Czy lubisz Anime?

Kącik miłośników Kraju Kwitnącej Wiśni.

Moderator: ModTeam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Kurde ruszyli by dupy i skleili w końcu 3ci sezon Black Lagoon, albo stworzyli coś nowego na wzór Laina czy coś, bo obecne serie ją jakieś suche;f.
Obrazek
Awatar użytkownika
K'
Support
Posty: 805
Rejestracja: 19-09-2006, 13:34
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: K' »

No patrz :D, ale zawsze na rok z nowości 2/3 serie da się obejrzeć ;) Poza tym jest tona klasyki z poprzedniej dekady + kilka niespopularyzowanych killerów ;) (ale to wiadomo)
Ja ostatnio oglądałem poczynania przyszłego Sensei'a Onizuki w latach jego młodości w Shounan Jun'ai-gumi nie powiem żeby było źle część żartów naprawdę zabawna może późniejsze przygody były zdziebko ciekawsze, ale dla prawdziwych fanów Eikichiego pozycja obowiązkowa :)
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: AK »

SubZero pisze:AK się pewnie ucieszy - w styczniu ma się zacząć nowa seria Hajime no Ippo ;)
na to info trafiłem już w pare dni po ogłoszeniu tej decyzji :D i o ile dobrze pamiętam pisałem o tym na forum :)
wiadomości wspaniała,na nic tak nie czekam no może poza berserkiem w nowej wersji ;)

EDIT:
dobra zabieram się dalej za FMA. jak narazie po 10 epkach moja ocena to 8/10.

edit :P po 17 odcinkach moja ocena bez zmian :P
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Po 20 epizodach FMA - świetne, po prostu świetne. To anime IDEALNIE wręcz trafia w mój gust. Rozmowa Barry'ego z Al'em w 20tym epizodzie rzuca całkowicie nowe, świeże światło na wszystko! Co chwila jest jakiś fajny zwrot akcji, każde wydarzenie z przeszłości ma swoje odbicie na rzeczywistości. Super poważne, super wplecione w akcję motywy, jak np ten rzezi w Ishtal - to anime jest tak gęste w wydarzenia, postacie i zwroty akcji, ze nie mam pytań. Dawno, daaaawno takiego czegoś nie oglądałem i jestem pod ogromnym wrażeniem.

Dzięki Ci Boże za to, ze pasłem się ostatnio tylko dennymi fabularnie schoolami z idiotycznymi postaciami, bo dzięki temu 'skok jakościowy' w tej kwestii jaki zobaczyłem w FMA mnie po prostu poskładał i zrównał z ziemią.

Masakra, dla takich tytułów ogląda się anime...
Obrazek
Awatar użytkownika
AK
Grand Master
Grand Master
Posty: 498
Rejestracja: 23-02-2006, 17:34
Lokalizacja: janów Lubelski

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: AK »

Yamada pisze:Dzięki Ci Boże za to, ze pasłem się ostatnio tylko dennymi fabularnie schoolami z idiotycznymi postaciami, bo dzięki temu 'skok jakościowy' w tej kwestii jaki zobaczyłem w FMA mnie po prostu poskładał i zrównał z ziemią.
to wyjaśnia dlaczego tak cię zauroczyło to anime :D po takiej dawce odmóżdżonego stuffu nie mogło być inaczej :) jednak dla mojej nie skalanej echi,scholem psychiki to nadal 8/10 ;)
Śmiej sie a cały świat będzie śmiał sie z toba,płacz a będziesz płakał sam....
mind of wonderful
Obrazek
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Po 34 epizodach FMA - jest mocno, nie można się oderwać - Sub łykaj w ciemno :D .
Obrazek
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Sooo... W końcu obejrzałem najnowszą (no dobra, nie najnowszą, jeszcze jest Ponyo ale tylko kinówka) produkcję studia Ghibli czyli Iblard Jikan i co by tu teraz napisać...
Pierwsze co przychodzi na myśl to to, że o tym anime naprawę ciężko coś konkretnego napisać :P
Przede wszystkim jeśli szukasz ostrej akcji, litrów krwi itp. itd. to anime nie jest dla ciebie. Jeśli szukasz lekkiej komedyjki - to samo. Jak wyżej jeśli szukasz ostrej psychologicznej rozkminy :P
No więc dla kogo ta produkcja? Ciężko powiedzieć :D
Anime jest dość specyficzne - kompletne zero dialogów, brak konkretnych postaci. Całość składa się z praktycznie w pełni statycznych kadrów (na których momentami pojawia się jakaś subtelna animacja), stworzonych przez japońskiego malarza Naohisa Inoue (tworzył on także tła do innego filmu Ghibli - Mimi wo Sumaseba). Przedstawiają one baśniowy świat Iblard, który jest niesamowicie kolorowy a momentami wręcz surrealistyczny.
Ciężko doszukiwać się jakiejkolwiek fabuły, jedynym możliwym połączeniem całości może być postać małej dziewczynki, która pojawia się czasami w poszczególnych scenach zwiedzając ten dziwny świat.
Całość uzupełnia świetnie dopasowana muzyka.
Ogólnie głównym założeniem tego filmu jest zrelaksowanie i odprężenie widza, co też świetnie mu wychodzi. Jeśli ktoś ma wolne pół godziny czasu i chce się spokojnie zrelaksować to zdecydowanie polecam.

