Odpowiedz do tematu
Axl Low - Historia
Autor Wiadomość
Fuji
Gość
Wysłany: 06-09-2009, 16:44   Axl Low - Historia


Axl Low
Wiek: ??? (nieznany, ze względu na skoki w czasie, jego urodziny przypadają na 25 grudnia)
Wzrost: 179 cm
Waga: 78 kg
Narodowość: brytyjska
Kolor włosów: blond
Kolo oczu: niebieski

Historia:
Axl Low tak naprawdę pochodzi z XX-ego wieku, czyli około 150 lat przed rozpoczęciem historii Guilty Gear. Urodził się w slumsach, gdzie w samym centrum wojny gangów, zdecydował, że to on zaprowadzi tutaj pokój. Dzięki swojej sile i zręczności udało mu się tego dokonać w ciągu pół roku, bez żadnej ofiary śmiertelnej. Jakiś czas później przez okrutny zbieg okoliczności, mimo woli, Axl stał się podróżnikiem w czasie. Dziwny wir przetransportował go do nieznanego miejsca. Jego głównym celem jest powrót do swojego czasu, ze względu na wielką chęć ponownego ujrzenia swojej dziewczyny, Megumi. Z tego właśnie powodu szuka różnych sposobów, aby odkryć tajemnicę, dlaczego to właśnie on ciągle przenosi się w czasie.

Guilty Gear: The Missing Link:
Axl przystępuje do turnieju z nadzieją znalezienia sposobu powrotu do swojego czasu. Najwyraźniej uwierzył w plotkę, że zwycięzcy turnieju zostanie spełnione każde życzenie. W swoim zakończeniu udaje się Axl'owi pokonać Justice i staje się bohaterem. Stwierdza też, że na razie zaprzestanie poszukiwań sposobu, aby powrócić do XX-ego wieku.

Guilty Gear X: By Your Side:
W tej części Axl podróżuje po świecie w poszukiwaniu Faust'a, mając nadzieję, że doktor o 'takich' umiejętnościach znajdzie sposób, aby go wyleczyć. W trakcie swojej podróży spotyka wiele osób, z którymi zmuszony jest walczyć. Tłumaczy sobie to wszystko brakiem szczęścia. Następnie spotyka Sol'a Badguy'a, jednak ich drogi się rozchodzą.
W pierwszym zakończeniu Axl walczy z Kliff'em oraz Justice, ale nagle zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę znowu przeniósł się w czasie.
W drugim zakończeniu walczy z Faust'em, który stwierdza, że Axl czy tego chciał, czy nie, stał sie podróżnikiem w czasie. Faust dochodzi do wniosku, że spowodowane to jest istnieniem alternatywnej wersji Axl'a w tym czasie.

Guilty Gear XX: The Midnight Carnival:
Axl w czasie swojej wędrówki znów spotyka na swojej drodze wiele postaci. Jedną z nich jest I-no. Tak jak w przypadku Story dla innych postaci, I-no jest katalizatorem dla następujących wydarzeń.
W jednym ze swoich zakończeń Axl wreszcie spotyka "Tego Człowieka" (That Man), który oznajmia mu, że to właśnie Raven jest powodem, dla którego Axl jest zmuszony do podróżowania w czasie. Stąd nasuwa się wniosek do którego doszedł Faust, że to właśnie on jest jego alternatywną wersją, która występuje w tej rzeczywistości. Dowiadujemy się też, że ta sytuacja jest związana z czymś, co Axl zrobi w przyszłości...
W innym zakończeniu Axl spotyka i zmuszony jest walczyć z Zappą. Podczas tej walki dziwnie zaczyna sobie przypominać o momentach wspólnie spędzonych ze swoją dziewczyną, Megumi.
Podczas ostatniego zakończenia Axl spotyka siebie z przyszłości co prowadzi do przyjacielskiej potyczki i kilku rad ze strony drugiego Axl'a.

