Odpowiedz do tematu
Konwent Porytkon 3 1/3, 23-25.10.2009, Sosnowiec
Autor Wiadomość
Jassmina 
Beginner


Dołączyła: 20 Cze 2009
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 21-06-2009, 09:10   Konwent Porytkon 3 1/3, 23-25.10.2009, Sosnowiec

Chciałabym poinformować użytkowników forum Honmaru o sosnowieckim konwencie Porytkon :)

W tym roku odbędzie się jego kolejna edycja - Porytkon 3 1/3. Edycja druga, która odbyła się w 2008 roku, przyciągnęła ponad 600 osób i zebrała dobre recenzje - można je poczytać chociażby na Informatorze Konwentowym.

W 2009 roku Porytkon odbędzie się znowu w Sosnowcu, w dniach 23-25 października. Będzie jeszcze większy, jeszcze lepszy i jeszcze bardziej zakręcony niż ostatnio :D

Uruchomiliśmy kilka kanałów komunikacji, bo zależy nam na opiniach dotychczasowych i potencjalnych konwentowiczów. Działa zatem Forum Porytkonu 3 1/3 oraz porytkonowy blog. W zeszłym tygodniu ruszyła strona konwentu, na której można znaleźć najważniejsze informacje o Porytkonie. Sukcesywnie będziemy dodawać nowe szczegóły dotyczące m.in. programu czy zaproszonych gości.


Na forum zapraszamy do wypowiadania swoich nadziei, opinii i poglądów związanych z Porytkonem oraz do zadawania pytań, na blogu zaś opowiadamy o co ciekawszych wydarzeniach związanych z organizowaniem Porytkonu, dając możliwość zajrzenia za kulisy konwentu. :D Komentujemy tam też różne wydarzenia z życia Fandomu, prezentujemy poglądy orgów Porytkonu na różne fandomowe kwestie :)

Poza tym uruchomiliśmy też PIGG - Porytkonową Informację GG. Pod specjalnym numerem GG 13423952 można dzielić się wszelkimi wątpliwościami, prośbami o info, propozycjami i czymkolwiek, co przyjdzie do głowy.

Teraz na forum Porytkonu wisi ważna ankieta. Zastanawiamy się nad gadżetami, jakie powinniśmy przygotować na Porytkon - i postanowiliśmy odwołać się do opinii samych Konwentowiczów. Jest trochę propozycji, od kubków i koszulek, przez porytkonowe fartuchy lekarskie po konwentowe gacie Mrugnięcie. Zapraszam do głosowania w ankiecie na forum.

Jeśli macie jakieś pomysły, które nie zostały tam zawarte, piszcie śmiało. Mogą okazać się lepsze od wymienionych i zostać zrealizowane :)

Zagłębiowski Konwent Miłośników Fantastyki i Popkultury Japońskiej
Porytkon 3 1/3
23-25.10.2009
Sosnowiec
 
 
Jassmina 
Beginner


Dołączyła: 20 Cze 2009
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 11-07-2009, 13:53   

Wraz ze startem strony pojawił się dział Promuj nas!, a w nim bannery, buttony i plakaty naszego konwentu, które umożliwiają każdemu, kto chciałby przyczynić się do sukcesu tegorocznej edycji, promowanie Porytkonu zarówno w internecie, jak i w realu. ;)

Kilka dni temu oddaliśmy w Wasze ręce kolejną opcję - a mianowicie sześć świeżutkich i nowych porytkonowych userbarów w różnych kolorach i rodzajach. Jeśli lubisz nasz konwent, chcesz by inni wiedzieli, że się na niego wybierasz - wrzuć userbar w sygnaturkę na ulubionym forum!

Wszystkie grafiki znajdziesz w dziale współpraca.
_________________
 
 
Jassmina 
Beginner


Dołączyła: 20 Cze 2009
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 28-07-2009, 20:05   

Do Porytkonu 3 1/3 coraz bliżej i czas przejść do konkretów :) Dlatego też na stronie konwentu pojawiła się lista pierwszych 7 gości, którzy potwierdzili już swój przyjazd na Porytkon. Będzie można się z nimi na Porytkonie spotkać i porozmawiać, przygotują oni także ciekawe punkty programu dla Konwentowiczów. Zapraszam do przejrzenia listy na stronie: Klik.

