Czy lubisz Anime?

Kącik miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: K' »

It's revolution baby :P Death Note i Blood + w miarę dostępnym kanale polskiej TV to jak dla mnie już coś :) Kto nie oglądał DN :hyhy: (są tacy ?) bądź Blooda* ma potężną okazję.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

K' pisze:(są tacy ?)
Są, są :P Na razie czytam mangę.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Polecam zwrócić uwagę na Personę ~Trinity Soul~, czyli duchową kontynuację PS2kowej Persony 3. Póki co są dostępne 4 epki (można zassać z mojego chomika jak ktoś chce), ale już teraz zaczyna się robić bardzo ciekawie :). Akcja dzieje się w tym samym mieście co P3. Naturalnie są nawiązania do gry - już w pierwszym epizodzie spokojnie wyłapujemy kilka: są zremiksowane utwory z gry, powraca Apathy Syndrome, spotykamy starych znajomych (będziecie zaskoczeni...albo może nie:P) itd. Nie mogło również zabraknąć tytułowych Person:). Warto oblukać - czekam na kolejne epki:).
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Właśnie się zastanawiałem, czy się za to zabierać jeśli jeszcze nie przeszedłem gry. Jakieś sugestie ?
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Póki co, żadnych poważniejszych powiązań fabularnych z grą nie ma - są tylko "smaczki" (coś jak Xenogears <=> Xenosaga), ale jak będzie w następnych epkach - tego nie wiem :) . Aczkolwiek ze znajomością gry szybciej załapiesz niektóre motywy, które w P3 też były poruszane :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
ryu116
Elite player
Elite player
Posty: 110
Rejestracja: 28-10-2007, 11:20

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: ryu116 »

Ej ludzie a czy może mi ktoś na PW wysłać linki z Japonską wersją DB Z bo nigdzie nie mogę dopaść a naszła mnie chęć na to nieśmiertelne anime
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?sh ... 108#eplist - wersja od Anime HQ, jednak poza ed2k trochę trudno dostępna.
Jest jeszcze druga opcja - wersja Digitally Remastered, która jednak dopiero wychodzi (aktualnie wydano do końca Frieza Saga - 107 odcinek), ripują aktualnie dwie grupy: DBN-The-Next-Level i Anime-Fanrips. Osobiście ściągam tą pierwszą wersję, jedyny z nią problem to taki, że dostępna głównie przez IRCa.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Tenshi no Tamago - film tylko dla orłów. Nie ma żadnej fabuły. Akcja dzieje się w surrealistycznym świecie. Ten film trzeba zrozumieć - mnóstwo symboli, mnóstwo możliwości interpretacji. Oprawa AV niezwykle sugestywna, niemalże hipnotyzująca (założę się, że nigdy byście nie dali temu obrazowi 23 lat). Bardzo, bardzo dobry film. Dla koneserów.

BTW to jego scenarzystą i artystą jest Amano (tak, ten Amano od finali)
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: JJK »

Yamada pisze:BTW to jego scenarzystą i artystą jest Amano (tak, ten Amano od finali)
Scenariusz napisał wraz z Mamoru Oshii, który też zajął się scenopisemi i reżyserią tego dzieła. Dla tych dwóch osobliwości warto sięgnąć po ten tytuł, pomimo tego że dla niektórych może być za ciężki. Dla fana japońskiej animacji obowiązkowa pozycja.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Jeżeli chodzi o wykonanie to zachwyt u mnie wywołała animacja. Scena gdy dziewczynka się budzi i przeciera oczy, to jak biega i w ogóle jej gestykulacja - coś nieprawdopodobnego zważywszy na fakt, ze ten film ma 23 lata. Na pewno nie raz będę do niego wracał bo wielu symboli jeszcze nie rozumiem. Porcja naprawdę ambitnego kina.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Jo-Jo »

Phi .... chcecie " ambitne kino " ? to obejrzyjcie Cat Soup :] ....
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: K' »

Jo-Jo pisze:Phi .... chcecie " ambitne kino " ? to obejrzyjcie Cat Soup :] ....
To może od razu Tamala 2010 - A Punk Cat in Space :] Co do Tenshi no Tomago to już dawno pisałem, że to perła. Ja w ogóle czuję wielki sentyment do trochę starszej kreski dla mnie bije z dawniejszego stylu jakoś więcej klimatu niż z 90% nowych produkcji ;)
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

JJK widać, ze się ponownie wkręcił w Tenshi no Tamago :P.
Obrazek
Awatar użytkownika
JJK
Grand Master
Grand Master
Posty: 1332
Rejestracja: 25-02-2007, 18:06

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: JJK »

Ano przypomniałeś mi i sobie znów obejżałem (chyba już 20-któryś raz z kolei :D ). Im więcej razy oglądam tym bardziej się podoba xP.
Życie to wojna. Ale nie bezmyślna wojna ze światem, ludźmi, czasem czy śmiercią. To wojna bez użycia ataku i obrony. Jedyna słuszna i szlachetna wojna... wojna z samym sobą.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Jakiś czas temu obejzałem Evangeliona 1.0. Film jest streszczeniem pierwszych 6 epizodów anime, czyli kończy się operacją Yashima i nie zobaczymy w nim jeszcze Asuki. Film jest jakby prostszy w odbiorze niż anime, chociaż może mi się wydaje bo widziałem to anime kilka razy. Nowa oprawa jest śliczna, ale anime dalej zachowało swój specyficzny urok. Jest kilka zmian, głównie kosmetyka i nowy design różnych rzeczy (logo SEELE, po części Lilith itd) ale również i w fabule (gdy Misato zabiera Shinjiego do Terminal Dogma, od razu zwraca się do
[Spoiler ]
ukrzyżowanego anioła per. Lilith
, a nie jak to było w oryginalnym NGE, gdzie dopiero
[Spoiler ]
Kaworu w 24 epizodzie to odkrywa).
Najfajniejszym momentem filmu jest końcówka, gdy widzimy samego
[Spoiler ]
Kaworu
rozmawiającego z
[Spoiler ]
SEELE
. W drugim filmie Kaworu ma być pilotem Unit 6, tak wiec pojawia się bardzo wcześnie w stosunku do anime i prawdopodobnie będzie pełnił jakąś ważniejszą rolę.

Rei jest urocza jak nigdy:).

BTW ale opcja spoilerowania ohydnie wyglada na tym forum.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia”