazynie PSX Extreme, wzięło sie teraz za rozpracowywanie postaci z SF IV. Na razie, w aktualnym numerze zaczęli od Ryu (tak, wiem, jesteście zaskoczeni, że akurat od niego :P ), potem pójdą następne. Może sie przydać zestaw porad od redaktora Kali tym co grają Shotokanami. Ja poczekam na info na temat swoich ulubieńców, choć chyba wcześniej dorwę grę w wersji na PC i sam do czegoś dojdę :P

BTW: Kira_Light13, ty pytasz o combosy, Super Combo, Ultra Combo, czy standardy takie jak Hadouken? Zety w przód są do Shoryuken'ów. Znajomość Command List może sie przydać ;)
Szkoła Sztuk Walki RED DRAGON prowadzi treningi JEET KUNE DO (metoda walki Bruce'a Lee) w Warszawie, przy ul. Zawiszy 13, pn. i śr. 18:30. Zapraszamy!
Ostatnio zmieniony przez kemot722 09-06-2009, 16:47, w całości zmieniany 2 razy  

Kira_Light13 
Beginner

Wysłany: 09-06-2009, 16:31   

O kombosy, ale grę mam od kilku godzin i zwykły Hadouken też mi nie wychodzi od razu.
Kurde jak się robi te zety ja coś źle robię raz mi wyjdzie Shoruken, a raz nie.

EDIT:W grze jest jak się robi ciosy ok już to sprawdzam.
Ostatnio zmieniony przez Kira_Light13 09-06-2009, 17:03, w całości zmieniany 2 razy  

Dumian 
Administrator

PSN ID: DumianPL
Zagram w: Tekken 7 (PC, PS4), MKX (PC)
Steam ID: Dumian
Wysłany: 09-06-2009, 16:33   

Na początek zobacz to: FAQ/Move List i tu. Legenda oznaczeń jest tutaj. Hadoukena robisz: qcf+P i nie ma tutaj chyba nic do tłumaczenia.
Kaillera P2P Client

Slayer 
Elite player

Wysłany: 09-06-2009, 16:38   

Na początek to niech przejdzie chelleng postacią, którą chce grać, dowie się nawet więcej niż będzie tego chciał.
Ostatnio zmieniony przez Slayer 09-06-2009, 19:34, w całości zmieniany 1 raz  

Action 
Moderator
Get serious!

PSN ID: ActionPL
GamerTag: ActionPL
Steam ID: ActionPL
Wysłany: 09-06-2009, 16:40   

Masz w grze liste ciosów.
Masz w grze challenge mode.
Jak opanujesz jedno i drugie to bez przeszkód wal tutaj pytaniami o "kombosy". :)

Kira_Light13 
Beginner

Wysłany: 09-06-2009, 17:14   

Wyczytałem w necie przed kupnem gry, że w cutsenach nie można zmienić głosu na japoński, a żeby był w walkach to trza odblokować przechodząc Arcade, okazało się to na szczęście bzdurą. I tak bym kupił grę,n ale kamień spadł mi z serca jak przełączyłem na jap dialogi.
http://www.joemonster.org...hp?f=33&t=15672

Znalazłem trochę czasu dzisiaj wieczorem i przeszedłem grę Ryu chyba już mniej więcej wiem jak się kręci te zety i ćwiartki, chociaż nie za każdym razem wychodzi, nie wiem czy m znaczenie jak szybko to wystukuje. Przeszedłem Setha za 5 razem i jedno mnie wnerwiało, że cały czas robił mi chwyty dopiero do niego podchodzę i już mnie łapie drań, jest na to jakiś patent???
Odkryłem Sakurę tak jak chciałem i nią wychodzą o wiele łatwiej te Shiryukeny, jutro przejdę nią triale bo dzisiaj nie było czasu.

Yaku 
Beginner

Wysłany: 11-07-2009, 17:34   

Niektóre postaci aby wykonać combos muszą zrobić ruch zobrazowany jako dwie czerwone kropki z umieszczonym nań napisem "change". Jak wykonać taki ruch?

SubZero 
Moderator

PSN ID: subzeropl83
GamerTag: SubZeroPL
P2P Mode: Host & Client
Zagram w: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Steam ID: SubZeroPL
Wysłany: 11-07-2009, 17:43   

A nie chodzi przypadkiem o 'charge'? czyli np. 'przytrzymaj tył 2 sek., przód+HP'.

Karate Tradycyjne - Sho Dan

Yaku 
Beginner

Wysłany: 11-07-2009, 23:01   

Masz racje. Najprawdopodobniej jest to 'charge'. Wciąż jednak nie udaje mi się wyprowadzić ciosu.
Przykładowo Kikoken Chun Li wymagający ruchu : <charge> + cios pięścią. Na treningu próbowałem na parę sposobów łącznie z 2 sekundowym przytrzymaniem tych pierwszych, jednak wciąż cios nie chce wyjść.

Możesz opisać krok po kroku jak wykonujesz taki cios?

SubZero 
Moderator

Wysłany: 11-07-2009, 23:44   

Co do tych 2 sek nie jestem pewien, może dłużej trzeba było przytrzymać. Ogólnie trzymasz przez chwilę jeden kierunek, potem naciskasz drugi + przycisk ataku.

vho 
Grand Master
TcT / Poznań Dojo

Wysłany: 12-07-2009, 02:23   

Trzymasz 2 sek tył, później dajesz szybko przód + pancz (albo ewentualnie przód, pancz, co przydaje się przy kombach, ale najpierw ucz się z przód + pancz).

Yaku 
Beginner

Wysłany: 12-07-2009, 21:18   

Te wymagające ruchu na dół i do góry wychodziły mi już przy pierwszym podejściu.

Podejrzewałbym wadę grania na klawiaturze, ale raz .. dosłownie raz udało mi się zrobić super combo wymagające właśnie takiego ruchu jakiego nie mogę wykonać świadomie.

Miał ktoś taki problem z klawiaturą? Udało się go wam rozwiązać?
(zmienię sobie klawisze strzałek na klawisze na numerycznej i jeszcze popróbuję. Zajrzyjcie tu jutro bądź pojutrze ;) )

SubZero 
Moderator

Wysłany: 12-07-2009, 21:45   

Zwykły specjal to jedno, z tego co pamiętam supery robi się 'charge B, F, B, F+HP' (przykładowo oczywiście).

kemot722 
Grand Master
Smartfonowy gracz

Wysłany: 12-07-2009, 22:03   

Trzymać wsteczny 2 sek, a zaraz po puszczeniu wstecznego: przód, tył, przód+Łapa :)
Szkoła Sztuk Walki RED DRAGON prowadzi treningi JEET KUNE DO (metoda walki Bruce'a Lee) w Warszawie, przy ul. Zawiszy 13, pn. i śr. 18:30. Zapraszamy!