Wciąż trwa również przyjmowanie zgłoszeń od osób, które chcą przygotować na Porytkon punkty programu do któregoś z bloków tematycznych: mangowego, fantastycznego lub multimedialnego. Szczegóły na ten temat można znaleźć na stronie, dokładnie tutaj: Klik.
_________________
 
 
Jassmina 
Beginner


Dołączyła: 20 Cze 2009
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 13-08-2009, 14:56   

System zniżek ujawniony

Na stronie Porytkon 3 1/3 pojawiły się informacje o systemie zniżek na konwentowe wejściówki. Poza zniżkami dla twórców programu czy obsługi dostępne będą także inne rodzaje: zniżki dla zgłoszonych organizatorom grup Konwentowiczów oraz zniżki dla członków klubów. Szczegóły można znaleźć na stronie www.porytkon.irpg.pl.

Ponadto już niedługo udostępnimy system rejestracji Konwentowiczów, który umożliwi dokonywanie przedpłat na wejściówki, koszulki i fartuchy. Konwentowiczom płacącym za wejściówki w ramach przedpłat Porytkon zapewni szereg fajnych bonusów i udogodnień - ale o tym poinformujemy szerzej, gdy system ruszy :)
_________________
 
 
Jassmina 
Beginner


Dołączyła: 20 Cze 2009
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 19-08-2009, 19:05   

Porytkonowa Poczta

Nawiązaliśmy współpracę z Pocztą Polską. Poczta poprowadzi na Porytkonie swoje stoisko, na którym będzie można nadawać listy i pocztówki, w tym także porytkonowe kartki pocztowe przygotowane specjalnie na konwent. Przesyłki będą stemplowane okolicznościową pieczątką pocztową Porytkonu 3 1/3. Mamy nadzieję, że takie pocztówki spodobają Wam się jako pamiątka z konwentu i jako sposób na oryginalne pozdrowienie Waszych rodzin, przyjaciół i znajomych. A babcie nie będą już miały powodu narzekać, że wnuczki do nich nie piszą :)

Porytkon 3 1/3
23-25.10.2009, Sosnowiec
http://www.porytkon.irpg.pl
_________________
 
 
Jassmina 
Beginner


Dołączyła: 20 Cze 2009
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 25-08-2009, 14:49   

Postapo i ASG na Porytkonie

Wspólnie z ekipą Outpostu przygotowujemy dla uczestników Porytkonu atomową niespodziankę: blok postapokaliptyczny, łączący tematykę postapo i broni na sprężone powietrze (ASG). A w nim: nuklearne prelekcje, wybuchowe konkursy, LARPy na atomowych pustyniach, strzelanki ASG wśród ruin cywilizacji, walenie z karabinu do uwięzionych mutantów (czyli strzelnica ASG ;) ) i wiele innych atrakcji. Zakładajcie więc kombinezony przeciwpromienne, ładujcie swoje kałachy, wsiadajcie do wysłużonych aut i ruszajcie na jedyną autostradę, jaka przetrwała Apokalipsę - na autostradę na Porytkon. Zona czeka!
_________________
 
 
Jassmina 
Beginner


Dołączyła: 20 Cze 2009
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 01-09-2009, 18:07   

Porytkonowy cosplay i trailer

Do najlepszych konwentowych tradycji należy bez wątpienia cosplay. Nie może go zabraknąć również na Porytkonie! Ale - jak wiele rzeczy u nas - nie będzie tak do końca typowy :)
Porytkon łączy ze sobą fandomy mangowy i fantastyczny. I tak też będzie na cosplayu - oprócz postaci z anime czy japońskich gier mogą w nim wziąć udział także osoby w kostiumach z książek, filmów, gier i seriali fantastycznych. W Internecie działa już formularz rejestracyjny, gdzie każdy chętny może się zapisać. Aby to zrobić, kliknij TUTAJ.

Na Porytkonie 3 1/3 Konwentowicze będą mogli także zrobić sobie profesjonalne zdjęcia w fotostudio i radośnie wyżywać się wokalnie przy Ultrastarze :D

Ale więcej o tym za jakiś czas, a tymczasem zapraszam na Youtube do obejrzenia trailera Porytkonu 3 1/3: KLIK!
_________________
 
 
Jassmina 
Beginner


Dołączyła: 20 Cze 2009
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 07-09-2009, 14:44   

Rejestracja, przedpłaty i turniej Warmachine/Hordes

Uruchomiliśmy dziś formularz internetowej rejestracji uczestników Porytkonu 3 1/3. Jest ona całkowicie dobrowolna, więc osoby, które przyjadą na Porytkon bez dokonania rejestracji bez problemu będą mogły wejść na konwent. Wejściówki NIE SĄ limitowane!

W podstawowej postaci rejestracja ma nam pomóc oszacować, ile osób przyjedzie na Porytkon - i lepiej przygotować się na przyjęcie Was :)
A co Konwentowicze mają z tego, że się zarejestrują? Ano mają bonusy :)

Formularz daje możliwość dokonania przedpłat na akredytację, dzięki czemu przy wchodzeniu na Porytkon będzie można skorzystać ze specjalnych, osobnych stanowisk akredytacji, co znacznie przyspieszy skróci czas oczekiwania.

Osoby dokonujące przedpłat mogą zamówić koszulkę Porytkonu 3 1/3 w specjalnej cenie 21zł. W czasie konwentu koszulki będą kosztować 24+k6zł (tzn cena będzie częściowo losowa i będzie wynosić od 25 do 30zł, zmieniając się od przypadku do przypadku).

Niezależnie od przedpłat na akredytację można zamówić niepowtarzalne porytkonowe fartuchy lekarskie To już rzecz kompletnie nietypowa :) Są one WYŁĄCZNIE na zamówienie. Na Porytkonie nie będą sprzedawane! Fartuchy kosztują 50zł.

Ponadto pierwsze 100 osób, które dokona przedpłat na akredytację, otrzyma od nas sympatyczne gadżety :)

Formularz pozwala także zapisać się do Mistrzostw Zagłębia Warmachine/Hordes oraz do drużyn piłkarskich na Derby Fandomu (o których wkrótce). Na turnieje Warmachine/Hordes zapraszamy w sobotę i w niedzielę od 10 rano. Wraz z turniejem przygotowaliśmy również konkurs modelarski na najlepiej pomalowaną armię. Więcej informacji o Mistrzostwach Zagłębia Warmachine/Hordes, formacie rozgrywek i scenariuszach tutaj.
_________________
 
 
Jassmina 
Beginner


Dołączyła: 20 Cze 2009
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 14-09-2009, 16:20   

Ujawniamy część programu!

Mimo, że do konwentu zostało jeszcze ponad półtora miesiąca, postanowiliśmy uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, co szykujemy na tegoroczny Porytkon. Na podstronie Program pojawił się przegląd i opisy ponad 20 co ciekawszych pokazów, prelekcji, warsztatów i konkursów, które pojawią się na tegorocznym Porytkonie.

A jest w czym wybierać - od przedstawienia teatralnego "Stepy rohańskie" (parodii trzeciej księgi "Władcy Pierścieni") w wykonaniu Teatru "Co? Jak. Aha.", przez prelekcję Marcina Przybyłka o różnych eksperymentach psychologicznych, aż do przeglądu japońskich boysbandów w wykonaniu Avalii i Dwukwiatka. Chłopaki z bloku postapokalipsy i ASG szykują m.in. LARPa dla prawdziwych twardzieli "Rosyjska Ruletka II", a ekipa Rangers of the North przygotowuje m.in. klimatyczne LARPy "Farma Ż.L." i "Garnizon". Fani gier komputerowych, dzięki firmie Nintendo, będą mogli zmierzyć się w turniejach na Nintendo Wii i przypomnieć sobie stare, dobre czasy w sali retrogamingowej.

Aby przejrzeć listę i opisy ujawnionych dziś punktów programu, zajrzyj na stronę Porytkonu, do działu Program.

Przypominamy też, że ciągle możliwe jest zgłaszanie swoich punktów programu w każdym z bloków. Jak to zrobić, dowiesz się TUTAJ
_________________
 
 
Jassmina 
Beginner


Dołączyła: 20 Cze 2009
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 17-09-2009, 14:51   

Video Games Live na Porytkonie!

Organizatorzy sosnowieckiego konwentu Porytkon przygotowali prawdziwą gratkę dla miłośników gier komputerowych. Dzięki współpracy z warszawską agencją New Music Art na imprezie pojawi się multimedialne stoisko promujące Video Games Live - nietypowy koncert zawierający w sobie muzykę z największych video gier wszech czasów. To unikatowe widowisko w dziedzinie rozrywki, podczas którego najlepsze światowe orkiestry i chóry wykonują specjalne aranżacje muzyki z tak kultowych gier jak Tetris, Warcraft, Zelda, Diablo, Call of Duty czy Super Mario Bros. Muzykę połączono z wizualizacjami gier zsynchronizowanymi ze światłem, efektami specjalnymi, tancerzami oraz graczami on-line. Na stoisku VGL można będzie obejrzeć fragmenty tego widowiska oraz nabyć bilety ze specjalną, konwentową zniżką w wysokości 15%! Ilość biletów promocyjnych jest ograniczona.
Więcej informacji o widowisku, terminach koncertów i cenach biletów znaleźć można na stronie New Music Art.
_________________
 
 
Jassmina 
Beginner


Dołączyła: 20 Cze 2009
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 21-09-2009, 15:59   

Zostało 19 dni do porytkonowego deadline!

Dokładnie za 19 dni, w piątek 9 października o północy, mija termin w zasadzie wszelkich możliwych zgłoszeń, jakich można dokonywać przed Porytkonem (z wyjątkiem zgłoszeń na Cosplay, do Derbów Fandomu i na turniej Warmachine/Hordes) :)

Tego dnia upływa termin:
- zgłaszania punktów programu,
- zgłaszania się do obsługi technicznej, akredytacji i innych form pomocy przy Porytkonie,
- zgłaszania sprzętu udostępnianego na konwent ,
- rejestrowania się w formularzu rejestracyjnym (a więc, co za tym idzie, także o zamawianiu koszulek i porytkonowych fartuchów),
- zgłaszania list klubowych i grup.


Zostało jeszcze trochę czasu, tym niemniej warto pamiętać o tej dacie - 9 października, godzina 24.00 :)

Oto bezpośrednie linki do pełnych informacji na poszczególne tematy:
Zgłoszenia do obsługi (obsługa techniczna, akredytacja i inne formy):KLIK.
Zgłoszenia punktów programu: KLIK.
Wejściówki i system zniżek, w tym grupowych i klubowych: KLIK.
Rejestracja, przedpłaty i związane z nimi korzyści:KLIK.
_________________
 
 
Jassmina 
Beginner


Dołączyła: 20 Cze 2009
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 25-09-2009, 13:07   

Konkurs! Wygraj podwójną wejściówkę na Porytkon!

Od dziś przez tydzień - do najbliższej środy - trwa pierwszy konkurs przedporytkonowy. Nagrodą dla zwycięzcy jest podwójna wejściówka na Porytkon 3 1/3. Aby wziąć udział w konkursie, należy wejść na Blog Porytkonu 3 1/3 i za pomocą zamieszczonego tam formularza odpowiedzieć na trzy pytania związane z konwentem (hint: odpowiedzi na pytania znajdują się gdzieś na blogu :) ).

Spośród osób, które udzielą prawidłowych odpowiedzi, wylosowany zostanie następnie zwycięzca.

Odpowiedzi można wysyłać do środy 30 września, do godziny 24.00.

Wyniki konkursu 1 października wieczorem na www.porytkon.irpg.pl/blog ;)
_________________
 
 
Jassmina 
Beginner


Dołączyła: 20 Cze 2009
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 03-10-2009, 08:22   

Jak na kompletnie zwariowany i nieprzewidywalny konwent przystało, przygotowaliśmy dla Was atrakcję, jakiej jeszcze nigdy nie było na polskim konwencie. Będziecie mogli wziąć udział w warsztatach metafizycznych, prowadzone przez Konrada T. Lewandowskiego, doktora filozofii, a także znanego i lubianego pisarza fantastyki. Czego możecie się spodziewać? Jak mówi sam autor:

"Podczas spotkania oderwiesz się od codziennej krzątaniny i spojrzysz z dystansu na zdumiewający fakt swojego istnienia. Proste ćwiczenia, rozmowy oraz dyskusje z prowadzącym pomogą dostrzec kierunki zmian zachodzących w Twojej egzystencji i przejąć nad nimi kontrolę."

Na dwudniowe warsztaty zapraszamy osoby powyżej 16 lat. Warunkiem uczestnictwa jest internetowa rejestracja

Jednocześnie przypominamy, że zostało dokładnie 7 dni do końca zgłaszania punktów programu, chęci pomocy przy obsłudze technicznej i akredytacji, sprzętu oraz grup i list klubowych. Tego samego dnia kończy się też rejestracja na konwent wraz z przedpłatami na akredytację i porytkonowe fartuchy.

Jeśli więc jeszcze nie zgłosiłeś swojego punktu programu lub nie zamówiłeś konwentowego fartucha - zrób to już dziś! :)
_________________
 
 
Jassmina 
Beginner


Dołączyła: 20 Cze 2009
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 06-10-2009, 19:11   

Na Porytkonie 3 1/3 nie może zabraknąć gier muzycznych. Dla wszystkich maniaków tańca, śpiewu i gry na gitarze przygotowaliśmy kilka niespodzianek. Czekać będą na Was między innymi cztery maty do DDR, Ultrastar, a także prawdziwa gratka - czteroosobowy zestaw do Guitar Hero V (gitara, gitara basowa, perkusja, wokal), dzięki któremu będziecie mogli wcielić się w członka ulubionego zespołu. Nie zabraknie również turniejów - w tym turnieju w najnowszą odsłonę kultowej gry muzycznej Guitar Hero z atrakcyjnymi nagrodami.
_________________
 
 
Jassmina 
Beginner


Dołączyła: 20 Cze 2009
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 09-10-2009, 15:47   

Do konwentu zostały zaledwie dwa tygodnie i na pewno niecierpliwicie się już, jakie atrakcje dla Was przygotowaliśmy. ;) Dlatego wraz z zamknięciem przyjmowania punktów programu (przypominamy, że termin upływa dziś o 24.00), ujawniamy kolejne atrakcje, jakie pojawią się na Porytkonie 3 1/3.

Dla wszystkich fanów japońskiej popkultury przygotowaliśmy między innymi panel o zjawisku yaoizmu i grach z serii Touhou, a także wybory Naczelnego Bisha Konwentu czy LARP utrzymany w konwencji Legendy Pięciu Kręgów. Fani gier konsolowych i jRPG sprawdzą swoje siły w szeregu turniejów, przygotowanych przez połączone siły ekipy Inner World i Frontu Gracza. Dodatkowo liczyć możecie na pokaz wschodnich sztuk walki i prelekcję o historii japońskiej wojskowości, przygotowany przez Trzeci Najemny Oddział Piechoty Japońskiej. W części fantastycznej pojawią się między innymi LARP w klimacie gry KULT, pokazy postapokaliptycznych krótkometrażówek, prelekcje autorów fantastyki - Romana Pawlaka i Konrada T. Lewandowskiego, mini blok prezentujący historię polskiej demosceny, pokazy walk wikingów, warsztaty fireshow i turniej gry karcianej LOTR.

Więcej informacji na temat ujawnionych atrakcji znajdziecie na stronie Program, w odpowiednich zakładkach. :) Szczegółowy program Porytkonu 3 1/3 pojawi się już w przyszłym tygodniu, a do tego czasu śledźcie uważnie stronę i forum internetowe - będziemy na nich ujawniać najciekawsze punkty programu. ;)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
Konwent Grojkon 2010 - Turniej
[TTT2] Tekken TEJ Tournament 2016 (22-23.10.2016, Poznań)
Mistrzostwa Polski Mortal Kombat, 26.03.2011, Warszawa
[MK] Gryf Cup vol. 1 (10.04.2012, Warszawa)
Turniej Tekken 6 na EGP 2012, 4-5 luty, Kłomnice
 
Udostępnij: Udostępnij na Facebook  Udostępnij na Sledziku  Udostępnij na Wykop  Udostępnij na Gadu Gadu Live  Udostępnij na Twitter
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group