Dlaczego TTT na MAME chodzi tak wolno?

Wszystko na temat gier z serii Tekken. Forum dotyczy wszystkich części Turnieju Króla Żelaznej Pięści.

Moderator: ModTeam

Awatar użytkownika
roy
Elite player
Elite player
Posty: 170
Rejestracja: 12-09-2008, 17:26
Lokalizacja: Pniewy
Ogrywam: Tekken 3 6 TT2, Mortal kombat 9, Crash team racing
Kontakt:

Re: Dlaczego TTT na MAME chodzi tak wolno?

Post autor: roy »

To może ktoś podał by mi liste najlepszych pluginów? Jak włączam gre to FPS'y szaleją ciągle się zmieniają od 30 do 65 nie wiem czemu. Z góry dzięki ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Ana
Friend
Posty: 2114
Rejestracja: 26-03-2006, 20:43
Kontakt:

Re: Dlaczego TTT na MAME chodzi tak wolno?

Post autor: Ana »

Przepraszam, ale DLACZEGO kuźwa....

[ Komentarz dodany przez: Action: 12-11-2009, 20:30 ]
10 do 1, że sam bym popełnił ten błąd.
Ostatnio zmieniony 12-11-2009, 20:31 przez Ana, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Jin3k
Beginner
Beginner
Posty: 22
Rejestracja: 03-12-2009, 13:18

Re: Dlaczego TTT na MAME chodzi tak wolno?

Post autor: Jin3k »

Byc moze Macie zle ustawione pluginy. Ja tez tak mialem (gra chidzla po 20 fps pomimo, ze mam dosc dobry sprzet) do czasu, az skopiowalem sobie plugin z epsxe gpuPeteDX6D3D, skonfigurowalem oczywiscie na hardware, ale zaznaczam, ze trzeba go rowniez ustawic w ustawieniach psxmame bo jako domyslny jest ustawiony jakis zinc... cos tam dopiero jak ustawimy w options w zakladce game, nastepnie misc i w ustawieniu gpu plugin name: zmienimy na: gpuPeteDX6D3D.dll, bedzie dzialac K

u mnie zadzialalo

pzd
Awatar użytkownika
cichy_PL
Student
Student
Posty: 37
Rejestracja: 12-02-2011, 20:00

Re: Dlaczego TTT na MAME chodzi tak wolno?

Post autor: cichy_PL »

powie mi ktos dlaczego mame nie znajduje mi zadnego tekkena a inne gry tak? jak zrobic zeby znalazlo ttt?
Awatar użytkownika
gascan
Friend
Posty: 513
Rejestracja: 13-01-2009, 15:10
Kontakt:

Re: Dlaczego TTT na MAME chodzi tak wolno?

Post autor: gascan »

w opisie masz link do działającego emulatora z grą
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Dlaczego TTT na MAME chodzi tak wolno?

Post autor: kemot722 »

Odpaliłem sobie Tekken Tag Tournament na MAMEUI32 0.141u2. Emulator ściągnąłem dla Mortal Kombat 4, ale TTT prezentuje sie znacznie lepiej od MK4 na tym emulatorze. Przy moim sprzęcie Core2 Duo 2,13 GHz, GeForce 8800 GTX, 2 GB RAM, mam płynną animację 33 fps na domyślnych ustawieniach. Pogrzebie sie w ustawieniach, to coś może z tego będzie. Może przy pomijaniu co 2 klatki. Później będę mógł coś na ten temat więcej powiedzieć.

O tak! przy pomijaniu 6 z 12 klatek jest zdecydowanie lepiej, bo płynność nie ucierpiała, jak w przypadku MK4. Fraps podaje mi 18 fps, przy tym pomijaniu, a speed up jest :)

Ściągnijcie sobie MAMEUI32 0.141u2 i sprawdźcie
Awatar użytkownika
Bury
Grand Master
Grand Master
Posty: 514
Rejestracja: 07-08-2007, 09:33
Lokalizacja: NoWiAk,Wa-wA
Ogrywam: Tekken 3. TTT.Q3A

Re: Dlaczego TTT na MAME chodzi tak wolno?

Post autor: Bury »

Pobrałem wersje MAME PLUS+ 0.132. TTT działa płynnie, można spokojnie grać:D.Jedynie kaillera w jezyku japonskim jest minusem..lecz da sie to zmienić. :)
Wczesniej grałem na Pcsx2 0.9.6 lecz konfiguracja mnie przerosła, na pcsx TTT działa podobnie jak na mame lecz wersja pcsx oferuje wszystkie tryby gry itp a mame tylko arcade..:D. U mnie pomijanie klatek nic nie daje, wrecz przeciwnie gra traci na plynnosci, najlepiej dziala na 0/10. Kilka zdjec, jak widać nawet działająca w tle kompresja filmu nie przeszkadza w płynnej grze :D. AMD Phenom X4 9950 4x2.6 Ghz, nvidia GeForce GTS250, 3 Gb ram
Obrazek Obrazek Obrazek

Edit:
1.Kemot chyba masz cos zle ustawione w konfiguracji:D. Sprawdzilem taga na innym kompie; Amd 2.25 Ghz 768 ram Geforce 5500 :D I wg frapsa mialem 33 fps, przy w miare plynnej grze, a chyba nie musze mowic te ten komp dobry był 10 lat temu.
2. Na serwerze Honmaru nie mozna postawic... Taga ^
Awatar użytkownika
kemot722
Grand Master
Grand Master
Posty: 1030
Rejestracja: 01-09-2006, 11:04
Lokalizacja: 1 kreska zasięgu

Re: Dlaczego TTT na MAME chodzi tak wolno?

Post autor: kemot722 »

No dobra, zdycha mi chłodzenie w hardwarze, przyznaję :/

Ale spróbuję z MAME Plus+ 0.132, bo na wersji 0.119, nie ma o czym mówić

BTW: Fraps we wszysktich grach odpalanych na MAME widzi 33 fps zauważyłem. wersja 0.132 działa płynnie, brak pełnej prędkości to mam w każdej grze od jakiegoś czasu.
Awatar użytkownika
SubZero
Moderator
Posty: 3785
Rejestracja: 14-04-2006, 16:51
Lokalizacja: Myslovitz
Ogrywam: Killer Instinct, WWF Wrestlemania, SuperSidekicks
Kontakt:

Re: Dlaczego TTT na MAME chodzi tak wolno?

Post autor: SubZero »

Bury pisze:2. Na serwerze Honmaru nie mozna postawic... Taga ^
Fixed
Chaquan
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 18-05-2011, 07:05

Re: Dlaczego TTT na MAME chodzi tak wolno?

Post autor: Chaquan »

Może mieć zdolność do bigosu, bo nawet w teledysku do cięcia YouTube czasu. Wkrótce, mam wymienione proca i płyta powinna być w stanie przejść płynnie, jeśli nie to będę cięcia...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tekken”