Street Fighter 4 kombosy

Subforum najpopularniejszej serii bijatyk 2D będącej znakiem rozpoznawczym firmy Capcom

Moderatorzy: ModTeam, 2DModTeam

Awatar użytkownika
Kira_Light13
Beginner
Beginner
Posty: 21
Rejestracja: 05-06-2009, 14:39
Kontakt:

Street Fighter 4 kombosy

Post autor: Kira_Light13 »

Dzisiaj dostałem SF4 i ogółem gra łatwa nie jest jak by ktoś mógł to niech napiszę jak się robi kombosy różne przy Sakurze i Kenie.
Z tego co pamiętam to, żeby zrobić zwykłego Hadoukena trzeba zrobić tą zete na analogu + uderzenie ręką. Da się to opanować do perfekcji bo mi wychodzi to 1 raz na 6 prób, a w walce powinno iść od razu. W sumie dopiero zacząłem jakoś się wszystko mam nadzieję opanuje.
Z góry dzięki za pomoc.
I ten paski dwa do jakich są ataków bo chyba wiem jak wykonac te ogniste uderzenie Kenem, ale to tylko przy naładowanym pasku.

Mam PS3 więc na Dualshocku pykam.
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Street Fighter 4 kombosy

Post autor: kemot722 »

Kącik bijatyk, w magazynie PSX Extreme, wzięło sie teraz za rozpracowywanie postaci z SF IV. Na razie, w aktualnym numerze zaczęli od Ryu (tak, wiem, jesteście zaskoczeni, że akurat od niego :P), potem pójdą następne. Może sie przydać zestaw porad od redaktora Kali tym co grają Shotokanami. Ja poczekam na info na temat swoich ulubieńców, choć chyba wcześniej dorwę grę w wersji na PC i sam do czegoś dojdę :P

BTW: Kira_Light13, ty pytasz o combosy, Super Combo, Ultra Combo, czy standardy takie jak Hadouken? Zety w przód są do Shoryuken'ów. Znajomość Command List może sie przydać ;)
Ostatnio zmieniony 09-06-2009, 16:47 przez kemot722, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kira_Light13
Beginner
Beginner
Posty: 21
Rejestracja: 05-06-2009, 14:39
Kontakt:

Re: Street Fighter 4 kombosy

Post autor: Kira_Light13 »

O kombosy, ale grę mam od kilku godzin i zwykły Hadouken też mi nie wychodzi od razu.
Kurde jak się robi te zety ja coś źle robię raz mi wyjdzie Shoruken, a raz nie.

EDIT:W grze jest jak się robi ciosy ok już to sprawdzam.
Ostatnio zmieniony 09-06-2009, 17:03 przez Kira_Light13, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dumian
Administrator
Posty: 2943
Rejestracja: 20-02-2006, 18:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ogrywam: Tekken 7 (DJ, Xiao), DOA5 i 6 (Jann Lee), VF (Jacky)
Kontakt:

Re: Street Fighter 4 kombosy

Post autor: Dumian »

Na początek zobacz to: FAQ/Move List i tu. Legenda oznaczeń jest tutaj. Hadoukena robisz: qcf+P i nie ma tutaj chyba nic do tłumaczenia.
"Using no way as way, having no limitation as limitation"
IE nadaje się do neta jak klawa do Tekkena, nie zwlekaj - Firefox
Obrazek
Awatar użytkownika
Slayer
Elite player
Elite player
Posty: 141
Rejestracja: 23-04-2007, 15:05

Re: Street Fighter 4 kombosy

Post autor: Slayer »

Na początek to niech przejdzie chelleng postacią, którą chce grać, dowie się nawet więcej niż będzie tego chciał.
Ostatnio zmieniony 09-06-2009, 19:34 przez Slayer, łącznie zmieniany 1 raz.
Zawsze niewidoczny na gg.
Awatar użytkownika
Action
Moderator
Posty: 2042
Rejestracja: 10-07-2006, 19:14
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Street Fighter 4 kombosy

Post autor: Action »

Masz w grze liste ciosów.
Masz w grze challenge mode.
Jak opanujesz jedno i drugie to bez przeszkód wal tutaj pytaniami o "kombosy". :)
Awatar użytkownika
Kira_Light13
Beginner
Beginner
Posty: 21
Rejestracja: 05-06-2009, 14:39
Kontakt:

Re: Street Fighter 4 kombosy

Post autor: Kira_Light13 »

Wyczytałem w necie przed kupnem gry, że w cutsenach nie można zmienić głosu na japoński, a żeby był w walkach to trza odblokować przechodząc Arcade, okazało się to na szczęście bzdurą. I tak bym kupił grę,n ale kamień spadł mi z serca jak przełączyłem na jap dialogi.
http://www.joemonster.org/phorum/read.php?f=33&t=15672

Znalazłem trochę czasu dzisiaj wieczorem i przeszedłem grę Ryu chyba już mniej więcej wiem jak się kręci te zety i ćwiartki, chociaż nie za każdym razem wychodzi, nie wiem czy m znaczenie jak szybko to wystukuje. Przeszedłem Setha za 5 razem i jedno mnie wnerwiało, że cały czas robił mi chwyty dopiero do niego podchodzę i już mnie łapie drań, jest na to jakiś patent???
Odkryłem Sakurę tak jak chciałem i nią wychodzą o wiele łatwiej te Shiryukeny, jutro przejdę nią triale bo dzisiaj nie było czasu.
Yaku
Beginner
Beginner
Posty: 7
Rejestracja: 11-07-2009, 17:27

Re: Street Fighter 4 kombosy

Post autor: Yaku »

Niektóre postaci aby wykonać combos muszą zrobić ruch zobrazowany jako dwie czerwone kropki z umieszczonym nań napisem "change". Jak wykonać taki ruch?
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Street Fighter 4 kombosy

Post autor: SubZero »

A nie chodzi przypadkiem o 'charge'? czyli np. 'przytrzymaj tył 2 sek., przód+HP'.
Yaku
Beginner
Beginner
Posty: 7
Rejestracja: 11-07-2009, 17:27

Re: Street Fighter 4 kombosy

Post autor: Yaku »

Masz racje. Najprawdopodobniej jest to 'charge'. Wciąż jednak nie udaje mi się wyprowadzić ciosu.
Przykładowo Kikoken Chun Li wymagający ruchu : <charge> + cios pięścią. Na treningu próbowałem na parę sposobów łącznie z 2 sekundowym przytrzymaniem tych pierwszych, jednak wciąż cios nie chce wyjść.

Możesz opisać krok po kroku jak wykonujesz taki cios?
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Street Fighter 4 kombosy

Post autor: SubZero »

Co do tych 2 sek nie jestem pewien, może dłużej trzeba było przytrzymać. Ogólnie trzymasz przez chwilę jeden kierunek, potem naciskasz drugi + przycisk ataku.
Awatar użytkownika
vho
Grand Master
Grand Master
Posty: 559
Rejestracja: 30-03-2006, 00:49

Re: Street Fighter 4 kombosy

Post autor: vho »

Trzymasz 2 sek tył, później dajesz szybko przód + pancz (albo ewentualnie przód, pancz, co przydaje się przy kombach, ale najpierw ucz się z przód + pancz).
[url=html://backdash.pl]Obrazek[/url]
Yaku
Beginner
Beginner
Posty: 7
Rejestracja: 11-07-2009, 17:27

Re: Street Fighter 4 kombosy

Post autor: Yaku »

Te wymagające ruchu na dół i do góry wychodziły mi już przy pierwszym podejściu.

Podejrzewałbym wadę grania na klawiaturze, ale raz .. dosłownie raz udało mi się zrobić super combo wymagające właśnie takiego ruchu jakiego nie mogę wykonać świadomie.



Miał ktoś taki problem z klawiaturą? Udało się go wam rozwiązać?
(zmienię sobie klawisze strzałek na klawisze na numerycznej i jeszcze popróbuję. Zajrzyjcie tu jutro bądź pojutrze ;) )
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Street Fighter 4 kombosy

Post autor: SubZero »

Zwykły specjal to jedno, z tego co pamiętam supery robi się 'charge B, F, B, F+HP' (przykładowo oczywiście).
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Street Fighter 4 kombosy

Post autor: kemot722 »

Trzymać wsteczny 2 sek, a zaraz po puszczeniu wstecznego: przód, tył, przód+Łapa :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Street Fighter”