Czy lubisz Anime?

Kącik miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: K' »

Wziąłem się ostatnio za One Piece i muszę przyznać, że nie na darmo jest ono nazywane Ultimate Shounenem. Jak dla mnie to przebija ono wszystkie Naruta, Bleache czy Fairy Taile czyli tasiemce, które były obok One Piece były najbardziej popularne przez ostatnie lata. Byłbym nawet skłonny zaryzykować stwierdzenie, że postawiłbym je ponad nieśmiertelnym Dragon Ballem z racji tego, że jest ciągle tworzone, a to daje jeszcze Eichiro Odzie wiele możliwości jednak na ten moment sentyment do DB mi na to nie pozwala :)


Z trochę nowszych i mniej lekkich tytułów polecam Steins;Gate. Naprawdę zakręcona fabuła, która czasem ciężko rozpracować przy pierwszym kontakcie z tym tytułem.
Awatar użytkownika
Martins
Grand Master
Grand Master
Posty: 835
Rejestracja: 06-10-2009, 18:04
Lokalizacja: Nowy Sącz
Ogrywam: VF: FS, Mario Tennis, gry multi na PS3
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Martins »

Ja na One Piece zdecydowałem się po rekomendacji kumpla (który swoją drogą polecił mi też Bleacha i generalnie po wielu latach ponownie obudził we mnie pasję do anime) i przyznam, że w kilku momentach nawet łezka zakręciła mi się w oku. Powiem więcej, hektolitry łez popłynęły strumieniami podczas odcinka 483 bodajże. Wszystko to dzięki charyzmatycznym bohaterom, klimatycznej muzie i zajebistej fabule. Osobiście podoba mi się też sama konstrukcja świata i dopracowanie wszystkich elementów - nic tam nie jest przypadkowe, wszystko wydaje się uporządkowane i bardzo dobrze przemyślane. Minusem dla niektórych jest pewnie zbyt udziwniony design niektórych postaci, ale nadrzędną rolę gra tu wątek przygodowy i nie jest to do końca klasyczny shounen typu Bleach lub Naruto, więc osobiście mi to nie przeszkadza. Podsumowując polecam to anime, świetnie działa na poprawę humoru, a i wzrusza w kilku momentach, czyli wywołuje u widza emocje, co jest chyba najlepszą rekomendacją w kwestii jego wartości.

Sentyment do DB porzuciłem już dawno temu i to nawet nie przez OP, ale i pierwsza seria Bleacha zrzuciła niegdysiejszą legendę w otchłań zapomnienia.

BTW: Tak, lubię anime :P
Awatar użytkownika
J.a.r.e.k.
Master
Master
Posty: 292
Rejestracja: 28-04-2010, 18:50
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: J.a.r.e.k. »

Martinsie, oto osiągnąłeś odpowiedni poziom aby uczestniczyć w coniedzielnych niecnych i tajemniczych mangowych spotkaniach otaku "pod kasztanem". Zostałeś "Maroonie" :hyhy:
P.S. Uważaj! Honorowy Obywatel Nowego Sącza Pan Shar(e)k czuwa!!!!
Awatar użytkownika
Aserot
Support
Posty: 1900
Rejestracja: 23-02-2006, 17:50
Lokalizacja: Silent Hill
Ogrywam: kof 2k2, VF5 (ps3)
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Aserot »

Tym muszę się pochwalić ostatnio zaliczyłem Baccano! naprawdę niezłe anime, świetny lekko pokręcony klimacik mafijny z lat 30. Nie pozbawione humoru dzięki dwóm szalonym postacią Isaac i Miriy. Szczerze polecam.
Nikt nie wie, gdzie był człowiek, zanim się urodził, ale kiedy już się urodzi, dość szybko odkrywa,
że przybył z skasowanym biletem powrotnym.
Awatar użytkownika
shinobi
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 01-03-2010, 12:52
Lokalizacja: Siewierz
Ogrywam: SFXT, DoAO

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: shinobi »

Ja mogę się podzielić tym, że takie anime jak Naruto pomimo swojej infantylności jest przystępne dla odbiorców w każdym wieku (sam się o tym przekonałem). Zgrywam sobie odc. obu serii, tylko do tych nowszych trudno znaleźć Polskie napisy. Gdyby miał ktoś wiedzę gdzie można dostać pliki z tekstem do odc. 192 i powyżej byłbym wdzięczny.
Ostatnio obejrzałem "Basilisk" do odc. 24. Jak ktoś znał taki film jak "Shinobi", "Basilisk" jest animowanym odzwierciedleniem tego filmu.
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: mg1987 »

Napisy do Naruto shippuuden 192: http://animesub.info/szukaj.php?szukane ... pTitle=org
Jak chcesz wyżej to usuń ep192 w wyszukiwarce, albo wyszukuj po kolejnych numerach.
Awatar użytkownika
shinobi
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 01-03-2010, 12:52
Lokalizacja: Siewierz
Ogrywam: SFXT, DoAO