Ciekawostki:
Axl jest w jakiś sposób powiązany z I-no, gdyż podczas każdego spotkania, zdaje mu się, że kiedyś już się spotkali i ją zna. Wydaje mu się także, że zna bardzo dobrze Sol'a i vice versa. Axl prawdopodobnie posiada zdjęcie Sol'a, gdy ten jeszcze był dzieckiem. Jest to bardzo prawdopodobne, biorąc pod uwagę wiek Sol'a i skoki czasowe Axl'a.

Fani spekulują, że Megumi, dziewczyna Axl'a z XX-ego wieku, stała się S-Ko (duch pod postacią kobiety, który przejął kontrolę nad Zappą). Związane to jest z faktem, że podczas walki z Zappą, Axl dziwnie zaczyna wspominać swoją dziewczynę i zastanawia się co ona właśnie teraz robi. Ta teoria może być całkiem prawdziwa, gdyż jest to duch kobiety, która popełniła samobójstwo po tym jak opuścił ją jej chłopak.

Postać Axl'a została stworzona w oparciu o lidera legendarnej formacji Guns'n'Roses, Axl Rose. Jego strój jest identyczny z tym, który Rose miał na sobie podczas jednego z koncertów. Jest to jednak trochę ironiczna wizja Axl'a Rose, ponieważ charakter i zachowanie Axl'a Low znacząco różni sie od znanego wokalisty.

Podczas walki Axl posługuje się zmodyfikowaną wersją kusarigama, tradycyjną japońską bronią składającą się z sierpa zamocowanego do łańcucha z odważnikiem na końcu. Broń Axl'a zamiast odważnika na drugim końcu posiada kolejny sierp. Nieznany jest jednak sposób dzięki, któremu Axl używając tej broni posiada władzę nad żywiołem ognia.

Gameplay:
Axl charakteryzuje się dużym wachlarzem ciosów o rożnych właściwościach, zaczynając od ataków posiadających ogromny zasięg, silne ciosy w powietrzu, ataki mające na celu zmylić przeciwnika, poprzez rzut o dużym zasięgu, dwóch wersjach dragon punch'a, na pozycjach umożliwiających mu kontrowanie ataków przeciwnika kończąc. Dlatego jest on postacią, która może w każdej chwili zmienić taktykę i narzucić swoje tempo walki. Używając techniki Tiger Knee, Axl Bomber'a, istnieje możliwość wykonania poteżnego loop'a w rogu. Axl najlepiej czuje się używając poking'u, aby zmusić przeciwnika do reakcji, charakteryzuje sie również dobrą grą w powietrzu i niezłymi możliwościami cross-up'ow. Pomimo, że nie jest najlepszy w zwarciu, także tutaj nieźle sobie radzi. Jednak przez większą cześć walki tą postacią dąży się do utrzymania dystansu poza zasięgiem ciosów przeciwnika i skracaniu go wtedy kiedy my chcemy. Dużym jego minusem jest fakt, że gdy używamy ataków łańcuchami, bardzo zwiększa się hitbox Axl'a, co powoduje, że jeżeli nie trafimy takim ciosem, przeciwnik z łatwością nas za to ukarze.

Zobacz także:
http://en.wikipedia.org/wiki/Axl_Low
http://www.guiltygearx2reload.com/axl.htm


Za Tłumaczenie Dziękujemy Epicowi
Poprawki - sh-zinden
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   

Podobne Tematy
Nintendo 64, Konsola Wszechczasów Czy Nic Nie Warta Historia
Millia Rage - Historia
Sol Badguy - Historia
Jam Kuradoberi - Historia
Droga do Street Fighter X Tekken - historia versusów
 
Udostępnij: Udostępnij na Facebook  Udostępnij na Sledziku  Udostępnij na Wykop  Udostępnij na Gadu Gadu Live  Udostępnij na Twitter
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group