Mały przedsmak - kilka obrazów Inoue.
Ostatnio zmieniony 07-12-2008, 17:15 przez SubZero, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yamada
Moderator
Posty: 1956
Rejestracja: 04-03-2006, 01:38
Ogrywam: VF5: Final Showdown
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Yamada »

Zaliczyłem FMA, jest świetnie, non stop coś się dzieje i ma bardzo fajną imo końcówkę z otwartym zakończeniem - było warto :D . Cos wiecej napiszę później;].
Obrazek
Awatar użytkownika
ryu116
Elite player
Elite player
Posty: 110
Rejestracja: 28-10-2007, 11:20

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: ryu116 »

Yamada to teraz poczytaj sobie mangę. Jest jeszcze lepsza niż anime (nie mówię tego że bardziej wolę mangi bo tak nie jest). To takie 2 oddzielne wersje FMA (oryginalna) i trochę naginana ale efekt wyszedł świetny.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Skończył się drugi sezon ef'a (ef - a tale of melodies)...
Szybka recka: jeśli komuś podobał się poprzedni, to i ten mu się spodoba ;)
Taka sama nieco zakręcona prezentacja, taka sama świetnie dopasowana muzyka.
Akcja (częściowo) dzieje się bezpośrednio po wydarzeniach 'memories' i skupia się głównie na (nieco pomijanej wcześniej) parze Yu Himura & Yuuko Amamiya. Wątek ten to głównie retrospekcje, prezentujące historię ich poznania i wyjaśniające dlaczego Yuuko jest nieco 'dziwną' postacią (wątek Yuuko ostro niszczy psychę ;) ). W ten (można powiedzieć główny) wątek wpleciona jest (bardziej powiązana niż się na początku wydaje) druga historia (ta z kolei dzieje się głównie w 'teraźniejszości') - spotkania między przyjacielem Himury - Shuuichi Kuze z młodą dziewczyną Mizuki Hayama. Mizuki jest zafascynowana muzyką Kuze (który jest skrzypkiem) i powoli zaczyna odczuwać 'coś więcej', jednak życie ma dla niej w zanadrzu nieprzyjemną niespodziankę...
Ogólnie fabularnie jest świetnie, szczególnie podobał mi się motyw
[Spoiler ]
dwóch identycznych miast w różnych miejscach świata
, który jest wyjaśniony dopiero pod koniec serii, a tłumaczy momentami dziwne przeskoki akcji.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Anime z Touhou anybody? Najwyraźniej fani stwierdzili, że musi być :P Produkcja fanowska, pierwszy ep. miał ujrzeć światło dzienne na zakończonym właśnie Comiket 75.
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Jo-Jo »

słyszałem - od dawna przy tym grzebią ... niestety z tego co pamiętam to animacja będzie na poziomie Ragnarok Online ( anime ) ...
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Lol, obejrzałem pierwszy ep tego Touhou anime i o ile animacja nie jest jakaś szczególnie powalająca (w końcu fanowska produkcja) o tyle sub chyba (a nawet na pewno) trafiłem jakiś faktycznie 'fanowski', bo nawet ja z moją ograniczoną znajomością 'moonspeaka' potrafiłem wyczaić, że co innego mówią, a co innego pisze :D Nie zmienia to faktu, że teksty wymiatają :D
Teraz jeszcze dorwę jakiś normalny sub i porównam ;)
Awatar użytkownika
Jo-Jo
Grand Master
Grand Master
Posty: 1458
Rejestracja: 23-02-2006, 18:07
Lokalizacja: ze wszystkąd

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: Jo-Jo »

Sub - mógłbyś po skrócie opowiedzieć, co się dzieje w tym pierwszym odcinku ? nawiązuje to fabularnie choćby trochę do którejś z części Touhou ?
Bewildering Impending Spiriting Away ~ Border of Death

You'll be nowhere to be found after your bewildering, indolent spiriting away
My desire becomes to search out those who will never return

https://www.playfire.com/JoJokun
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Czy lubisz Anime?

Post autor: SubZero »

Serio to ciężko mi coś aktualnie o fabule powiedzieć, po tym ambitnym fUnsubie :P Ogólnie Reimu ktoś podprowadził skrzynię(?) na ofiary spod świątyni i teraz szuka winnego z pomocą Ayi i Marisy. Jak obejrzę 'normalny' sub to mogę napisać coś więcej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Japonia”