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: shinobi »

mg1987 pisze:Napisy do Naruto shippuuden 192: http://animesub.info/szukaj.php?szukane ... pTitle=org
Jak chcesz wyżej to usuń ep192 w wyszukiwarce, albo wyszukuj po kolejnych numerach.
Szukałem również na tej stronie wcześniej, ale rzadko pasują one do wersji Avi [Narutoverse], którą łatwo uruchomię przez BestPlayer z lektorem Expressivo.
Awatar użytkownika
mg1987
Support
Posty: 753
Rejestracja: 18-11-2009, 09:16
Ogrywam: Jestem otwarty na propozycje

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: mg1987 »

To jeszcze próbuj napiprojekt, jeśli nie znajdzie to radziłbym inną wersję Naruto pobrać.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: KRELIAN »

Ostatnio obejrzałem "Basilisk" do odc. 24. Jak ktoś znał taki film jak "Shinobi", "Basilisk" jest animowanym odzwierciedleniem tego filmu.
Ja z tematu wypadłem kilka lat temu, ale to było jedno z ostatnich dobrych anime jakie oglądałem. Jak ktoś zna coś w podobnych klimatach to bym się nie obraził za podzielenie. Tylko proszę bez wstawek z piszczącymi dziewczynkami, różowymi majtkami na wierzchu i łezką nad głową ;].
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
TeeVar
Support
Posty: 318
Rejestracja: 19-12-2010, 19:11
Ogrywam: all Capcom SNK MK
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: TeeVar »

Takie anime za czesto nie wychodza. 80% to wlasnie piszczace dziewczynki.

Shigurui - juz o nim kiedys Aserot wsponinal, 12 odcisnkow wiec szybko zleci. Jedyny problem jest taki ze historia nie jest opowiedziana do konca i trzeba doczytac mange co troche zajmie. Chyba ze ktos pojdzie na latwizne i przeczyta ostatnie 2-3 chaptery.

MK Ranking, Spar & On-line Tournaments - dostepny zawsze w godzinach 20-23, no prawie zawsze.
Awatar użytkownika
shinobi
Master of the Shakers
Master of the Shakers
Posty: 68
Rejestracja: 01-03-2010, 12:52
Lokalizacja: Siewierz
Ogrywam: SFXT, DoAO

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: shinobi »

KRELIAN pisze: Jak ktoś zna coś w podobnych klimatach to bym się nie obraził za podzielenie. Tylko proszę bez wstawek z piszczącymi dziewczynkami, różowymi majtkami na wierzchu i łezką nad głową ;].
W takim razie mógłbym polecić "Ninja Scroll", klimatem jest bardzo zbliżony do "Basilisk'a". Tylko kreska mogła by być tam trochę lepsza, przynajmniej mogła by mieć te, nadające jeszcze większego klimatu filtry rozmycia blasku. Obejrzałem tylko 5 odcinków, bo jak już oglądam coś dobrego to zwykle muszę sobie to zgrać, a do Japońskich anime trudno o pasujące napisy.
mg1987 pisze:To jeszcze próbuj napiprojekt, jeśli nie znajdzie to radziłbym inną wersję Naruto pobrać.
Jak miałem ten program, to bardzo rzadko znajdywał Polskie napisy.
Awatar użytkownika
KRELIAN
Junior Admin
Posty: 2343
Rejestracja: 23-02-2006, 17:37
Lokalizacja: ta pewność?
Ogrywam: Tenchu: Burning Shadows,Ronin Blade Crusade,Gex Origins
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: KRELIAN »

shinobi pisze: W takim razie mógłbym polecić "Ninja Scroll"
Aż tak źle to ze mną nie jest w temacie :).

Thx Teevar o czymś podobnym myślałem.
Obrazek

https://www.change.org/p/from-software- ... on-the-ps4 - wejdź i podpisz jeśli czekasz na powrót 'starego, dobrego Tenchu' na PS4!!!!
Awatar użytkownika
surkabm12434
Grand Master
Grand Master
Posty: 352
Rejestracja: 16-09-2010, 15:27
Ogrywam: TT2 Scyrim
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: surkabm12434 »

Oczywiście Naruto,Naruto Shippuden,Bleach,Yu-gi-oh.;)
Te anime mnie jarają.
Tu mogę się pochwalić swoją kolekcją na ps3;) : Naruto ultimate ninja storm 1, Naruto ultimate ninja storm 2, Naruto ultimate ninja storm Generations.. Fajna bijatyka, ale przepraszam że tak to wulgarnie ujmę.. sram na to wole TEKKENA!
PUSTO
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

K', czego się nie chwalisz, że animu o tobie robią :D
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

A ja myślałem, że Denpa Onna było pojechane :D

[media][/media]

Lol @1:13
[media][/media]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia”